Emin Adanur “Önceliğimiz Süper Lig’e çıkmak!”

Bursaspor’da yaşanan kongre öncesi göreve talip olan Emin Adanur, katılmış olduğu canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu.

Bursaspor için ekibiyle yola çıkan Emin Adanur, 16numara.com‘un yayınında Fatih Akkuş‘un sorularını yanıtladı.

Adanur’un açıklamalarından satırbaşları şöyle:

3 ADAYLI SEÇİM

Bursaspor 3 adaylı bir seçime girdi. Mevcut başkanın tekrar aday olması bana bir umut oldu. İçeride bir ışık var ki Erkan Bey tekrar aday oldu. Yönetemeyeceği, yapamayacağı bir iş olsa aday olmazdı diye düşünüyorum. İkincisi Serdar Bey‘in aday olması. O da dışarıdan gerçekten bir ışık gördü. Üçlü bir aday olması beni mutlu etti.

CAMİADAN GELEN TEPKİLER NASIL?

Bence çok olumlu oldu. Liste hoşlarına gitti. Çünkü gerçekten geçmişinde kötü bir olaya karışmış insan yok. Fayda sağlamaya, emek vermeye çalışan, piyasanın tanıdığı insanlar var. Listeden çok olumlu tepkiler aldık.

‘RAHMİ MARAL ÇOK CİDDİ BİR KATKI VERECEK’

Bursa‘da yaşıyoruz. Bursa çok farklı bir yer. Bursa’nın içinde Fenerbahçeli, Galatasaraylı, Beşiktaşlı birçok insan var. Rahmi Maral çok ciddi bir katkı verecek.

TOPLAM BORÇ NE KADAR?

Dün Erkan Başkana sordum. 570 milyon acil ödenmesi gereken dedi toplam 800 milyon gibi bir rakam söyledi. Bizim ilk hedefimiz borç kapatmak mı? Kesinlikle değil. Bursaspor‘un böyle bir borcu varsa bununla alakalı ödemeleri planlara yayacağız. Bizim için önemli olan Süper Lig‘e çıkmak değil mi? Lige çıkmak için gereken para 100 ile 120 milyon lira arasında. Bu sorunu nasıl çözeceğimizi konuşalım. Tahta, kulübün giderleri, personel maaşları koyduğumuz zaman 100-120 milyon gibi bir bütçe gerekiyor bize. Biz bunu konuşalım 800 milyonu konuşarak süreci uzatırız. Borcu kapatmak için en azından sürdürülebilir bir borç haline getireceğiz. Şu anda sürdürülebilir bir borç değil. Euronun artması, faizlerle katlana katlana giden bir borç. En azından katlanmasının önüne geçeceğiz.

STAT İSMİ

Bursa‘dan bir firma ile bir yıllığına yüzde 60-70 anlaşmak üzereyim. Hem isim hakkı boş kalmasın hem de bir katkı olsun. Benim teklifim 4-5 milyon. Stadın ismi kesinlikle boş kalmayacak.

‘BENİM BU SENE SÜPER LİG’E ÇIKMAM LAZIM’

Bütün hedefimiz Süper Lig. Biz bu yıl Süper Lig’e çıkmayı hedefliyoruz. Ne o Fenerbahçeli, Beşiktaşlı, ne borç bu kadar, ne eski başkanların mahkemesi bu beni hiç ilgilendirmez bu sene. Benim bu sene Süper Lig‘e çıkmam lazım. Benim tahtayı açmam lazım, benim sorunum bu. Süper Lig’e bir çıkalım geçmişteki her şey açılır ama bir sene bu şehrin kenetlenmesi lazım, bir arada olmamız lazım. Her kim başkan olursa olsun. Bizim destek olmamız lazım. Biz bu yıl herkesi kazanalım. 11 bin üyemiz var bu üyelerden 4 bin tanesi oy kullanabiliyor. Nerede kalan 7 bin insan? Bu insanlar neden küstürüldü? Kaybedilen 7 bin kişiye bakılmıyor da kazanılan bir kişi mi tartışılıyor. Biz Bursaspor olarak Rahmi Maral‘ı kazandık, kaybedilen 7 bin kişinin hesabını kimse sormuyor?

‘BURSASPOR’U SEVDİRECEĞİZ’

Localarda çok ciddi hizmet vereceğiz. Gerçekten bir misafir gibi ağırlayacağız. Bursaspor markasına değer kazandırmamız lazım. Oraya gelen insanlar o kadar güzel karşılanacaklar ki, önümüzdeki sene Süper Lig’e çıktığımızda kendileri gelmek isteyecekler. Bursaspor’u sevdireceğiz.

FORMA MARKASI

Biz uzun vadeli kendi üretimimizi yapmayı düşünüyoruz. Bursastore markasıyla bir üretim yapılsın biz de satalım. Bu yıl Puma ile muhtemelen.

‘KONGRE YAPTIRAMAYAN, BAŞKAN OLMASIN’

Kongrenin kesinlikle ertelenmemesi lazım. En başta ben adaylığımı açıkladım. Kolay bir şey değil. Ciddi bir cesaret göstermeniz, emek vermeniz gerekiyor. Kongre yaptıramayan, başkan olmasın yani. Bütün takımlar ne zamanlarda yaptırdılar. Sen başkan olarak bu kararı alamıyorsan söyleyecek bir sözüm yok. Benim için bu durum gerçekten önemli. Ben bu işi yapmak istiyorum. Ben bu işten reklam yapmak istesem genel kurul ertelensin, 3 ay boyunca reklamımı yapayım derim. Şu an benim işime gelmiyor. Geçen her gün bize sarar. Biz bu işi yapmak istiyoruz, tahtayı açmak istiyoruz. Bunların hepsi belli bir süreye göre yapılıyor. Tahta için 2.5 aylık bir süremiz var, benden çalınmıyor Bursaspor‘dan çalınıyor. Bursaspor da benim değil, hepimizin.

‘SÜRPRİZİ SEÇİM MALZEMESİ OLARAK KULLANMAK İSTEMİYORUM’

Camia da çok sevecek. Seçim malzemesi olarak kullanmak istemiyorum. Hem maddi hem manevi yani kendisini açıklayınca herkes anlayacak çok güzel bir isim.

‘MUSTAFA ER’E SORMADAN NİYE BİR ANLAŞMA YAPACAĞIM Kİ?’

Görüştüğümüz çok futbolcu var ama biz daha gelip teknik direktörle konuşmadan kiminle anlaşacağız ki? Mustafa Er‘e sormadan niye bir anlaşma yapacağım ki?

TRANSFER

Bu işi bilen arkadaşlarımızla kritiği yaptığımız zaman ortaya koyduğumuz zaman 7-8 tane oyuncuya ihtiyacımız var. O zaman Allah izin verirse seçilirsek, hocayı karşımıza alırız, “Bizim düşündüğümüz 7-8 tane transfer siz ne düşünüyorsunuz?” deriz. Öncelik onda, onun düşündüğü önemli. Ben çok isterim ismi olan futbolcular olsun ama burada karar verecek olan hoca.

BİLET FİYATLARI

Kombine ve bilet fiyatlarını 3’te 1 fiyatına düşürmeyi düşünüyoruz. Bizim altını doldurmamız lazım. 40 bin tane koltuğun 38 binini, 72 locanın 72 tanesinin satıldığını düşün. Üye sayımızın 15-16 bin üye olduğumuzu düşün.

CAMİAYA MESAJ

İki adaya Bursaspor‘u yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum. Bu zor gününde Bursaspor’a sahip çıktılar. Camiaya da artık birbirimize saygılı, birlik olmamız gerektiğini tekrar hatırlatmak istiyorum. Gerçekten Bursaspor, Bursa farklı bir yer. Bursa’yı sindiremeyen çok insan var. Biz ancak birlik olursak, aynı anda hareket eder, aynı dili konuşursak Bursaspor başarılı olur.  4 bin tane üye var 1 milyon tane gönüllü var. Artık insan küstürmeyelim herkes Bursasporlu. Kimin Bursasporlu olup olmadığına herhangi bir başka insan karar veremez. Atmosferimiz şu an çok güzel. Bursaspor’a sahip çıkan insanları ötekileştirmeyin. Eski üyeleri tekrardan kazanmaya, yeni üyeler katmaya çalışacağım. İnsanları küstürmeyelim.

27 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   30 Ağustos 2020’de Erkan Kamat başkanlığındaki yönetim göreve gelirken borcun 428 milyon TL olduğu kaydedilirken bu borç bir senede nasıl 800 Milyon TL’ye çıktı – bu böyle yürümez Bursaspor resmen tütsüleniyor!
   Selim’in mahkemesi ne oldu? Neden herkes sus pus oldu? Bu kulübün Son 10 sene araştırılması lazım gelen TFF Televizyon ve Banka Paraları var Futbolcu Transferlerinden Kazınalın para var Borç Devamlı neden Artıyor Bu Paralar Nereye Gittide Elektrikler Bile Ödenmemiş? Kayyum Atanması Şart Bu Böyle Yürümez – neyin kimin seçimi yapılıyor?

   79
   1
   1. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

    Borçlar bankaya sürekli faiz işliyor. Bir kısmı döviz cinsinden bir yılda Euro altı liradan sekiz liraya çıktı. Bu sene gelen paralarda mevcut personele ve futbolculara ödenmiştir. Gelen paralar toplasan on onbeş milyondur. İkiyuz personel var maaşları düşün gündelik kulüp ihtiyaçlarını düşün ancak ona yeter. Neden adam gibi birileri aday olmuyor işte bu yüzden. Sen bankaya borcu ödemezse seneye borç bir milyar olur.

    22
    1
    1. @Umutsuz yorumuna yanıt olarak

     Son Düzgün Bursaspor Denetleme Kurulu Başkanı Yalçın Cambaz, Olağan İdari ve Mali Genel Kurulu’nda, toplam borcunun 491 milyon 631 bin 609 lira olduğunu bildirmişti, zaten sonrası iflas durumda olduğumuz İçin sonrası kulübe Bankalar artık borç vermiyor!, Mestan , Kamat 800 Milyon Borç Nasıl Yapmış?.

     Kısa vade borç 201 milyon lira
     Ticari borç 45 milyon Lira
     Kamu borcu 39 milyon Lira,
     Yönetici borcu 107 milyon lira,
     Finansal borç 101 milyon Lira
     Sportif faaliyet borcu 159 milyon Lira
     Diğer borçlar da 36 milyon Lira

     Buna göre borcun yaklaşık 48-52% kısmının döviz borcu olduğu belirtilmişti – yani Türk Lirası Düşünce Kazanıyorsun Döviz Artınca Kaybediyorsun yani 50/50% Balans var Borcun 1-2 Senede 800 Milyon TL’ye çıkması şişirilmiş hikaye – Bu Kulübe Kayyum Şart

     11
 1. Çok düzgün konuşmuşsun kardeşim.
  Hele
  “Hocaya danışmadan hiçbir oyuncuyla anlaşmam”
  Demen.
  Ben yaptım oldu deyip, kulübü batıranlara kapak olsun.
  İşte Futbol kulüp başkanı böyle olmalı

  84
  6
 2. Açıkla kardeşim karşı taraf nasıl kullanıyor silahını sende kullan bunu bilmek taraftarın sana oy atacak insanın hakkı diye düşünüyorum süpriz neymiş bilsin oy atacak insanlar.

  52
  1
  1. @9Maraton üst yorumuna yanıt olarak

   Sürprizin giray bulak gibi biriyse bu iş olmaz mesela fernandao güzel Bi sürpriz, yıldız futbolcular bizi süper lige çıkarır, giresunsporlu serginho iyi bir seçenek bu futbolcunun oynamadığı maçları kaybettiler, iyi bi transfer olur.

   16
   8
 3. Bu borçla başa çıkılmaz, bu kadar borç ödemekle bitmez. Bursaspor’un gelirlerini hortumlayan kenelerden kurtulmak gerek.

  16
 4. Sen iyi birine benziyorsun ama yanında benim gibi futboldan anlayan birinin olması şart. Sen istediğin kadar iyi ol yapacağın 2 yanlış transfer bu klübü bitirir. Her türlü yardımcı olurum hem de aylık 5 bine.

  15
  61
 5. Diyelim ki açtık tahtayı. Bastık paraları Leyla’ya, yaptık transferleri. Adı süper,kendi rezil lig için kenetlendik vs. ama olmadı,yetmedi. Çıkamadık. Borç katlanarak büyüdü.Sonra?????

  10
  35
  1. @Anti-yorum yorumuna yanıt olarak

   Anti yorum renkdaş.
   Yorumumu sana cevaben yazmadım fakat dikkatsizliğim ile sana cevaben yazmış gibi eklendi.
   Yanlış anlamazsın sanırım.
   Lütfen münferit yorum olarak kabul et.
   Çünkü ben cevaben yorum yazmayı sevmem.
   Herkesin fikrine saygı duyarım.

   1
   1
  2. @Anti-yorum yorumuna yanıt olarak

   Sayın aday diyor ki.
   Ben yükselmek için gereken adımları biliyorum ve ona göre devam ediyorum.
   Sonrasında da kulübün borcunu kısa vade de eritmek mümkün görünmüyor.
   Acillerden başlayarak Total borcu sürdürülebilir hale getirmenin çalışmalarını yapacağım.
   Olur mu olur.
   Yapılabilir.
   Yeter ki iyi bir borç yönetimi planlaması yapılabilsin.
   Gerçekleri gündeme getirmesi ve gerçekçi açıklamaları kendisini bir adım öne çıkaracak gibi.
   Bakalım hayırlısı.

   10
   6
 6. Türkiye gibi parası döviz karşısında hergün tekme tokat dayak yiyen ülkede, hangi ileri zekalı gidip döviz cinsinden borçlandıysa onun ben g….. eşşeklere s….yim. Bizim seviyemizde ki kulüp için 800 milyon korkunç rakam.

 7. secilene kadar sonrası bütün şehre yardım carısı yanlız başına şimdiden cıkmaz sokaktasın ama basetsen daha arbi olur tek başına onu yaparım bunu yaparım o olmaz bikere matamatik tıkanıyor bekleyip te yaşayarak görmek daha uygun maliyeti berbat olsada yinede cesaretli oluşun kutlanır hayırlı olsun şimdiden

  2
  3
 8. Sevgili Bursasporlular buraya bu kadar yorum yazanların kaçı kongre uyesi de seçilecek leri eleştirir kaçı pro lisans sahibi ki sportif akıl verir kaçı taraftar olduğunu sanıp internette duygularını bastırır yazık ki yazık kongreye gelmeyen üyeden takımın sevgisi ile corbacilik yapan başkan adayı yalakacilardan yüce R abbime siginirim lütfen sayın başkan adayları net açık ve samimi olun lütfen bu şehrin umudunu yok etmeyin

  1
  2
  1. @Eski Teksas yorumuna yanıt olarak

   Ben sana söyleyeyim ilk defa yazıyorum …3 başkan adayından toplasan bir tane adam etmez öncelikle sayayım.1.mevcut başkanı herkes biliyor ne olduğunu anlatmama gerek yok.2..emin adananın cebinde bırakın 40 milyon bursa spora vermeyi 40 kuruş yok iş adamı olabilir babası (Mehmet adanur)çok iyi tanirimeski fakülte hastanesinin kantini işteleten Erzurum kökenli bi vatandaş akp den müsadere almış olması gerekiyor ki aday olmuş ayrıca daha düne kadar nen onun başkanı Ekrem pamuktu bi araştırın 2 si şimdiden neden anlayamadılar şimdiden yoksa birilerini istemedi….3..herkes nitelikli dolandırıcılık diyor tanımam etmem ama çevremde çok iyi tanıyanlar var…kısacası bursaspor tamam bitmiştir şimdiden bize yazıklar ve gecmiş olsun ki koca bursada bitane adam kalmamış gerçek bursasporlu…burda herkes şait olsun biz düşmesek bize başari ama düşeriz bizde kimse acımaz…

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu