Emin Adanur “Çok büyük hataydı, bedellerini ödüyorum!”

Bursaspor yönetiminin lideri Emin Adanur, Ozan Sol transferine ilişkin merak edilenleri yanıtladı. Adanur, "Ozan Sol'dan oluşan bedel kulübe asla yansıtılmayacaktır. Fesih bedeli 100.000 lira. Oyuncunun buraya gelmesi zaten hataydı, olmayacağı net şekilde görüldü, uzatmadan karşılıklı anlaşıldı." dedi.

Bursaspor yönetiminin lideri Emin Adanur, sosyal medya hesabından soru cevap etkinliği yaptı.

Yeşil-beyazlı taraftarlardan Oğuz Ocakçı, “Sağ bek transferi olacak mı? Adam gibi bu ligi bilen kaliteli bir forvet alınacak mı? Yapılan transferlerde hata yaptığınızı düşünüyor musunuz? Ozan Sol’un gönderilmesinden dolayı oluşan ceza bedelini ödemişsiniz, siz gidince bu borç kulübe mi kalacak?” sorularını yöneltti.

Oğuz Ocakçı‘nın sorularını yanıtlayan Emin Adanur, “Yapılan transferlerdeki tek hatam 55 gün boyunca kafamı tahtadan kaldırmayıp, işi seçimden önce söz verdiğim gibi bilene bırakıp, getirdikleri kişileri sorgulamadaki 3 ayrı yerden onay geliyor, imza atmamdı. İnan çok büyük hataydı, ağır bedellerini ödedim, ödüyorum.” dedi.

Ozan Sol transferine değinen Adanur, “Ozan Sol‘dan oluşan bedel kulübe asla yansıtılmayacaktır. Fesih bedeli 100.000 lira. Oyuncunun buraya gelmesi zaten hataydı, olmayacağı net şekilde görüldü, uzatmadan karşılıklı anlaşıldı.” ifadesini kullandı.

31 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. İşin kötü yanı bedeli sadece siz değil Başkanım, bütün camia ödüyor. Bu transferlerin imzadan 10-15 gün sonra kadro dışı kalması aynı zamanda prestij kaybına da sebep verdi. Bir musibet bin nasihatten iyidir, gereken dersler çıkarılmıştır diye umuyorum.

  92
  3
  1. @Tosun yorumuna yanıt olarak

   Vallaha ne başkana ne de taraftara üzüldüm. Sadece Ozana üzüldüm ona çok ayıp oldu. Madem o kadar gole rağmen teknik kapasitesini yetersiz buldunuz alırken yeteri kadar izlemediniz mi yani ? Hatta olmayacağı da belliydi denmiş neden alındı o zaman. Ben hala daha heyecanlı ve fazla aceleci kararlar alındığını düşünüyorum. Zamanla bunları da tecrübe edip daha az hata ile devam etmen dileğiyle Emin Bey.

   20
  2. @Tosun yorumuna yanıt olarak

   Prestij mi kaldı. Futbolcular imzalı bildiri yayınlar. Elektrik doğalgaz kesilir. Bazı şeyleri çok çabuk unutuyoruz. Eleştiri tabiki olacak ama objektif olmalı

   57
   2
   1. @… yorumuna yanıt olarak

    kardeşim adanur’u makyajladınız, süper yönetici yaptınız, makyaj döküldü, ali ay, erkan kamat kötüsü bir kişilik ortaya çıktı… İSTİFA da hizmettir. yolu açık olsun, bizden uzak olsun deriz….

    14
    79
    1. @ALİ yorumuna yanıt olarak

     Bursasporlu olduğunuza inanmıyorum , istanbul takımlarının trolü çok burda. Adam ateşten gömleği giymiş, imkansıza yakın olan tahtayı açmış, futbolcuların büyük çoğunluğu Bursaspora güvenmediği için kendi şahsi çeklerini vermişde futbolcuları ikna etmiş. Tamam transferde hataları olmuş olabilir ama hangi takımın hangi başkanın hataları olmuyorki. Tecrübede gerek. Önemli olan aşkla şevkle koşturuyor başkan , bir faydanız yok , ne forma alırsınız ne kombine bari köstek olmayın. Gidin İstanbul takımlarını destekleyin.

    2. @ALİ yorumuna yanıt olarak

     Kimsenin kimseyi makyajladığı yok , hatalı olduğunu, acemilik yaptığını dün twitter da açıkça söylemiş , öz eleştiride yapmış. Peki Kamat ne yaptı tahta açılacak dedi açılmadı , prim verilecek dedi soru işareti üstüne birde ben başarılıyım diye gezindi. Ali Ay ı saymıyorum bile. Dediğim gibi eleştiri olacak ama olması gerektiği gibi dozunda ayarında . Tahta açılmış (40 milyon dediler 120 milyon çıkmasına rağmen ) , transfer yapılıyor (bu konuda bana görede hata yaptı, ama yerlilerin hepsi Mustafa hocanın istediği bunu basa basa ifade ediyor. Birde Batuhan gelseydi tam bomba ), üstüne temlikleri de kaldırdı (bu piyasaya ,bankalara ne kadar güven verdiğini gösteriyor) , stat ismi rekor seviyede , forma sponsor başarısı(kendi projesi olmasa bile taraftara kulak verdi) . Yardım kampanyası oldu camiadan destek nerdeyse yok gibi toplanan paranın çoğunluğu kendi çevresi . Bunlar yapılmışken yine söylüyorum eleştiri olacak, dozu önemli.

     20
   2. @… yorumuna yanıt olarak

    Ekleyelim; kulüp otobüsü icraya verilir bağlanır, otobüs basılır futbolcular dövülür, sovulur, isliklanir ! Taraftar grupları bildiri yayınlar, ayar vermeye kalkarlar ! Say say bitmez !

    38
    9
    1. @Eser yorumuna yanıt olarak

     başkan, tüm bunların tamamını bile, bile geldi. şu an oturduğu makam şikayet değil, icraat makamı.
     kendisini tanımam etmem. kişisel bir husumetimde yok, olamazda. ama daha ismi ilk duyulduğu andan itibaren karşı çıktım. hala da karşıyım.
     bunun tek nedeni, sporun dışından gelmesi. yani liyakatının olmaması.
     futbol da en az inşaat kadar büyük bir sektör. adeta bacasız sanayi. burada gerek yurt içi, gerekse yurt dışı olsun bir çok hassas, ilişkiler, dengeler, kurallar, kavramlar var. başkan bunlara maalesef çok yabancı.
     bir yapı müteahhidi ile bir futbol menajeri futbolcu pazarlığına girdiğinde o masadan menajer karlı çıkar. çünkü futbol tabiriyle, ”maçı kendi sahasında oynuyor!” demektir.
     neyse, başkan madem ki seçilmiş devam etsin. zaten kaybedecek çok fazla şeyimiz de kalmadı.
     gönül verdiğimiz ve bir türlü vaz geçemediğimiz kulübümüz, kucağımızda ve gözlerimizin önünde her gün biraz daha eriyor ve biz bir şey yapamıyoruz. bu da beni kahrediyor…

     8
     6
 2. Emin kardeşim mali ve idari noktalrda güzel hamleler yaptın,iyiniyet ve şeffaf olmaya çalışıyorsun.ŞEFFAFLIK demek her olan-biteni şıp diye açıklamak değildir.
  Mesleğiniz ayrı olabilir amma FUTBOLU GÜVENDİĞİNİZ BİLEN BİRİLERİNE TESLİM EDİNİZ Kİ BU İŞİN ALTINDAN KALKASINIZ.
  Nasılki şantiyede SIVA İŞİNİ TUĞLA ÖRENE VEREMEYİZ.Keza marangozada dolap işini vermemek gibi.

  HATALAR OLUR.M.ER Konusunda hem kendiniz hemde Mustafa hoca üzüldü ve kırıldı.Halbuki bu hocamız bizim ailenin ferdi ve onunla medyadan değil yüzyüze görüşerek nokta konabilirdi.

  HER NE İSE OLAN OLDU.Şimdi bundan sonra hata yapma lüksimiz tamamen bitti.

  YA BU DEVEYİ GÜDER,YA BU CAMİAYI AYAĞA KALDIRIRIZ YADA ALLAH KORUSUN.

  17
  2
 3. Ya bak eğer ki kulübü kendine borçlandırıyorsan aldığın oyuncuları kendi evlerini vererek transfer parası yapıyorsan yazık bu kadar taraftara 1 milyonluk evi 4 milyon diye kulübe yıkıyorsan bu takım taraftar için çocuğudur bilmem anlatabildim mi Başkan 100 milyon verdin Allah razı olsun ama 500 milyon kendine borçlandırırsan yazık edersin Bursaspor a bu kötü zamanlarda tek mutluluğumuz Bursaspor onu da elimizden alma

  10
  7
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Hocam.
   Mustafa Gönden i kimse hatırlamıyor.
   Hâlbuki geçen sezonun başında kimsenin tanımadığı çocukları aldı iki ayda takım yaptı.
   Sonrasında Mustafa Er hazır bulduğu takımla play-off ları zorladı.
   Mustafa Gönden bu kulübe neden kazandırılmıyor anlamak mümkün değil.

   6
   1
 4. Sonrada akıllı olmak kolayda. Keşke tahtayı açıp transferler araştırıp yapılsaydı. Planlı gidip seneye çok daha güçlü olarak dönerdik. Şimdi herşey acelece oldu.

 5. Sayın yönetim lideri.
  Olanlar oldu.
  Artık bu takım yoluna girmeli ve en kısa zamanda liderliğe yükselmeli.
  Açılamaz denilen tahtayı açmak için neler yaşadığınızı biliyoruz.
  Şimdi sıra başarılı sonuçlara geldi.
  Bunca şey yaşandı bitti geride bıraktık.
  Şahsen size güveniyor ve bir hatırlatma yapmak istiyorum.
  Lütfen ileriki dönemde keşke dememek için an itibarı ile keşke demeyelim.
  Çünkü her keşke yeni keşkelerin alt yapısını oluşturuyor.
  Bizler sizlere inanıyoruz.
  Bursaspor u beraberce şampiyon yapacağız.
  Başarılar.
  Not.
  İlk üç hafta gülmeyi unuttuk lütfen güldürün bizleri.

 6. Arkadaşlar Nankörlük yapmayalım kimnederse desin Bu geç arkadaşımız başarılı kimsenin yapamadığını bu Arkadaşımız yaptı

 7. Bence bir seyler yapabilirdi hata yapmamisizdir ins ben yetenekli ama tok oyuncular yerine ac ve hirsli oyunculari daha cok seviyorum

  2
  1
 8. BAŞKAN ŞU TWİTTERI BIRAK, ADAM AKILLI BİR SPORTİF DİREKTÖR AL, ONU DA SAKIN KOVMA, TRANSFERLERİ DE O YAPSIN.

  2
  1
 9. Başkan samimî davranıyor. Iyi niyetli olduğuna yürekten inanıyorum. Daha sakin davranmalı ve bu işleri profesyonellere bırakmalı. Transferde bu ligi bilen yerli ağırlıklı kadro istiyoruz.

 10. “kulübün gerçek sahibi taraftardır” Bütün takım taraftarlarının istisnasız tekrar ettiği en büyük palavra buna kendine güvenmeyan T.D. ve yöneticilerde taraftara yalakalık yapmak ve yerini sağlamlaştırmak için sarılırlar.(şerefsiz esnafların müşteriye yalakalık yapıp malı sattıktan sonra arkasından sallaması gibi)Sahibi isen klüp hakkında bir tasarrufta bun ??? Kongre üyeleri ne güne duruyor ? Taraftar karşılıksız gönül bağı olan ve klübünü sevendir.Bizim (Futbol camisası) hatamız Herkez görevini ve bilmiyor üzerine vazife olmayan bölgeye karışıyor.
  Futbolcu; Topunu oynamıyor.Taraftara şirin görünmek için amigoluk yapıyor
  Yönetici : Taktik verme hevesinde
  T.Drektör..Menejerliğe hevesleniyor.Para pazarlıklarına giriyor.
  Taraftar: Herşeye maydanoz oluyor. Futbolcu bonservisleri,maaşları,Satışları, Hepsi ilgi alanında Kaça geldi kaça gititi,.Klüp kar etti zarar etti unların derdinde.(bunda siyaset gibi garip bir haz var.Ama doğru değil.)
  Kongre Üyeleri,Yönetimi denetlemek klübün zarara uğratılmasını engellemek harici herşeye meraklı.
  Ben Taraftarım arkadaş Para,maaş,bonservis,442-352-433-… taktikler futbolcu para almış,almamış vsTakım yaşlıymış,gençmiş,Futbolcular altyapıdanmış,yabancıymış.Beni ilgilendirmez.Ben maça giderimTakımımdan önce galibiyet,sonra Güzel futbol,Şampiyonluk görmek isterim. Takımı karşılıksız desteklerim beklentimi karşılamazsa Küfür,hakatet etmem gitmeyerek protesto ederim. Herkes işini yerini bilmediği sürece bu böyle gider.

 11. Ekip liderinin soylemedikleri soylediklerinden daha onemli. Matavz transferi kaca patladi baskan? Ozan’a verdigi 10 bin Euro cerez parazi, birak bos muhabbetleri.

  11
 12. Siz asıl bu sezon sonu bittiğinde bu takım çıkamadığı da asıl ozaman adanurun o açtığı tahta nerelere kaçıcak onu görücez iş işten geçtikten sonra eleştirmek kolay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu