Emin Adanur’un (Hayrettin Gülgüler) artıları ve eksileri

Bursa.com Spor Müdürü Tarık Çapçı'nın köşe yazısıdır.

Tarık Çapçı olağan genel kurul öncesi başkan adaylarının son durumlarını değerlendirdi.

Emin Adanur adayının seçim çalışmalarına bizzat katılıyor.

Listesinde İstanbul Kulübü taraftarı yöneticiler bulundurması eleştiriliyor.

O ise bu durumu “Katkı verecek isimleri bir araya getirdim, önemli olan başarı” şeklinde açıklıyor.

Bu arada ilçeleri gezip kongre üyeleriyle buluşuyor. Aynı şekilde sosyal medyadan planlarını ve hedeflerini duyuruyor. Mustafa Er ile devam edeceğini ifade ediyor. Sportif başarıyı ilk sıraya koyması şansını yükseltiyor diyebilirim. Zira camianın sorunlarının çözümü buna bağlı. Bunun için de transfer tahtasını açıp, kadroyu güçlendireceğinin ve önümüzdeki sezon Bursaspor’u Süper Lig’e döndüreceğinin sözünü sürekli veriyor. 

Vaatlerini gerçekleştirebilir mi tabi ki bilemiyoruz. Açıkçası sütten ağzımız yandığı için yoğurdu üfleyerek yiyoruz ve temkinli yaklaşıyoruz.

Ancak Adanur’un camianın beklentilerini hedef olarak ortaya koyabilen aday profiline vaatleriyle yakın olduğunu söyleyebiliriz.

19 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Gözünüzü seveyim artık İstanbul takımlı muhabbeti olmasın. Yok işte yok Bursasporlulardan fayda yok olsa da yeterince yok. Bu şehirdeki 3 milyon kişinin 3 milyonu da Bursasporlu değil kabul edelim. Ancak olmayıp da işi düzeni Bursa olduğu için Bursasporu önemseyen çok kişi var bir nevi reklam. Önemli olan bu kişileri kazanabilmek. Bence Emin Bey de bu işi iyi yapıyor ve daha iyi işler de yapacak.

  94
  7
  1. @teksas1963 yorumuna yanıt olarak

   Kesinlikle katılıyorum. 15 sene önce söverek yolladığımız ama bildiğimiz en çok ve düzenli katkıyı yapan, Fenevli diye veryansın ettiğimiz Levent Kızıl’ı her fırsatta göreve çağırmıyor muyuz? Kİm fayda getirecekse o gelsin kardeşim.

   21
   4
  1. @ULU MAHALLE 72 yorumuna yanıt olarak

   Bence olması en büyük avantaj. Sosyal medya yatırımları var. Z kuşağının fikirlerini önemsiyor. Bunlar +++++++++

   Mustafa Er kısmında ise kararsızım. Yani bu sene çok şey başarmış gibi her başkan onunla devam edeceğini belirtiyor da ben ortada çok büyük bir başarı göremiyorum.

   Kendini göstermek isteyen gençlerin çabalarıyla takım orta sıralara tutundu. İlk yarıda Ali Akman faktörü vardı çok kolay gol buluyorduk. İkinci yarı Ali olmayınca gol yollarında biraz etkisiz kaldık. Topa sahip olmamıza rağmen pozisyon üretmekte zorlandık. Savunma kısmı zaten felaketti. Atak oynayan her takım bir ton pozisyon buluyordu kalemizde. Savunma problemine çözüm bulamadı Mustafa Er. Ligin başından sonuna hep basit goller yedik. Kalecimiz birçok maçta yıldızlaştı. Bu iyi bir şey gibi görünse de aslında değil. Kalecine o kadar top getirtmeyeceksin. Sonuç olarak daha önce de dedim. Eğer amaç süper lige çıkmazsa Mustafa Er yetersiz daha tecrübeli bir TD gerekir. Amaç orta sıralarda takilmak ise Mustafa Er yeterli. Benim görüşüm budur.

   32
   18
   1. @Renato Civelli yorumuna yanıt olarak

    Mustafa Er’in her maç yaptığı hata oyunu kaleden başlatma çabasıdır uzun top ve top şişirme olsaysı bile bu kadar gol yemezdik kale defans kale defans bu nedir böyle bir oyun anlayışı olamaz açın izleyin yediğimiz golleri akli selim taraftarlar ne demek istediğimi anlar

    8
    2
  1. @9Maraton üst yorumuna yanıt olarak

   Bence Bir tane Aday var öbür ikisini aday olarak görmüyorum Kongre üyesiyim Emin Adanur açık net konuşuyor Sportif başarı olmazsa hiç birşey olmaz diyor bir hedefi var bizi Süperlige çıkarmak bende inanıyorum bizi Süperlige Çıkaracak ALLAH Sonumuzu hayır etsin

   29
   6
 2. Beni en çok düşündüren şey olur da Mustafa Eğer başarısız olursa Pablo Martin Batalla onunla birlikte Bursaspor’dan ayrılır mı bu durum Batalla için yıkıma neden olur adam evini barkını buraya taşımış çok karışık bir durum Mustafa Er Pro lisansını bile alamadı hala ve kanıtlı bir başarısı da yok takımı nereye kadar taşır bilemiyoruz İş işten geçince olan zarar Bursaspor’a olur Bursaspor adam yetiştirme Kulübü değil En azından şu anlık Dost acı söyler keşke her şey yolunda gitsin Mustafa Hoca kalsın umuyorum her şey iyi olur

  26
  3
 3. İstanbul taraftarı yöneticiler paragrafındaki acıklaması bu şekilde degildi diye hatırlıyorum, ilgili yöneticinin de bu konu ile alakalı bir takım acıklamaları vardı.

  14
 4. bu takımın başnda bu kadar sorun varken bu takıma buraya taşıdıysa mustafa er bence morinyo halt etmiş mustafa er butakıma çok katkı koydu bir iki bilemedin 4 tane transferle bu takım şampiyonda olur süperligtede iş yapar yeterki ekonomik sıkıntılar olmasın

  11
  3
 5. Ben artık falanca memleketli filanca takımlı sözlerine takılmıyorum, takılanıda anlayamıyorum çünkü sözde Bursasporlular takımı ne hale koydu ve kaçtı gitti. Yani Onur marketin sahibi gelse yönetici olmak istese ona da mı sayıp saydıracaz öyle ki Bursasporumuzu yıllardır terk etmeyen bir firma ve İstanbullu, artık her kez elini taşın altına koysun bence en büyük destek şimdilik susmaktır.

 6. Bu zamana kadar yaşlıca TECRÜBE sahipleri geldiler gittiler neler yaptıkları ortada. Bu yaşta şans verilmeli ve kendini kanıtlamalı. Bu sene vaatlerini gerçekleştirirse efsaneler arasına gircektir.

  5
  2

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu