Ekrem Pamuk “Üç-dört futbolcu alacağız”

Emin Adanur'un listesinden Bursaspor başkan adayı olan Ekrem Pamuk, basın mensupları ile bir araya geldi. Düzenlenen basın toplantısında Pamuk, şu ifadeleri kullandı:

Düzenlenen basın toplantısında Ekrem Pamuk, şu ifadeleri kullandı;

“3-4 futbolcu ile anlaşmayı düşünüyoruz”
“500 milyona yakın borç olduğunu biliyoruz. Bunun bilincindeyiz. Bursa büyük bir şehir. Bursaspor’umuzun siyasileri, belediye başkanları, hep birlikte taşın altına koyarsak bir şeyler olur. Bu iş, bir ekip işidir. Bursaspor’un buralarda olmasına gönlüm el vermiyor. Giray Hocamız da göreve geldiğin de 3-4 futbolcu ile anlaşacağımızı umuyorum. Yönetim yüzde 90 tamamlandı. Biz de şöyle bir yönetim anlayışı var; sadece ben değil 13 arkadaşımızın da başkanlık yapabilecek kapasitede insanlar olacak. 22 Nisan saat 17.00’ye kadar listemizi vermemiz lazım. Elektrik parasını ödemek için, personel maaşını ödeyemeyen bir Bursaspor olmayacak. Bursaspor’un kimseye ihtiyacı olmayacak.”

“Bursaspor’un siyasete ihtiyacı yok, siyasetin Bursaspor’a ihtiyacı var”
Bursaspor’da mevcut futbolcuları elinde tutmak istediğini belirten Ekrem Pamuk, “Hiçbir futbolcunun gitmesini istemiyoruz. Bursa’dan koparmak istemiyoruz. Mustafa Er’i de koparmak istemiyoruz. Bursaspor’un zor günlerinde yanında oldu. Hepsiyle devam edip, aralarına bizi Süper Lig’e taşıyacak 3-4 futbolcu katkısıyla hedefe ilerleyeceğiz. Bizim dönemimiz kavga dönemi olmayacak. Taraftarımızı bunu bilmeli. Biz Bursaspor’un bugünkü konumunda üzüntü duyuyoruz. Bizim tek hedefimiz Süper Lig’e çıkmak. Başka bir şey düşünmek istemiyoruz. Bursaspor’un siyasete ihtiyacı yok, siyasetin Bursaspor’a ihtiyacı var. 3 milyonluk bir şehrin alt ligde oynamasına gönlüm razı değil. Bursaspor’un 1 TL’sini harcarken düşüneceğiz. Bu yönetim Bursaspor’un parası ile deplasmana gitsin otellerde kalsın yemekler yesin istemiyoruz” diye konuştu.

“Stadyumla ilgili planlarımız var”
Stadyumla ilgilim de önemli açıklamalar yapan Ekrem Pamuk, “Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu çok güzel bir konumda. Localarımız ve mekanlarımız var. Büyük alanlar var. Diyoruz ya Bursaspor’un kimseye ihtiyacı kalmadan, ihtiyaç olmadan oradaki alanlara mağaza, açık AVM veya dükkanlar yapın her gün çalışacak bir konumda getirmek istiyoruz. 500 milyon TL çok büyük bir çok değil. Bursa şehri bunu kaldırır. Yeter ki Bursa güvensin ve inansın. Kalıcı gelirler de elimiz de yok. Otopark biliyorsunuz personel maaşını ödeyebiliyordu. Onlar da kalmadı. Ben 20 yıl spor tesisleri işletmeciliği yaptım. Biz birçok takıma futbol okulları için saha verdik. Gelecek gençlerde olduğunu biliyoruz. Biz bu şehrin çocukları ile yeni spor alanları yaratıp, alttan yetişecek futbolcuları değerlendirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Onları dinleyeceğiz ama onların yaptığını yapmayacağız”
Mevcut Başkan Erkan Kamat’la herhangi bir görüşme yapmadığını ifade eden Pamuk, “Erkan Kamat’la görüşmedim. Onları dinleyeceğiz ama onların yaptığını yapmayacağız. 3 ay sonra aynı konuma düşeriz. Bursaspor camiasına leke verecek hiç bir şey yapmak istemiyorum” dedi. Kongre tarihi ile ilgili de bilgi veren Pamuk, “Kongre Kongre 22 Mayıs’ta olacaktı, 1 Mayıs’a alındı. Sonrasında da Valilik 17 Mayıs’a kadar kongreleri 17’sine erteledi. Ama biz 22 Nisan’da listemizi vereceğiz. Ama herkes tarihi tam bilmiyor. Bence bu durum bir an önce yönetim tarafından net günün kamuoyuna açıklanması lazım” açıklamasında bulundu.

“Bursaspor’un her ay 15-20 milyon TL borcu katlıyor”
Ekrem Pamuk son olarak şu ifadeleri kullandı:

Emin Adanur 40 milyon TL vereceğini söyledi. Belki bu rakam 140 milyon TL olacak. Ama önemli olan bu değil. Bursasporlular Bursaspor’a sahip çıktığında bir çok gelire dönüşecektik. Paradan daha çok Bursaspor’un bu yönetime güvenmesini bekliyoruz. Bu saatten sonra karşımıza kim çıkarsa çıksın biz adayız. Biz artık yola çıktık. Farklı aday çıktıkça daha güzel. Ben çekişmeyi severim. Tahtanın açılması için 50-60 milyon TL gibi bir rakamın olacağını tahmin ediyoruz. Ama net bilmiyoruz. Bursaspor her ay 15-20 milyon TL borcunun katlayarak gidiyor. Fazilet maalesef bu şekilde. Bankalardan kullanılan krediler borcu daha da yükseltiyor. Bu dakikadan itibaren Bursaspor camiasını desteğe çağırıyoruz.”

39 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @obursali yorumuna yanıt olarak

   Açıklamada hem herkez taşın altına elini koyacak diyor hemde Bursasporun hiç kimseye ihtiyacı yok diyor.. Ayrıca 3-4 futbolcu alacaz diyorsunuz Mustafa hocayla bu konuyu konuştunuz mu ?

   15
   4
 1. Ekrem Pamuk kim ne iş yapar? Emin adanur genç yaşında o kadar sermayeye nasıl ulaştı? “Emin Adanur 40 milyon TL vereceğini söyledi. Belki bu rakam 140 milyon TL olacak.” nasıl olacak nasıll?? 40 ila 140 arasında 100 milyon lira var gökten mi düşecek bu para? Sözleriniz hiç güven vermiyor.

  Acilen Hayri yazıcı veya Levent kızılın ayağına gidip başkan olması için zorlamamız gerekiyor. Bu tipler Bursasporu yemeye geldiği çok açık. Adamların sözleri bile tutarlı değil. Bursasporun parası mı kaldı da yiyecekler? diyecek arkadaşlar unutmayın genç bir kadroyuz ve potansıyel bır suru futbolcumuz var. Geçmişte nasıl ozanlar bakambular satılıp birileri hiç ettiyse şimdide aynısı olacak. Ali akman mesela nasıl sözleşmesi feshedildi? Alman kulübü feshedilmesi için belli miktar para verdi ve bu parayı kulübe dahi sokmadan ceplerine attılar aynısı yine olacak yapmayın şu tipler özlüce tesislerinin kapısından giremez başkan olmasınlar lütfen

  74
  34
  1. @Koris yorumuna yanıt olarak

   Eyvah be yaa. Giray Hocamız göreve gelince 3-4 futbolcuyla anlaşacağız falan demiş. Anlaşıldı, bunlar da Karadeniz lobisi. Daha baştan iş yaş. Hadi geçmiş olsun.

  2. @Koris yorumuna yanıt olarak

   Ahmet Bozdemir vardı bi ara;
   tozluk reklamı, deplasman sponsoru falan derken başkan adayı olmuştu.
   “Ahmet Bozdemir’e ne oldu; şimdi nerede o…?” der geçerim…
   Ben geçerim de; hala bu tiplerden medet umanların kalkıp bozuk plak gibi binaltmış da binaltmış diye cozurdamasından kan ağlarım…
   Hepimiz mankurtlaşmışız; beynmiz preslenmiş ve akli melaikelerimizi kaybetmişiz…
   Sitesi “ENBURSA” ya hani; o zaman en büyük Bursasporlu da bu zibidi o zaman…

  3. @Koris yorumuna yanıt olarak

   Levent Kızılın ayağına gitmek ne demektir yahu? Levent Kızıl kim ki? Bursaspordan faydalanan bursaspor sayesinde çevre edinen, işlerini genişleten birisi. Eski rektörün oğlu. Levent Kızın bursaspordan çok şey kazanmıştır. Bursaspor 3-5 senedir zor durumda iken, kolaylıkla başkan seçilebileceği halde, defalarca aday olmayacağını açıklamıştır. Bursaspordan faydalanabileceği birşey kalmamıştır. Bursaspor basketbol takımınıda kendi şirketi için kullanmakta ve oradan reklamını yapmaktadır. Asıl çıkarcı olan levent kızıldır. Ben onu bu saatten sonra bursasporda görmek istemem. Eğer o bursaspora aday olursa, bilinki çıkarı vardır. Levent pamuk isimli başkan adayı gayet güzel konuşmuş. Bu kadar katkı vereceklerini anlatmış. Bravo helal olsun diyeceğiniz yerde, adamı eleştiriyorsunuz. Ben ekrem pamuk u ve emin adanuru alkılıyorum. Adamlara helal olsun. Bu umutsuzluk durumunda, 3 senedir süper lige çıkamazken, rezil durua düşmüşken, elektriklerimizin kapandığı birdurumda, sorumluluk alıyorlar. Bu kulüp kimsenin babasının malı değil. Bu kulübe katkı vermek isteyenlerin başımızın üstünde yeri var.

   44
   60
   1. @Yeşil Bursa yorumuna yanıt olarak

    Levent Pamuk kim be ya? Önce adamn ismini doğru öğren ve doğru yaz. Gelmişin burlarda laga luga yapıyon. Senin o bokattığın Levent Kızıl ve ailesi 40 yıldır Bursaspor’un yanında. Her seneformanın bir yerinde Uludağ yazar. Aç 1985 senesinin Türkiye Kupası galibi Bursaspor kadrosunun resmini, bak bakalım formamızda ne yazıyor? Olum senin yaşın yetmezbu konuları yorumlamaya. Hadi bak işine

   2. @Yeşil Bursa yorumuna yanıt olarak

    bu adamlar bir cacık olmaz bunlar reklamcı bunlar daha 1-2 sene önce bursapsor arazilerini bedava kadar ucuza almaya çalışan adamlar şimdi başkan olursalar sence ne yapar önceden ucuza istedik olmadı şimdi başkanız çok verelim mi derler yoksa ucuza mı kapatırlar

    19
    7
    1. @osmangazi92 yorumuna yanıt olarak

     Cacık olacak adamları seçtiniz, mestanı bölükbaşını kamatı, ne oldu? kamat için ali akman satışından para aldı dendi, bölükbaşını anlatmaya gerek yok, mestan önceki yolsuzlukların soruşturulmasını engelleyen adam. Bursasporu sevenler bunlar. Siz insanlara şu iyi bu kötü diye damgalıyorsunuz. Emin ol bursasporun olmayan arazileri satılabilseydi, hemen satarlardı. Bursasporun hiç bir şeyi kalmadı. Tesisler, belediyenin arazisi ve iyiki öyle, bursaspor batsa, en azından tesisler elde kalır. Arazi alıp satılacakmış söylemleri boş. Bursasporun tüm gelirlerine haciz gelmiş, bursaspordan alacakları bir şey olsa, bankalar hemen üstlerine geçirtir. MEstan hemen satışını yaptırır. Bursasporun tesisleri belediyenin mülkiyeti ve kimse elkoyamıyor ve bundn sonrada kimse el koyamaz satamaz.

     8
     5
     1. @Yeşil Bursa yorumuna yanıt olarak

      nereye seven adam daha geçen sene 5 milyon olan araziyi 1-2 almaya çalışan adam bursaspor sevenmi olur ve tesisler belediyenin değil bursasporun arazisi. sen yaşın küçük belli kamat mestan diyorsun ortada başka aday varmıydı onu seçtiniz bunu seçtiniz de bursaspora sen katkıda bile bulunmayan tiptensin anca konuş bu adamlar daha dün ne diyordu aç bak giray bulut bursaspor kötülüyen biri onu sportif yapacaklar he zaten sende bunu istiyordun değilmi?

   3. @Yeşil Bursa yorumuna yanıt olarak

    levent kızıl alt ligden bursasporu süperlige çıkaran kişi basketbolda takımımıza para verip durmadan sponsor olan kişi şampiyonluk öncesinden beri bursaspor futbol takımına sponsor olan kişi bursaspor sayesinde çevre edindi bilip bilmeden yazmayalım adam reklam yapar tabi yapsın basketbol takımı onun paralarıyla ayakta ve hersene bursaspor her türlü maddi destek sağluyor sizin gibiler yüzünden bu takım bu halde

    24
    2
    1. @osmangazi92 yorumuna yanıt olarak

     Bursasporun borcu olmadığı gelirinin olduğu dönemlerde başkanlık yaptı. Allah razı olsun, bursasporun üst lige çıkması için çabaladı. Ama adam bursaspora başkan olmayacağını her sene başında tekrarlıyor. Bursaspora sponsor olması tamamen ticari bir mesele. Kendi firmasının reklamını çok avantajlı fiyatlara yaptırıyor. Bursasporun basketbol takımının ismi, frutti extra bursaspor. Nasıl diğer takımların isimlerinin önünde isim sponsoru varsa, bursaspor basketbol takımıda, ticari bir faaliyetle isim hakkını vermiş, ücret mukabili. Burada levent kızıl bursaspora iyilik ypmış olmuyor. Ticari bir mesele, frutti sponsor olmazsa, başka bir firma sponsor olur. Levent kızıl, bursanın bursasporun nimetlerinden faydalanan, nüfusunu kendi çıkarları için çok iyi kullanan birisi. Buda gayet normal, ama bursaspor kimseye endeksli değil. Adam seçicilik sçmalıktır. Herkes aday olabilir, kongre istediğini seçer. Gidin kızıla yalvarın aday olsun, ben 50 milyon katkı yapacam desin üst lige çıkaracam desin ve aday olsun. Kimse kimseye karı değil. Ama bursaspora kimse yardımcı olmuyor vetakım batmak üzere. Birisi katkı yapacağını açıkladığında beş kuruş katkı yapmayanların karşı çıkmasının sebebi nedir? Mümün canbazlar, yazıcılar, kızıllar, noyan hüseyin akdemir vs vs aday bolluğu var da biz mi karşı çıkıyoruz. Kimse aday olmuyor.

     7
     8
     1. @Yeşil Bursa yorumuna yanıt olarak

      ve başkası sponsor olur diyorsun daha geçen sen bize kimse sponsor olmadı belediye firmaları oldu formada boşluk olmasın diye 1 tane reklamsız çıktık 2-3 hafta sen olurda olan yok ve levent kızıl olmayacaktı genede oldu sponsor sen anca o olmazsa başkası olur de ama olan olmadığını görme

     2. @Yeşil Bursa yorumuna yanıt olarak

      Adam reklamını yapıyor demişsin her sene futbolda sırt sponsoru oluyor adamlar. Yetmiyor baskete senelerdir sponsor oluyorlar. Tabi ki karşılıklı çıkar olacak adam hayrına yapacak değil ya. Kızılın verdiği para sayesinde transfer yapılıyor galibiyetler alınıyor karşılığında da reklamını yapıyor yapacak tabi hakkı. Levent kızılı fenerli bilmem kim gs li diyerek küstürdük bu saatten sonra ortalık böylelerine kaldı. Bu siteye yazdıgım yazıyı bulabilsem keşke Kamat ilk aday oldugunda “halıcı mı otelci mi ne oldugu belli degil” yazmıştım ve dediğimde haklı çıktım. Şimdide diyorum bu tipler hiç güvenilir değil bursasporun dibini sıyırmaya geliyorlar. Birisi ak diyor diğeri kara. Adamların söyledikleri birbirini tutmuyor

     3. @Yeşil Bursa yorumuna yanıt olarak

      para verince bursaspora katkı vermiş olmuyor evet bursapor baketbol takımı kapanacakken para verdi kapanmasın diye evet buda katkı olmuyor bursaspor futbol kulübü sponsor bulamazken 40 yıldır sponsor oluyor para veriyor katkı olmuyor evet bursaspor ligden düşünce sıkıntılı dönem yaşadı başkan oldu çıkardı evet buda katkı olmuyor sana ne anlatacam boşver yazmaya yazık bu gelen adamlar 40 verip 140 alacak sömürecek ama sen genede emin emin diye koş

 2. Fazla transfere bende karşıyım maddem 3-4 fitbolcu transfer edilecek ki doğru bir karar olabilir ozaman Bulak ne işe yarayacak? 3-4 mağlubiyete sonra hoca gönderip kendi başa geçmesi için mi? Bırakın şu Bulat işini geç olmadan

  36
  5
 3. 40 MİLYONLA MI?????? 20 MİLYON FUTBOLCU VE PERSONELİN ALACAĞI VAR 5 MİLYON ELEKTRİK DOĞAL GAZ 50-75 MİLYON TAHTA PARASI VAR…BUNLARA EK 3-4 TRANSFER HA???? ZATEN 40 MİLYON 5 MİLYON DOLAR ETMİYOR…KİMİ TRANSFER EDECEKSİNİZ MERAK ETTİM

  22
  9
 4. Güzel laflar ediyorsunuz. Koca çınarı bir an önce ayağa kaldırmak gerekiyor. (BURSASPOR un siyaset e ihtiyacı yok. Siyaset in BURSASPOR a ihtiyacı var. ) Diyorsununuz. Olması gereken bu . Artık limak elektrik borcu imiş. Adı sanı unutulan futbolcu borcu imiş artık bunları duymak istemiyoruz. TEK YAPMANIZ GEREKEN LER. BURSASPOR u AYAĞA KALDIRMAK TIR.

  15
  7
 5. Once giray bulak pisliginizi bi kafanizdan atin. Mustafa er daha gorev basindayken lig oynaniyoken bu aciklama ne anlama geliyo herkes farkinda, aptal yerine koymayin bursayi. Ya aklinizi basiniza alin , yada Paranizi da para yedirceginiz girayinizi da alin cekin gidin. Bu klup sahipsiz kalmaz.

  6
  3
 6. mümin canbaz aday oldu hiç haberi yapılmıyor emin başkan ninaslen nereli olduğu neden soglenmiyor (Suriye rakkas)ve ne kadar reklam parası aldınız. Tarfsiz değil taraflisiniz bunu her yerde paylaşacağım

  5
  1
 7. Selim 2 denen arkadaş önerdiğin adamlara bak.bu sene oynadığımız takımın yas ortalamasini sen 3 tane adamla 40 çıkardın nesil bir vizyon sendeki pes yani

 8. Bu adamlar Koca çınar bursasporumuzun sonu olur buraya yazıyorum iyi araştırın bunları. Bunları tanımayanlar çok Şakşak yapmasın

  4
  1
 9. Üç dört oyuncu yetmez. eksiğimiz çok, lig uzun maraton. Tahanın yanına bir stoper, Orta sahaya iki tane tecrübeli oyuncu, sol bek ve sol açığa en az birer oyuncu. Forvete paixao etkisi getirecek bir topçu. 7-8 tane oyuncuya ihtiyaç var kimse kimseyi kandırmasın.

  3
  2
 10. 3-4 gündür gündemi biraz kaçırdık. Ekrem Pamuk kimdir? medya tanıtırsa iyi olur.
  stat konusunda haklı. 15 günde bir 10-15 liramıza kıyıp orasını doldursak şehrin, kulübün ve stadın marka değeri tavan yapar, timsah arena para basar.
  ayrıca iki basit hatalarında kendi oyuncularımızı demoralize etmesek alt yapıdan yıldız fışkırır.
  sadece transfer ve stat gelirleri bile Bursanın yedi sülalesine yeter. ama bunun için öncelikle bilinçli ve sadık bir taraftar profili gerekiyor.

 11. Rafet el romanın dediği gibi
  MACERA DOLU AMERIKA AMERIKA
  ÜLKE EKONOMİSİ BATMIŞ , 500 MILYONDA BORC MU DIYOR KENDILERI
  ŞU RÖPORTAJ KEMARA ŞAKASI TADINDA
  HADİ EYVALLAH

 12. Sportif direktörü vs yi bırakın mevcut mali tabloyu ödenemeyen maaşları bunları açıklayın tasarrufunuz ne olacak transfer yasağı nasıl kalkacak puan silme önüne geçebilecekmiyiz açıklamalar geçen yıla Erkan başkanın açıklamalarına benziyor negatif olmak istemiyorum ama kulüp için ne yapacaksınız bunları konuşun

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu