Emin Adanur “Gitmiyoruz, 3 yıl daha buradayız”

Bursaspor ikinci Başkanı Emin Adanur gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Bursaspor Yönetim Kurulu Lideri Emin Adanur kulübün resmi youtube hesabında yaptığı açıklamada “Evet değerli Bursaspor camiası İsmail Çokçalış’la alakalı konuyu sizlere anlatmak istedik. Daha doğrusu konuyu biz size 26 Kasım tarihinde de bir açıklamayla anlatacaktık zaten. Çünkü geçen sene ortalama ücretini bile almamış ama bu yıl iyileştirme olmasına rağmen ve takıma herhangi bir katkısı olmamasına rağmen ki yine de hakkıdır. Bir şey diyemeyiz yani. Kulübümüze ihtar çekti. Paramı almak istiyorum. Paranın tamamını almak istiyorum diye. Biz de akabinde arkadaşımızın futbolcu arkadaşımızın parasının tamamını ödedik ve 26 Kasım tarihinde de kendince uydurduğu bazı sebepleri bazı bahaneleri göstererek tek taraflı sözleşmeyi feshetti. Kulübümüzle olan sözleşmesini feshetti.

Şimdi 26 Kasım 2 Aralık tarihleri arasında altı gün boyunca biz bunu niye açıklamadık? Aslında ilk oturduğumuz zaman arkadaşlarımızla bunu konuştuğumuz zaman herkesin fikri bunu açıklama yönündeydi. Kamuoyuna bunu açıklayalım. Futbolcumuzun parasını ödememize rağmen bize bu yanlış davranışını herkese söyleyelim ki zaten biz şeffaflık sözüyle geldik yani ki bu en şeffaf olmamız gereken konu.

Bunu açıklayalım dedik. Akabinde ailesiyle görüştük, babasıyla görüştük yanlıştan vazgeçilmesi gerektiğini bu şekilde Bursaspor kulübünü maddi manevi zarara uğratacağını babasıyla konuştuk. Hatta özellikle kulüp başkanımız Hayrettin Gülgüler iki defa İsmail Çokçalış’ın evine gitti. Babasıyla görüştü. Bu kulüp bu durumun bu şekilde olmasıyla hem kulübümüze hem kendilerinin zararı olacak. Maddi manevi zararı olacağını, camianın böyle bir duruma çok büyük tepki göstereceğini, bunu asla kabul etmeyeceğini kendilerine defalarca beyan etti. Ve bu beyanlar doğrultusunda da babasının da bize bir sözü oldu. Tamam, oğlum bu şekilde bir fesih hatası yapmış. Ama biz kesinlikle Bursaspor Futbol Kulübü‘ne para kazandırmadan hiçbir yere gitmeyeceğiz. Size para kazandıracağız. İşte imza parasının yüzde doksanını kulübe vereceğim. Bununla da alakalı gerekli bir imza vesaire olabilir gibi aralarında biz sözlü mutabakat oldu.

Biz altı gün boyunca bunu herhangi bir şekilde basın ya da diğer yollarla duyurulmadan, temiz bir şekilde, yani Bursaspor‘a da futbolcunun para kazandırarak gitmesi için altı gün boyunca sadece bu süreci yönettik. Yani herhangi bir bir sıkıntı olmasın. Sakin kalalım, bir şekilde bir uzlaşma olsun ki Bursaspor burada kaybetmesin. Yani maddi manevi kaybetmesin diye. Ama altı gün sonra bir basında çıkan işte lisanslardan dolayı, lisansı görmeyince işte kulüp tarafından feshedildiğiyle alakalı bir haber çıktı. Bundan sonra zaten olay çok bambaşka bir seyre doğru ilerledi.

Ben insanları anlayamıyorum yani bundan bir hafta önce, on gün önce kulüp bir açıklama yapmış. İşte futbolcumuz İsmail Çokçalış‘ın parasının tamamı ödenmiştir demiş. Ben de basın işi yapıyorum. Sonuçta benim de bir medyam var. Ve bu tür olaylar medyada çok fazla oluyor. Yani yanlış oluyor. Yanlış anlatım oluyor. Yanlış bir aksediş oluyor ya da yanlış haber oluyor.

Bu haberleri camianın birdenbire bu kadar sert bir şekilde “işte defolun gidin, istifa edin. İşte beceriksizler” bilmem ne. Arkadaşlar insan karalamak çok kolay. İnsan suçlamak çok kolay. Oturduğun yerden beyanat vermek çok kolay. Oturduğun yerden yazı yazmak çok kolay gerçekten ya da oturduğun yerden süreci yönetmek de çok kolay.

Ama bu ekonomide bu Türkiye‘de bahsettiğin olaylar Bursaspor‘da hiç kolay değil. Gerçekten yani insanlar bakıyorum işte otuz yıllık, kırk yıllık Bursasporluyuz. Biz böyle bir şey görmedik diyor. Sen otuz yıllık Bursasporluysan Bursaspor bu durumdaydı. Bizim burada hiçbir rezilliğimiz yok. Biz oyuncunun parasını son kuruşuna kadar ödedik. Burada rezil bir durum varsa bu durum Bursaspor Kulübü yönetiminin değil, futbolcunun rezilliğidir. Bunu açık açık söylüyorum. Çünkü burada yönetimin hiçbir suçu yoktur. Oynamayan oyuncunun bile parasını ödemiştir. Son kuruşuna kadar ödemiştir. Ki bu ekonomik darlıkta, bu zorlukta ödemiştir. Buna rağmen de oyuncu hakkı olmayan bir fesih yapıyorsa hiç kimse kusura bakmasın bu bizim suçumuz değildir.

Yani sürekli kendine otuz yıllık, kırk yıllık, yirmi yıllık Bursasporluluklarla yani sürekli bizi böyle istifaya davet eden, sürekli böyle defolun gidin gibi kötü şeyler söyleyenlere de sesleniyorum.

Bursaspor‘u bu duruma ben düşünmedim. Bizim yönetimimiz de düşünmedi. Otuz yıldır Bursaspor‘un başında biz de yokuz. Tamam mı? Madem bu kadar kolaydı bu işler, madem bu kadar güzeldi. Otuz yıldır bu kulüp niye bu hale düştü o zaman? Otuz yıldır bu kulübü bu hale düşürenler neredeler o zaman? İsmail Çokçalış’ın parasını öderken aradığımız insanlar neredeler? Bir kuruş para vermeyen, bir kuruş destek vermeyen, bir kuruş motivasyon vermeyen, enerji vermeyen insanlar bize her defasında istifaya davet ediyor.

Asla istifade etmeyeceğiz. Üç yıl daha buradayız. Kimse böyle saçma sapan, bizimle alakası olmayan suçlardan dolayı bizi böyle boş boş şeylere çağırmasın. Biz kaos olmasın diye gerçekten artık stabil götürmek istediğimiz için ve kulüp zarar görmesin diye, maddi anlamda manevi anlamda zarar görmesin, basın kuruluşunun yaptığı haberden dolayı bambaşka bir noktaya geldi. Bu konuyla alakalı bir hatamız varsa affola ama gerçekten kulübümüzden lütfen bir açıklama gelmeden bizi böyle saçma sapan yani Türkiye‘ye rezil edecek şekilde lütfen istifaya ya da böyle hakaretlere davet etmeyin arkadaşlar.

Çünkü bizim bir suçumuz yok. Suçumuz olduğu zaman yanlış yaparsak ki biz yanlış yapmayız. Bunu kendimiz söyleriz, kendimiz açıklarız. Hiçbir suçumuz yok. Parasını ödediğimiz oyuncumuz bize bunu yaptı. Bu noktada da biz camiayı karşımızda değil arkamızda görmek istiyoruz. Çünkü bu çok rezil bir durum. Buradan Türk futboluna da seslenmek istiyorum.

Çünkü bu şekilde bir oyuncu herhangi bir kulüpten akıl oyunlarıyla ya da böyle saçma sapan durumlarla, işte küçücük küçücük oyunlarla gidiyor. Ve bunu hepiniz görüyorsunuz herkesin gözü önünde oluyor bu. Bu oyuncuyu alan gerçekten Türk futboluna ihanet etmiştir. Bu oyuncuyla anlaşan kulüp Türk futboluna ihanet etmiştir. Biz Burak Kapacak olayında böyle bir şey yaşıyorduk. Ben buradan Ali Koç Beyefendi’ye çok teşekkür ederim. Çok güzel bir sözü vardır. Türk futbolu böyle birkaç oyuncunun egosuna kurban olamaz. Bursaspor ya da Fenerbahçe bir kaç oyuncunun egosuna kurban olamaz.

Siz hiç merak etmeyin. Bursaspor‘a o zaman ne maddi manevi ne verilmesi gerekiyorsa, ne olması gerekiyorsa biz onu yapacağız. Fenerbahçe‘yi de Bursaspor‘u da karşılıklı bir iki büyük camiayı da karşısında bırakmayacağız demişti.

Ben Ali Koç Beyefendi olan Ali Koç başkanlığı olan bu tevazuyu, bu doğru futbolu, bu temiz futbolu tüm kulüp başkanlarımızdan rica ediyorum. Lütfen, lütfen Bursaspor‘a emeğinin hakkını vermeden İsmail Çokçalış’ı, transfer etmeyin.” dedi.

74 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Gitme başkan herkese inat gitme
  Nerede ulan belediye başkanı vali şehrin önde gelen isimleri nerede
  Bundan önceki başkanlara ses çıkarmayan taraftarlar gelmis bu adama sallıyor

  203
  55
  1. @Teamsahomer16 yorumuna yanıt olarak

   Paraları geri istemeyecekse bırakın kalsın bulmuşlar hazır söğüşlenecek birini Pertev vs nasiplensin. Daha da fazla bir şey beklemeyin.

   8
   2
   1. @Yusuf yorumuna yanıt olarak

    Superlige çıkaramayacağını anladı anlaşılan. Kırk milyonunda gömdü. Satacak oyuncuyu da elinden kaçırdı. Seneye bir 40 lık daha olur. Battı balık yan gider misali. Zira 1.lige çıkarıp paramı alıcam diyordu.

    3
    3
  2. @Teamsahomer16 yorumuna yanıt olarak

   Bizim şahıslarla işimiz yok, ilgilenmeyiz, başarısız olana hiçbir KURUMDA kimse iş vermez…. burada anlaşıldı mı…. Gelmeyi bilen, gitmeyi de bilmelidir AHLAKİ olan budur….

   12
   16
   1. @zaruri yorumuna yanıt olarak

    Aktar lara İran kınası gelmiş, alıp yakarsınız artık. Geçen yıl suyu, elektriği, doğal gazi ödeyemeyen yöneticilere de bir şeyler niye yazmadınız. Hangi kulüp sözleşme süresi dolmayan futbolcusunun alacağının tamamını ödemiştir?Hele de bu koşullarda. Siz önce kombinelerinizi, formalarınızı alıp takıma katkı verin. Bırakalım yöneticiler de kendi işini yapsın. Bu yönetim geleli daha kaç ay oldu? Bu sürede her şey güllük gülistanlık olacak, yök böyle bir dünya. Elbette yanlış transferler olabilir. Manavdan iyi diye aldiģin karpuz evde bakıyorsun yeşil çıkabiliyor. Biraz sabır ve tahammül gösterme zamanı. Futbolda mucizeye asla yer yok…

    11
    3
  3. @Teamsahomer16 yorumuna yanıt olarak

   VERMEYİN MİLLİ TAKIMA OYUNCU YAW. HEM KADROYA ALMIYORLAR OYNATMIYORLAR AMA ORADA GENCECİK ÇOCUKLARIN AKLINI ÇELİP AÇIK YOLLARI GÖSTERİYORLAR. BABASIDA DİYO Kİ *EVET OĞLUM BİR HATA YAPMIŞ İMZAPARASININ %90 INI KLÜBE VERİCEZ* HADİ ORDAN SENİN HABERİN YOKMUYDU OĞLUNUN NE YAPACAĞINDAN. İMZA PARAINA İHTİYACI YOK BU KULÜBÜN. OYNAMADAN ALDIĞI PARA HARAMDIR HARAM. BIRAKIN BÖYLE ÇAKALLIKLARI. BU KULÜP SİZE EMEĞİNİ HELAL EDECEKMİ SANIYOSUNUZ. BAZEN HERŞEY PARADEĞİL.

   14
   2
  4. @Teamsahomer16 yorumuna yanıt olarak

   belediye başkanıyla ne alakası var ya Allahın çorbacısı gidip de forma aldın mı yok atkı yok anca burdan siyasilere salla emin başkan iyi hoş da 20 tane transferi neden yaptın be kardeşim 5 tane sağlam ligi bilen alaydın da şu çöplere paraları harcamayaydın diye sorarlar adama da bizimkiler hemen belediye başkanı ühühühühüglböglbö bırakın boş işleri

   15
   40
   1. @Kara17 yorumuna yanıt olarak

    Hassiktir lan gel sana faturalar ile göstereyim formayı kombineyi siz anca beleş bilet derdine düşün hiç ses çıkarmayan başkanları alkışlayın takıma haciz gönderen başkanları destekleyin futbolcu ıslıklayın sizin işiniz destek değil köstek olmak

    39
    9
  5. @Teamsahomer16 yorumuna yanıt olarak

   nerdelermi hepsi toplanmış emin adanuru nasıl ordan indiririz derdindeler taraftarda emin adanur gitsin yalaka bir başkan gelsin bizde corbamıza bakalım derdinde ama bu gidişle hepsi avcunu yalayacak sonuna kadar emin adanurun arkasındayım bu sene süper lig olmaya bilir ama elektik borcu doğalgaz kesilmesi emekcinin parası ödenmemiş bir kulüp olmaktan cok daha iyidir bu sene olmassa seneye daha iyi oluruz nasip kısmet her zaman derim 10 senenin enkazını 1 veya 2 senede temizleyemezsin hele hele içimizde bu kadar bursaspor düşmanı ve corbacı cıkarcı varken cok zor önce bunları temizlemek lazım

   16
   8
  6. @Teamsahomer16 yorumuna yanıt olarak

   Sayın yönetici yine saçmalamış.Bu camia tahtayı açtığında seni alkışladı ve uyardı geçen seneki genç donamik kadroya kaliteli nokta transfer yapılsın diye.17 transfer nedir?İlk maçta hoca göndermek nedir?8 maçta 3 hoca değiştirmek nedir?Bu kulüp çok inişler çıkışlar yaşadı ama hiç bu kadar acemice yönetilmesi.17 transfere kaç para ödediniz?Menejerlerr kaç para ödediniz?Transfer yapıp hiç oynamadan gonderdiklerinize kaç para ödediniz?Sözleşmelerini fes ettiklerinize kaç para ödediniz?Burak Altıparmak gibi bir futbolcuyu(Bu sezonki performansı tartışılır)Gönderilecek bir sürü kötü futbolcu varken devre arasını da beklemeden yangından mal kaçırır gibi neden gönderdiniz 1 hafta sonra neden geri çağırdınız?Transferleri yaparken neden hocanın fikrini almadan kafanıza göre transfer yaptınız?Sezon başında defalarca işi ehil insanlara bırakın siz kulübü yönetin futbolu bilenlere bırakın dendiği halde neden başınıza buyruk hareket ettiniz?Doğruları iz var fakat çooookkkk yanlışlarının var.Yazik ettiniz BURSASPOR a Sezon daha boşa gitti.
   17 tane gibi çok transfer yapmak başarı getirmez.Akilli nokta transferler başarı getirir.

   22
   7
  7. @Teamsahomer16 yorumuna yanıt olarak

   Sayın Başkan
   Hikayeniz güzelde çok eksik karşı tarafa böyle yargısız infaz yapmadan ve yandaşlarınızın önüne yem ettirip onlara küfür ettirmeden önce lütfen şu sorulara cevap verseydiniz
   1- Sözleşme yapıldıktan sonra İsmail’e niçin hiç ödeme yapılmadı?
   2- Sakatlık sonrası tedavisinin GS doktorları tarafından yapılmasına niçin izin verdiniz?
   3- İsmail Ekim ayı başında alacakları için TFF’ye şikyetçi olduğunda 26 kasım’a kadar niçin görüşme-ödeme yapıp İsmail’in fesih yapmasına engel olmadınız?
   4- İsmail fesih hakkını elde ettikten sonramı şehrin dinamiklerini araya sokmak – yardım istemek aklınıza geldi?
   5- Transferlerden. hoca seçimine, kadro dışılardan affetmelere, futbolculara verdiğiniz sözleri yerine getirememe gibi onlarca hata yaptınız ve hala benim hatam yok diyorsunuz.
   Hatayı kabullenmek de bir erdem olup yaptığı hatalardan ders aldığını gösterir. Siz benim hatam yok demekle hiç bir şeyin farkında olmadığınızı da gösteriyorsunuz. Şunu unutmayın tabela’da bu rezillik devam ettikçe zamanla sizin trollerinizin de gardı düşecek ve büyük başkan yaklaşımları bitecek. Siz sizi alkışlayanları değil sizi eleştirenleri dikkate almalısınız ki ayni hatalara tekrar düşmeyin.
   Saygılarımla

   23
   14
  8. @Teamsahomer16 yorumuna yanıt olarak

   Hani verdiğin sözler.. ben başka başkanlara benzemem, ben farklıyım diyordun. Takım düşüyor, hala seni alkışlayan troller var. İnanmayan puan durumuna baksın

   23
   16
  9. @Teamsahomer16 yorumuna yanıt olarak

   Geçen sene, hiçbir icraat göstermeyen, Bursasporun 1 yılını çöpe atan Erkan Kamat hiç eleştirilmedi. Bu yönetime karşı, nedenini anlayamadığım enteresan bir tepki var. Geçmiş tarihimizdede transfer ve hoca seçimlerinde hatalar yapılmıştı. Matematiksel olarak hedef bitmedi.

   29
   12
   1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

    Başkanın niye tepki aldığı belli birilerinin adamı olmayıp kimseye boyun egmiyor. Yanlışta olsa kendi bildigini yapıyor. O boyun eğilmeyen birileri de gerek medya gerek taraftar yandaslariyla saldırıyor. Kulüp daha önceki yöneticiler tarafından soyulurken çıkarı var diye sesi çıkmayanlar şimdi durmuş kızıyor.

    7
    5
  10. @Teamsahomer16 yorumuna yanıt olarak

   Sonuna kadar adanurun yanındayım.kimse onun yaptığını yapamazdı..komadaki hastayı ayağa kaldırdı..herkes Hastanin direk koşmasini bekliyor.yok öyle bişey..önce hayati tehlikeyi atlatacak,sonra yürüyecek sonra koşacak..biz hayati tehlikeyi atlattık.simdi yuruyoruz,yakında koşmaya başliyacagiz..herkese inat yola devam başkan.

   30
   15
    1. @dahi yorumuna yanıt olarak

     Adanur gelmeseydi önce -9 puan alacaktık..sonra Batuhanindan burak kapacagina,Burak altıparmakindan vefasina,Emirhanindan tahasına hepsi serbest kalicakti,ve sahaya 11 futbolcu bile cikaramayacaktin..deplasmana gidecek paran olmayacak,çeşmenden su akmayacak,ışıkların bile yanmayacakti..alınan futbolcular kendi performanslarini gösteremedi diye adanuru yerden yere vuruyorsunuz..ayiptir.kac maç hakem yüzünden kaybettik.şuan çok rahat ilk 6da olabilirdik.ve hala şansımız var..kalkmış adanura vuruyorsunuz utanmadan.. sen adanur gelmeseydi işte ozaman komadan cikarmiydin cikamazmiydin hanyayi konyayi görürdün.mangal yelleyen başkanları çok seversiniz siz…utanın!!!!

     11
     3
  11. @Teamsahomer16 yorumuna yanıt olarak

   Bunlar belediye başkanının kuklası başkanlar istiyorlar. Mestan döneminde alinur aktaş kulübün kapısından ayrılmıyordu kulübün attığı her fotoğrafta vardı. Bizim taraftarımız her şeyi çabuk unutuyor daha geçen sene takım otobüsüne el konuldugu için rezil olmuştuk. Personel ve futbolcuların maaşı ödenmiyor stadın elektrik kabloları çalınıyordu. Dürüst ve çalışkan başkan görünce alerji tuttu bunları 🙂

   75
   21
 2. Adam yaptı bir dünya transfer şimdi akbabalar yönetimi istifa ettirip bu yapılan transferlerle devam edecekler sonra da klüp borçlu transferi açamadık deyip canlıyı indirip borç takacaklar. Sezon başında 1 tanesi çıkıp da aday olmadı yok öyle kurnazlık emin adanur arkandayız.

  121
  29
 3. Başkan tane tane anlatmış, iyi de yapmış. Zamanını ve parasını Bursaspor için harcayan bir başkana lütfen saygısızlık yapmayalım. Teknik direktör seçimi ve futbolcu transferlerinde hata yaptığını ben de düşünüyorum ama başkanın sarf ettiği çabanın da farkındayım ve başkana destek olmamız gerektiğini düşünüyorum. Yapıcı eleştirilere elbette evet ama köstek olmaya hayır. Yüce rabbimden tek dileğim Bursaspor’un başarısı karşısında içi acıyan her kim varsa emellerine ulaşamadan Bursaspor’dan uzak durmalarıdır.

  84
  17
 4. Dik dur. Dimdik dur eğilme. Gerçek taraftarlar neyin ne olduğunu biliyorlar. Elini cebine atmayanlar dün konuşuyorlar dı. Bu gün de konuşacaklar. Ama yarın konuşamayacaklar. Bu fırsatı onlara vermeyin başkan. Çünkü içimizde azınlık taraftar kisvesi altında olanlar takım başarısız olsun diyen lere prim verdirmeyin.

  65
  25
  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Sana bu yorumu yakıştıramadım. Sportif anlamda takımın durumunu görüyorsun. Yaptığı (özellikle yabancı) transferlerin neredeyse tamamı bu formayı giyemeyecek kadar kalitesiz. Teknik kadro seçimi desen tam bir fiyasko. Takım hiç ışık vermiyor ve bu kafayla giderse küme düşecek. Geleceğe yönelik hiç bir öngörüleri yok, sadece laf atıp, geçmişi eleştiriyorlar. Eee adama sorarlar sen ne yaptın, başarı nerede diye? değil mi?

   7
   5
   1. @Serkan Bekar yorumuna yanıt olarak

    Kardeşim ben içimden geçenleri yazdım. Yakıştır ya da yakıştırma. Senin bakış öyle. Benimde böyle. İçimde hala umudum var ara transfer de gidecekler gider. Gelecekler de gelir. Yeter ki biz taraftarlar köstek değil destek olalım. Lütfen biraz sabırlı olalım.

    5
    4
  2. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Sayın yönetici yine saçmalamış.Bu camia tahtayı açtığında seni alkışladı ve uyardı geçen seneki genç dinamik kadroya kaliteli nokta transfer yapılsın diye.17 transfer nedir ya?İlk maçta hoca göndermek nedir?8 maçta 3 hoca değiştirmek nedir?Bu kulüp çok inişler çıkışlar yaşadı ama hiç bu kadar acemice yönetilmedi.17 transfere kaç para ödediniz?Menejerlere kaç para ödediniz?Transfer yapıp hiç oynamadan gönderdiklerinize kaç para ödediniz?Sözleşmelerini fes ettiklerinize kaç para ödediniz?Burak Altıparmak gibi bir futbolcuyu(Bu sezonki performansı tartışılır)Gönderilecek bir sürü kötü futbolcu varken devre arasını da beklemeden yangından mal kaçırır gibi neden gönderdiniz 1 hafta sonra neden geri çağırdınız?Transferleri yaparken neden hocanın fikrini almadan kafanıza göre transfer yaptınız?Sezon başında defalarca işi ehil insanlara bırakın siz kulübü yönetin futbolu bilenlere bırakın dendiği halde neden başınıza buyruk hareket ettiniz?Doğruları iz var fakat çooookkkk yanlışlarının var.Yazik ettiniz BURSASPOR a Sezon daha boşa gitti.
   17 tane gibi çok transfer yapmak başarı getirmez.Akilli nokta transferler başarı getirir.

   10
   9
 5. İsmail’in babası da çakal neymiş imza parasının yüzde 90 ini vericekmis ulan dalgamı geçiyon zaten 2 milyon oynamayan sakat İsmail’e biz vermisiz sizin alacaginiz imza parası ne kadar olacak ki oda yüzde 90 ı bu bonservis değil uyduruk dan imza parası onu vericez aman bizi uğraştırma mahkeme ile felan diyorlar resmen dilenciye sadaka veriyolar sanki bu olaylar artacak çünkü yaptırım yok adamları vakifkoye ceza diye yolluyoz 1 haftada sözleşme leri fes oluyor kaciyorlar bedava resmen millete calisiyoz

  60
  4
 6. Başkan çok duygusal adamsın. Bu işlerde duygusallığa yer yok. Sen artık taraftar değil kulüp başkanısın. Futbolcunun parası ödendiyse, sözleşmesini fesih edemez. Fesih ederse cezasını çeker. Bak Rize’ye Oğulcan’nın parasını çatır çatır aldı. Hiç bir kulüp transfer etmesin demek biraz amatörce olmuş. İlk yanlışınız futbolcuyu kadro dışı bırakmak, sözleşmede yazılan parayı istedi diye futbolcu kadro dışı bırakılmaz.

  41
  6
  1. @Abowww yorumuna yanıt olarak

   Futbolcuyu devre arasına kadar idare edip satacaktınız. Futbolcu çirkeflik yaptı diye, aynı şekilde karşılık vermek yerine sineye çekip, devre arası satılığa çıkardık, teklif getiren kulüp gelsin demeniz gerekirdi. Profesyonellik bunu gerektirir. Hayrettin başkan’da bu işleri yönetemiyor malesef.

   6
   13
 7. baskan parasini odediginiz oyuncu sozlesmesini nasil tek tarafli fesh edebiliyor insanlari niye kandiriyorsunuz birde biz olsaydik ali akman hadisesi yazanmazdi diye balon yapiyordunuz ne oldu simdi yetistirme parasina gitti ayni ali akman gibi hadi hayirli isler

  31
  49
 8. Parasını ödediysen nasıl sözleşmesini feshedebiliyor bir şekilde etti diyelim neden dava etmiyorsunuz? YALANCISINIZ.
  Bu kaosta bundan sonra galibiyet alabilir mi bu takım, 3 sene buradaymış, dur da amatöre düşelim.
  Bir de size kim niye destek versin ya bir tane doğru işiniz mi var? Nerde söz verdiğiniz şeffaflık işiniz gücünüz yalan dolan.
  Utanmadan 30-40 senelik Bursasporluların , Bursasporluğunu sorgulamaya kalkıyorsun, ne hakla? Bu tribünler deplasman şehidi bile verdi sen kime ne anlatıyorsun? BUNDAN SONRA DAHA YÜKSEK SESLE İSTİFA.
  Yazıklar olsun şu kulübü düşürdüğü hale bak transfer olmasın diye diğer başkanlara sesleniyor birde.

  20
  34
 9. Başkan, bir saat değil, sabaha kadar konuşsan, hikayedir, hikaye anlatıyorsunuz. bu milletin taraftarın aklıyla alay etmeyiniz.

  İsmail denen. . ….. futbolcu bozuntusu, 2-3 ay önce bursasporu şikayet etmiş. Siz, bu olayın en başından beri haberdarsınız.

  Neden 2 ay önce, ….. ismail bursasporu şikayet ettiğinde sakat adamı kadro dışı bırakmadınız. Çok aşikar ki, bal tutan parmağını yalar misali, bir alavere bir dalavere, bir dostlar alıverişte görsün durumları, ile tezgah kurulmuş, futbolcu pazarlanmış, birileri ceplerini doldurmuş, oyun oynanmış piyes sahnelenmiş, şimdi adamı şikayet bile etmeyeceksiniz. İmza parası diye üç beş yüz bin dolar aldık diceniz ve bu işin üstü örtülecek.

  Bu iki oldu, burak kapacağı bedavaya pazarladınız, şimdi ismail denen ……, pazarlandı.

  Sabah akşam çıkıp ağlıyorsunuz, yok kimse para vermiyor vs. diye, ama siz önce bursaspor çiftliğinin mallarını yağmalıyorsunuz, sonra, devletten sigorta parası sitiyorsunuz. Yemezler.

  Eğer siz bu kadar vasıfsız, kabiliyetsiz kişiler iseniz, bursasporun iki yıldınızını bedavaya veriyorsanız, bu kulübün süper lige çıkmak gibi bir niyeti yok demektir, boşa havanda su dövdürmeyin bu taraftara. Eğer siz gram dürüst iseniz, şu altyapıyı toptan kapatmanız gerekir.

  Bu altyapı fenere bjk ye gs ye çalışacaksa, orayı ayakta tutanında, oradan çıkan futbolcu bursasporda oynasın bunlar bizim geleceğimiz diyeninde altyapıyı kapatmayanında, tüm bunlara rağmen biz bursasporluyuz diyeninde, ………….. ……………. nokta

  not: noktalı yerleri içinizden geldiği şekilde çoktan seçmesiz doldurunuz.

  20
  16
 10. Başkanım güzel konuşuyorsun senin yanındayız ancak şunları anlamıyorum:
  1. Parasının ödediysek nasıl fesih yapabiliyor?
  2. Babasının sözlerinin yalan olduğu apaçık kimse kimseye sadakat ve vefa için milyon eurolar vermez bu devirde onlar haklı da istedikleri için mi para kazandıracaklar takıma?
  3. Diğer kulüplerden boşuna ricada bulunmayın, herkes Ali Koç değil. İmkan bulduğunda biri olması diğerinin başkanı çıkarını görünce buz gibi yapar transferi, havamızı alırız.
  Benim burada anladığım sizin bir hatanız var. Oyuncunun fesih hakkı doğuracak bir hata yapmışsınız kabak gibi belli onu açıklayın. Takıma gerçekten idari menejer lazımmış, sizi seviyoruz ama amatörce yönetiyorsunuz kulübü. Umarım bu son hatanız olsun. Çok yazık.

  18
  3
  1. @Diego yorumuna yanıt olarak

   Valla yapacak bir şey yok.
   bütün bu saçmalıklarına rağmen hala desteklenmesi çok manidar.
   Aslında neden desteklendiği hakkında bir fikim var ama bunu burada söyleyemiyorum. çünkü burası taraftar sitesi, siyaset meydanı değil.
   Ayrıca, dünyanın en doğru lafını söylesen de seni dinlemiyorum diyenlere neyi nasıl anlatacaksın.

   9
   2
 11. HANGİ CAMİA DİYE SORANLAR…ÇOK AZ KALDI…DERSİNİZİ ALACAKSINIZ..BURSASPOR CAMİASINI KARŞISINA ALAN KİM OLURSA OLSUN BU ŞEHİRDE BA-RI-NA-MAZ….SİZLERDEN GELECEK HAYIR ALLAH TAN GELSİN…SAKIN PES ETME SADECE SABRET EMİN KARDEŞİM…SEN KALICISIN O GİDİCİ….

  12
  13
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   ”SAKIN PES ETME SADECE SABRET EMİN KARDEŞİM” Yok yok her şey güllük-gülistanlıkken neden pes etsin ki canım! ”…ÇOK AZ KALDI…” vallah öyle çöküşümüze baya az kaldı. Az daha sabrederse önümdeki sene inşallah 2.ligte şampiyonluğa oynarız. Borcumuz da biraz artıyor ama olsun canım ne fark eder ki Emin başkan olduktan sonra benim ki de laf.
   Gençler bir bir kaçıyor mu? Neye lazım ki gençler, o en büyük futbolcuları getirmedi mi? Maliyetleri mi, ne olacak ki canım zaten borçluydu kulüp biraz da dünya üzerindeki en güvenilir insan olan Emin Bey’e borçlanmış oluruz?
   Hem unutulmamalıdır ki hayali düşmanlara karşı verdiği bu büyük savaşta Emin başkanın yanında duranların ismi Bursaspor tarihinde altın harflerle kalacaktır. Sakın ola pes etmesine müsaade etmeyiniz?

   13
   3
   1. @bugaboo yorumuna yanıt olarak

    ONDAN BUNDAN ALDIĞI MADDİ YARDIMLARI CEBİNDEN VERMİŞ GİBİ GÖSTERİP SONRA DA BENİM KULÜPTEN ŞU KADAR ALACAĞIM VAR DİYENLERİ, MUHASEBECİLERİ EMEKLİ ETTİRİP BİLGİSAYAR KAYITLARINI YOK EDENLERİ Mİ İSTERSİN YOKSA 1-2 DEĞİL BÜTÜN FUTBOLCULARIN VE PERSONELİN ULTİMATOM VERİP SÜRÜNDÜREN,ELEKTRİK KESTİREN DOĞALGAZ KESTİRENLERİ Mİ İSTERSİN???? CAVİT ÇAĞLAR ADAY OLDU DA BEN Mİ BİLMİYORUM? KULÜBÜ ÇAPSIZ ADAMCIKLAR KULÜBE ÇÖREKLENİRKEN KİMSEDEN SES ÇIKMIYORDU…OTOBÜSE HACİZ GELİRKEN, 17 TANE ÇÖP TRANSFER EDİLİP ELİMİZDE KULLANILACAK BİR TEK BURAK ALTIPARMAK KALIRKEN..ALİ AKMAN ÇOK ŞAİBELİ BİR ŞEKİLDE DEVRE ARASINDAN 2 HAFTA SONRA ALMANYA YA GÖNDERİLİRKEN..KULÜP LİME LİME DOĞRANIRKEN LÜTFEDİP TEK KELİME GIK ÇIKARMAYANLAR YÖNETİRKEN NERELERDEYDİNİZ? BEN BU YÖNETİM PÜR-Ü PAK DEMİYORUM..BİR SÜRÜ YANLIŞLARI VAR… AMA TEK KURUŞ DESTEK GÖRMÜYORLAR..BİR DE ÇORBACILARA MAMA YOK..YANLIŞ ANLAMA SAKIN SENİN İÇİN ÇORBACI DEMİYORUM…AMA ÇORBACILARI SEN DE BENİM KADAR BİLİRSİN..SON SORU ŞU: BUNLAR GİTSİN KİM GELSİN???? ALTINCI MI??? SUSKUN MU??? HIRSIZLAR MI??? KİM??? TEK İSİM ÖNER SÖZ ARKANDAYIM.
    ,*

    1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

     Ses çıkarmadığımı nerden biliyorsun?
     Saydıklarından bu yönetimin farkı ne?
     İlla eski başkanlardan biri mi gelmek zorunda, çıkın şu şu kafadan, bu yönetimi eleştiriyoruz diye eski başkanları mı seviyoruz veya onları doğru bulduğumuz anlamına mı geliyor?
     Ya Allah için bir daha Ali Ay vakası olmasın diye uğraşıyoruz zaten.
     Bunların istifa etmekten başka çıkar yolu var mı? Herkesle kavgalılar; futbolcularla, taraftarla durum böyleyken nasıl başarı gelecek?
     Pazar günü de yenilirsek hoca gidecek muhtemelen, hangi hoca gelmek ister bu takıma. Hadi geldi diyelim biri, kaç hafta tutulacak takımda? Kulübü düşürdükleri hali görmüyor musunuz?

 12. Bakmayın böyle dediğine, yarın ben küstüm oynamıyorum der, her gün ekşın 🙂 çoluk çocuğa kaldı yönetim. İstifa ekşın emin

  9
  2
 13. Çorbacılar bu açıklamaya çok üzülmüştür.
  Sana bu Kadar sallayan art niyetli sözde taraftar,
  keşke geçmiş yıllarda asıl başarısız ve kulübü soyan başkanlara sallasaydı.
  ARKANDAYIZ BAŞKANIM

  9
  7
 14. Bursasporun üzerinde siyasi egolar dolaştığını sezinliyorum yoksa işadamları bukadar duyarsız kalmaz gibime geliyor

  8
  6
 15. Bırak akıl oyununu falan şimdi sözleşmelerin belirli fesih maddeleri varken sen sözleşme gerekliliklerini yerine getirmezsen adam fsshedebilir.Süre bitiminden 1 gün sonra para yatırsan ne olur bu cocuktan para kazanacaksan sozlesmesını fesh ettirmesine sebep senin şartları yerine getirememdir.

  Bir ikincisi Başkanın eve gitmesi sizin kucuk hesapşar pesınde olan vizyonsuz yönetim olduğunuzu gösterir..Baskanın oyle bir ağırlığı olacak ki gel dediğinde herkes gelecek.Rahmetli yazıcının karşıssında futbolcu titrerdi.

  8
  1
  1. @CMC yorumuna yanıt olarak

   bu bilgiyi nerden edindin bilmiyorum ama ben ibrahim başkanın yanında olan biri olarak yazayım bütün futbolcular randevu almadan almira otele başkanı görmeye gelirdi ve hatta evine bile giderlerdi ibrahim başkan hiç bir futbolcuya yanıma gelin demezdi her futbolcuda ne zaman telden arasa cevap verirdi titrerdi demişsin bana göre tam tersi bir durum vardı işkembeden sallamayın nasıl bir hayal gücünüz var anlamış değilim yönetimin ismailin evine gitmekle küçük düştüğünü yazmışsın ismailin ofisimi var oraya gitmemişler bursaspor eksi puan cezası almasın tahta acılsın diye kaç tane şeref yoksunun ayağına gidildi ismailin evine gidincemi sorun oldu ismailin alacağı paranın süreside 12 taksittir sezon sonuna kadar ödenecek para yapılan sözleşmede parasını peşin alacak ibaresini ben göremedim taksitler gecike bilir bir taksitin 10 gün süresi vardır ödeme gününden sonra sen yazmışsın 1 gün geç ödendi diye

 16. Kimse bu taşın altına elini koymadan sen koydun başkan ben devre arası yapacağın transferlerle kendini af ettireceğini düşünüyorum…

  7
  7
 17. Bu kadar tuhaflıklardan sonra ” gönülden taraftarlık sözleşmemi tek taraflı fesh ediyorum. ”
  Alacaklarımdan,vereceklerimden feragat ediyorum.
  Artık bu saatten sonra daha fazla acaiplikleri görmeye tahammülümüz kalmadı.

 18. bursaspor herkes için şanstır ismail için de emin için de ama işte bunun farkında olmak da şanstır bu şansın kıymetini bilecek futbolcular ve başkanlar gelse keşke bir an önce

 19. Bursaspor‘u bu duruma ben düşünmedim. Bizim yönetimimiz de düşünmedi. Otuz yıldır Bursaspor‘un başında biz de yokuz. saygı değer başkanımızın sözleri. kulüp sadece senin değil daha öncede sizin gibi yöneticiler yüzünden bu hale geldi. plansız programsız transferler saçılan paralar. Ali ayda kulübe para veriyordu ne oldu. şimdi maaş ödemişde bilmem neymiş de. Ali ay mestan bölükbaşı körüstan neler yapmışsa sende aynısını yapıyorsun. uyduruk futbolculara vermilyon euroları sportif başarı gelmesin sonra çık maaş ödüyoruz de. ben tabelaya bakarım başkan tabelaya bakarım. tamer tuna yıllık 1 milyon euro istedi diye vazgeçtiniz bir arkadaş özcan bizatinin aylığı 180 bin lira dedi inanamadım. doğru mu mesela. ayda 180 bin lira neredeyse yıllık 1 milyon euro yapıyor zaten. şimdi çıkıp biz özcan bizatinin maaşını ödüyruz dediğiniz de sizi şak şaklayacak mıyız. o yaptığınız harika transferlere verdiğiniz eurolar kalkıp futbolcuların maaşını ödüyoruz dediğiniz de şak şaklayacak mısınız. ben tabelaya bakarım başkan tabelaya. ve bursasporun ligde ki sıralamasına.

  4
  1
 20. Benim anlamadığım ismailin parasını ödediyseniz nasıl fesih ediyor sözleşmeyi tarihi mi kaçırdınız ne yaptınız ben anlamadım konuşmalarından orasını söylemiyor maalesef neyse siz geç kalmadan en az 5 tane kaliteli oyuncu bulunda play offa kalalım ama bu sefer izlemeden izletmeden almayın ismi kim olursa olsun bitik çıkabiliyor matavz ofosu örneğindeki gibi ilk 2 hayal zaten bari play off tan çıkalım ama kaliteli süper lig seviyesinde en az 5 tane adam lazım stoper sol bek 6 no kanat ve santrafor mutlaka alınmalı…

 21. Öncelikle Sayın Emin Adanurun başkanlığa devam etmesini yürekten destekliyorum.Zaten başka bir adayinda çıkacağını hiç sanmiyorum.Lakin sayın başkan İsmail i transfer eden kulüp Türk futboluna ihanet eder ifadeniz kafamı karıştırdı.İsmail e olan bütün yükümlülüklerini yerine getirmedi mi kulübümüz?Eğer getirdiyse yerden göğe kadar haklı olduğumuzu dusunuyorsaniz kullandığınız ifade çok yanlış.İsmaili transfer etmeye kalkan kulüp sonuçlarına katlanır ifadesini kullansaydiniz daha doğru olurdu.

 22. kuşak değişiyor… Yeni nesil paraya tapan nesildir… Bursasporun parası olsa bunların hiçbiri yaşanmazdı… Önceki yönetimler, şampiyonluk sonrası ve Rahmetli başkan Yazıcı sonrası , bütçenin ırzına geçmiş ve Bursasporu onca futbolcu satmasına ve deli paralar kazanmasına rağmen batağa sürüklemiştir…
  Hatırlayın Bursaspor ile Dortmund aynı zamanlarda aynı çıkışları yaptılar… Birisi Avrupanın devleri arasında yer alırken, biz diplerdeyiz…
  Yönetime tavsiyem şudur ki, az parayla çok iş yapmaya çalışmamız ve kulübün gerçekten büyük bir kulüp olduğunu TC’nin 5. büyüğü olduğumuzu zihinlerden sildirmemeliyiz… Alt yapıda yetişen gariban çocuğu , yukarılara çıkınca para ile şöhret ve İstanbul arzusuyla geçmişini satmamalı… Takımına hizmet edip , güzel transfer ücretleriyle omuzlarda gönderilmelidir… Önce gömleğin ilk düğmesini doğru iliklemek lazım… Altyapıdaki gençlere bu bilinci aşılamak lazım… Yoksa başkanlar yönetimler değişir ,borca borç katlanır ve dibin dibini görürüz…
  Memleketin ve insanımızın özeti gibi Bursaspor… Parayı bulan hemen kendini dağıtıyor… Gerekirse Avrupadaki büyük takımlarla anlaşmalar yapılıp Hollanda liginde pilot takımlar gibi , gelecek vaat eden gençleri almalıyız, yetiştirmeliyiz ve ticarette olan katma değer gibi parlattığımız gençleri ihraç etmeliyiz… Sürdürülebilirlik bu şekilde olur…

 23. Ya kardeşim bir yönetimin açıklaması bile amatör olur mu ? Allah aşkına ne yapıyorsunuz siz. Hazırlıksız konuşamıyorsun bari bir kağıda falan yaz öyle cık. Rezilsiniz. İsmail in yaptığı kahpeliktir o ayrı ama bu yönetimin amatorlukleri de yeter artık.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu