Ender Alkan “İnanılmaz üzücü ama”

Bursaspor'da forma giymiş olan ve son olarak İçel İdmanyurdu takımını çalıştıran Ender Alkan, Bursaspor ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ender Alkan “Bol’ca Futbol” programında yaptığı açıklamalarda “Bursaspor çok kötü yönetildi. Sürekli yönetim değiştirerek, bir yandan da hoca değiştirildi. Bursaspor 2. Lig’de deyince tuhafıma gidiyor. Bursa şehrinden en az 3 tane 1. Lig takımı çıkar. 2 tanede Süper Lig takımı çıkar. İstanbul’da 8 tane Süper Lig takımı var.

Adam hak etmiş kazanmış, istikrar yakalamış ve ekonomik gücü var. Bu işin birinci kuralı ekonomik güç. Daha sonra elindeki parayı doğru harcayacaksın. Doğru hocayı seçeceksin ilk olarak ve arkasında duracaksın güveniyorsan. Ondan sonra altyapı.

Bursa‘da altyapı var mı? Var!

Bir sürü satış yaptı n’oldu ? 100 Lira kazanıyorsun 200 Lira harcıyorsun. Tüm kulüplerin sorunu. Bursaspor borçlu kulüpler arasında 5. sırada.

Bursaspor yine çıkar ama bu borç çok zor. İnanılmaz üzücü ama bu kulüp küllerinden yeniden doğar. Bunlardan iyi ders çıkarmak lazım.” dedi.

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. O dönemler Ender’ le ilgili sahit olduğum bir olayı anlatayım.
  Maç oncesi takım otobüsü Atatürk stadının önüne yanasti ve futbolcular bir bir inmeye basladi. O esnada çiko ve Selim her zamanki gibi çorba peşinde tabi ! Ender Ender gel buraya diye bağırdılar Ender korkusundan koşa koşa geldi, çiko sakal işareti yaptı ender çantasından para çıkarıp ikisine de uzattı aldıkları parayı cebe atıp bir de üstüne Ender’ i tokatlayip doğru Kültürpark’ takı restaurantlara topukladilar…! Yiyip içtikten sonra maçın ortasına doğru tribüne geldiler akılları sıra Bursaspor’ a gönül vermiş insanları küfürlerle sloganlarla costurdular !? Bu takım bu sırtlanlardan kurtulmadikca asla düzlüğe çıkamaz ve çıkamayacak ! Topcuya bunu yapan yöneticilere neler yapmaz !
  !
  Tribünlerde köklü temizlik ve değişim şart !
  Kim kardeşim bu adamlar ? Çocukluğumuzdan beri bu imtiyazlari kim veriyor bunlara ?! Bursaspor işte böyle bunlar yüzünden batti…! Yetmedi yöneticilerle beraber amuduyla götürdüler ise gitmeden orda burda ise girdiler, memur bile oldular ! Pes.

  124
  8
  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Aferin sana.
   Bazen bozuk saat misali günde iki defa doğru gösteriyorsun.
   Bak doğru yazınca nasıl destek görüyorsun.
   Evet tribünler değişmeden kulüp düzelmez
   Bize Aziz Yıldırım gibi 6 okka tajaklı başkan lazım.

  2. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Yalanını dikeyim Eser. Hadi Ender’in iki amigoya sakal verdiği doğrudur da, üstüne bi de durup dururken Ender gibi bi deli fişeğe tokat atacak adam daha anassının damından doğmadı. Böyle mantıksız şey mi olur? O dönem 25 yaşında olan, günde çift idman yapan Ender Alkan, Selim’le Çiko’yu üste koyup döver. Üstelik Selim’le Çiko büyük birer çorbacıdır ama, parayı kaptıktan sonra adamı dövecek kadar öküz adamlar değillerdir. Eser efendi gene uçyuyon amk. Elin muşlu gogocusu için seni bize Allah gönderdi diye yalakalık yapan adama, Allah 1 dese inanmam bu saatten sonra. Yazdığın eser olmamış be eser.

  3. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Bu yazdıklarına onlarca örnek eklenir, özellikle yaşları 35-40 dan büyük olanlar bunlara şahit olmuştur.
   Şu da bir gerçek başta kendim olmak üzere çevremdeki yüzlerce kişi bu tribün yapısından bıkıp usandığı için maçalara gitmiyor…Maalesef yeni gelen nesil de bunlara benziyor…

  4. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Anlattığın hikaye kollaya benziyor . Ama dediğin gibi bursaspor bu çapçılardan kurtulması lazım. Ama inan ona sıra gelene kadar çok mesele var halledilmesi gereken

   8
   13
  5. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Kardeşim kimmi veriyor bu gücü, söyliyeyim. Çiko sene 92 miydi neydi, trabzon maçı çıkışı 3 trabzonluyu bıçakladı, mahalleden arkadaşım, onu savunmaya rahmetli yazıcı kendi avukatını gönderdi, bikaç ayda çıkardılar, o olaydan sonra ibrahim yazıcı çiko için babadan daha yakındı, yazıcı ne dediyse o yaptı. Her başkan kendi adamını koyar tribüne, tribünde adamın yoksa başkan kalamazsın. Gelelim sorunun cevabına, bursasporun bütün başkanları çorba verdi, onlar yarattı bu düzeni.

   26
   3

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu