Emin Adanur “Bahane üretmeye gelmiyoruz!”

Bursaspor Kulübü'nde gerçekleşecek olan Genel Kurul öncesinde yönetime ekibiyle talip olan Emin Adanur, transfer engelinin kaldırılacağının sözünü verdi. Ali Akman olayının bir daha yaşanmayacağını kaydeden Adanur, "Bu savaşta yer almak isteyen, mücadeleye varım diyen her oyuncumuzun sonuna kadar yanındayım" dedi. Adanur ayrıca, Vakıfköy'e de bugüne kadar yapılmayan yatırımı yapacaklarını söyledi.

Bursaspor Kulübü, 5 Haziran Cumartesi günü Olağan Seçimli Genel Kurulu’nu gerçekleştirecek. Genel Kurul heyecanı yaklaşırken, ekibiyle birlikte yönetime talip olan Emin Adanur, yeşil-beyazlı taraftarların merak ettiği soruları yanıtlandırdı.

“BURSASPOR, KİMSENİN KAPRİSİNİ ÇEKECEK DURUMDA DEĞİL”

Camiaya önemli mesajlar veren Adanur, önceliklerinin transfer engelini kaldırmak olduğunu dile getirdi. Transfer engelinin, 45 günden daha az bir sürede kaldırılamayacağına işaret eden Adanur, “30’un üzerinde futbolcu sorunu var. Biz yüzde 40’ı ile irtibat sağladık, bu bile 20 günümüzü aldı. 45 gün diyelim, 20 günde bitsin ama 20 deyip 45 yapmayalım” diye konuştu.

“ALİ AKMAN OLAYI BİR DAHA YAŞANMAYACAK”

Mevcut teknik direktör Mustafa Er ile devam edileceğinin bir kez daha altını çizen Adanur, göreve geldikleri takdirde planlamaları da kendisiyle yapacaklarını söyledi. Transferlerin kampa yetiştirileceğini vurgulayan Adanur, “Futbolcumuz gitmek istemediği sürece kadromuzu dağıtmayı istemiyoruz. Ali Akman olayı bir daha yaşanmayacak. Oyuncularımızın mutlu olmalarını sağlayacağız. Ancak mutlu olmayan varsa da gidebilir. Bursaspor kimsenin kaprisini çekecek durumda değil. Bu savaşta yer almak isteyen, mücadeleye varım diyen her oyuncumuzun sonuna kadar yanındayım.” diye konuştu.

“BİR BÜTÜN OLURSAK, ÖNÜMÜZDE KİMSE DURAMAZ”

Çeşitli planlarının bulunduğunu kaydeden Adanur, “Biz bir bütün olursak önümüzde kimse duramaz. Bunu da dosta düşmana göstereceğiz” dedi. Kulübün iletişim yayınları ile ilgili gelen bir soruyu da yanıtlandıran Adanur, “Bursaspor TV ile alakalı bir projemiz var. Bursa‘da çok kaliteli spor yazarlarımız var. Onlarla bir ekip oluşturup, birlikte hareket etmeyi düşünüyoruz. Bursaspor bir marka ve biz bu markayı daha yukarıya taşıyacağız. Youtube kanalımızı gözden geçireceğiz. Her şey an ve an sizlerle ulaşacak” ifadelerini kullandı.

“VAKIFKÖY’E BUGÜNE KADAR YAPILMAYAN YATIRIMI YAPACAĞIZ”

Transfer engelinin kaldırılacağının sözünü veren Adanur, “Tahta açılacak. Bunun sözünü veriyoruz. Ben ve arkadaşlarım çok çalışıyoruz. Bahane üretmeye değil, iş yapmaya geliyoruz. İlk günden bunu anlayacaksınız” şeklinde konuştu.

Kulübün futbol altyapısı olan Vakıfköy‘e ilişkin de Adanur, “Vakıfköy’e sağlam bir yapı getireceğiz. Plan ve programlarımızı hazırladık. Bursaspor‘un geleceği sağlam ellerde olacak. Bu konuda hiçbir şüpheniz olmasın. Vakıfköy‘e bugüne kadar yapılmayan yatırımı yapacağız” dedi.

41 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Benim fikrimce bu sene Emin adanura güvenmek en doğrusu. Çünkü adam diyor ki transfer tahtasını açacak ve üzerine kaliteli topçular alacak. Sene sonu herşeye rağmen süper lige çıkamadık diyelim ozaman da verdiği 40 milyon TL’yi Bursaspor’a bağışlayacak. Daha ne olsun abi. Ki bu en kötü seneryo. Allah’ın izniyle ben süper lige çıkıp eski günleri tekrar yaşayacağımıza inanıyorum.

  148
  21
  1. @Doğrusöz yorumuna yanıt olarak

   Yapması gereken çok basit !! Transfer tahtasını açacak, karakterli transferler yapacak, futbolculara düzenli ödeme yapıp mağdur etmeyecek ! Bak o zaman başarı nasıl geliyor ! Biz 2010 da böyle Sampiyon olduk…Ondan sonra arkana yaslan, rahat rahat izle !

   2
   2
  2. @Doğrusöz yorumuna yanıt olarak

   kaliteli topcular mı alacak, 45 gün sonra acıcam diyor tahtayı 45 güne topcu mu kalır? ön protokol yaptıgın hangi kaliteli topcu seni 45 gün bekler tahta açılsa bile yine çöpller toplanır 45 gün çok geç malasef emin adanurla olmaz.

   7
   6
  3. @Doğrusöz yorumuna yanıt olarak

   Vakıfköy’e Yatırım Hatta Bursaspor Lisesi Üniversitesi Benzinlik vs vs daha evel defalarca duyduk – borç kapatılıp bitirileceğini bile duyduk- yani bu ikinci gün oldu Bursaspor’un açıkladığı mali tablo var ve ne Acarhoroz nede Adanır’dan tık yok bu konuda – ikinizde bir Notere gidip vereceğiniz parayı şöyle bir bankadan delil ile noterletip yayınlayın çünkü kimse inanmıyor ne 40 Milyon TL’ye Nede 200 Milyon TL’ye – hele Kamat ve 800 Milyon TL Borç sundukları raporda hiç gözükmüyor – inandırıcı olacaksınız hepiniz delillerle Laf ile bir Kebab bile alınmaz!.

  4. @Doğrusöz yorumuna yanıt olarak

   Aynen…genç ve dinamik vizijonu da var …. gözleride pırıl pırıl parlıyor… inşallah herşey gönlümüzce olur ve güzel günleri tekrardan yaşarız….

   Çünkü çok seviyoruz BURSAMIZı

   10
   1
  5. @Doğrusöz yorumuna yanıt olarak

   Çok da aceleci olmayalım adamı gelir gelmez baskı altına almayalım ki sağlıklı kararlar alabilsin. İlla 2021-2022 sezonunda mutlak hedef Süper lig demeye de gerek yok. Gerekirse bu sezon play off hedefi konur. Çıkmamak hayatın sonu değil. Takımın yapılanmaya ihtiyacı var. Ortada bir enkaz var. Bu enkazı hemen kaldırıp şampiyon takım yaratmak kolay değil.

   Sabırlı olup atacakları adımları izlemekte yarar var. Kendisi de süre istemiş zaten. Yolu açık olsun

   10
   5
  6. @Doğrusöz yorumuna yanıt olarak

   Son 5 başkan leş gibi klüp yönetti ve yenilikçi fikirlerin zerresi yoktu. Sen bu yola çok uzun zamandır hazırlanıyorsun ve listende Mümin Canbaz, Batu Demirtaş gibi Bursaspor’un kılına zarar gelsin istemeyen insanlar var benim için bu yeterli teminattır. İnşallah secilirsiniz ve kara günleri geride bırakırız

   23
   13
  7. @Doğrusöz yorumuna yanıt olarak

   Aynen öyle en korkulan seneryoda bile kulübün transfer tahtası açılmış oluyor ve borçlar bir miktar da olsa azalmış oluyor. Çok başkan olmak isteyen seneye eğer emin adanur ile çıkamazsak (ki Allah’ın izniyle rahat şekilde çıkacağız) ozaman başkan adayı olmalı. En azından bu sene bi emin bey ile deneyelim..

   75
   19
   1. @Melek yorumuna yanıt olarak

    En korkulan 40 versede tahta açılması için 78 lazım haberin olsun ilk söylediğinde hemen açacaz dedi sonra 20 gün şimdide 45 diyor sonraki açıklama 55 gün der ve tahta açılmaz.

    6
    1
 2. Bursaspor’un kurtuluşu tamamen bu seçime bağlı, genç dinamik algısı yüksek, tribünden gelme, maddi gücü olan şeffaf olan yönetimi seçmeli, Serdar veya Erkan kamat ile olmayacağı aşikardir, en azından bu seçim oy atacak Bursasporlular iki kez düşünmeli.

  88
  15
  1. @Teksasli yorumuna yanıt olarak

   Gönlümden geçen Emin başkan ama yorumlara bakıyorum imzaları bile zor topladı falan deniyor. Umarım korktuğumuz başımıza gelmez de emin başkan seçilir.

   60
   20
 3. Emin adanur ile süper lige çıkamasak dahi kulübe 40 milyon TL bağışlamış olacak. Ve kısa vadeli borçları ödeyip transfer tahtasını artırmış olacak. En en kötü ihtimal bu. Ama bu ihtimal yaşanmadan iyi topçular ve hocayla süper lige kolaylıkla çıkabiliriz.

  50
  13
  1. @Kral yorumuna yanıt olarak

   Tahta için 78 gerekiyor ben 40 vericem diyor kalanı sponsor isim hakkı diyor ama daha sponsor 20 kazanamadık 4 senede şimdi nasıl olacak zor

   4
   1
  1. @Perihan Abla yorumuna yanıt olarak

   Ne reklamindan bahsediyon sen adam zaten kazandığı kadar para kazanıyor hayatı güzel niye riske girip bu hakaret eden küçümseyen bir taraftar grubu olan bursaspora aday olsun bu camia İbrahim yazıcı , Ertuğrul Sağlam , Batalla , Harun vs iyi insanlara yapmadığını bırakmayan güruh varken ben şahsen aday dahi olmam

   4
   6
  2. @Perihan Abla yorumuna yanıt olarak

   Vakıfköy’e Yatırım Hatta Bursaspor Lisesi Üniversitesi Benzinlik vs vs daha evel defalarca duyduk – borç kapatılıp bitirileceğini bile duyduk- yani bu ikinci gün oldu Bursaspor’un açıkladığı mali tablo var ve ne Acarhoroz nede Adanur’dan tık yok bu konuda – ikinizde bir Notere gidip vereceğiniz parayı şöyle bir bankadan delil ile noterletip yayınlayın çünkü kimse inanmıyor ne 40 Milyon TL’ye Nede 200 Milyon TL’ye – hele Kamat ve 800 Milyon TL Borç sundukları raporda hiç gözükmüyor – inandırıcı olacaksınız hepiniz delillerle -Laf ile bir Kebab bile alınmaz!.

  1. @yakışmıyor yorumuna yanıt olarak

   cok haklisin uye oldugumuz bu site emin adanurun reklam ajansi gibi calisiyor ama nafile bosuna ugrasiyorlar 5 haziranda hepsi tam siper olacak serdar baskan sessiz ve derinden gumbur gumbur geliyor

   35
   17
 4. Emin Adanur kardeşim. Sen yada diğer adaylar seçilir de Mustafa Er ile devam ederseniz Bursaspor seneye TFF 2 lige iner. Mustafa Er’den bu takıma hiç bir şey olmaz

  7
  4
 5. Emin bey seçilsin diyordum şimdi vaz geçtim oy kullanmaya gitmeyeceğim
  Neden; ilkten hemen tahta açacaktı sonra 20 oldu şimdi 45 oldu. Seçilince beklediğimiz gibi değildi diyecek kanat gibi gençlerle devam.
  80 milyon tahta için gerekli olan 40 vericem diyorsun kalana sponsor ve isim hakkı diyin ama derkende eski konuşması yok.
  Ben kongre konuşmalarında acarhoroz indileyem eğer belgelerle kanıtlarsa hemen gidip ona vericem yoksa gitmeyeceğim.

  6
  5
 6. 45 günden önce açılamayan tahta demek çöp transfer demek. kaliteli hiç bir oyuncu 45 gün beklemez imzaları atar.

  5
  1
 7. Prosedürler izin veriyorsa ilk olarak bankalar ve devlet ile görüşülüp yeniden yapılandırma ve temlik sahipleri ile görüşülüp bir senelik erteleme bu işi çözer.
  Gerçekleşirse tahta da kırılır transfer de yapılır.
  Süper e yükseldiğimizde sorunların büyük bölümü hallolur.
  Yeter ki doğru işler yapılabilsin.

  5
  1
 8. Emin adanura oy atan bursaspor hainidir.

  Not; neden yazdim acarhoroza atanlar nasıl çorbacı veya hain ise buda öyle anlayana ama bizim taraftar anlamaz

  4
  6
 9. Emin adanuru dinliyorum içim neşe ile doluyor.
  Gerçeklerimize bakıyorum acaba bu adamın bunlardan haberi yok mu diye düşünüyorum.
  Yine deneme-yanılma moduna girdik.
  çünkü Emin beyi vaadlerinin dışında hiç tanımıyoruz.
  sanki bindik bi alamete gidiyoz gıyamete gibi.
  İnşaallah yeni taktiğimiz saldım çayıra mevlam kayıra! olmaz.

  3
  4
 10. Bursaspor’un kurtuluşu: belirli bir periyotta altyapıdan yetiştirip satan bu şekilde borç ödeyen ‘yetiştirici kulüp’ hüvviyetinde hareket edip mali olanaklar iyleşmeye başladıktan sonra başarıyı kovalayan yarışmacı kulüp olmaktır. Bu kadar borç, icra, haciz, dert varken sportif başarı gelme ihtimali oldukça düşük Vakıfköye yatırım kulağa güzel geliyor bu vaadinin altını doldurursa ciddi iş yapmış olur adanur.

  2
  2
 11. Sevgili Bursaspor lu lar ,herseyde olduğu gibi dürüst ahlaklı planlı programlı isini iti yapan profesyoneller sevdasını cani gönülden destekleyen taraftar olduktan sonra basari gelir yoksa yine yapan yaptığı ile kalır bu arada furbolumuZda o meşhur yasa çıkarılmalı ve bu yasa çıkmadan da herkesim ile paylaşılması gerekir

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu