Eksi 3 puan kimin suçu?

Bursaspor Kulübü Eski Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Hakan Dinçtürk kulübün aldığı -3 puan ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Avukat Hakan Dinçtürk’ün ifadeleri şöyle “Verilen ceza TFF veya UEFA’ya futbolcunun şikayet etmesine dayalı değil. TFF’ye gönderilen mali hesaplarda futbolcu alacağının gözükmesi ile alakalı bir durum ve kanımca Bursaspor yönetiminin daha en başında konuda büyük zaafiyeti var.

Kulüp Lisansı ve Fair Play talimatı Haziran 2019 tarihinde çıktı. Bu tarihte talimatın hukuki tasnifinin iyi yapılması ve gerekli ön hazırlıklarında yapılmadı gerekmekteydi. Verilen ceza beyan usulüne göre Bursaspor’un TFF’ye verdiği mali veriler üzerinden kesilmiş vaziyette.

Nasıl ki mali genel kurullarda bilançoların ve bu verilerin manğple edilmesi mümkün ise TFF’ye verilen beyannameler içinde aynı durum geçerli. Konu iyi analiz edilmemiş ve kendimizi kendi beyanlarımız ile yakmış gözüküyoruz. Halbuki çözümü olmayan bir konu gibi gözükmüyor.

43 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @ENBUYUKBURSA yorumuna yanıt olarak

   Takımdan puan silinmesi çok yanlış ve haksız bir uygulamadır. Bir galibiyetiniz yok farz ediliyor. Kazanılan hak geri alınmaz. Sezon sonunda takım 1-2 puanla şampiyonluğu kaybederse ne olacak? Para cezası kesilebilir. Nitekim sürekli kesiliyor. Bu yüzden kaybedilen şampiyonluğun getirisi cezadan daha fazla olurdu.
   TFF deki kelli felli adamlar bunu bilmiyorlar mı?

  2. @ENBUYUKBURSA yorumuna yanıt olarak

   yorumculardan kimse okuduğunu anlamamış dinçtürk diyorki tff ye verilen beyanda şu şu futbolculara borcumuz vardır diye mali verilerde yazılmasa bu üç puan cezası gelmezdi diyor . ve kendimizi kendi beyanımızla yakmış görünüyoruz diyor sonundada. bukadar işbilmezlik olurmu ey yönetim senin hiçmi avukatın danışmanın yok.

   53
   1
   1. @a.s yorumuna yanıt olarak

    AVUKAT VAR DAAAA…..KONGREDE İBRA EDİLMEYEN RECEP BÖLÜKBAŞI NI MAHKEME AKLAMAYA YARIYOR BU KY

    5
    3
   2. @a.s yorumuna yanıt olarak

    Tahmin ediyor herkes yine sisli haberler çıkıyor her yerden – TFF kitapçığı tam tamına 125 sayfa bu konuları kapsayan ve TFF sayfasında herkese açık okuyabilirler artık hersey FİFA UEFA kurallarına göre denetlenecek bilhassa Para Konuları artık öyle kulüp ve Futbolcu transfer üzerinden cepleme vs olması daha zor olacak ve şimdiden Avrupa’da baskınlar oluyor futbolcu menajerlik şirketlerine! TFF’nin yüzlerce maddesindeki bir tanesi göze çarpıyor “
    Denetim Şirketi ile ilgili yani helvacı kağıdı üzeri devri ve 500-600 milyon borca sokanlar gitmeden kendi denetim şirketi vs tutmuşlar güya ne oldu bilmiyorum ama kanuna uymazsa bir geçerliliği yok sanırım-
    Kamu Gözetimi (Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu) ve Sermaye Piyasası Kanunu uyarınca denetim yetkisi almış bağımsız denetim kuruluşlarını ifade etmektedir.
    Bağımsız Denetim işini üstlenecek denetim kuruluşlarının aşağıdaki kriterleri taşımaları şarttır:
    -Denetim kadrosunda tam zamanlı olarak çalışan asgari 3 sorumlu ortak baş denetçi, 5 kıdemli denetçi, 5 denetçi bulunması,
    -Denetimin üstlenileceği hesap döneminden bir önceki hesap döneminde asgari 3 adet KAYİK (kamu yararını ilgilendiren kuruluş) denetimi üstlenmiş olması,
    -Denetimin üstlenileceği hesap döneminden bir önceki hesap döneminde asgari 1.000.000 TL. finansal tablo denetim cirosu elde etmiş olması (her yıl tüfe oranında arttırılacaktır).

 1. Başkanın haberinin olmaması imkansız. Bile bile nasıl olsa transferleri yaptık, süper lige çıkarız diye – 3 puana göz yumulmuş olabilir. Aksi daha vahim. Hiç kimse okumadı mı talimatları?

  39
  3
 2. “Çözümü olmayan bir konu gibi gözükmüyorsa” bi el atın da çözüverin o zaman sayın “Dinçtürk” !?

  38
  2
  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Karar kesin olduktan sonra hiçbirşey çözülemez. Mesut Mestanı kısa sürede çözdüğü problemler nedeniyle takdir ediyorum. Belki de kulübü uçuruma düşmekten son anda kurtardı. Fakat en başında bu hususa ciddi yaklaşılsaydı böyle bir ceza gelmeyecekti. Bu eksi puan nedeniyle süper lige çıkamamamız durumunda yapılan tüm çabalar boşa gitmiş olacak buda ayrı bir gerçek.

 3. BU ÇOK BÜYÜK BİR ZAAF ,TAMAM AMA MESTAN YÖNETİMİ SUÇLU BELKİDE FAKAT ADAM HAZİRAN AYINDA BAŞKAN OLDUKTAN SONRA KUCAĞINDA ( BOMBA ) DEĞİL ( ATOM ,BOMBASI ) BULDU BEN MESTAN ,A KIZAMIYORUM ,BU PROBLEMİDE İNŞALLAH EN HAFİFİNDEN ATLATIRIZ ,BUNDAN SONRADA KULÜBÜN YÖNETİCİLERİ ÇOK DAHA DİKKATLİ OLSUNLAR ,ki BİRDAHA BÖYLE SORUNLAR OLMASIN

  18
  2
  1. @Panayırlı yorumuna yanıt olarak

   Büyük başkan nidalarını duyar gibiyim. Yok onu bulmuş yok bunu. yapmasın kardeşim bu kadar basit. Beceremeyeceğin işleri yapmayacaksın. İtiraz edecez deyip bir de insanları keriz yerine koymaya çalışıyolar

   1
   1
  2. @Panayırlı yorumuna yanıt olarak

   GELMEK ZORUNDA MİYDİ KARDEŞİM
   İLLA BENDE BAŞKAN OLACAĞIMİN GETİRDİĞİ NOKTA
   ASIL SIKINTI OLAN SAYET DOĞRUYSA TAHTAYİ AÇMAK İÇİN ANLAŞTIĞI FUTBOLCULARA SENE SONUNA %15 DAHA FAZLA VERECEĞİNİ SÖYLEYEREK İMZA ALDIĞI SÖYLENİYOR
   AKŞAM BJK LİLER BAGIRIYOR
   FİKRET PARALAR NERDE
   ALİ AYA BAĞIRIYORUZ PARALARİ KİME ODEDIN
   ŞİMDİ SORUYORUM MESÜT MESTAN
   OKADAR PARA GİRDİSİ OLDU SONUÇ 3 PUAN CEZASI
   BEN KİMSENİN ARTIK BURSASPOR İÇİN
   UMİTLENMEMESI
   GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

   6
   2
 4. bu kongre 23 hazira yerine 23 mayısta yapılsaydı bu ceza gelmezdi.tff deki mustafa çağların uyarması gerekiyordu

  18
 5. Yönetim bu zor zamanda elinden geleni yaptı yapacaktır. Ayrıca teknik ekip ve takıma laf söylenmesi doğru değildir. Ben yalçın hocayı bilgili ve Samimi buluyorum. Ancak her insanın kusuru vardır olayları büyütmessek birlikte şampiyon gibi #yenidenzirveye

  14
  3
 6. Biraz Şehir ve Taraftar ışık görmüş yavaş yavaş kımıldamaya başlamıştı. Balon yine söndü.. Adana maçında görüldü ki hocanın ve futbolcuların da motivasyonunu düşürdü bu durum. İnşallah toparlanırız bir an önce Erzurum maçı çok önemli

  1. @BaTu yorumuna yanıt olarak

   Tff isteseydi bu cezayı A.Demir maçından hemen sonra yapamazmıydı.Sn.Mustafa Çağlar,Bursaspor lehine acaba federasyonda her hangi bir çaba gösteriyormu?

 7. Bnde kafayı tribün liderlerine taktım.birileri su tribün liderleri ni temizlesin.stada sokmasin,arpa buğday taneler vermesin.
  Onlar stadda olsa nolurrr olmasaaa nolurr.ne etkileri var Bursaspor’a ,timsah arenaya.nasil olsa her gelen deplasman yasatmiormu.tribunden anlasalar tribün sahlanır.kesin biletlerini söz hakkı vermeyin.birileri gelicekse adam gbi tribunden anlaiyan birileri gelsin,aklı selim cahil olmasın.
  İnadına eğme başını öne,yumruğu sıkın,babamın omzunda gbi saçma sapan sessiz besteler soyletmesjn.

  6
  1
 8. Konuyla alakalı değil ama 3 sezondur alamadığımız twumasi başakşehir de şov yapıyor ali AY beddualar hep üzerinde

  4
  5
 9. Yılların mali müşaviriyim… bir takımı sabote etmek bu kadar kolay mı… bunu yapanları derhal görevden almalı..

 10. Yonetimde hukuktan anlayan hiç kimse yok mu.böyle birşey nasıl olabilir..madem yolu vardi neden yapılmadı.. cahiller mi yönetiyor kulübü arkadaş? Ya 3 puanla ilk 2ye giremezsek kim verecek bunun hesabini..mestan bu -3 puan da sana yazar birader.bilgin olsun

 11. Milletçe bizim okuma alışkanlığımız yok sıkıntı burada. Adamın haberdeki yazısına bak yapılan yorumlara bak. 🙂

  3
  1
 12. OLAN OLDU İŞİMİZE BAKALIM KİMSEYİ KÜSTÜRMEYELİM BAŞKA BURSASPOR YOK BİRLİK OLURSAK İPİ GÖĞÜZLERİZ YOKSA SAKARYA GİBİ KOCAELİ GİBİ ES ES GİBİ OLURUZ

 13. Avukatın yaptığı açıklamaya bak ” Nasıl ki mali genel kurullarda bilançoların ve bu verilerin MANİPÜLE edilmesi mümkün ise TFF’ye verilen beyannameler için de aynı durum geçerli.” Nekadar da alışmışız kolaya kaçmaya, tabi bildir yalan yanlış ifadelerle TFF’ ye beyannameleri, borç alacakları. Şimdi yediğin -3 puan silme cezasının üstünü örtmüş ol, 1 yıl sonra 3 yıl sonra denetime denk gel – 9 puan olarak karşına çıksın. Biz sakın dürüst olmayalım hiçbir şeyde hep kendimizi kandıralım.

  1
  3
 14. BURSASPORUMUZUN SON -7 yılında yönetimde bulunan insanların yaptığı hatalar bizi bu hallere düşürmüştür.
  Beyler nolur AÇIK OLUN,ŞEFFAF OLUN,DOĞRU-DÜRÜST OLUN.

  Bunu yapmadığınızda hem kendi itibarınızı hem şehrimizi hem marka BURSASPORUMUZA ZARAR VERİYORSUNUZ.

  Bu şehir ve BURSASPORUMUZ BUNU HAKETMİYOOOOOR.

  İnşaallah bu yaşananlardan sağlıklı dersler alır,mahir ve dirayetli doğru-dürüst idare olunuruz da geleceğimizi sağlama alırız.

 15. MESUT REİS SES VER AÇIKLA BİRŞEYLER SENİN BASIN DANIŞMANIN YOK MU ? BAK EL ALEM NELER DİYOR ? SUSMAN ORTAMI BULANIKLAŞTIRIR BİLMEM ANLATA BİLDİM Mİ ?

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu