Emin Adanur’dan Bursaspor açıklaması

Bursaspor Kulübü Başkan Adayı Emin Adanur, "Finansal durumumuzu düzeltip kısa süre içerisinde Bursaspor‘u borsaya açma hedefimiz var. " dedi.

Bursaspor Kulübü Başkan Adayı Emin Adanur, Bursaspor ile ilgili projesini sosyal medya hesabından duyurdu.

Adanur, “Finansal durumumuzu düzeltip kısa süre içerisinde Bursaspor‘u borsaya açma hedefimiz var. Bu hedefi gerçekleştirmek için yapısal değişiklikler ve kurumsal yapıyı güçlendirmeye dair adımları atmamız gerekli. Yapacağız inşAllah.” ifadesini kullandı.

39 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bazı arkadaşlar diyor ki”ben Adanurdan şüpheliyim,, falan filan..ulan arkadaş kulübun zaten dibini getirmişler.manava bile borcumuz var..elimizde tapulu hiç birseyimiz kalmamiş.. hayir yani Adanur bursaspordan ne göturebilir? Diyin ki kasada 300milyon dolar var..onu cebine indirecek veya kulübün 10larca arazisi falan var,onları satıp cebini şişirecek..yahu arkadaş biraz mantıkli olun ya.tek başına çıkmiş bişeyler yapmaya calişiyor bu genç yaşta.projeleri var bursasporla ilgili..ayrica adam zaten zengin..bursaspora harcayacaği enerjinin yarısıni ticarette harcasa çok çok daha zengin olacak..neyin şüphesidir bu. bulmuşunuz boyle istekli, genç ,başarıli bir adamı ,tukaka yapiyonuz..mestan gibi kamat gibi pasif ,beceriksiz adamlar mı gelsin yine?biraz mantıkli düsünün..kusturmeyin böyle istekli insanları.

  231
  36
  1. @Selim yorumuna yanıt olarak

   borsaya acacaksa bence secilmelidir. ama bu dernek dahil bir cok kisinin isine gelmeyecektir. ceplerine artik daha zor atacaklar demektir

   1
   1
  2. @Selim yorumuna yanıt olarak

   ben 2-3 hafta önce bunlari yazdigimda eksi yagmuruna tutulmustum demekki son 2-3 haftadir milletin fikri degismis..

   2
   1
  3. @Selim yorumuna yanıt olarak

   Eksiledim…..

   Bursaspor gerçekten çok zor durumda şuanda. Ali Koç, Güler sabancı, ferit şahenk vs. Bu isimlerden biri değilsen bursaspor’u kurtarman çok zor. Ki ali koç bile gelse işi kolay olmazdı çünkü finansal fair play denen bi olay var.

   Kulübün malı yapısını, borçlarını vs araştırırsın ortaya bi acil durum planı koyarsın biz de okuruz dinleriz o zaman da deriz ki tamam bursaspor’u kurarak insan budur. Ama böyle vaatler verip insanları beklentiye sokunca sonra hayal kırıklığı oluşuyor. Ki yorumları okuyunca bu görülüyor. İnsanlar o kadar karamsar ki plan, proje, kaynak dinlemeden “gelsin abi bundan daha kötü olacak değil ya” diyor. Resmen ölümü görüp sıtmaya razı olmuşuz. hakkımızda hayırlısı.

  4. @Selim yorumuna yanıt olarak

   Emin adanur konusunda özlüce arazisiyle ilgili çok söylenti var. Beni kuşkulandıran durum bu. Bu seneye kadar çoğu kişinin ismini duymadığı biri bi anda ortaya çıkıyor ve çok aşırı iddaalı sözler veriyor.
   Keşke bu söylediklerinin hepsi gerçek olsa ama 3 senedir gelenlerin yapamadığını üstelik borçlar yüzünden hişbirşey yapamadığımız şu dönemde 1 senede yapacağına kendinden bu kadar emin şekilde konuşması tuhaf geliyor bana.

   4
   2
  5. @Selim yorumuna yanıt olarak

   Bu şirketleşme konusunda Öztürk Yazıcı ( İbrahim Yazıcı zamanı CAS’ı ikna eden Avukat yönetici) bir çalışma yapıyordu. Baya bir araştırma yapmışlardı. Bursaspor’u bataktan kurtaracak bir proje. Ne Anadolu takımları ne de İstanbul takımları gibi kulübü batıracak bir proje. Değişik bir sistem. Yönetime girmeyecek bile olsalar icra kurulu vb. ile onlardan faydalanılabilir. Kongre üyesi olmama rağmen diyorum ki şirketleşme şart. Kulübü bizim oyuncağımız olmaktan çıkarın. Bir oy verecez; bakıyoruz yandaş mı, bizden mi, çok mu parası var, bizden birini nemalandırır mı, bedava bilet verir mi. Bunlar milattan önce kalma şeyler. Ya şirketleşip Bursaspor kurtulacak, ya da tarihe gömülecek.

   18
   2
  6. @Selim yorumuna yanıt olarak

   Gerçekten taraftarlarımız bazen çok yanlış düşünüyor. Mevcut başkanlar destek yok diye, taraftarlarda basiretli başlan adayları yok diye dert yanıyoruz, aday çıkınca da ( Adanur gibi) hemen olumsuz veya şüpheci yorumlarda bulunuyoruz. Başka bildiğimiz aday çıktımı arkadaşlar? Adam medenice projelerini açıklıyor. Keşke başka adaylar da çıksa! Seçme şansımız çok olsa. Bu iş adamı arkadaşımız şansı hak ediyor. İş ki bir an önce önü açılsın, kolları sıvayıp vaat ettiği tahtayı açarak işe başlayabilsin. Derhal, hemennnn.

   19
   3
  7. @Selim yorumuna yanıt olarak

   Hepsi Hava Cıva! Erkan Kamat’da
   12 Ağustos 2020, Gazetede Verdiği Demeç Şöyle Gazetelerden –
   Hangi Plan Proje Hesap Kitaplar Bile Tunuk Tunuk Saklandı – Bunlarda Farklı Bir Proje Değil – Hele Kamat Bıraktığında Bakalım Kaç Milyon Temlik Koyacak İkinci Haftada Kavgalar ve 7 Milyon Koyduk Diyorlardı – Bir Oku 12 Ağustos’ta Ne Demiş Başkan Olmadan!

   Bursaspor kongre öncesinde aday olmayacağını belirten Hüseyin Akdemir’den sonra, eski yöneticilerden Erkan Kamat sosyal medya hesabından aday olduğunu belirtip gerekli çalışmaları yaptıklarını duyurdu.

   Bursaspor Kulübü futbol şubesi eski sorumlularından Erkan Kamat sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

   Değerli Bursasporlular!

   Kulübümüzün içinde bulunduğu bu sıkıntılı günlerde yaşanan kongre sürecinde ve sandığa gitmeye günler kala Büyük Bursaspor camiasında devam eden ölüm sessizliğini bozmak adına ben ve değerli yol arkadaşlarımla gerekli çalışmalara başladık.

   Kafamızı kuma gömmeden; plan ve projelerimizle tüm samimiyetimizle tecrübemizle, aklı hür vicdanımızla ve tabi ki Bursasporluluğumuzla bu büyük sorumluluğa talip olmak için, kulübümüzü düzlüğe çıkarmak adına kollarımızı sıvadık.

   Reklam ve sponsorluk görüşmelerinden sportif hamlelere, kent dinamiklerinden

   Devlet büyüklerimize kadar yoğun bir istişareye şu andan itibaren başlamış bulunmaktayız.

   Herkes bilmelidir ki Bursaspor yalnız da sahipsiz de değildir ve Türkiye’nin en büyüğü, en kısa sürede ait olduğu yere dönecektir!

   Erkan Kamat

   22
   6
  8. @Selim yorumuna yanıt olarak

   Emin Adanur, un kendisini şahsen tanımam etmem, fakat 40 yıllık Bursasporluyum. Gelinen şu noktada, bu kardeşimize güvenelim ve destek olalım. Elektrik borcunu ödeyemeyen bir kulübe,sahip çıkıyor, ve bu zorlu göreve talip oluyor. Son sözümde, göreve talip olamayan, diğer zenginlere hepinize yazıklar olsun.

   88
   18
 2. Bu arkadaş çekilmemişti diyen arkadaşlara sesleniyorum. Abi siz bi haberin başlığı dışında detay okumadan mı yaşıyorsunuz şu hayatı ? Hiç haber okuma alışkanlığınız yokmu ?
  Ben bu adamın destekçisi değilim Başkan olup olmamasına dair ben daha ikna olmadım ama adam dedi benden daha fazla bağış yapan olursa çekilicem, Mümin canbazın 10 milyon dolar bağış yapıcam demesinden sonra sözünü tutup çekiliyorum dedi daha sonra mümin canbazın yanlış anlaşıldığı ve bağış yapmayacağı anlaşılınca Emin adanurda tekrar adayım dedi, bu kadar basit bunu anlamayıp hala bu arkadaş çekilmemişmiydi ne oldu da şimdi tekrar aday oldu gibi suçlayıcı konuşmalar aşırı saçma.

  78
  12
  1. @Ersin E yorumuna yanıt olarak

   Başkan adayı olacak kişi ciddiyetini bu kadar vericem falan diyeceğine tüm başkan adaylarına sesleniyorum kimnmak istiyorsa gitsin kulübe 1 milyon bağış yapsın ve kez de ciddiyetini anlasin

  2. @Ersin E yorumuna yanıt olarak

   Kardeş öğrenmek için sormuştuk bu atar niye?Mümin Cambaz 10 milyon $ koyuyorum diye söylenti çıkınca bu arkadaş ben çekiliyorum dedi.Daha sonra Mümin Cambaz’ın yanlış anlaşıldığını 10 milyon $ verme olayının yalan olduğunu duymamıştım.Şimdi anlaşıldı.Bilgi için teşekkürler…

   8
   1
  3. @Ersin E yorumuna yanıt olarak

   Bu arkadaş bugüne kadar hep laf üretti. Ama Onur marketlerin sahibi olan genç arkadaş bazı deplasmanlara sponsor oldu. Keza Avukat Hakan Diçtürk birkaç tane deplasmana sponsor oldu. Şak diye parayı bastı. Ama bu anca konuşuyo. Bi gidiyo, bi geliyo. Hadi bakalım mesela bu hafta Samsun deplasmanımız var. Kendisi de kulüpte para olmadığını biliyo. O zaman bi zahmet Samsun deplasmanına sponsor olsun, futbolcuların uçak biletlerini alıversin. Samsun’da bir gecelik otel konaklamasını hallediversin de, öpelim onu alnından. Ve de adaylık konusunda ciddi olduğunu anlayalım.

   11
   3
    1. @Aynen yorumuna yanıt olarak

     Mümin Canbaz’ın bi açıklaması başkan olacak diye yorumlandı, Emin Adanur da başkan olurken “benim verdiğim paradan fazla koyan birisi olursa ben çekilirim ona destek veririm ” dedi. Sonra Mümin Canbaz ben aday olacağım demedim diyince Emin adanur tekrar kendi geldi

    2. @Aynen yorumuna yanıt olarak

     Haberleri takip etmek gerekli. Daha fazla para vereceğini açıklayan birileri var diye söylenmişti, o yüzden ben çekiliyorum demişti. ( Daha Fazla Para veren) haberi asılsız olunca tekrar adaylığını ( Adanur) devam etme kararı aldı.

 3. Çorbayı pişirip pişirip yemişler eğer olurda dibini illa birisi sıyırıcaksa bu adam olmayacak o bu takımın sanırım son şansı için en mantıklı kişi bu çocuk duruyor yolu açık olsun

  46
  7
  1. @Karacabeyli yorumuna yanıt olarak

   Üzüldüğüm konu kulübe destek yok diye dert yanıyoruz böyle bir aday çıkınca da reklam yapıyor gibi asılsız yakıştırmalar yapıyoruz. Bu arkadasin(Adanur) reklama ihtiyacı falan yok. Bırakalım, elinden gelen marifetlerini sergilesin. Daha iyi projeleri olan adaylar varmı, yok. O halde tam destek.

   6
   3
 4. Secim zamani oneri verirsin genel kurulda oylanir. Senin bireysel olarak oyle birsey yapma yetkin yok. En son aciklamasinda da cekilmemis miydi bu arkadas? Yeter yahu bedavadan reklam.

  43
  45
  1. @.Aykut. yorumuna yanıt olarak

   O zaman biraz olayları takip et ! Adanur ne dedi ? Biz ilk etapta 40 milyon tl.koyuyoruz,daha fazla parayla gelen olursa onun lehine çekiliriz dedi,nitekim M.Canbaz bir tv programında 10 milyon dolardan bahsedince çocukta madem benden fazla veren var bende çekiliyorum dedi.Fakat sonra Canbaz ben yanlış anlaşıldım,o kadar veririm demedim,o kadar para lazım dedim deyince,otomatikman adaylığını devam ettiriyor,bu kadar basit aslında mesele,anlayana !!!

   6
   4
 5. Şirketleşmek en dogru bir çözüm
  Zira kulübe ortak olacaklar
  Kara da zarara da ortak olacaktır
  Burada hep dillendirdim 1.000 adet
  Kurumsal firma 150-200 bin tl yatırsa
  150-200 milyon tl kaynak oluşur
  Şuan bursaspor dipte süperlige
  Çıktıkca orada tekrar ilk 5 mücadelesi
  Verdikçe hisselerin degeride artacak
  Yeni talep edenler olacaltır

  30
  5
 6. Bu satırlardan daha önce defalarca yazdığım gibi yine yazıyorum.
  Şirketleşmek ve ardından halka açılmak kısa vadede pek mümkün olmayan bir beklenti.
  Bu gelişmelere kesinlikle karşı değilim ve hatta olması gerekir diye düşünenlerdenim fakat taraftarlarımızın hemen borçlarımızdan kurtulacağız ve kısa sürede düze çıkacağız gibi bir beklentiye girmemeleri gerekir diye düşünüyorum.
  Çünkü iki aşamalı olacak bu gelişmenin ilk prosedürü şirketleşmek.
  Ülkemizde gereken şartları kolaylıkla yerine getirebilir ve hemen şirket kurabiliriz bu aşama kolay.
  İkinci aşama olan halka açılma işlemi blançolarda ciddi bir büyüklüğü, karlılığı gerektiren belirli bir takvim çerçevesinde gerçekleşen ve bu sayede halka arz işlemine gereken izinler alınarak geçilebilen bir aşamadır ve kolayca kısa zamanda olmaz.
  Bu konuda merak edenler uzmanlara danışıp bilgi alabilirler.
  Kısacası ben yaptım oldu diyebileceğimiz bir durum değildir fakat kulübümüz adına olmazsa olmaz bir durumdur.
  Sayın başkan adayımızında bu konuları bildiğine şüphe yoktur.
  Sadece açıklamasını eksik bırakmayıp halka açılma konusunda ne kadar vakte ihtiyacımız olduğunu da açıklaması gerekir.
  Anlatmak istediğim şirketleşmek ve halka açılmak çok elzemdir buraya kadar hepimiz hemfikiriz bununla beraber bu işlemlerin kısa vadede değil orta ve uzun vadede kurtarıcı olacağı bilinmelidir.
  Özetle yarın şirket kuralım haftaya halka arz edelim ve borçlardan hemen kurtulalım gibi bir gerçeğimiz bulunmamaktadır.
  Tabiki gereken tüm bilgileri bu işin uzmanları layıkıyla sunacaktır.
  Ben bildiğim kadarını yazdım.
  Yazarken de taraftarlarımızda şu algının oluşmasını istedim.
  Evet şirketleşmek ve halka açılmak çok doğru beklenti fakat bu gelişme kısa vadeli çözüm olmayacaktır.
  Tüm taraftarlarımıza saygılarımla.

  20
  3
 7. Ne oldu birileri geliyordu ummalı bi çalışma vardı borcun büyüklüğünü görüp geri fitesmi yaptılar daha iyi gelmicekse adamın önünü açsınlar ekonomikte destek versin birlikte gelsinler remzi cinoğlu kurt adamdır ve gerçek bursasporludur bu işide bilir birlikte hareket etsinler adanurda ikinci başkan olsun bence en önemlisi bundan önceki başkanlara mahkeme açılsın amigo selime destek verilsin ne oldu milyar dolarlar eğer taşın altına işi bilen insanlar ve dürüst insanlar gelirse bu takım düslüğe çıkar ve borç ödenebilir duruma gelir üst ligede çıkar ama hortumcuların tespit edilmesi lazım

  16
  4
  1. @Camcı yorumuna yanıt olarak

   Ayranı yok içmeğe atla gider sı……a Kardeşim ortada başka aday yok sanki yağmalancak bir şey kalmışta bu adam onları götürücek. Anlamadığım şey EMİN beyden neden bu kadar korktuğunuz. Gelirse eğer birilerinin gelir kapısımı kapanacak.Benim anladığım kadariyla Emin beyi istemeyenler gene eskilerin gelmesini isteyen kişiler.

   24
   3
 8. Bursa Samsun’u yener mi beyler? Bu çocuklar en azından playof oynamayı hakediyordu ama sağlık olsun. Haydi gençler yapın bir güzellik bize

  12
  40
  1. @Adsli yorumuna yanıt olarak

   Sayın ads li kardeşim.
   Bu çocuklar geçen sezon ads ile oynadıkları play off maçlarını asla unutmazlar.
   Tabiki sadece samsun u değil her takımı yenecek güçleri ve dirençleri mevcut.
   Ads nin ve taraftarlarının ilk iki ye girmek adına neden Bursaspor gençlerine yönelik kafa karışıklığı yaptığını neden algı oluşturmak istediklerini anlamak mümkün değil.
   Herkes kendi işine bakacak.
   Samsun u yeneriz yeniliriz ya da berabere kalırız bu tamamen bizim tasarrufumuzda.
   Ads yi hiç ilgilendirmez.
   Lütfen algı oluşturmayın ve işinize bakın.
   Daha maçlar var.
   Siz play off lara kalmadan çıktınız çıktınız.
   Aksi halde özleminiz 27 seneye tırmanacak.
   Bu işler başkasının yardımına gerek olmadan da yapılabilir.
   İyi günler kardeşim.

   2
   1
   1. @Oliympos 16 yorumuna yanıt olarak

    Ads li kardeşim.
    Üstteki yorumu yazdıktan sonra bir de fikstüre bakmak gerekir diye düşündüm.
    Gördüm ki ads giresun maçı var.
    Öncelikle siz bu maçı kayıpsız atlatın sonrasında da birincilik için mücadele verin.
    Elinize böyle bir fırsat geçmiş kaçırmayın.
    Aksi halde play off lar senelerdir size yaramıyor.
    Dörtte dört yapabilirseniz şampiyonluk zor değil.
    Başarılar.

    1
    1
 9. AYRICA TAAHHÜT ETTİĞİ 40 MİLYONU ASLA YETERLİ BULMASAM DA SN.ADANUR UN ORTAYA ÇIKIP BEN VARIM DEMESİ TAKDİRE ŞAYANDIR.ŞİRKETLEŞME KONUSU İSE EN SIK DİLE GETİRDİĞİM KONUDUR…ANCAK BORSAYA AÇILMAK HEM ZAMAN İSTER HEM DE MESELA ADAM İSTANBUL DA KONYA DA ESKİŞEHİR DE VS. NEDEN BURSASPOR HİSSESİNİ ALSIN Kİ.BENİM ŞİRKETLEŞMEDEKİ ÖNERİM SADECE BURSA İLİNE YÖNELİK AÇILMADIR…AMA İSTEYEN HİSSSE ALABİLİR.MESELA BURSASTORE DAN…

  6
  1
 10. İnşallah yapacağız transfer tahtasını kongreyi daha erkene çekseler daha iyi olur ben güveniyorum emin abiye yapacak inşallah

  5
  2

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu