Emin Adanur “Önümüzde 44 dosya var!”

Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Emin Adanur sosyal medya hesabından transfer tahtası ile ilgili açıklamada bulundu.

Emin Adanur Twitter hesabından paylaştığı açıklamada “ Herkese selam.
Transfer tahtası ve Ulusal Lisans alabilmemiz için muvafakatname almamız gereken kurum ve kişi sayısı 44’tür.

Günbegün sayı azalmaya başlayacak.
Kamuoyunu bu konuda güncel şekilde şahsen bilgilendirmeye devam edeceğim.“ ifadelerini kullandı.

28 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Sayın başkan,Mali müşavir biri olarak naçizane fikrimi söylemek isterim.
  Kulübün bulunduğu küme ve şartlarımız belli..Tahtanın açılması olmazsa olmaz hedef..Bunun için gereken para 100 milyon deniyor..Alacaklı olanlar isterlerki Borçlu alacaklarını ödesin..Peki bu kesinmi? tabiki hayır..Peki bu alacaklıların paralarını asla alamama durumları varmı? Tabiki var..Gaziantep,malatya örnekleri gibi..
  o halde herkes aklın yolunun kesistiği noktada anlaşmalıdır.
  Bu ligde para yok
  Bu ligde hiçbirşey yok
  Bu alacaklıların paralarının tamamını almalarının tek yolu Bursasporun ait olduğu yere dönmesi ile olur..
  Dönerse ne olur..yayın gelirleri,Formalara alınacak reklamlar,Stadyum isim hakkı vs vs Bu değerler yerinde kullanılırsa her alacaklı faiziyle alacağının tümünü alır..
  Çözüm önerim şu..Bu gerçeklerin alacaklıya ayrıntılı şekilde anlatılması ve her alacaklıya %20 ödeme yapılıp kalanının şarta bağlanması..
  kalanı 1 sene sonra ödemeye başlamak koşuluyla
  Süper lige çıkma şartı ile kalan borcun tamamının 1 sene sonra ödeme taahütü
  çıkılamaz ise 1 sene sonra kalan alacağının yarısının ödenmesi,diğer kalan kısmın faizlerle birlikte 3 sene de ödenmesi
  Bunu kabul ederlermi..İnanın alacaklının tek niyeti parasının zayii olmamasıdır..bu teklifi %80 i kabul eder çünkü çıkamazsak eksi puanlarla başlarsak bu kulüp 2 seneye kapanır ve sonuçta kimse tek kuruş alamaz bu gerçeği hepsi kabul etmek zorunda.zaten geçen sene gençler pişti ve çok iyi denecek şekilde 5-6 futbolcumuz var o kadro geçen sene o tecrübesiz haliyle belki en az 10 puan daha fazlada toplardı Mustafa hocanın da tecrübesizliği taktik teknik kadro konularında yaptığı hatalar vs bunu engelledi..Mustafa hocada kendine ait dersleri almıştır umarım..
  Kısası bu kadroya 5-6 tane gerçekten fayda sağlayacak transferlerle biz bu liden rahatça çıkarız..herkeste alacağını sene sonu zaten alır..saygılarımla..

  78
  16
  1. @KRAL yorumuna yanıt olarak

   Genelde katılıyorum ama bu adamlara bilhassa çoğu futbol oynamadan oturarak ve menejer ve yönetim oyunlarıyla sakat sakat kulübe alınanlara 20% önerip defteri kapatmak lazım hele menejerlerine kulübe sakat oyuncu bildikleri halde dava açıcağız deyip 1 kuruş ödeme yapılmadan defterler kapatılması lazım – kesinlikle öteleme olmaması lazım bunlarımı her sene düşüneceğiz?

   9
   1
  2. @KRAL yorumuna yanıt olarak

   bravo gerçekten onca şey okudum bende muhasebeciyim bilinçli akılcı yapıcı yorumlar herzaman başımın üstündedir. bu siteye günde belki kaç bin kişi giriyor ama bir çoğu yüzde 90 sını beğeni almak veya meşgale uğruna koşturuyo ben burdan bütün renktaşlara sesleniyorum lütfen yapıcı yorumlar yapın yıkıcı değil amaç payda gerçekten bursasporsa armaysa gerisi tefferruatsa ona göre davranın sağcıymış solcuymuş yada maratonmuş teksasmış farketmez amaç bursasporumuzun başarlı olması o başarılıysa biz mutluyuz yüzümüz gülüyo o başarısızsa mutsususuz içimiz ağlıyo bu düşünceyi önemseyip en başta gücümüz yettiğince lisanslı ürünlere hücüm edip gücümüz yetmiyosa plan proje üretip yönetimlere sunup hiç bişey yapamıyosak bile yıkıcı nefretten kinden beslenen yorumlar değil yapıcı geliştirici yorumlar yapıp destek olalım

   12
 2. Böyle 44 Dosya Var Demeçlerini Çok Duyduk – Şeffaf Yönetim Dediniz Seçilirken Bu 44 Dosyanın Tümünü Bursaspor’un İnternet Sayfalarından Yayınlayın ve Tüm Yönetici Borçlarınıda Kendilerine Yazdıkları Çek Detayları İle!

  63
  84
  1. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

   Kongre üyesiysen gidip dilekçe ver incele kişisel verilen koruma kanuna göre ordaki isimler yada kurumlar belirtilemez.Dilekçe versende isimleri göremessin büyük ihtimalle sosyal mecralarda yayınlanması dava açmaya sebebiyet verir

  2. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

   Kardeşim böyle şeyler hemen açıklanmaz, 44 dosyanın muhatabı ile tek tek pazarlık yapılacak, hepsi için acil ödeme planına uygun rakamlara imza alınacak, kimin dosyası kaç kuruş, kim kaç kuruşa imza attı hemen açıklanırsa yönetimin eli zayıflar diğer dosyalar ile pazarlık sürerken, hele bir tahta açılsın paylaşırlar bilgileri, sizde yıllardır gelen yönetimlere sormadığınız hesabı bu yönetime sormayın gelir gelmez Bi sabredin adamlar planlı ve çalışıyor, 1 senedir erkan kamatı görmediğimiz kadar 1 haftada gördük emin adanuru.

   1. @Ercan yorumuna yanıt olarak

    Ben ne ödenecek vs açıklansın demedim dosyayı tümüyle şu anki hali ile eski yönetimlerden kimler sakat sakat futbolcu alınması ve Kembo anlaşmasına kim altına imza atmış anlaşma şartlar vs Bursaspor dernek 1 kuruş veya anlaşma gizli olamaz! Emin Adanur 3 Hafta evel en-Bursa’da şunu demişti “Tahtayla alakalı bizim bilgimiz 50-55 milyon lira gibi bir rakamla açılacağı. Bunun 78 olduğunu söyleyen de var ama benim bildiğim 50-55 arası. Tabii ki şu anda Bursaspor‘un en önemli sorunu tahta. Tahtayı açmak gerekiyor. Biz 2.5-3 ay önce açıkladık adaylığımızı. Ama menajerlerle, avukatlarıyla görüştük. Bir şekilde hepsiyle irtibat kurduk, iyi niyet göstergesi yaptık borcumuzu ödemek istediğimizi söyledik. Gayet güzel bir gelişmeler yaşadık” şimdi 100-130 milyon Yani tahta 2 mislisine çıktı nasıl oluyor bu herkez ile irtibat kurduk dedikten sonra bu 44 dosya tam Metin’i ile açıklanması lazım yoksa kapalı kapılar ardında eski yönetimlere yardımcı olmuş olacak!

  3. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

   Beni en çok üzen şey ne biliyormusunuz..koskoca camiayız.koskoca sanayi kentiyiz..3milyon taraftarimız var..binlerce zengin işadamimiz var..10larca aktif siyasimiz var..10larca belediye başkanimız,valimiz,kaymakamlarimiz,sanatçilarimiz,spor adamlarimiz var..ve herkes başini kuma gömmüş ,3 maymunu oynuyor(biz de dahil)…kimse 10lira bile vermezken 30 yaşindaki bir gencin sırtına yuklemişiz koca yükü hadi çöz şu işi diyoruz.. bu ayıp da bize yeter.umarim aptal saptal cümlelerle adanuru da küstürmeyiz..bu camia çok sever insanları küsturmeyi..herkes bi zahmet dilini tutsun ve sadece destek versin bu cesur gence..

  4. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

   Hocam sakin adam sadece sık sık durum değerlendirmesi yapıyor. Sayı azalınca gene yapacak göreceksin. Bahane falan değil bence güzel gidiyorlar. Sen git storeden bişiler al bakalım durma öyle boş boş eminim almamışsındır.

  5. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

   Inşallah bahane üretme süreci başlamaz. Çözüm üretme süreci başlar. Adanur hariç son üç şahıs sadece ve sadece “BAŞKAN” lakabı için aday oldu. Tarihe ismi “BURSASPOR BAŞKANI” olarak yazılacak. Adanuru şimdilik ayrı tutuyorum ve enaz 1 yıl ayrı tutucam. İnşallah vaad ler yerine gelirde kendisi efsane başkan olur. Nasip

   26
   5
  1. @Sedat yorumuna yanıt olarak

   Aynen kardeşim hatta siz gidin düzgün top oynamayan futbolcuların otobüsünü basıp onları da dövün. Aynı kafanın mahsulüsünüz. Bursaspor’un kamburusunuz haberiniz yok

 3. Benim kafamda tek soru şu ‘ Tomas Sivok denilen adam 2015-2017 senesinde bizde oynadı buraya gelene kadar hiç kimse niye para ödemedi. Üst ligte gelir varken niye sürekli borç yapıldı. Yönetimden de biri çıkıp dememiş ki aga bunlara neden para ödemiyoruz. Kim Bursaspor’un bir kuruşunu yediyse boğazında kalsın..

  21
 4. Abicim artık zaman icraat zamanı. Dosyalar 44’müş 104’müş bizi ilgilendirmez. Ben bu tahtayı açarım dedin, hepimizi tavladın, sana oy verdik, başkan yaptık. Artık bu saatten sonra kaç tane dosya olduğu bizi ilgilendirmez. Sen şikayet değil, icra makamısın. Çözeceksin. Yoksa en geç yılbaşında tekrar kongre olur, tahtayı açan gelir, sen gidersin. Bunlar hiç iyi laflar değil. Yok, 44 dosya varmış, her gün biraz daha azalacakmış falanmış, filanmış. Aman abicim, aman. Çok tehlikeli laflar bunlar. İnşallah sen de fos çıkmazsın. Kongre biteli kaç gün oldu, bak biz hâla bekliyoz. Emin başkan tahtayı açsın diye. Yakında millet sezon açacak, kamplar başlayacak, biz hâla dosya sayıyoz. Oo hoo.

  5
  4
 5. Biz bir kere inandık size başkan. Rabbim çıkılan bu yolda sizleri muvaffak eylesin. İnsallah başarı en kısa zamanda sağlanacaktır. Sen tahtayı aç ondan sonrada kombine mi ,formamı, yardım kampanyası mı ,yoksa hepsimi , sadece seç güzel kardeşim. Artık sizin bu özverinize kayıtsız kalmayacaktır bu BÜYÜK CAMİA

 6. Haaah başladık daha ilk haftadan. Seçime girmeden bilmiyor muydunuz bu kadar dosya olduğunu. Umarım ben yanılırım ama şimdiden tornistan yapmaya başladılar.

  4
  4
  1. @Proder yorumuna yanıt olarak

   Benim düşüncem şu bu konu hakkında. Bilgi veriyorlar transfer tahtasını açınca büyük iş yaptıklarını gösterecekler. Bunların bilgilerini veriyorlar nereden nereye geldik olacak. Çalıştıklarını göreceğiz ve hep destekleyeceğiz.
   Sonra süperligte yeniler çıkınca geldiklerimizi unutmamız gerekiyor.

 7. Ne cahil camiamız var mestan geldi sessiz sedasız tahtayı açtı transferleri yaptı ve beğenmediğimiz playof u oynattı gene yaranamadı hadi uğraşın şimdi dosyalarla müstaktır bu camiaya mestan ne güzel sistemi oturtmuştu şu an süperligde yapacağımız transferleri konuşuyor olacakken şimdi dosyaları konuşuyoz.

  3
  6
 8. toplamda 44 dosya var, 100 milyon kaynak lazım ve max 2 ay var tahtanın açılması için, doğru mu? Arkadaş, özel dosya eritme güçleri olan bir süper kahraman olman lazım, yoksa imkansız 🙂

  2
  2
 9. Yok arkadaş ya özellikle birkaç yorum dikkatimi çekti de ya insanlarda okuduğunu anlamama problemi var ya da artık paranoyak olmuş insanlar. Yahu adam açıklayacağım dedi açıklıyor işte 44 dosya var diye sana çıkıp dememiş ki bilmiyorduk çokmuş demiyor ki destek verin destek yok. Bir sabır açıklamasa gizli saklı olmasın herşeyi söyleyin deriz açıklasa simdiden dertlenmeye başladı deriz. Bir de isim isteyenler var o listedeki oyuncuların bir kısmı hatta önemli kısmı muhtemelen son 2 3 sezonda oynayıp gram katkı verememiş adamlar. İsim verseler sosyal medyadan ne verdin de ne istiyorsun bilmemne bilmem ne yorumları mesajları atar bizimkiler. Aman diyeyim az sabır daha bugün başlıyoruz Emin Bey herşeyden önce yönetici bir isim zaten eminim ki tüm dosyaları çözüp dosyayı açacaktır. Bursasporun batması kimseye fayda sağlamaz. Alacaklı olanlara da tabii. Önemli olan onlara bunu anlatıp başarı sağlayıp alacaklarını ödemek o da olacak inşallah.

 10. Başarılar Sayın Yönetim
  Umarım muvaffak olursunuz
  Benim önerim her bir dosyayı
  Yüklenecek, sponsor olacak
  44 adet kurumsal firma dosyaları
  Kapatıp karşılıgında reklam-loca-kombine
  Gibi hizmetlerden faydalanabilirler
  Ya da 100 bin tl ort. destek verecek
  1.000 babayigit ve 100 milyon tl

  1
  1

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu