Emin Adanur “Alacağımın yarısını siliyorum!”

Bursaspor’un Hayrettin Gülgüner Başkanlığı’ndaki Yönetim Lideri Emin Adanur, Kulüp tarafından açıklanan FIFA kararı ve yapılmak istenen algı operasyonu üzerine, sosyal medya platformu Twitter’da ‘Enbiya Topal’ın oluşturduğu sohbet odasına katılarak önemli açıklamalarda bulundu.

Bursaspor’un Olağanüstü Kongre kararına yönelik konuşan Emin Adanur, “Şu anki yönetimin de istifa etmemesi gerekir. Öyle bir şey gerçekleşirse bu takım yine küme düşebilir. Kongre gidilmemesini şiddetle öneriyorum. Mevcut yönetimin devam etmesi gerekiyor. Bu bizi daha büyük bir çıkmaza ve kaosa sürükleyecek. Ne kadar dinlerler bilmiyorum. Tavsiyem kesinlikle kongreye gitmesinler” açıklamasında bulundu.

‘YARDIM ETMEYE HAZIRIM’

Luka Capan, Tim Matavz, Reagy Ofosu Baah ve Namık Alaskarov’un sözleşmelerinden kaynaklı FIFA tarafından kulübe verilen cezaya değinen Adanur, şunları söyledi:

“Bursaspor olarak 45 tane transfer tahtası sorununu aştık. 11 dosyasını kapattık. 4 futbolcudan böyle bir karar çıktı. Burada destek vermeye hazırım. Bursaspor kapatmak için uğraşılıyor. Bu noktada bana ‘Yardım et’ çağrısı yapılırsa, yardım etmeye hazırım. Paydaş olmaya razıyım.  Kötü konuşacak çok şey var. Bursaspor’da işler rayına oturabilir.  45 dosyanın 11 dosyası tamamen kapandı ve bunların hepsi belgeli. Dosya sayısı 34’e düştü. 45 dosyanın tamamını yayınlasınlar.”

‘ALACAĞIMIN YARISINI SİLECEĞİM’

Emin Adanur, yarından itibaren alacaklarının yarısını sileceğinin müjdesini de vererek, “Alacağımın yarısını 30 milyon kadar Buradan söz veriyorum. Yarın getirsinler imzalarım” açıklamasında bulundu.

‘GİTMEMİZ İÇİN HER ŞEYİ YAPTILAR’

Bursaspor’da göreve gelemeden önce 40 milyon TL için söz verdiğini hatırlatan Adanur, “O dönem siyasilerle konuştum. 40 milyon TL için söz verdik, ‘Tahtayı aç bunu ispatla’ dediler. Bana söz veren insanlar bana bazı şeyleri eksik yaptığımı söyledi. Ben sözümü tuttum.  Emin Adanur, 20 milyon TL verdi karşılığını göremedi, bir o kadar daha verip yine karşılığını göremedi. Gitmemiz için her şeyi yaptılar. Gitmemek için Bursaspor TV’ye çıktım. Biz gidersek futbolcu, teknik direktör gidecek, takım düşecek dedik” açıklamasında bulundu.

Emin Adanur’un açıklamasından öne çıkanlar ise şöyle;

Öncelikle düştüğümüz duruma ben de sebep olduğum için herkesten özür dilerim. Transfer yaparken hemen hemen 2 yıllık sözleşmeler yaptık. Bu hep yerli hem de yabancı oyuncular

Luka Capan ben görevdeyken aylık 30 bin Euro olacak şekilde ödeme yaptık.

O dönemde Euro 10 TL’den 20 TL’ye kadar çıktı. Bırakın Bursaspor’u evimizi geçindiremez hale gelmiştik. 30 bin Euro kadar bir ödeme yapamadık.

Luka Capan anlayışlı bir futbolcuydu. 1 veya 2 ayın fazla bir bekleme süresi olmadığını düşündük. Biz gittikten sonraki dönemi de bizim dönemimiz gibi görüyorum. Bir alacağı kalmıştı.

Luka Capan ‘157 bin Euro gibi bir alacağım var. 15 gün içinde ödeyin’ diye bir ibareyle ihbar gönderiyor.

‘HAKLI ALACAKLI KONUMA GELDİ’

Parası ödenmediği zaman futbolcu haklı alacaklı oluyor. 2 yıllık sözleşme olduğu için ve 157 bin Euro ödenmediği için CAS’a gidiyor ve 2’inci yıldaki ödemeyi de hak etmiş oldu.

Reagy Ofosu Baah için de CAS’a gidilmemiş. Ofosu için 100-120 bin Euro gibi bir borç vardı. O da gönderildi ve haklı fesih düştü.

Tim Matavz konusunda tongaya düştük. 1 milyon 400 bin Euro nakit istedi. 900 bin Euro deyince uygun olduğunu düşünüp aldık.

‘BEN SÖZÜMÜ TUTTUM’

Siyasilerle konuştum. 40 milyon söz verdik, tahtayı aç tahtayı bunu ispatla, bana söz veren insanlar bana bazı şeyleri eksik yaptığımı söyledi.

Verdiğimiz söz 40 milyon TL idi. Ben bu sözümü tuttum.

Emin Adanur, 20 milyon TL verdi karşılığını göremedi, bir o kadar daha verip yine karşılığını göremedi.

Dernekleri, siyasileri gezdim. Onlar camiada bir güven eksikliği olduğunu 40 milyon TL verdiğim takdirde bir o kadar da benim vereceklerini söylediler.

Biz verdiğimiz sözü tuttuk. ‘Onların verdiği sözü tutmaması’ neden sorgulanmıyor.

Size bir soru soruyorum. Camia olarak 3 yıl göreve getiriyoruz. Transfer tahtası açıyoruz.

O dönem ‘Sen gittiğin zaman play-off’a çıkaracaklar denildi.

‘GERÇEKLERLE GÖREVE GELDİĞİMİZLE YÜZLEŞTİK’

Biz göreve gelmeden önce transfer tahtasının 60-70 milyon olduğunu biliyorduk. Göreve geldiğimizde 160 milyon olduğunu öğrendik.

Biz gerçeklerle göreve geldiğimizle yüzleştik.

Eyüpspor maçında Teknik Direktör Tamer Tuna idi. 3 oyuncu vardı ve bunları satmayı planlıyorduk. 30 milyon gibi bir rakama satıp 10 milyon TL’lik bir kısmı da yönetim olarak alacaktık.

‘HEM BURSASPOR’U HEM BENİ BATIRMAK İSTEDİLER’

Ortada bir oyun vardı. Beni oradan göndermek isteyenler hem Bursaspor hem beni batırmak istediler. Beni batırmayı başaramadılar, kulübü batırdılar.

Gitmemiz için her şeyi yaptılar. Gitmemek için Bursaspor TV’ye çıktım. Biz gidersek futbolcu, teknik direktör gidecek, takım düşecek dedik. Bizim bu söylediklerimizle tehdit ettiğimizi düşündüler.

Ben güzel birkaç şeyden bahsetmek istiyorum.

Bursaspor olarak 45 tane transfer tahtası sorununu aştık. 11 dosyasını kapattık. 4 futbolcudan böyle bir karar çıktı. Burada ben destek verme noktasında hazırım.

‘BURSASPOR’U KAPATMAK İÇİN UĞRAŞIYORLAR’

Bursaspor’u kapatmak için uğraşıyorlar. Bu noktada bana yardım et çağrısı yapılırsa ben yardım etmeye hazırım. Paydaş olmaya razıyım.

Kötü konuşacak çok şey var. Bursaspor’da işler rayına oturabilir.

45 dosyanın 11 dosyası tamamen kapandı ve bunların hepsi belgeli. Dosya sayısı 34’e düştü.

45 dosyanın tamamını yayınlasınlar.

1,5-2 ay öncesine kadar olan ve vadelendirmesi yapılan oyuncuların ödemesini yaptım. Bu rakam için 186 bin Euro ödeme yaptım. Ondan öncesinde de 50-60-70 bin Euro gibi ödemeler yaptım.

Ofosu 50-60 bin Euro bir ödeme yapılamamıştı. Benden sonraki dönemde de oyuncu kulüpte devam etti. Futbolcuya 5-6 bin Euro ödenerek onun FIFA’ya gitmesi engellenebilirdi.

Namık Alaskarov’u, Zalazar’ı scout ekibimiz istediği için geldi. Matavz’ın gelmesi süreci benim müdahil olduğum süreçtir.

‘TAKIM YİNE KÜME DÜŞEBİLİR’

Toplamda 17 transfer yapılmış.

4-5 oyuncunun ödemesinde aksama oldu. Aksama yaşananlar ise yabancı oyunculardı.

Şu anki yönetimin de istifa etmemesi gerekir. Öyle bir şey gerçekleşirse bu takım yine küme düşebilir.

Kongre gidilmemesini şiddetle öneriyorum. Mevcut yönetimin devam etmesi gerekiyor.

Bu bizi daha büyük bir çıkmaza ve kaosa sürükleyecek. Ne kadar dinlerler bilmiyorum. Tavsiyem kesinlikle kongreye gitmesinler.

9 Yorum Onay bekleyen 22 yorum var

 1. bak sen bide yarısını silecekmiş ulan zaten kendin 40 milyonu süperlige çıkaramassak hibe etcem dedin bu sayede başkan seçildin mustafa eri kullandın daha ilk günden onu harcadın pertevin eline düşüp herkesin uyarmasına rağmen onun elinden yaptığın çöp transferlerle klübü 2 katı borçlandırdın yetmedi bide klübün geleceği futbolcuları satarak 2.lige düşmesine çanak tuttun ama suç sende değil hala sana inanıp destekleyen bu akılsız taraftarlarda bunlar zamanında ali ayıda böyle desteklemişlerdi başkanların hiçbi suçu yok bu şampiyon klübün bu noktada olmasının sebebi bu vasıfsız futbol cahili insanları büyük başkan yapan taraftardır bu saatten sonrada iflah olmaz bu klüp…

  44
  17
  1. @osm16 yorumuna yanıt olarak

   söylediklerinde sonuna kadar haklısın ama şunu da unutma ki açılamayan tahtayı da o açtı. adamın sözünde durmayacağını kim nereden bilebilir bana bir söyler misin

   18
   10
   1. @Erdem yorumuna yanıt olarak

    kardeşim tahtayı açtıda noldu zaten bu yüzden düşmedikmi benim dediğimi iyi anlayın bu adam kesinlikle iyi niyetli değil madem tahtayı açtırdı neden ptt ligini bilen bi tane adam transfer etemedi neden pertevle bile bile ya tutursa transferleri yaptı neden tim matavza 1,9 milyon ve diğer futbolculara milyon eurolar verdi bu parala o sene süperligedki anadolu takımları bile yarsını verip üst sıralar oynattı hemde süper ligde hatayspor gibi şimdi burda iyi niyet varmı o sene 10 yaşındaki çocuğa sorsan ptt ligini bilen yarısı maliyetli futbolcu al derdi zaten gençlerimiz iyidi 5 tane sağlam adam alcağına 21 tane çöp aldı klübün bütün yolunu tıkadı artık geri dönüş yok bunu anlayın hala bu adamı savunmayın…

    20
    3
  1. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

   Aynen katiliyorum,ikna edilip yeniden baskan yapilmali,bence kisa vadede kurtulus bu,sakin siyasi görüsü için falan demeyin belediye ile itilaflari yuzunden adami chp li yaptilar,adam akpliyim diyor,bazilar chpli diye manupüle ettiler,yok aslinda biririnden farklari sadece çikar catismalari var,ama hangi partiden olursa beni rahatsiz etmiyor,yeter ki bu çukurdan cikalum.

   5
   3
  2. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

   Ben şunu bilir şunu söylerim Adanur başkan olduğunda 2.Hafta ortada fol yok yumurta yok istifa istifa diye birileri ortalığı karıştırdı.Bu sitede yazan taraftarlar o zaman anlayamadık olayı insanlar birbirine noluyor arkadaşlar ne dolaplar dönüyor diye soruyordu(hatırlayanlar bilir inanmayanlar gider eski konulara bakar bugün troller eminci diye birilerini suçluyorlar altı boş şekilde eski konular altında taraftarın yorumları olduğu gibi duruyor baksınlar bakalım eminci miymiş insanlar yoksa Bursasporun menfaati gereği mi o dönem emini desteklemişler Selim ve tayfası her hafta camiaya gider yapıyordu iyi hatırlayın bizde diyorduk ki bu işte başka işler var ).Sonradan gördük ki belediye kendi memurunu başkan yapacakmış ondanmış bütün bu tantana.Sırf Belediyenin memuru başkan olsun diye koca sezon takımı sabote ettiler köstek oldular.Herkeste bu konuda hemfikirdi kaos çıkaran insanları tribünde istemiyorduk.Sonuç olarak kaos çıkaranlar kazandı Bursaspor kaybetti.

   19
   6
  3. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

   alinur aktas benim ne kadar destek oldugumu kamat ve mestana sorun diyor adanura sorun diyemiyor cunku emin beye yardim etmedi kostek oldu koskoca sanpiyon sehrin acamadigi tahtayi tek basina acan bir bursaspor sevdalisina destek ol ve ozur dile baskan olmasini sagla alinur baskan sanada o yakisir alinur baskan

   33
   11
 2. Adanurun çok yanlışı var ama selim ve alinur el ele verip adamın üstüne oynadılar istifa ettirdiler takım küme düştü sezon sonu görseydi belki düşmezdik. Ne hikmetse aynı selim burfaş müdürüne sesini çıkaramıcak konuma gelmiş. Başkanlar cartlar curtlar hikaye de asıl Bursasporu bu hale getiren kendini taraftar zannedenlerdir.

  5
  3

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu