Efsane’yi (Onur)landıralım

Gidişinin ardından adını hafızalara, kalplere ve Türk Futbol tarihine yazdırdı büyük başkan. Vefat edeli bir seneyi aşkın zaman geçti. Fakat camia olarak efsanenin adına yeterince sahip çıkamadık. Efsanenin ismi tesislere, Timsah Arena’ya verilmeli. Bu şehirde İbrahim Yazıcı Caddesi, sokağı olmalı.

 

Ama ‘bir yerden başlamak lazım’ diye düşünerek;  Genel kurul üyesi olarak tüm üyelerimize çağrımızdır. Gelin bu büyük başkanın adını onurlandıralım. TFF vefat eden eski Beşiktaş başkanı Süleyman Seba için Süper Lig’i Süleyman Seba olarak adlandırabiliyor.  Tartışılacak bir uygulama, ister istemez  bizim (Tek Efsane ) Başkanımız İbrahim Yazıcı için, üstelik görevi başında vefat eden bir başkan için herhangi bir onurlandırma yapmamalarına da şaşırmıyoruz. Eğer Başkanımız diğerleri gibi şikeyi görmezden gelseydi, diğerleri gibi kulüpten çalsaydı eğer onurlandırılırdı. Bu onurlandırma görevi bizlerin olmalı biz Bursasporluların!..

 

Bu şehir Efsane Başkanı’na vefasını ancak cenaze töreninde gösterebildi. Üstelik cenaze töreninde Siyasi isimler tarafından verilen (SÖZ)’ler ile onurlandırılma yalanlarına alet olan Bursa’nın sözde büyükleri ile birlikte yan yana olmayalım. En iyi bildiğimiz duruşu Omuz omuza yapalım.

 

Bursaspor’da genel kurul üzerinde hiçbir güç yoktur. ‘Onursal Başkanlık’ tanımına eksiksiz uyan bu büyük adama hakkını verelim. Bursaspor kulübü tarihinin en büyük başkanını önümüzdeki genel kurulda Onursal Başkan olarak seçelim. Onursal başkanlık için aranan şart bir camiaya ya en uzun süre hizmet vermesi ya da en büyük hizmeti vermesiyse ikisinin bir kişide toplandığının resmidir İbrahim YAZICI!.

Büyük Bursasporlular kongre üyesi olan olmayan herkes bilsin ki artık taşın altına elini sokma sırası bizlere gelmiştir. Görev adamı olarak görev alan bazılarının sırf efsanenin adını silme gayesiyle Bursaspor’u ne hallere getirdiği açıktır.

 

Hayatını Bursaspor uğruna hiçe sayıp, ölüme meydan okuyan bu adama vefa borcumuzu onu ölümünün daha ilk yıllarında unutarak veya unutturmaya çalışanlara göz yumarak ödeyemeyiz. Sırf şampiyon oldu diye tutuklanan başkana bu kulübün onursal başkanı olmak yakışır!

Bu çağrı başta Başkanımız Recep Bölükbaşı ve yönetimi olmak üzere, aday olan olmayan, kongre üyesi olan olmayan, kalbinde Bursaspor sevgisi taşıyan herkesedir. 40 küsür yıl armanın peşinden gidip de şampiyonluğu göremeyenler varken, gencecik yaşta şampiyonluk görenleredir. 47 yıl omuz omuza durduğu arkadaşlarını şampiyonluk görmeden toprağa verenleredir. Bu sözler TV karşısında İbrahim Yazıcı’dan bahsedip kameranın ışığı söndüğünde unutup gidenleredir. Gün tüm değerlere sahip çıkma günüdür! Camia olmakta bunu gerektirir. Ya şimdi sahip çıkmaya başlayacağız ya da ‘küçük olsun benim olsun’ zihniyetine teslim olacağız.

Emirsultan Mezarlığı vazgeçilmezlerimizle doludur!… Yiğit Gürvardar / Adnan Batır

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu