Emin Adanur’dan istifa açıklaması

Bursaspor 2. Başkanı Emin Adanur, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi.

Bursaspor 2. Başkanı Emin Adanur, “Dışarda istifa etmemizi istiyorlar. İstifa etmemiz çözümse istifa ederim. Ama ben vicdanen ne kadar doğru olduğundayım” ifadelerini kullandı.

Emin Adanur, şunları söyledi:

“Biz iyi niyetle göreve geldik. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Ortada ciddi bir sportif başarısızlık var. Verdiğimiz sözleri tuttuk ancak sonuçlar beklediğimiz gibi olmadı. Biz verdiğimiz sözleri tuttuk ama bize verilen sözler tutulmadı. Başarısızlıktaki en büyük sorumlu da benim. İstifa isteği var. Camianın da huzurunu kaçırmamak gerekir. Tribünler arasında da kutuplaşmalar oldu. Biz büyük bir aileyiz. Kutuplaştıran bir başkan da olmak istemiyorum. Açıkçası ben artık kavga istemiyorum. Kaos Bursaspor fayda sağlamıyor. Başarısız olduysak, ısrarın da anlamı yok. Şehrin bir numaralı markasına zarar vermeye gerek yok. Biz bile bile hiçbir zaman kulübe zarar vermedik. Eğer istenmiyorsak, birbirimizi üzmeye gerek yok. Anlımız ak, çekindiğimiz hiçbir şey yok. Bile bile yanlış yapmadığımıza yemin edebilirim.”

“Dışarda istifa etmemizi istiyorlar…”

Adanur şöyle devam etti “Dışarda istifa etmemizi istiyorlar. İstifa etmemiz çözümse istifa ederim. Ama ben vicdanen ne kadar doğru olduğundayım. Kaynak sağlayacak ve Bursaspor’a faydalı olacağına inanan varsa birileri çıkabilir. Ama bu durum Bursaspor’a zarar verir mi? Ben bu işin içinden çıkamıyorum. Biz işin başından bu yana manevi destekler de aldık. Sosyal medyada atılan mesajlar bana motivasyon sağlıyordu. Ama yaptığımız hatalar destekleri kesti. Çok normal olarak. 17. sıradayız şu anda. İşin başka tarafına bakarsak da hiçbir destek gelmedi. 21 haftada protokole baktınız mı? Kimse gelmedi. Transfer tahtasını açtık kimse teşekkür etmedi. Kendimizden 10 yıl önceki borçları ödedik biz. Bizim de paramız kalmaz. 62 milyon TL gibi bir rakam verdik. Çıkabileceğimiz en üst seviyeye çıktık” dedi.

23 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ben de Bursaspor taraftariyim ve yonetimin istifa etmesini istemiyorum! Burdan soralim bakalim taraftarlar geneli istiyormu istifa? Istifa istemeyen begensin, istifa isteyen begenmesin boylece gorururuz Bursaspor taraftari ne istiyor.

  230
  45
  1. @TaraftarimBrsspr yorumuna yanıt olarak

   sevgili kardeşim, zaten sıkıntının kaynağı tam da bu yorumlara verilen işte bu artı ve eksilerin dağılımı.
   eğer bu yorumunda aldığın beğeniler tersi olsaydı bugün büyük bir Bursaspor başında ikinci bir İbrahim Yazıcı ile süper lig de oynuyor olurdu.
   gelelim başkana.

   sayın başkan, her biri istifa sebebi sayılacak, kulübe telafisi mümkün olmayan zararlar verdikten sonra ”yanlışları bile, bile yapmadım!” demen seni haklı çıkarmaz.

   ikinci olarak, sanal alemden aldığın rüzgar ile,
   tıpkı züccaciye mağazasına giren fil misali, taraftarından, protokoluna. belediyesinden stk larına. oradan medyasına. kısaca camiaya. yani gerçek aleme adeta posta koyarak herkesi küstürdün. bir anlamda her yeri böldün.

   ve sonunda değiştirilen 5 antrenör. yapılan 20-25 transfer. bir kalemde silinen gençler, yok pahasına dağıtılan alt yapı. plansız ve sorumsuzca harcanan paralar. katlanan borçlar. ve en az 50 sene geriye atılan bir kulüp.

   4
   2
   1. @2. mustafa yorumuna yanıt olarak

    @2. Mustafa,ya yanıt olarak Daha öncede söylendi dere geçerken at değiştirilmez. Hadi çıksın bir tane baba yiğit, bir para babası iş adamı,da görelim. Havanda su dövmekle olmaz bu işler. Zaman birlik olma zamanıdır, ayrışma, bölünme zamanı değil. Kısacası birlikten kuvvet doğar, diyorum ve emin olun küme düşmeyeceğiz.

  2. @TaraftarimBrsspr yorumuna yanıt olarak

   Şu kalan haftalarda istikrar olsun yeter.öleceksek savaşarak ölelim içeriden şehrin kale kapılarını teslim ederek değil.ne kaybederiz hiçbir şey.bu takım düşmez asla .

   5
   1
  3. @TaraftarimBrsspr yorumuna yanıt olarak

   Toplantıyı seyrettim…Başkanın yüz hatları, mimikleri hiç iyi değildi. İşlerin iyi gitmediği çok açık ve net. Şehirde onca varlıklı sanayici, fabrikatör varken orta halli müteahhit emin adanur’un aday olması bile büyük cesaretti. Yine de sıcak para buldu kısa sürede ve tahtayı açtı. Kariyeri fena olmayan topçular da aldı. Sezon başı Mustafa Er küçük bir kriz yarattı. Hiç gerek yoktu gerçekten. Bence Emin Adanur’un en büyük hatalarından biti gelir gelmez hoca bulamaması oldu. Mustafa Er baştan gitmeliydi. Ali Akman gibi Avrupa seviyesinde bir futbolcuyla orta sıralarda takılıyorduk. Ali Akman kadro dışı kaldıktan sonra tepetaklak olduk. Yani ortada Mustafa Er mucizesi filan yoktu. Tamamen bireysel performans vardı. Sonuc olarak kulüp suan bitik durumda. Bu borçlarla sürdürebilir bir durum yok.

   Emin Adanur’da istifa soylentilerine bunu diyor zaten. Elini cebine atacak adam gelsin yatın bırakayım diyor. Ama gelmeyeceğini de hepimiz biliyoruz.

   Şu finansal tabloya bakıp bursaspor’un başına geçmek büyük çılgınlık. Emin Adanur yaptığı çılgınlığın farkında ama pişman mı tam emin değilim. Taraftar da bi sakinleşsin artık ota bota istifa istifa tezahüratı yapmayı kessin. Babası asgari ücret alan çocuğun bana bana bmw m6 al demesi gibi birşey. Şu mali tabloda ve bu kadar sahipsiz durumda çok şeyler beklemeyi bırakın. Salın biraz insanları

   7
   2
  4. @TaraftarimBrsspr yorumuna yanıt olarak

   istifa keşke çözüm olsaydı maalesef çözüm değil çözüm paralı bir insanın gelip 60/70 milyon katkı koyması da değil-bu parayı koyanda bizler gibi başarı isteyecek bunun içinde transfer yapacak ama futbol aklı olmayınca sistemin olmayınca bir hiç olup her geçen gün eriyeceksin…………
   Arkadaşlar çözümsüzlüğe çare bir olabilmektir, Emini tanımam ama sonrasında kim gelecek hadi geldi neleri becerebilecek , tek çıkış yolu geçen seneki takımın üzerine koymaktı ama şehir olarak sabırsız ve her maç 3/5 gol ile galip gelen bir takım istendiğinden ve bu yönde baskılar oluştuğundan gelen gideni aratacaktır , biraz suç bizde mi biz mi değişsek acaba diye sorsak mı..??!!!!!!!!!!!!!!!

   30
   4
 2. Bu şehirde elini taşın altına koyanlara destek olmayanlar tam tersine takımı yiye yiye bitirenleri takım otobüsü basanlari takımı kümeye düşüren başkanı meşaleler ile karşılayayıp tekrar seçenleri başkanlık süresi boyunca 1 kere açıklama yapmayıp başkan diye geçinenleri el üstünde tutup sesini bile çıkarmadılar futbol dünyası böyle

  Bunlara başkan değil kukla lazım Bırak git başkan boşuna küfür yeme kimin ne hali varsa görsün

  50
  9
 3. İstifa yok çıksakta çıkmasakta bu sene bu adam devam etmeli, rahmetli yazıcıdan sonrasını gördük onlardan biri gelirse veya onlar gibisi gelirse kulüp kapanır, ali ay gelsinciler düşelim daha iyi

  48
  14
  1. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Bence de istifa etme henüz satılacak adamlar, komisyon alınacak transferler var. Vicdanen ne kadar doğruymuş birader bare git iki kitap oku düzgün argümanlar ile gel. Yüzsüzlüğe bak adamlar her kuşu öptü bir tek 21. Haftada stada gelmeyen protokol suçlu neymiş giderse kaos olurmuş, neymiş kimse talip olmazmis sen o güzel kafanı yorma böyle ekip lideri senin cismin ne ki etkin olsun. Belki de sizin yüzünüzden gelmiyor milleti takıma küstürdünüz bir de böyle düşün kalan 5 nöronundan 2 tanesi ile. Gitsen en az senin kadar iş yapacak tonla adam gelir zaten ama senin amacın farklı. Biraz daha semirmenin derdi bu. Biraz da koltuk sevdası tabi, gittiğin zaman Ali Koç, Ahmet Ağaoğlu adam yerine koyuyor diye seviniyorsun sanırım. Bu kadar koyun olunca da at koşturmak kolay tabii sıkıyorsun havaya sürekli kuru sıkı 10 senelik borçları ödemişmiş. Verdiysen klube hibe olarak ona bile eyvallah ama onların yanında yaptığın onca transferin maliyeti, sattığın kulübün geleceği olacak çocukların maliyeti,
   transferlerden sagladigin çıkarların maliyetini, rezil rüsva ettiğiniz kulübün ağırlığını nasıl hesapliyorsun onu da anlat be ekip lideri ne zamandır masal dinlemiyorduk iyi oluyor böyle. Her gün çık konuş hatta ekip liderimiz hey maşallah be.

   6
   1
   1. @Zort yorumuna yanıt olarak

    Değerli başkan kardeşim bir ümidin varsa istifa etme zaten istifa etmen kaçmak olur sezonun sonuna geliyoruz bu saatten sonra futbolcu kardeşlerin isteklerini karşılayıp düşmeden bu sezonu bitirrirsin inşaallah tek dileğim bu senden hayırlısı olur inşaallah.

   2. @Zort yorumuna yanıt olarak

    Yönetimin istifasını istiyenler busaspordüşmanı iyiolmasınıistemeyenler yönetimden bara koparayamanlardır bundan önceki yönetim erkankamat çokmu iyiydi hangi borcu demiş selim kurtulan busa sporu çokmudüşünüyor bursaspora nefaydasıolmuş saatte biletle içeri adamsokmaktan başka bu yönetimde dahaisimi gelecek istifa etmesinler

    1
    2
  1. @KaraMustafa yorumuna yanıt olarak

   Anasını ağlattı takımın tahta açılmasın diye sezon başı dua ettim açtılar ne oldu 40000k verdim dedi ceptenngeri almayacakmis eee ulan bu goden oyuncular sene basi maas iyilestirmesi yapilip adam akilli davranilsa idi simdi takımın degeri tepede olur puan olarakta ilk 5 te olurdu simdi serbest kalma beddli 3 milyon euro olan oyuncu niye. 1.9 (3 oyuncu degeri ) euroya satilir cebe ne kadar indiragandi oldu Allah belanizi versin

 4. Önce bir sen sezon öncesi 17 vasatın altında oyuncuyu niye aldın..Paran yoksa bu kadar oyuncu niye alındı.3-4 tane kaliteli oyuncu alınıp,gençlerle kaynaştırılabilirdi.
  Volkan ŞEN niye alınmadı..Ozan SOL niye gönderildi..Bunların bir cevabını ver..Hem kendine hem Bursaspora yazık ettiniz..

 5. Hiç inandırıcı gelmedi bana daha düne kadar taraftara bile atar yapan adam şimdi istemediğimiz yerde kalmayız olayına girdi neden acaba transfer parasını cukka yaptığınız için olabilir mi sayın başkan ?

  3
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu