Emin Adanur “Bursaspor’u iflasa sürükleyen…”

Bursaspor Kulübü’nde yönetime talip olan isimlerden Emin Adanur, kendileri için camianın güvenini kazanmanın çok önemli olduğunu belirterek, “Bursaspor’u tekrar ayağa kaldırmak istiyoruz. Eski günlerine dönmesini hedefliyoruz. Bunu başaracağımızı da çok iyi biliyoruz” dedi.

Bursaspor Kulübü’nde yaklaşan olağan genel kurul öncesinde, yönetime talip olan fakat tüzük gereği başkan adayı olamadığından, yönetiminde yer alan Hayrettin Gülgüler‘i başkanlık için destekleyen Emin Adanur, yaptıkları çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kulübün son yıllarda çektiği sıkıntıları çok iyi bildiklerini belirten Emin Adanur, Bursaspor’un 2 yıldır hak etmediği bir ligde mücadele verdiğini dile getirdi. Bursaspor’un Türkiye’nin en köklü kulüplerinden biri olduğunu ve Süper Lig şampiyonluğu yaşamış bir camia olduğunu hatırlatan Adanur, “Bursaspor’u tekrar ayağa kaldırmak istiyoruz. Eski günlerine dönmesini hedefliyoruz. Bunu başaracağımızı da çok iyi biliyoruz. Göreve gelirsek eğer tek olmazsa olmazımız Bursaspor’u Süper Lig’e çıkarmak olacak” diye konuştu.

“BU İŞİN ÜSTESİNDEN GELİRİZ”

Borç yükünün kendilerini kesinlikle korkutmadığını ifade eden Adanur, “Bu borç, tecrübeli diye lanse edilen ancak kulübü yönetemeyen başkanlar sayesinde oluştu. Ve bugün çıkıp hala aday olmayı düşünüyorlar. Zaten Bursaspor, onların yaptıklarından dolayı kötü durumda. Soruyorum; geçmişte Bursaspor’u iflasa sürükleyen, dibe vurduran başkanlar bugün nasıl ayağa kaldıracak? Yönetim olarak bu işin üstesinden geliriz. Dikkat edin adaylığımızı biz bugün açıklamadık. Uzun zamandır çalışıyoruz ve sorunların ne olduğunu çok biliyoruz” dedi.

“GÜVEN ÇOK ÖNEMLİ”

“Bursaspor camiasına bugüne kadar sözler verildi fakat hiçbiri tutulmadı” diyen Adanur, şöyle devam etti:

“Bu borcu yapanlar şeffaflık sözü verdi, tutulmadı. Bursaspor camiasından her şey gizlendi. İnanın biz böyle olmayacağız. Ne ödeme yaptıysak, camiamız bilecek. Benim Bursaspor’dan ayrıldığımı vakit de başım dik bir şekilde gezebilmem lazım. Ben Bursasporluyum ve Bursa’da yaşıyorum. Yarın bir gün yolda bir çocuk bana ‘Başkan böyle böyle dedin ama yapmadın’ derse kahrolurum. Resmi internet sitemizden günlük, haftalık olarak bu açıklamaları zaten göreceksiniz. Bizim için camianın güvenini kazanmak çok önemli.”

“HEPSİ DIŞLANMIŞ”

Transfer tahtasıyla da ilgili de açıklamada bulunan Adanur, “Tahtayı açtıramayacaksak zaten göreve gelmemizin bir anlamı yok. Bunun ilk günden sözünü verdik. Ve hemen çalışmalarına başladık. Bugüne kadar alacaklı olan birçok isimle görüştük. Çoğunluğun yaklaşımı olumlu. Bursaspor’a yardımcı olmak istiyorlar. Hatta isim vermeden şunu da söyleyebilirim; Bursaspor’dan yüklü miktarda alacağı olan bir isim, ayrılırken kırılmasına rağmen ‘Ben Bursaspor’u çok seviyorum. O dönem yönetim beni dışladı, sessiz sedasız ayrıldım ancak kulübüm için 1 lira almadan gerekli imzayı atarım’ dedi. Bizler onu aradığımız vakit o kadar mutlu oldu ki, anlatamam. Çünkü bugüne kadar ne arayan olmuş, ne de soran. Böyle birçok olayla karşılaştık” şeklinde konuştu.

“BİZ NEDEN BOUPENDZA BULAMIYORUZ?”

Transfer için de uzun süredir çalıştıklarını belirten Adanur, “Ben her zaman şuna inandım; transferde kulübün bir yapısı olacak. Transfer sadece hocaya bırakılmaz. Son kararlar tabii ki hocayla birlikte verilir ancak kulüp olarak sizin bir şeyler yapabilmeniz önemli. Biz scout’larımıza uzun süredir oyuncu izletiyoruz. Elimizde iyi bir liste oluştu. Gerek yurt dışında gerekse yurt içinde önemli saptamalarımız var. Mesela Hatayspor Boupendza’yı 350 bin Euro’ya Türkiye’ye getirdi. Bugün 10 milyon Euro fiyat biçiliyor. İşte biz de bunu yapmalıyız. Ve inanın şu an bu tarzda isimler elimizde var. Çünkü araştırdık ve bulduk. Sadece menajerlerin sözüne baktığınız vakit, tablo düştüğümüz durum gibi oluyor. Ama araştırırsanız, oyuncuyu gidip yerinde izlerseniz, farklı oluyor. Biz scout‘larımıza oyuncuların çoğunu canlı olarak izlettirdik. Göreve gelirsek eğer zaten bu çalışmaların ürünlerini göreceksiniz. Şu da var; eğer biz seçilemezsek yeni göreve gelecek yönetime de bu listeyi vermeye hazırız” dedi.

“BİZ HAYAL SATMIYORUZ”

Son olarak plan ve projeleriyle ilgili konuşan Emin Adanur, sözlerini şöyle tamamladı:

“Şimdi ben çıkıp, Bursaspor Lisesi, alışveriş merkezi gibi çeşitli projeler açıklayabilirim. Geçmişte bunların sözü verildi. Peki ne oldu, yapıldı mı? Sadece hayal sattılar, göz boyadılar. Benim için olmazsa olmaz Süper Lig’e çıkmak. Bursaspor’un şu an içinde bulunduğu durum, öyle projeleri yapmaya fırsat vermez. Bunlar zamanla olacak şeyler. Bunları yapacağını açıklayan aday varsa da eğer sakın inanmayın, yapamaz çünkü. Süper Lig’e çıkalım, bakın ondan sonra neler olur neler. Biz hayal satmıyoruz, yapabileceklerimizi söylüyoruz. Benim için önemli iki nokta var. İlki transfer tahtası, ikincisi Süper Lig. Bursaspor’un şu an elinde önemli bir iskelet de var. Mustafa Hoca, gençlerimizle birlikte bu sezon elinden geleni yaptı. İyi bir iskelet oluşturdu. Pırıl pırıl olan gençlerimiz Türkiye’nin gündemine oturdu. Bizim işte böyle bir heyecana ihtiyacımız var. Çocuklarımız bence Bursaspor’un yükselişinin fitilini ateşledi. Biz onların yolundan devam etmek istiyoruz. Onlara yardımcı olmaya geliyoruz. Bugüne kadar kadro içerisindeki isimler birçok sıkıntı yaşadı. Ben onlara şunun sözünü veriyorum, oyuncularımızın hepsi haklarını zamanında alacak. Bursaspor’da artık bunun gibi sıkıntılar yaşanmayacak. Ben bugün şirketimde çalışanlarıma nasıl özen gösteriyorsam, onlar da emeklerinin karşılığını günü gününe alacak. Yönetimimizle birlikte artık Bursaspor’da bambaşka bir süreç başlayacak.”

31 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. İnşallah sen kazanırsın ve sözlerini tutarsın başkan utandır herkesi şirkeleştir bursasporu kan emicilerden ali ay lardan hortumculardan çeyrekçilerden körüstanlardan bölükbaşılardan suskun başkanlardan kurtar bizi yazıcının izinden git …

  178
  16
  1. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Biz neden Bpuenza bulamıyoruz sorusuna cevabım şöyle olur. Biz bulduk yıllar önce. Hem de ondan çok daha iyi. Adam Laligaya gittiği sene hem barça hem reale gol bile attı. Adı Cedric Bakambu

   15
 2. Adam açık açık konuşuyor proje falan yok bu zamanda da yapmak imkansız diye.adamin dediği ve bizim istediğimiz tek şey tahta ve süper lig.bunlarin sözünü veriyor direk.diger adaylar hayal peşinde eski başaramayan borç batağına sürükleyen açıklamalar.adamsin emin başkan.

  100
  8
  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Arkadaşlar benim bu başkan adayına çok inancın olmasada ortada bir durum var bu adam en azından ortaya hedef koydu diğer başkanlar da bu başkan adayına ayak uydurmak zorunda kaldı şimdi en azından biliyoruz ki bu transfer tahtası açılacak çok değil 5 veya 6 kaliteli topcuyla elimizdeki topçular gitmezse zirveye kesin oynarız gibime geliyor bu zamana kadar tecrübeli isimler geldi de ne oldu o yüzden ben sana verilmesi taraftariyim

   7
   2
 3. Arkadaşlar mevcut adaylar değerlendirildiğinde somut proje ortaya koyan ve takıma dinamizm kazandıracak tek isim emin adanur hayırlısı olsun Bursaspor için

  67
  11
 4. Benim Emin Adanur dan ümidim var ilk o talip oldu ve 40 milyon vericem dedi bunun üstüne acıklamaları da iyi inanıyorum ki bu sefer o başkan bu başkan olacak ve ait oldugumuz yere döneceğiz inşallah….

  54
  9
 5. İnşallah dedikleriniz gerçekleşir emin bey Bursaspor içinde bulunduğu durumu haketmiyor.Rahmetliden sonra başkanımız olmadı bizim inşallah siz bu geleneği bozup yıllarca unutulmayacak bir başkan olursunuz…

  43
  6
 6. BURSASPOR 2011-2012 SEZONU BAŞKANI EMİN ADANUR KULÜBÜMÜZE HAYIRLI OLSUN. AYAĞINIZA TAŞ DEĞMESİN BU TARAFTAR SİZE SONUNA KADAR GÜVENİYOR BU GÜVENLERİNİ BOŞA ÇIKARMIYACAĞINIZI TEMENNİ EDİYOR VE HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLİYORUZ.

  39
  11
 7. Öncekile tüm İslam aleminin, milletimizin ve her biri çok değerli samimi Bursaspor taraftarlarımızın mübarek Ramazan Bayramı kutlu olsun.
  Sayın başkan adayının söylediği her satıra eminim ki her taraftarımız imzasını atar. Hayal satma konusunda özellike sonuna kadar haklıdır. Ama taraftarlar verilen ve yapılmayan bu sözler yüzünden artık psikolojik travma seviyesine ulaştıkları için her doğru söze bile mesafeli artık. O yüzden Sayın başkan adayımız bu saatten sonra seçilir ise eğer çok hızlı hareket edip dediklerini yapmaya gayret etmelidir. Çünkü gerçekten kimsenin elinden şüpheyle bakmak dışında hiç bir şey gelmiyor. Rabbim utandırmasın İnşallah. Forma ve kombine harcaması dışında sadece başarınız için dua edebiliriz. Çünkü, başarı =Süper lig

  30
  2
 8. Nasıl bankadan kredi çekerken ipotek veriyorsun, takımı süper lige çıkaramazsan aynı şekilde teminat verecek misin ?!

  14
  44
 9. Evet diyor ki ben hayal satmayacağım.
  Benim gerçek hedefim tahtayı kırmak ve gereken mevkiilere iyi oyuncular getirmek böylelikle de birinci hedefimiz olan ait olduğumuz lige dönmek.
  Ne diyelim.
  Hepimizin hedefi aynı.
  Başarılar.

  10
  1
 10. Valla adam en mantıklı konuşan kişi. Bu sene artık çıktık çıktık senesi denilebilir. Yapılacak şey borçlularla anlaşmak tahtayı açıp gerekli takviyelerle süper lige dönmek. Sonrası sponsor olsun reklam olsun yavaş yavaş gelir zaten. Bir de hakkımızı yedirmeyen biri olması lazım ki bence Emin Bey bu konuda da iyi olacaktır.

  6
  1
 11. Parayı nereden bulacaksin yillarca her sene sanayicilerden esnaftan toplanan paralari yönetimler iç etti yillarca her sene benden 5bin 10bin sakalinizi aldiniz reklam için 2016 da 15 bin tl verdik iç oldu paralar kendimi enayi gibi hissettim senin etmeyeceğin ne malum mesela ben iyi güvenilir ekonomik olarak elini değil gövdesini taşın altına sokmayan yönetim olursa ne forma ne de kombine alacağım bir süreliğine bursasporu askiya alacam

  3
  3
 12. Benim bildiğim bursaspor delegesi bu adamı seçmez gider o horozu seçer horoz da öper geçer bu kulübe herşey müstehak olur umarım ben yanılırım.

  3
  1
 13. Ya bırakın bu işleri, adam elektrik için görüştüm demişti. Uedaş açıklama yaptı bu adam hiç bir şekilde görüşme yapmamış. Elektirikleri açtırmak için girişimde bile bulunmamış. Herşeyi başkan olursama bağlıyor.

  1
  1
 14. 21 milyon puan cezası almamak için 45 milyon da tahtayı açmak için lazım. Yeni transfer falan derken en az 100 milyon lazım. Hayal satmıyoruz diyor ama gerçeklerden haberi de yok sanki

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu