Emin Adanur’dan Batalla ve Jires Kembo açıklaması

Emin Adanur, enBursa.com ve İnci Sözlük ortak yayınında taraftarların sorularını yanıtladı.

BATALLA’YA ÖDEME YAPILMAMIŞ

Benim en üzüldüğüm nokta bu zaten. Batalla hiç federasyona vermemiş mesela. Ona saygı duyulması gerekiyor. Tahta açılırken biz kesinlikle Batalla‘ya ödeme yapacağız. Çünkü bu kadar insan seni mahkemeye vermiş ama bu adam yapmamış bunu. Şimdi sen bunları ödeyip, seni sevmeyip sana saygı duyan birine ödemezsen biz Bursaspor olarak eksik yapmış oluruz. Ben Batalla‘ya borcu ödemek istediğimi haber gönderdim.

‘KEMBO, “BURSASPOR’A AŞIĞIM” DEDİ’

Kembo ile konuştuk. Ben Bursaspor‘a aşığım dedi. Bu iki taraflı iyi niyeti beni mutlu etti. Ağır bir para, 1.2 milyon Euro. en ağırlardan diyebilirim. Onunla iyi bir iletişim kurmak beni mutlu etti.

34 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Altınordu ve Altay finalde… Bu sonuç, takımda zaten çok oyuncu varmış gibi, Recep Aydın gibi efendi bir adamı Altınordu’ya gönderip, her yönden zarar ziyan olan Özer’e yapışanlara kapak olsun emi! Ayrıca, Altay’dan gol makinesi Paixao’yu geçen sene almayı akıl edemeyip yerden kalkamayan bitik Seleznov’a belki de iki misli bedel ödeyenlere de yazıklar olsun… Şu takıma 13 bitik adamı almak yerine, belki de boş mukaveleye gelecek İbrahim Öztürk’ü, yanına da Paixao’yu alsaydınız şu an Süper ligdeydik.

  207
  18
  1. @Clarividencia yorumuna yanıt olarak

   2 stoper 2 orta saha sol sağ kanat 2 golcü 1 kaleci profesyonel lazım ama yerlilerimiz bomba gibi altınordudan fazlamız var eksiğimiz yok ligde diil 19 takım 29 takımda olsa bu sene bileti almalıyız adamımız Ertuğrulda boşta

   4
   2
   1. @Varmısınız yorumuna yanıt olarak

    Altınordunun yaptığını biz niye yapamıyalım bana şeyi hatırlattı sivas bi sene mutlu sona ulaşamadı biz sonraki sene ulaştıkya Altınorduda ulaşamadı olcak seneye biz transferlerimiz olmasada en kötü elimizdeki kadro ve olursa Ertuğrulla zirveye rahat çıkarız geçlere parayı yedirirsek asılırlar Ali Akman olayı gençleri salladı gibi oldu soru işaretleri olmuştur kulüp paramızı vermiycekmi veremiycekmi bizide böyle göndercekler diye düşünmüştürlet maddi krizden busefer oynuycakları varsada oynamıyolar halbuki kendi performanslarını aşşa çekiyolar sen görevini yap çık kenara sezon sonunda değerlendirilip ya hakkın verilir kalırsın yada hakkın verilir gidersin

  2. @Clarividencia yorumuna yanıt olarak

   Çok güzel bir yorum.hatta profesyonelce hareket etmeyip Ali Akman’ı sene sonuna kadar kullanıp sömürecekken onu paşa paşa sakatlık riski olmadan cillop gibi gönderme acemiliğinide ekleyelim.adamın karakter eksiği belli ama yapılan açlıktan ağzın kokarken erkekliğe laf ettİrmemek.recep Ali bebesi olsaydı biz belki altınordunun belkide ads nin yerinde olabilirdik.ya ilk yarı bitttiğinde akıllı üç dört transfer en kötü bizi play off,,’a sokardı.bu da gamat ın hiçbirşey yapmayıp attığı kazık boyu çok fazla 18. hafta puan durumu altay 32 ads 31, altınordu 28 puandaydı.Ali Akman meselesi profesyonelce yönetilseydi amatörce hareket edilmeseydi iyi 3-4 transfer yapılsaydı iş çok değişirdi.

   4
   7
  3. @Clarividencia yorumuna yanıt olarak

   18 hafta altay 32 ,ads 31,bursa 30, altıordu 28 puandaydı.ara transfer bile değerlendirilseydi biz süper ligdeydik.yazık…hala kamat nasıl aday olur.bölükbaşı,körüstan.ali ay,mestan,kamat başarısızlık halkasının bileşenleri…

   12
   1
  4. @Clarividencia yorumuna yanıt olarak

   En Batalla nin hala bu takımda rahatlıkla oynayabileceği görüşündeyim son senesinde bile istatistikte en çok koşan adamdı. Kembo çok çalışıp yağları eritirse o bile 30 _40 dakika rahatlıkla oynar.

   15
   7
  5. @Clarividencia yorumuna yanıt olarak

   Recebin Altınorduya katkısı oldu mu ki? Sırf yorum yapmak için yorum yapmışsın. Recep bizde kalsa lige mi çıkacaktık sanki. Çöp topçu.

   15
   19
  6. @Clarividencia yorumuna yanıt olarak

   Kardeşim amaç Bursaspor u süper lige çıkarmak degildiki.Amac düştüğümuz sene birkactane para edecek futbolcuyu satıp anlaşmalı topcularin bedellerini yüksek gösterip kalan farkı CUKKA yapmaktı.İbrahim gibi dürüst ahlaklı kişilere o cukkayi yaptırmaya hakları icin almadılar.Dedigin doğru paxao geçen sene olasaydi İkitane çöp stoper yerine İbrahim inalsalardi bu takım açık ara Süper ligte idi.Ama insanımız maalesef sorgulanıyor.Hala birkaç süslü lafa kaniyor Bursa camiasından birşey olmaz.

   19
   1
  7. @Clarividencia yorumuna yanıt olarak

   Benim güzel kardeşim yazdıkların iyide…
   Sen A dan Z ye kadar düşün memiş sin…

   Hangi parayla gelseydi Altay’ın gol makinası.

   Alınmış olsa bile, maaşları ödenmedikten sonra, her futbolcu görevini tam yerine getirmez.Sen Buseneye bakma gençlerimiz çıt demeden oynadılar, maşallah hepsine.

   Yaşadıklarımız, Ali ayı döneminden beri devam etmekte.

   Önce Kökteki arızayı yok ediceksin, zaten sonra arkası yine gelir bence.
   Şuan adımız bütün futbol dünyasına negatif sunuldu.
   Maaşlar çok önemli!

   21
   13
   1. @YaVuzBu yorumuna yanıt olarak

    Değerli renktaşım, öncelikle eleştiriniz için teşekkür ederim. Ancak, ben İbrahim Öztürk ve Paixao bu sene değil, geçen sene Mesut Mestan/Yalçın Koşukavak döneminde alınsaydı dedim. Hani, 13 transfer yapılmıştı ya… Seleznov, Özer, Aykut, Cüneyt, Selçuk, vs. Onların yerine bu ikisi, ya da bu karakterde, bu profesyonellikte 2, hadi 3 tane doğru düzgün transfer yapılsaydı, bizim bu harika gençlerin yanında bence bu iş başarılabilirdi. Bakınız Altınordu örneği, yapılmışı var, sadece bu sene de değil, daha önce de defalarca yaptılar bunu… Ben dahil hepimiz Ali Akman’a kızgınız; son kertede kadro dışı bırakılması doğruydu. Ama olay buralara gelmeden böyle bir model uygulanıp, en fazla 2-3 düzgün tecrübeli adamın yanına bu çocuklar monte edilseydi, inanın Ali Akman vakası bu noktaya gelmezdi ve herkes bu şekilde zarar görmezdi. Belki de 3-4 tane daha Ali Akman seviyesinde genç çıkardı. Ama bunu yapmak yerine bir çoğu koca sezon 2 maç çıkaramayacak kondisyonda, bazıları profesyonellikle bağdaşmayan özellikte adamları sene başında ve devre arasında takıma doldurdular. Çocuklar oynama fırsatı bulamadı. Kulübün borcu bir milyar… Hayırlı olsun!…

    15
    1. @Clarividencia yorumuna yanıt olarak

     senin düşün celereni candan tebrik ederim.

     Bizim modelimiz yok işte, zatenn ordan hep kaybediyoruz.
     Rahmetli yazıcı hala sağ olsaydı bugün başka şeyler konuşur olurduk, eminim.
     Bursaspor’umuzu benimseyen, futbol bilgisi olan biri rast gelmedi rahmetli yazıcı dan SONRA. sSoğan nasıl soyulur, soyan , insanlara dur diyen yok işte.
     Bursasporumuza kendi malı gibi bakan biri lazım.
     Ha Ozaman birşeyler olur.

     6
     1
   1. @@topal yorumuna yanıt olarak

    Çok ayıp ediyorsun kardeşim..

    Altınordu da acaba Ali Akman gibi kendini takımdan üstün gören varmıdı ?

    Sen tamına bakmadan yazmışsın yazını.

    Bayern Münih’in levandovski si gitse , aniden.

    Bayern Münche nolur!??

    1
    5
    1. @YaVuzBu yorumuna yanıt olarak

     neyi ayıp ediyorum anlamadım,ben bursasporla mukayese etmek için yazmadım altınordu başkanıda bursa altyaısını tesiislerimizi övüyor ama bizde maalesef futbolcudananlayan yönetici yok bundan dolayı yetiştirdiğmiz kıymetler hemen uçup gidiyor

   2. @@topal yorumuna yanıt olarak

    Allah aşkına Recep bizde olsaydı ne katkı sağlardı çoğu maç hemen hemen herkesten sınıfta kalan bir futbolcu Recep

    1
    3
    1. @Anti-yorum yorumuna yanıt olarak

     ben yorumlarınızı ilgiyle takip ediyorum.
     aslında amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok. doğru model altınordu gözümüzün önünde. biz de tutmaz maalesef.
     adamlar neredeyse sıfır maliyetle nasıl KULÜP OLUNUR’UN adeta resmini çiziyor ama görmek için göz lazım.
     çünkü bizim medya ve taraftar çok sabırsız ve sonuç odaklı. kulüp üzerinde tam bir baskı unsuru.
     BİZDE son 7-8 senede 5-6 başkan. 15-20 antrenör değişmiş.
     ONLAR da, 10 senedir aynı başkan ve teknik adam.
     aslında konu ile ilgili yazacak çok şey varda bu hem benim, hem de okuyan için zaman kaybından başka bir şey ifade etmiyor. çünkü bugüne kadar hep böyle oldu.

     11
     1
 2. Israr ve inatla hiç ama hiçbir hükümet ŞEFFAFLIK yasası çıkarmadı. Sonuç; nerelere harcandığı bilinmeyen milyon dolarlar, hesapsızca ve sorumsuzca yapılan sözleşmeler… Öyle ki giden futbolcuya bile bonservis verdik. Kursaklarınızda kalsın o paralar.

  72
  1
 3. Körler sağırlar bir birini ağırlar olmuş. Birileri hak etmeden formalarını terleten futbolcu ların haklarını paralarını yemiş. Futbol cular da hak ettiği paraları alamımış. Paraları yiyenler güzel yemişler. ( Ve bana ne BURSASPOR un parasından ben iyi yiyorum. ) Deyip kenardan bakmışlar. Onurlu olan futbolcu larda BURSASPOR sevdiklerinden ne tff ye ne de uefa ya bildirmemişler. HANİ NEREDE KALDI ONUR. ? NEREDE KALDI GURUR. ?

  42
  2
  1. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Yasin Öztekin Ahmet bozdemirin sözünden çıkmaz iyi dosttur onlar getirirse Ahmet bozdemir yani Serdar Başkan getirir onu

   6
   80
   1. @Yanlış taraf yorumuna yanıt olarak

    Serdar bey önce piyasaya olan şahsi borçlarını ödesin bitik bir iş adamı, bursasporun üstüne basarak kendini ayağa kaldırmaya çalışıyor kanaatimce

    5
    2
   2. @Yanlış taraf yorumuna yanıt olarak

    Canım Batalla nın bile alacağı var .

    Adamın dili var ağzı yok…

    Kimbiler Bursaspor kimlere borçlu.

    Sizler gelmiş siniz süper ligtde süper lig..
    Çıkıp yine düşmek için mi .?

    Kulübü açığı götüren benimsiyen timsah yürekli korkusu olmayan bir adama ihtiyacımız var..

    11
    1
 4. Zamanında dedik
  Futbolcularla sadece TL ile anlaş
  Garanti maaş yerine maaş+maç başı ver
  Futbol oynamak için gelecek olan gelsin
  DOLAR-EURO-ALTIN ile borçlanma
  Borçlanma ve tüm profesyonellerle
  Yapılacak anlaşmalar tamamen TL
  Üzerinden olmalı, yapılacak anlaşmalarda
  Yüzde 50 maaş+ yüzde 50 maç başı anlaş
  Çok degil kaliteli, kulübe katkı verecek
  Transfer yap altyapıya önem ver.
  Başka türlü bu bataktan kurtulma
  Şansımız yok

 5. Batalla’nın heykelini yaparken taşaklarına vefasız Bursa’nın ekmeğini yiyip s.gidenleri eklemeyi unutmuşlar bi ara tamamlasınlar

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu