Emre gün sayıyor

Bursaspor’un genç oyuncularından Emre Pehlivan, gelecekten umutlu. Bu sezon A Takım’a çağırılacağını düşünen futbolcu, ”Beklentilere karşılık vererek taraftarın sevgisini kazanacağım” dedi.

 

Milli Takım’ın neredeyse tüm yaş kategorilerinde forma giyen ve son olarak da U-18 Milli Takımı’nda forma giyen Bursasporlu Emre Pehlivan, yeşil beyazlı takımda kalıcı olmak istiyor. Yeşil beyazlı kulübün resmi yayın organlarından ‘Bursaspor’ dergisine konuşan ve öncelikli hedefinin A Takım’a yükselmek olduğunu belirten 18 yaşındaki orta saha oyuncusu, “Kesinlikle beklentileri karşılayacağım. Kendimi taraftara sevdirmek istiyorum. Taraftar bir oyuncuyu sevdiği zaman, şehir tamamen seviyor. Ayrıca, Milli Takım’da da en üst kademeye çıkmayı hedefliyorum” dedi.

‘DAHA ÖNCE ÇIKIŞ YAPABİLİRDİM’

Geçen sezon, Fransa ile oynanan milli maçta ayağı kırılan genç futbolcu, bu sakatlığa da değindi. Sakat olduğu süreçte ailesi ve kulübünden çok büyük bir destek aldığını belirten Emre Pehlivan, “Sakatlık daha uzun sürer diye tahmin ediyordum ama fizyoterapistimiz ve doktorlarımız bana çok yardımcı oldular. Kısa sürede sahalara dönmeyi çok istiyordum ve beklenenden az sürede bunu başardım. Ayağım kırılınca, Fransa Futbol Federasyonu bana geçmiş olsun mesajı iletti. Bu çok anlamlıydı. Ben, daha önceden çıkış yapacağımı düşünüyordum ama süre, sakatlığı telafi etmekle geçti” dedi.

‘YABANCI STATÜSÜ DEĞİŞMELİ’

Yeşil beyazlı futbolcu, genç futbolcuların önündeki en büyük engelin Süper Lig’deki yabancı statüsü olduğunu söyledi. Emre Pehlivan, yaklaşık 25 kişilik bir takımda 10 yabancı oyuncu olabilmesine izin veren bu statünün değişeceğini umduğunu belirterek, “Hoca da doğal olarak, bizim yaşımızdaki veya bizden 1-2 yaş daha büyük oyunculara yer veremiyor. Çünkü diğer kulüpler daha büyük yaştaki ve tecrübeli oyuncuları oynatıyor. Biz de tecrübe eksikliğimizden dolayı forma şansı bulamıyoruz. Bu statü değişmeli. Çünkü Türk futbolu daha da geriye gitmeye başladı” dedi

 

Yeni Dönem Gazetesi

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu