Elit olduk

Kadrosunda Bursaspor'dan Ahmet Çağrı Güney, Kadir Arslan, Ömer Turan Görgüç ve Tuğbey Akgün'ün yer aldığı Milli Takım, elde ettiği iki galibiyetle Avrupa Şampiyonası Elit Tur maçlarında oynamayı garantiledi.

Lüksemburg’da gerçekleştirilen 17 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası Eleme Turu’nda mücadele eden ve kadrosunda Bursaspor’dan Ahmet Çağrı Güney, Kadir Arslan, Ömer Turan Görgüç ve Tuğbey Akgün’ün yer aldığı Milli Takım, elde ettiği iki galibiyetle Avrupa Şampiyonası Elit Tur maçlarında oynamayı garantiledi.

Türkiye Futbol Federasyonu”nun internet sitesinde yer alan bilgiye göre, eleme turunda Kuzey İrlanda’yı 4-0 ve Lüksemburg’u 4-1 mağlup eden milli takım, bugün İtalya ile liderlik maçını çıkacak. Elit Tur’da 8 grup lideri ve en iyi 7 ikinci takım, 2020 Mayıs ayında düzenlenecek UEFA 17 Yaş Altı Avrupa Futbol Şampiyonası finallerinde mücadele edecek. Evsahibi Estonya finallerde direkt yer alacak.

1 Yorum Onay bekleyen yorum yok

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu