El Fatiha!

Bursa.com Spor Yazarı Mustafa Özkeskin'in köşe yazısıdır.

Bazen hep bir şeylerin eksik olduğu kanısına varırız.

Bunun nedeni ise şüphesiz ki bir Yaradan olmasıdır. Yaradan takdir buyurur ve kader tecelli eder.

Bu kısımda kişilere ise sabretmek ve beklemek düşer.

Ancak o anki ruh halinde yaşanılan sıkıntıyı bir şekilde karşı tarafa aktarmak kader ile ilgili sözler paylaşmak kişileri rahatlatan bir davranıştır.

Bir Bursaspor sevdalısı olarak ligin son düzlüğünde evinizde 1461 Trabzon ile karşılaşıyorsunuz.

Matematiksel açıdan olmasa da, mantık bazında kümede kalma umutlarınız sürüyor.

Ama gel gör ki; koca bir lig maratonun yalan olduğu 90 dakikada bu olasılık sadece size değil, rakiplerinizin ayağına bağlı!

O yenerse, bu teklerse, şu kaybederse gibi olasılıklar tipik bir varsayım-hayal karışımı dahilinde ölme eşeğim ölme vakası…

Hani o doyumsuz şarkının sözlerinde olduğu gibi…

Keşke biraz daha dayansaydın

Sende bana benim gibi bağlansaydın Bu mu benim kaderim

Kaderimse çekerim

Dönüp bakıyoruz sözünü ettiğimiz senaryonun yaşandığı mabede… Bir umut uğruna 100 Yıl Atatürk Stadı’na gelmiş yalnızlar bölümünde heyecan ve endişe ile titreşen yüreği takım aşkı ile dolu gerçek taraftar.

Grupta oynanan diğer kader maçlarından gelecek haberleri bekleyen ekran başındaki onlarca yeşil-beyaz sevdalısı…

Sözün özü bizler gibi gözler sahada, kulaklar ise eski radyo günlerinde olduğu gibi değil de, bu kez dikkatler internetteki maçkolik ve benzeri canlı sonuçları anında veren sitelerden rakiplerin diğer kentlerde oynayacakları maçlarda…

Ne var ki; sonuçta hiçbir şey yolunda gitmiyor; sonuçta geçtiğimiz haftalarda salası verilen dünde mevtanın ‘ruhuna Fatiha okunanTürk futbolunun efsanesi Bursaspor makus talihini kıramıyor TFF 3.Lig’e düşüyor!

Bizlere de ‘Bu mu benim kaderim kaderimse çekerim’ ağıtını yakmak kalıyor.

Kader ne diyeyim ben sana?

5 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. BUNA SEBEP OLANLARDAN HESABI SORULMASIN DİYE HEPİNİZ KENDİNİZİ YIRTTINIZ…NEREDE KALDI ŞU ÇOK İTİBARLI İŞ ADAMLARINDAN KURULU ZENGİN YÖNETİM??? AL İŞTE 2 GALİBİYET 2 BERABERLİK…HATÇE SİNAN DESENİZE…TARİHİN EN BAŞARISIZ YÖNETİMİ…YÖNETİM İSTİFA DESENİZE….FUTBOLCULAR HALEN 2-3 AYLIK ALACAĞI ÖDENMEDİ…TARAFTARA GAZ VERİP DAVALARI UNUTTURDUNUZ..ÇALANLARIN YANINA KAR KALDI…BAK DAVALIK ADANUR YENİDEN ADAY OLACAKMIŞ…ALİ AY ÇETESİSİNİZ HEPİNİZ…

  16
  4
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Davalar bittikten sonra klüp isterse mahalle ligine düşsün. Tutmuşlar halen Bursa şehri isterse diyorlar. Millet geçim derdinde. Çoluğunun çocuğunun 3 kuruş rızkını da senelerdir herşeyi yutan ve dünya kadar borç bırakan kişilerin girdabına versin. Yiyenler içenler belli, peşkeş çekenler belli ama hesanı Bursa halkına ödemeye çalışıyorlar. Bu şehrin azıcık akıllanması lazım artık.

 2. ”EL FATİHA”
  artık çok geç. mevta çoktan gömüldü. helvası bile yendi. sebep olanlar kimler mi? bknz, geriye dönük yorumlarıma.

 3. Avrupa futboluna baktığımızda alt liglerinde daha önce üstte defalarca şampiyonluk yaşamış onlarca kulüp görebiliriz.
  Bizler Bursaspor lular olarak 2010 senesinde ulaştığımız zirveden hızla inişe geçmiş taraftar gurubuyuz.
  Nasıl ki tff Süper Lig’de şampiyon olarak tarih yazdı isek bir şampiyonun üçüncü lige kadar kısa sürede nasıl gerile yebileceğini cümle aleme kanıtladık.
  Şampiyonluğun onbeşinci senesinde amatör kümeye düşerek bir ilki daha yaşatma ihtimalimiz çok yüksektir.
  Gidişat onu gösteriyor.
  Bu durum devasa kent Bursa nın yaşadığı spor travmasıdır.
  Ülkenin dördüncü büyük kenti, otomotiv in başkenti, tekstilin başkenti diye diye gelen bu başarısızlık hepimize maledilebilir.
  Çünkü tüm şehir olarak yakaladığımız bu ivme kentimizi İstanbul’un arka bahçesi ve hatta yapılan oto yoldan sonra bir semtine dönüşünü engellemeye yetmemiştir.
  Üzerimizdeki Kocaköy gölgesi kalkmadıkça Keşişdağı nın gölgesine sığınmadıkça her daim ikinci planda kalarak devam ederiz.
  Örnek mi alın sizlere örnek.
  Sokaklarda dolaşan belediye araçlarına bakın çoğunluğunun plakası 34.
  Kentimizde faaliyet gösteren ve her yıl ilk beş yüze giren sanayi kuruluşlarının çoğunluğunun vergileri nereye kayıtlı.
  Nerede kaldı otomotiv in, tekstilin başkenti Bursa.
  Faaliyet Bursa kenti.
  İhracatın önemli kısmı Bursa’dan.
  Resmiyet istanbul.
  Bahsettiğim gölge bu gölge.
  Verilebilecek nice örnek var.
  Aynı kaderi Kocaeli ve Tekirdağ kentleri de yaşamakta.
  Sanayide ikinci planda kalan kentimizde spor da maalesef arka planda kalmaktadır..
  Sayın yazar da yazmış.
  Kaderimizse çekeriz.

  2
  4
 4. Bursaspor öldü, Allah rahmet eylesin. 2019′ da başlayan düşüş bakalım daha ne kadar sürecek bu korkunç borç yüküyle. Yazık oldu, bunca verilen emeklere. Seneye tahta açılmazsa yine düşer bu takım. ve her düşüş için 5 sene geri dönme süresi lazım. Acilen tüm varlıklar satılıp banka borçlarından kurtulmak lazım. ayrıca otopark geri iade edilmeli ve kulübe sabit gelir sağlayıcı kira, işletme, sosyal tesis vs sağlanmalı. Yoksa asla geri dönüş olmaz. Unutulur gider.

  1
  3

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu