Efsanelerin ismi Özlüce’ye…

Erkan Kamat yönetimi, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'ndeki 4 sahaya; Bursaspor'un unutulmaz futbolcu ve teknik adamlarından Mesut Şen, Ersel Altıparmak, Sedat Özden ve Nejat Biyediç'in isimlerini verme kararı aldı.

Bursaspor yönetiminden, yeşil-beyazlı takımın sembol olmuş efsane futbolcuları için vefalı bir davranış geldi!

Efsane Şampiyon Pablo Martin Batalla’nın tesisler önüne dikilen heykelinin 26 Şubat’ta törenle açılmasından sonra

Erkan Kamat yönetiminin, geçtiğimiz hafta toplanarak, yeşil-beyazlı takımın unutulmaz futbolcu ve teknik adamlarından; Mesut Şen, Ersel Altıparmak, Sedat Özden ve Nejat Biyediç’in isimlerini; Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’ndeki 4 sahaya verme kararı aldı.

İSİMLERİ SAHALARA YAZILACAK
Yeşil-beyazlı yönetimin toplantıda aldığı karara göre; tesislerin önündeki ilk sahaya Mesut Şen, 2.sahaya Ersel Altıparmak, 3.sahaya Sedat (3) Özden ve 4.sahaya da Nejat Biyediç isimleri verildi.

TABELA SİPARİŞLERİ VERİLDİ

Bu karar üzerine, sahalara asılacak isimli tabela siparişlerinin verildiği ve önümüzdeki günlerde efsanelerin isimlerinin sahalara asılarak camiaya duyurulacağı ifade edildi.

23 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Sedat 3 Tüm Futbol Hayatını Bursaspor’da Geçirdi Neredeyse 400 Maç ve Neredeyse 40 Kez Milli ve Bursaspor’un Tek Efsanesi’dir! Adam O Zaman Avrupa’dan İstanbuldan Büyük Kulüpler Gelsede Gitmedi Onun Heykeli Yapılması Gerekirken Bizim Yabancı Hastaları Şak Şak Alsın Diye Pablo’ya Anıt Diktiler Biraz Sedat 3 Ayıp Oldu Çünkü Onlar Bursaspor’u Bursaspor Yaptı ve Kulüp Onları Unuttu Sonunda Yabancılara Verilen Paralar Nedeninden Şimdi 16 Yaşında Yerli Milliler İle Yeniden Başlıyoruz Kasalar Tamtakır Nedenini Bir Araştırsak Kimler Neler Yapmış Öğrenicez Ama Herşey Gizli Saklı!

   17
   1. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

    Yukarıdaki efsanelerden bir tek Sedat Özden ( Sedat 3 ) hayattadır. Ona Yönetimde görev verilmelidir. Ayrıca Pablo Martin Batalla nın yanında onun da heykeli olmalıdır.

   2. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

    Bu heykeli kulüp yapsa katılırım. Bence de en büyük efsane Sadat 3 dür. Ama Hakan Dinçtürk kendi şahsi parasıyla yaptırdığına göre bence sorun yoktur. Mesela benim imkanım olsa İmparator Biyediç anıtı yaptırmak isterim. Çünkü ben Bursaspor’u onunla sevdim ilk defa. Yani kulüp yaptırmadığı müddetçe insanlar hürdür. He gönül ister ki stadyumda locaların altına hepsinin formalı fotoğrafları asılsın NBA salonları gibi. Mesut, Ersel, Orhan, Sedat 3, Biyediç, Beyhan, İntertoto kadrosu bir arada, Ertuğrul Hoca, Rahmetli Yazıcı, Levent Kızıl, Şampiyon kadro bir arada. He bu zor birşey değil. Her maç kareografi harikası yapan tribün, Teksasa M. Güzelsöz resmi çizen tribün bu bayrak ebatında fotoları çok rahat yapabilir. Ayrıca FSM bulvarı, Şehreküstü, Özlüce tesislerinin olduğu cadde, Kent Meydanı, Millet Bahçesi, Kültürpark, Hüdavendigar Parkı, Yeni Osmangazi Meydanı, Timsah Arena Önü, Merinos Parkı onların hayatını anlatan camlı fotoğraf çerçeveleri ile donatılabilir. Bu şehir bizim değil mi. Niye yaptıramayalım. Mesela Carrefour karşısında Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı için çok güzel yapılmış.

  2. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Teşekkür ederiz akıl edenlere. Ben Musisi ve Ömer Erdogan için de birşeyler bekliyorum. Kafası yarık elinde şampiyonluk kupası bir Ömer Erdoğan figürü. Timsah yürüyüşü yapan bir Musisi figürleri de fena olmaz. Bu arada Kent Meydanı’na konulan Bursaspor logosunu yapana da bir teşekkür. Aynı Trabzon’daki Trabzonspor’un ki gibi olmuş. Herkes gidip önünde fotoğraf çekilebilir.

   23
   1. @Mithat yorumuna yanıt olarak

    Bu haberi okuyunca bende senin gibi düşündüm nasıl olurda musisi unutulur diye fakat daha sonra biraz düşününce aslında musisiye hepsinden önce vefa borcunun ödendiğini farkına vardım.
    MUSİSİ=TİMSAH ARENA

    1. @OSMANLI-16 yorumuna yanıt olarak

     Sevgili Bursasporlular ,taraftar olarak yaşanılan dönemlere göre değerlendirme yapılıyor ben size efsaneleri katagoriliyeyim Sedat3-Nejat Biyedic-Batalla bu 3 lu öncü üçlü hemen yanında Mesut-Ersel _Ömer Erdogan-Mususi ve daha arkası gelir

 1. BUNU OLUMLU KARŞILIYORUM…AYRICA DA BBB SN. AKTAŞ TAN DA RİCA EDİYORUM YÜZLERCE SOKAK BİNLERCE CADDE VAR…TARİHİMİZDE YER TUTMUŞ BÜTÜN EFSANELLERİMİZİN ADLARI CADDE VE SOKAKLARA VERİLSİN..

  16
  1
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Ben olsam FSM’nin adını değiştirir ve o caddenin ismini Tetteh Bangura Bulvarı diye tesçil ederim. Ataevler’deki yeni caddelerden biri de Forsell veya Jires Kembo ismiyle taçlandırılabilir.

   1
   3
 2. Bu sene altyapı’dan gençlerle süper lige çıksaydık belki 30 sene sonra senin de ismin yazılırdı biyerlere Erkat Kamat diye ama nafile.
  Tribünlere oynama Erkan Kamat istifa.

  11
  4
 3. Hepsinin ayrı özelliği vardı yanlız şunu söyleye bilirim Sedat 3 teki kondisyon Biyediç te olsaydı Barça veya Madrid de çok rahat oynardı..

 4. Şuana kadar Bursaspor forması ile en çok sahalara çıkan hangi futbolcumuz acaba?

  Seda 3 mü yoksa Bizim şampiyonlukta da payı büyük olan. PM-Batalla ?Yoksa başkası mı acaba??

   1. @Tulipan yorumuna yanıt olarak

    Aslında, Bursaspor’da tam 3 sezon geçirip, hep sakatım ayağına yatıp paraları götüren, ve bu süre sonunda bir resmi maç bile oynamadan Bursaspor’dan ayrılarak tarih yazan Furkan Özçal için de bir cadde ismi düşünülebilir. Benim önerim eski çingenler mahallesi Kamberler’e Furkan Özçal ismi verilsin. Adalet yerini bulsun.

 5. Arkadaşlar heykel ne ya bizde heykel sevgisi bitmez spor okulları çoçuk parkları kütüphane yapın ismleri burada yaşatın

  1
  1
 6. Hemen hemen tüm efsaneleri canlı gözle seyretmek nasip oldu.Sedat Özdan ağabeyimiz ise kale hariç her mevkide formayı terletmiş ve nice parlak tekliflere rağmen YEŞİL BEYAZ formadan başka forma üstligde giymemiştir.

  Bu forma ve camia için terini dökenelrin ölenlerine ALLAH dan rahmetisağ olanalra sağlık,sıhhatler diliyorum.

  EFSANELERİN İSİMLERİNİ SAHALARA VERMEK GÜZEL BİR DÜŞÜNCE.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu