Ekim gideri ne kadar?

Bursa Hakimiyet Spor Müdürü Süha Gürsoy'un bugünkü köşe yazısından alıntıdır.

Başkan Ali Ay göreve geldiği günden bu yana maddi konuları hep gündeme taşıdı…
Bu yıl transferde bütçeyi aştığını da sık sık kamuoyuyla paylaştı…
Takım iyi oynuyor, camia bundan hayli memnun…
Bir de madalyonun öbür yüzü var…
Ekim ayında toplam 32 milyon TL ödemenin olduğu bilgisi geldi…
Ödemelerin içeriğini ise transfer taksitleri, vergi ve maaşlar oluşturuyor…
Alacağım yanıtı bilmeme rağmen ‘Kasada para var mı?‘ diye sordum…
Ve tahmin edeceğiniz gibi ‘Hayır‘ cevabıyla karşılaştım…
Ekonomik anlamda iş buraya kadar geldi, bakalım bundan sonra nasıl ilerleyecek…

Osman Uçaner’den camiaya selam var

Bursaspor’un bir dönemine damgasını vuran kalecisi Osman Uçaner memleketi Kıbrıs’ta yaşamını sürdürmeye devam ediyor…
Bir dönem rahatsızlığı oldu belli sıkıntılar yaşadı…
Galatasaray maçını da Bursaspor eski yöneticisi Mehmet Gengörü ile birlikte Kıbrıs‘ta işlettiği çay bahçesinde izledi…
Mehmet Gengörü, Osman Uçaner‘e Bursaspor forması hediye etti, Osman Uçaner de Bursaspor camiasına selamlarını gönderdi…

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Başkan bu sene yaptıklarıyla yavaş yavaş taraftarın gönlünü almaya başladı diye düşünüyorum. Şu mali sıkıntılardan da bu sene yüzünün akıyla çıkarsa geçen senenin karanlık günleri unutulur.

  30
  4
 2. adam çalıp çırpmıyo en azından taraftarın istediği gibi kadro kurduk dedi devre arası da temiz bi santrafor aldı mı güzel olur ama sinan bakışa şans verimeli geçen sene hiç santrafor pozisyonunda oynamadı sağ kanatta oynadı sadece göremedik oyuncuyu.

  29
  1
 3. ben artık acımıyorum. daha dün mazota 13 kuruş zam geldi, araç ötv leri de %40 zamlandı.Maaşımızdan da ödediğimiz vergiler artıyor, vergi dilimleri arttı.Spor kulüpleri napıyor? milyon eurolara futbolcu alıp satıp kiralıyor ama vergiye gelince ödemeyiz.Sadece bizim değil tüm kulüpler vergi ödemiyor, trilyonluk futbolcular vergi ödemiyor lüks içinde.Başlarım bu işe..Gerekirse tüm kulüpler batsın kardeşim vergi versinler.Eşit olsunlar asgari ücretliyle veya orta gelir grubuyla..Gerekirse kulüpler batsın kardeşim.isveç norve danimarka gibi müreffeh ülkelerde futbolcular 100-150 bin euroya bir sene talim ediyorlar.Bizimkiler de öyle olsun.Kaliteli olan para neredeyse oraya gitsin…Garibana borcun var deyip, zengine vergi kıyağı yapmasınlar, tüyü bitmemiş yetimin hakkını korusunlar.

  18
  1
 4. Stadyum gelirleri konusunda tam bir hayal kırıklığı yaşıyoruz. gelirler konusunda geçmişte vaad edilenlerle ,bu günkü durum arasında,dağlar kadar fark var.timsah kafasının hâlâ bitirilememesi,çevre düzenlemesi ve bağlantı yollarının inatla yapılmaması,stadyum isim sponsorluğunun hala verilememesine büyük etken oldu.hani bu stadyum yalnızca maç günleri değil,haftanın hergünü yaşanabilecek cazibe merkezi olacaktı.müze olacaktı,sinema salonları,cafeteryalar,alışveriş mağazaları,dükkânlar olacaktı?ama hiçbiri olmadı.verilen sözler tutulmadı.açıkçası biz bu stadyumdan büyük bir kazık yedik.ve bunlara sessiz kalan yönetimlere ve camiaya ne demeli.halbuksi eski stadımızın yeri bursanın en değerli ve merkezi yeriydi.ve biz o stada şampiyon olduktan sonra,rahmetli başkanımız sayın İbrahim yazıcı zamanında kendi kasamızdan kapasite arttırımı yapmıştık.onlar yıkıldı moloz oldu.belediyenin bari o masrafları Bursaspora ödemesi gerekmezmi?ahh İbrahim yazıcı sen yaşasaydın biz bu kazıkları asla yemezdik.mekânın cennet olsun.sevgili Başkanım.

  10
  1
 5. muhasebeciler toplansın başkan gelir gider tablosu ve bilanço ile ilgili çok önemli bilgiler verecek yine.Bursaspor spor kulübü mü yoksa iplik fabrikası mı bilemez olduk.

  8
  17
 6. 32 milyon ne maç geliriyle ne de ürün satmayla toplanır. Kalıcı gelirlerimiz olmazsa bu sorunu hep yaşayacağız. Yeni benzinlikler bulup kiralamayıp kendimiz işletmeliyiz. Çevre yolundaki benzinlik para basıyor.

 7. Sayin baskanim anlasilan bir maddi kriz var.benim tavsiyem var bu krizi cozebilmek icin .2 milyon nufuslu bir sehirde 40.000 uye olsa ve bu uyelik agidatlari yillik bin lira olsa bu rakam tahmini 40 milyar yapar ve bu rakam iki yil icin de bursa sporu duzlugu cikartir tabiki yiyici yoneticiler gelmesse .bu na ilavetten kombine ve formalar ilave edelim.TSK ederim

  1. @ibo yorumuna yanıt olarak

   İyi güzel demissinde kardeşim biz daha stsdimizi dolduramiyoruz 40 üye nasıl olacak zaten zengin kesim tutmuyor ben bir kongre uyesiyim ve bnm gelirim belli yani senin dediğin gibi yılda 1000 TL üyelik aidatı verecek kimse bulamazsınız.200 TL ye kombineleri satamiiyoruz daha

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu