Emin Adanur “Jahovic, Paixao ve Capel’i…”

Bursa.com Spor Koordinatörü Tarık Çapçı'nın köşe yazısından alıntıdır.

TARIK ÇAPÇI: Transfer sürecine dönelim. 7-8 oyuncu alınacaktı; ama 17 transfer yapıldı. Bazıları gönderildi. Böyle olunca da kamuoyunda şüpheler oluştu. Yani “Yine transferlerde birileri bir şeyler mi çeviriyor?” Denmeye başlandı.  Bir de Pertev diye bir menajer ortaya çıkınca insanların iyice kafası karıştı. Pertev nereden çıktı mesela? Neden bu kadar çok oyuncu alındı? 

EMİNA ADANUR: Evet 7-8 transfer yapılacak diye ben söylemiştim. Ancak tahtayı açtığımızın duyurusunu ben yaptığımın hemen akabinde Mustafa Er çıkıp “10-11 oyuncu alacağız bunların 6-7’si yabancı olacak” dedi. Ben o zaman bu duruma kızdım. Çünkü 7-8 derken 11 nereden çıktı. Tahtanın açılması geri planda kaldı. O ara Hasan Ayaroğlu geldi. Ozan Sol geldi. Ben Ozan Sol’u imza töreninde gördüm. Hatta kimi aldınız “Paixao’yu mu aldınız diye kulübü aradım. Futbolu emanet ettiğim herkes bu oyunculara okey verdi.  Ben tahtanın açılması sırasında sordum. “Bizi lige nasıl ve kaç oyuncu çıkarır?” dedim. Bana “500-600 bin Euro değerinde 6-7 oyuncu bizi Süper Lig’e çıkarır” dendi. O zaman “Maceraya girmeden en fazla 7-8 oyuncu ile halledelim” dedim. İki de oyuncu satın. Kimi sattığınız önemli değil dedim. “Yalnız bu işi bir an önce bitirin, oyuncuları bulun eğer bunu yapmazsanız herkes bana yüklenecek” diye transferle ilgilenen herkese söyledim. Hepsi ile yüzleşebilirim. Ama bu süreçte alınan oyuncuların yetersiz olduğunu herkes gibi ben de gördüm. Ben de Pertev’i çağırıp “Bunlar bu işi beceremeyecek bana oyuncu bul” dedim. Mesela Jahoviç’i almak istedik araya bir sürü sözü geçecek insan soktuk; ama adam ücretinde indirime gitmedi. 1,5 miyon Euro istedi. Petev de “Almayalım bu paraya yazık” dedi. Baktık kim var Matavz var, Bruno var. Onlara yöneldik. Bjarnason’u attık scoutlarımıza bir dakika sonra “Olmaz” diye dönüş yaptılar. Niye olmaz anlamadım. Adam Süper Lig’e gitti. Batuhan Karadeniz’e 400 bin Euro vermemi istediler. Almadım bunları bilmeli insanlar. Biz Paixao ve Capel’i istiyorduk mesela ama kulüpleri son güne kadar bekletip vermediler.

Sayının fazla olma sebebi ise ilk transferlerin bekleneni karşılayamamasından kaynaklandı. Ben bizim gençlerle birlikte ilk 11 oynayacak 6-7 isimle transferi çözecektim. Ama ancak yedek olabilecek isimler aldırdılar bana. Bizde zaten yedek çok. Buna anlam veremedim. Fernandao’yu bekledik son güne kadar. Düşünün transferden sorumlu arkadaşlarımız bize Fernandao’nun mahkeme kararını bekletti. Orta sahayı sakat Jorquera ile dolduralım dediler. Kafaya bakar mısınız? Biz Jorquera’ya tahta bedeli olarak 140 bin Euro ödedik. Böyle transfer kafası olur mu? Ben suçlanıyorum şu an. Mecburen transfere dahil oldum. Mahkeme kararı ile santrafor bekleten, yabancı sınırını sakat bir adamla dolduran bir transfer kafası ile ben nasıl aynı yolda yürüyebilirdim ki? Bakın Luca Capan’a “Yeşil Bursa’da oynar” dediler. Batuhan Karadeniz’i aldırmaya uğraştılar. Bu işin buraya geleceğini biliyordum, uyardım da ama yine ben suçlandım, hala da suçlanıyorum.

50 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Teamsahomer16 yorumuna yanıt olarak

   2-3 transfer parası ile bir Paixao alınabilirdi. Başkan Emin Adanur da futboldan ve futbolcudan anlamıyormuş meğer, uygunsuz futbolcular transfer ettirilerek kandırmışlar,
   Ben hep yazarım; eski futbolculardan başkan seçilmeli.

  2. @Teamsahomer16 yorumuna yanıt olarak

   Başkan yöneticiğe o kadar uzak ki! Fantazisini tatmin etmek için gelmiş.Kedi şirketi büyük ihtimalle aile şirketi yönetimide başkası götürüyor.Yoksa Bu adam bu kafa ile orayıda batırır.Şirketten uzak dursun diye izin verdiler galiba? Türk Futbol camiasından çevresi yok galiba.Ben Bütçemin büyük miktarı ve Milyonlarca Euroluk yatırım yapacağım.O işin direk içinde olmayacağım.Ahmakça birşey.Firmamın lyöneticileri,Maaşlı Teknik kadro,Skoudlar,Menejerler okey verseler dahi tam güvenmem. Kendim dışarıdan tarafsız birkaç kişiye daha ne dersiniz ?diye sorarım.Olumlu ise Yönetici gibi pisikolog gönderir futbolcu ile görüştürürüm.Amacı ne,Bursadan Beklentisi ne,Aile yapısı,Dünyaya bakışı,Mental Mücadele gücü ne.Hepsinin raporunu alırım.Bütün bir değerlendirme ile karar alınır.Çakıl taşı verilmiyor.İnsanlar Firmasına araba alırken bile Bursasporun futbolcu almasından daha titiz davranıyor.

   3
   1
   1. @Koğukçınar yorumuna yanıt olarak

    Bir sezon için transfer yapılacaksa önceki sezonda tüm ligler taranır, maçları seyredilir. her maçtan sonra basında en fazla yıldız, en fazla puan, en fazla gol atan, en fazla asist yapan, bu da önemli, oyuncular seçilir. Yeni sezon transferi için bu oyuncularla görüşülür. Menajerlerin önerdiği tanınmayan, bilinmeyen oyuncular alınmaz.
    Maalesef bu sezon öyle yapılmış, paralar da boşa gitmiş. Başkan bile bundan rahatsız, kısacası kandırıldım diyor.

  3. @Teamsahomer16 yorumuna yanıt olarak

   Ertuğrul Hocanın dediğinden daha beter bi durum akvaryumda çamurlu suda yüzüyo balıklar demişti ortada bi akvaryum yok balık yok su yok sadece çamur var

    1. @Yemyeşil yorumuna yanıt olarak

     Hiç bi yoruma katılmıyorum başkan futbolcular ve taraftar 4&4 lük ama böyle hakem ve federasyonun yüzünden bu haldeyiz eyyam ve şaibeli maçlar ve şikeyle dolu, bariz kararlar verilmiyor kaç haftadır bütün takımların 3-5-6 penaltısı vardır bizimse 1 tane onuda ya yanlışlıkla yada yalakalığına vermiştir hakem
     bozuntusu uzun lafın kısası bu federasyon bu kulübü bu sene düşürcek bes belli yada ligin 2. yarısı kendi haline bırakçaklar kendiniz düştünüz der gibilerinden

     1
     1
  4. @Teamsahomer16 yorumuna yanıt olarak

   Başkanın röportajı eksik okumuşsun. Kaleci Erhan, Hasan, Ozan sol, Ufak Budak, Jorquera’yı ben almadım transfer komitesi ve Mustafa Er aldı diyor. Zaten Transfer işlerini yöneten yönetici Tamer’de bu nedenle istifa etti diyor. Fatih Tekke gelince 3-4 transfer daha istedi(Mert, Kubilay, İsmail yüksek, Kaan, Erdem Uğurlu), onlarda teknik direktör istediği için mecburen yapıldı. Ancak unutulan bir nokta var. Transfer ile süper lige çıkamazsın. Önemli olan takım olabilmek, onun içinde iyi bir teknik direktör ve zaman lazımdı, yaz dönemindeki 4 ayı Mustafa Er ile kaybettik. Başkanın tek hatası transfer işini Tamer ve Mustafa Er’e bırakmak yerine En başında Süha Sidal vb. bir sportif direktör ile anlaşıp, transfer ve hoca işi ona bırakılacaktı, o ilgilenecekti.

   39
   9
  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Pettev demiş ki, Jahoviç çok para istiyo, Matavz’ı alalım. Allahın çakalları sizi. JAhoviç’in fiyatı zaten belli. Onu getirseniz indiragandi yapılamayacak. Hiç bilinmeyen sıfır oyuncuyu yani geberik Matavz’ı getirelim ki, yaklaşık aynı paraları ona ödeyip komisyonun büyüğünü götürelim. Ondan sonra biz de burda golcü aldık diye sevinelim amk. Ulan bu Emin bey hakkaten çok çakal. Mustafa Er’i de yine taraftarın kucağına atıp, transferleri o istedi diyerek işin içinden sıyrılmış. Bakalım Boluspor da koyarsa suç bu sefer kimin olacak? Özcan Bizati’nin de kellesini alır bu ikinci maçta.

   4
   17
  2. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Tecrübe = Başarı
   İşini doğru yapan her platformda başarıyı yakalar. Karnından konuşma ile başarısızlığı bir yerlere sıvamakla kimse bir yerlere gelemez.

   18
   5
 1. 1- değerli başkan futbola bu kadar uzaktınız da neden bu işlere girdiniz.
  2- unutmayın ki şikayet değil, icraat makamı ve koltuğundasınız.
  3- belki de hala farkında değilsiniz ama Bursaspor sayenizde! sportif başarı, maddi, sempati, itibar, prestij, ve marka değeri kaybı olarak en az 25-30 sene geriye gitti.
  4- kurulduğundan beri Bursasporluyum,
  bu kadar kısa zamanda, bu kadar çok hata yapan bir ikinci başkan ve yönetim görmedim.
  5- ne gariptir ki aynı zamanda bu kadar destek göreni ni de.
  6- aslında nedenleri ile alâkalı bir fikrim tabi ki var ama bunları burada paylaşamıyorum.
  Çünkü burası uzun zamandır taraftar sitesi olmaktan çıkıp siyaset meydanına döndü.
  7- kulübe siyaset girmesin diyenler, maalesef burada siyasetin ağa babasını yapanlar.
  8- son olarak da,
  başkanım lütfen konuşmayın. Bırakın bu işi kulübün basın sözcüsü yapsın.
  çünkü, konuştukça büyük hatalar yapıyorsunuz.
  Bunları duydukça bizim de gelecekten umudumuz azalıyor.

  34
  12
  1. @9. Köy yorumuna yanıt olarak

   HEPSİNİ MADDE MADDE SIRALAMIŞSINIZ AMA KİMİLERİNE KATILIYOR KİMİLERİNE KARŞI ÇÇIKIYORUM. MESELA KULÜBÜN MADDİ,SEMPATİ İTİBAR OLARAK 25-30 YIL ÖNCESİNE GÖTÜREN ADANUR YÖNETİMİ MİDİR YOKSA KULÜBÜN ELEKTRİK DOĞALGAZINI KESTİREN YA DA OTOBÜSÜNE HACİZ GETİRTENLER MİDİR? BANA GÖRE İKİNCİSİDİR. ANCAK YİNE DE KİMİ GÖRÜŞLERİNİZE KATILMASAM BİLE YAZDIĞINIZ YORUMU YAPISAL VE HATTA İÇERİK OLARAK DA BEĞENDİĞİMİ BELİRTEYİM…

   14
   1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

    KULÜBÜ MADDİ, SEMPATİ İTİBAR OLARAK 25-30 YIL ÖNCESİNE GÖTÜREN ADANUR YÖNETİMİ DEĞİL, ÇÜNKÜ DAHA SEZONUN BAŞINDA SAYILIRIZ. HİÇBİR ŞEY BELLİ DEĞİL, ÖNCEKİ DÖNEMİERİN 3 BAŞKANIDIR: RECEP BÖLÜKBAŞI, ERKAN KÖRÜSTAN, ALİ AY. O KADAR.

 2. Bu ne saçma açıklama? Bana böyle yaptırdılar, şöyle yaptırdılar. Sen bu kulübün başkanısın, kim sana neyi zorla yaptırabilir!? Ya sen yanlışsın ya da çalıştığın adamlar…

  29
  4
  1. @Önder yorumuna yanıt olarak

   Anlaşılan futboldan anlamıyormuş, kim ne demişse ona inanmış, kandırılmış. Tekrar söylüyorum: Kulübe eski yıldız futbolculardan biri başkan, önerim Sedat Özden, seçilsin.

 3. bu adam yönetici falan değil: olamazsa. adam ekip kurmuş; ekibe yetki vermiş; becerememiş şimdi ekibi suçluyor. Arkadaş sana bu ekibi kim kurdurdu? Kendin kurdun; ha sorumlusu da komple Sen oluyorsun; neden seni suçlamasınlar. Ha dersen ki ekibi bana biri dayattı; zorla oldu; elimden gelmedi? O zaman da sorarlar adama senin paşan kim diye ???

  18
  8
  1. @Junior yorumuna yanıt olarak

   Aman başkan takımı küme düşürmeyin yeter yoneticilik herkesin harcı değil,yol yakınken bırakın bilen birileri gelsin

   4
   1
  2. @Junior yorumuna yanıt olarak

   SÖZLERİNİN ÇOĞUNA KATILIYORUM… EVET ÇOK HATALARI OLDU AMA BUGÜNLERE DEĞİL YARINLARA BAKALIM. BEN GERÇEKTEN DE ÖZCAN BİZATİ İLE,BU YÖNETİMLE VE BU FUTBOLCULARLA ÖYLE VEYA BÖYLE ÜST LİGE ÇIKACAĞIMIZA İNANIYORUM. BURSASPOR A BAŞKAN OLMAK PEK HATA KALDIRMASA BİLE HATA YAPMAK VE HATADAN GERİ DÖNMEK DE İNSANA MAHSUSTUR. BENCE BİR HATA DA BİZLER YAPMAYALIM KULÜBÜMÜZE NE OLURSA OLSUN DESTEK OLMAYA DEVAM EDELİM. İNSANLAR VE YÖNETİMLER FANİDİR,GELİR GEEÇERLER AMA BURSASPOR KALICIDIR. VE ASIL ŞİMDİ BU KULÜP BİZLERİN DESTEĞİNE MUHTAÇTIR…

   7
   4
 4. Başkan en büyük hatayı marka değeri yüksek,dürüst,futbolu çok iyi bilen,lobisi güçlu bir sportif direktör bulmamakla yaptın.ilk başta getirseydin böyle bir direktoru,bu transfer rezillikleri hiç yaşanmayacakti..Serkan Reçber getirilebilirdi..veya Süha Sıdal…yani futbol aklı olmayınca takım iyice dibe battı sonuçta.

  18
  2
 5. EMİNA ADANUR bi kere akıllı adam. Hatalarından ders çıkarıp Bursaspor`u Süper Lig`e çıkaran başkan olacağından eminim.

  17
  19
  1. @KaraMustafa yorumuna yanıt olarak

   Bursa da cadı kazanı vardır.herkesi tetikler,etkiler..göz önünde değildirler..gizli saklı iş çevirirler.biz olmadık kimse olmasın derler..ama en büyük Bursalı onlardır..hepsi Bursaspor ludur…mekanları bellidir..en az 30 yıldır bellidir…
   Ama onlar klubü, siyaseti kullanıp mekan,para sahibi oldular..olayın özeti budur..bursa kördür..aklı olan İstanbul’a kaçar..100 lerce innsandan bula bula bunları buldular..para ile saadet olmaz..

   1. @Abowww yorumuna yanıt olarak

    Emirhan’a 500 bin dolar verdiğin yerde Jahoviç tabi isteyecek 1.5. Pazarlık yapsaydın 600-700’e biterdi. Ama Matavz gelsin ki parayı indirin.. Bu daha mantıklı de mi?

    2
    1
  1. @Uçk yorumuna yanıt olarak

   GEÇİP GİDEN BİR ŞEY YOK DAHA…BU TRENİN SON VAGONLARI VAR DAHA..BİZLER ÜMİDİMİZİ KAYBEDERSEK SAHADA FUTBOLCU HELE HELE YABANCI FUTBOLCU NİYE EMEK HARCASIN Kİ??? İYİ DE OYNASA KÖTÜ DE OYNASA ZATEN PARASINI ALACAK…

   3
   2
 6. Başkan söylediğin adamlar jahovic paixao pertevin tekelinde olan mustafa açıkgöz isimli menajerin oyuncuları zaten ben yine iddaa ediyorum batuhan karadeniz bu ligte en az 10 gol yapar parası tartışılır bunlar beceremeyecek deip daha beceriksizleri teslim edip hem maddi hem manevi zarar görerek rezil olmakta senin beceriksizliligin

  14
  4
  1. @Realite yorumuna yanıt olarak

   İYİ Kİ BATUHAN KARADEENİZ GİBİ ANTİPATİK,BURSASPOR DEĞERLERİYLE HİÇ ÖRTÜŞMEYECEK BİR ADAMI ALMAMIŞSINIZ BENCE….. BELKİ GOL ATARDI AMA BEN ONA GOL ATAMAZSIN,VALİ KAYMAKAM OLAMAZSIN DEMİYORUM.BURSASPOR LU OLAMAZSIN DİYORUM…

   3
   4
 7. kulübü yamyamlar sarmış zavallı başkan ne yapsın adam tek başına batuhan karadeniz şimdi ığdır belediye sporda onu 400 bin euroya aldırmak isteyen demekki batuhanla anlaşmış yarı yarıya. İşte böyle sırtlanlar yüzünden bu kulüp bu durumda neyseki başkan sen tanıdın artık bunlara meydanı bırakma

  8
  12
 8. Başkan bu ligte basarili olmak istiyosan ligi bilen tecrübeli adam lazim bizde cok soru isareti olan adam var pa dibba gibi adamlar lazımdı bize

  6
  2
 9. Açık açık ben bu işi bilmiyorum acemiyim diyorsun yani.Çok adama ihtiyacımız yokki bizim zaten geçen sene kadromuz ortasirada bitirdi ligi. Al Jahovici bir orta saha bir defans al yetecek. Ama sen onun bunun ağzına bakarsan bir yere varamazsın. Çok acemisin çok

 10. Ah benim canııııımmmm Ah Emin’im naptılar sana böyle sütten çıkma ak kaşık Emin’im benim. Yuh ulan bir de böyle dememizi bekliyorsun herhalde Emin! Yok şöyle oldu yok böyle oldu. Futbol ile alakan olmadığını şu cümle özetliyor “2 futbolcu satın, kim olduğu önemli değil!” Vay beee başkana bak başkana, pazardan elma satıyor sanki. Transferler yatınca Pertev imdada koşmuş!! Başkaaaan açıkla artık Pertev ile ne zamandır tanışıyorsun çık açıkla artık bak yakında başkaları açıklayacak zor durumda kalacaksın.

  4
  1
 11. Sen nasıl bir başkasin ? Konuştukça batiyorsun sen Kendi yönetime sahip çıkarıyorsun nasıl başkanlık yapicaksin.

  3
  1
 12. Senmisin başkan? Yoksa başkalarımı? Bu işler havalanmayla, Twitter atmayla olmaz. Yiyemiyeceginin altına yatmıyacaksın. Yada işi bilen birini bulmaktır tek mantık.

 13. Merhaba.Bu adamı herkes uçururken hakkındaki tahminlerimi yazmıştım.Ne yazıkki yanılmamışım.Kendisi yetersiz olduğu gibi camiayıda kendi gibi sanıyor veya bizim zekamızla alay ediyor.Bu açıklama ile daha çok sıvazladı.Sorumluluğundan altındakileri suçlayarak kaçmaya çalışması daha feci.

 14. Yönetim bir topluluktan oluşuyor değilmi.Telefonlarla kulüp yönetilmez Emin kardeşim.Zamannı ayırsan ve haftada belli gün saatlerde mutad toplantı,aciliyettede hemen toplanıp bu kararları alsanız,M.ER ilede yönetici seçildiğiniz gibi izlenecek yol,basına açıklama gibi konuları görüşerek karara bağlasaydınız bunlar olmazdı.
  TAHTANIN AÇILMASI,PUAN EKSİLMESİNİ ÖNLEMİŞTİR ve biz taraftarlar olarak bunu asla gözardı edemeyiz.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu