Emin Adanur’un başkan adayı belli oldu

Bursaspor için taşın altına elini koyan ancak tüzük gereği başkan adayı olamayan Emin Adanur, yönetiminden Hayrettin Gülgüler'i kongrede aday olarak gösterdi.

Bursaspor’da kongre heyecanı yaşanıyor.

Uzun süredir yeşil beyazlı kulübü tekrar ayağa kaldırmak için çalışmalar yapan Emin Adanur, bilindiği gibi tüzük gereği aday olamıyor.

Her şeye rağmen çalışmalarına devam eden Adanur, yönetiminden Hayrettin Gülgüler’i başkan adayı olarak gösterdi.

22-30 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan kongre için ciddi çalışmalar yapan Emin Adanur,  daha önce yöneticilik tecrübesi bulunan Gülgüler’le uyum içerisinde çalıştıklarını söyledi.
Bu arada Emin Adanur ve ekibi için bugün 24. noterde imza toplanıyor.

32 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bu şahıs hakkında çok bir bilgim yok, fakat eski yönetici olması sebebiyle hatırladığım ve emin olamadığım için küçük bir araştırma yaptım.

  Kendisi Ali ayı’nın yönetiminde yer aldı fakat Sezer Sezginde o yönetim içinde belki’de tek doğru adamdı. Ali ayın futbolcu satışı için imza vermemiş olması bir nebze içimi rahatlattı.. Dediğim gibi çok göz önünde olan bir yönetici değildi, çok bir fikrim yok hakkında. Yazıyı aynı şekilde paylaşıyorum.
  İmza vermeyerek bir adamlık göstermiş, umarım Bursaspormuza faydalı olacak bir isimdir. (Sonuçta makam ağır, seçimi kazanırlarsa başkanlık sıfatı onda olacak)

  Konu başlığı: İşte o isimler!

  Sezer Sezgin, Görkem Akbaş, Onur Özselek, Hayrettin Gülgüler ve Tevfik Yılmaz futbolcu satışına izin veren karar defterini imzalamadı.

  Bursaspor Kulübü Başkanlığı görevinde sayılı günleri kala Ali Ay yönetim kurulu üyelerinden oyuncu satışı ile ilgili onay imzalarını aldı. Takımdan satışı yapılacak oyuncuların satışı ve alacakları nedeniyle koyacağı temlik için yöneticilerden belirli bir çoğunluğu imza verdi. Sezer Sezgin, Görkem Akbaş, Onur Özselek, Hayrettin Gülgüler ve Tevfik Yılmaz futbolcu satışına izin veren karar defterini imzalamadı.

  İmza pazarlığı yapmışlar

  Başkan Ali Ay’ın bu isimlerin imza vermemesi nedeniyle büyük şok yaşadığı ve tepki gösterdiği öğrenildi. Kongreye sayılı saatler kala Cem Öztürk, Adem Sakarya, Erkan Aydemir, Ömer Faruk Şahin, Osman Dinsever, Enver Kumova ve Yusuf Berat Rızvanoğlu Başkan Ali Ay ile birlikte oyuncu satışına izin veren imzaları attılar. Başkan Ali Ay’ın imza için ikna ettiği bazı yöneticilerle alacaklarına karşılık pazarlık yaptığı gelen haberler arasında.

  80
  46
  1. @Dance4Lifee yorumuna yanıt olarak

   Sembolik bir başkan esas adanır yönetecek daha önce körüstan başkan Rıdvan idare etmişti o zaman başarılı olamadı zor bir durum

  2. @Dance4Lifee yorumuna yanıt olarak

   Bu habere bakıp herkez kendine diyordur Bursaspor’un 50 senelik tarihinde böyle uzak kumandalı bir başkanlık yaşamadığını – diyelimki seçildi böyle iki gün sonra ben bu olayı beğenmedim deyip oyuncaklarını bebek arabasından atıp çekip giderse Bursaspor’un hali ne olacak? Adnan Batır’ın internet TV programla konuğu olduğu vakit Emin Adanur “Bursaspor Bana Kadar Düştü – 40/50 yaşlarımda düşünüyordum” demişti – bence bu çok şeyi anlatıyor ve bugün Emirhan ve Burak maaşlarının Bursaspor tarafından ödenmesi daha doğru olacağını söylemiş – üstüne tüzük değişmeden zaten Başkan olamıyor üstüne “B” planı Başkan adayı adaylıktan çekildi! yani kanımca 10 gün kaldı kimse aday adayı gibi yok! Kulübün 5/10 kişilik içinden atama yapması gerekir bu tür boş hikayeleri daha evelde duyduk Bursaspor’un 1 sene daha kaybedecek lüksü yok ve şirketleşmeye gidilmesi şart – eğer Basketbol Ayrılabiliyorsa Futbol tarafıda ayrılabilir Şirket olarak dernekte sadece amatör sporlar kalsın!.

   25
   9
   1. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

    Ne kadar gereksiz bir yazı olmuştur kimbilir? “Kimbilir” diyorum çünkü yarısına kadar bile sabredmedim. Yok kukla başkanmış, yok bilmem neymiş. SİYASETİN KUKLASI OLACAĞINA BURSA EVLADININ KUKLASI OLSUN!!!! Bursaspor’un için en hayırlısı ne ise “o” olsun. Adam kararlı, belki de son umudumuz. Siz bu kafayla burnunuzu çamurdan çıkaramazsınız!

   2. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

    Hadi bakalım sezon açıldı Diplomalı Antrenörümüz Fazlı Tan ve yardımcıları Bursaspor’dan ayrılmışlar – Bu iki aday sadece havalar yok para vericeklelermiş miş miş miş hikayeleri- temel taşımız U19- U21 ve gerekli Diploması olmayan Diplomalı yardımcısını kaybettik – ha 1 liralık çin mikrofonu durmayın bütün gün konuşun Limak’ı vs

 2. Adam Bursaspor için herşeyi yapıyor,Tüzük gereği başkan olamıyor,Tüzüğü değiştirmek çok mu zor,geçici madde koymak,
  çokmu zor

  26
  11
 3. TEBRİK EDERİM SAYIN RENKTAŞIM ÇOK GÜZEL TESPİT ETMİŞSİN ,,BURSASPORUMA BAŞKAN KİM OLACAKSA ÇALMASIN İNSANLARI KANDIRMASIN YAPAYACAĞI İŞLER İÇİN TUTAMAYACAĞI SÖZLER VERMESİN DÜRÜST ,KAREKTERLİ OLSUN , MÜMİN OLSUN , CAMBAZ OLMASIN , KURNAZ OLMASIN TAKIMIN KADERİYLE OYNAMASIN ÇÜNKÜ SON ÜÇ YILDA BİZE YAŞATILAN TRAVMALAR ÇOK AĞIR OLDU , İNŞALLAH BİRDAHA YAŞAMAYIZ

  16
 4. Bence bu sitede bazı yorumların like ve dislike sayıları ile oynanıyor. 25+ 0- olan bir yorum beş dk sonra 30+ 40- olabiliyor ve sizin beğenip beğenmemeniz sayıyı etkilemiyor falan. Çok yaşadım bu durumu nedeni nedir bilmiyorum..

  15
  10
 5. Tek atimlik kursunumuz insallah tutar. Insallah gercekten soylenenleri yapip katki verirler. Bursa halkinin sonuna kadar destek vermesi gerekiyor. Adanur ve ekibine basarilar. Bu kulübun menfaatini savunduğu surece arkasindayiz.

  13
  3
 6. ULAN Ali baba ve kırk haramileri , mubarek ramazan ayının bu son günlerinde yine bir çok kişinin ahını alacaksınız , sizi herşeyden önce allaha havale ediyorum ve ölüp te toprağın altına girdiğinde acaba seni de İbrahim başkanımız gibi anan birileri olacak mı ailenden ve yiyici tayfadan başka çok merak ediyorum , unutma ölümde var usta !!!

  11
 7. Eyvahh be yaa. Şimdi Bursasporun başkanı bu adam mı olacak? Yemin ediyom REcep Oynakbaşı bile bundan dahaiyi başkandı. Hadi diyelim bütün takımı sattı. Ozan’ı, Şener’i, Volkan’ı Fener’e sattı. Bence o bile bi maharettir. Fener yönetimi ile temasa geçip, o iletişimi kurup, Aziz Yıldırım’dan o paraları alıp satışı gerçekleştirmek bile bilgi ve tecrübe ister. Bunlar naapçak be yaa? Hepsi Tarzan baksana.

  8
  39
 8. Edanuru hemşerimiz ve aynı zamanda alt yapımızın eski kalecilerinden olan Erkan Kolçak Köstendil e benzetiyom ikisi çukur dizisinde çok güzel ikili olurlar.

  3
  2
  1. @OSMANLI-16 yorumuna yanıt olarak

   Erkan Kolçak hiç olmazsa Bursaspor alt yapısında kalecilik yapmış. Futbolu bilen biri. Ama Emin Adanur topu görse bomba diye karakola götürür diyollar.

  1. @Özlüce yorumuna yanıt olarak

   Murat Yanıklar birkaç yıldır pek ortalarda gözükmüyormuş. Hatta Türkiye’den ayrıldığı bile söyleniyor. Sıkıntılı iş konuları yüzünden.

 9. Beyler, Adanur veya Acarhoroz olacağına Kamat iyi bir yönetimle devam etsin. En azından tecrübelendi adam. Bu sene başarılı olur.

  2
  6
 10. Arkadaşlar neden her olaya hemen olumsuz yaklaşıyorsunuz? Siz bu adamı tanıyormusunuz?Hadi haklısınız diyelim bu adam Bursaspora başlanlık yapabilecek düzeyde bir adam değil.Yav arkadaş öyle olsa bile bu adam zaten formalite başkan asıl başkan emin adanur klübü yönetecek emin adanur ne bu hemen herşeye negatif yaklaşım?

  2
  1
 11. Mahlemizin sayılan birisidir bursasporluluğundan kimsenin şüphesi olmasın fakat başkanlık olayını kaldırabilecek güçtemi tartışılır

  1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu