Düzce Belediyespor’u da aştık 73-65

Karşılıklı basketlerle başlayan maçın ilk çeyreğini Bursaspor Durmazlar 22-20 önde geçti. Bursaspor ikinci çeyrekte vites artırarak farkı açtı ve soyunma odasına 47-28 üstün gitti. İkinci yarıya iyi başlayan yeeşil beyazlılar farkı açmayı sürdürdü ve son çeyreğe 65-41 önde girdi. Son çeyrekte Düzce Belediyespor farkı eritse de Bursaspor Durmazlar mücadeleden 73-65’lik skorla galip ayrıldı. 

İlk gün müsabakalarında Bursaspor Durmazlar, Eskişehir Basket takımını 77-75 mağlup etmeyi başarmış, Düzcce Belediyesi ise Afyon Belediyesi’ne 72-56 mağlup olmuştu. Grubun bir diğer maçında ise Petkimspor, Türk Telekom’u 71-62 mağlup etti.

Dün oynanan Eskişehir Basket maçında sakatlanan ve belinde spazm oluşan Yunus Çankaya bugünkü mücadelede forma giyemedi.

Antalya Atatürk Spor Salonu’nda oynanan Düzce Belediyesi karşılaşmasına  Baş Antrenör Şemsettin Baş, Düzce Belediyesi karşısına Karlo Vragoviç, Erdem İlter, Salih Uğraşan, Şahin Ekmen ve Dejan Borovnjak beşini sürdü. Düzce Belediyesi ise Cihan Amasyalı, Trevon Hughes, Hilmi Cantopçu, Erhan Yetim ve Fatih Eravcı beşiyle sahadaki yerini aldı.

 

Düzce Belediyesi karşılaşmanın ilk basketini Fatih Eravcı ile buldu. Bursaspor Durmazlar ise dev pivotu Dejan borovnjak ile bu baskete karşılık verdi. Düzce Belediyesi Fatih, Erhan Yetim, Cihan ile bulduğu sayılar ile ilk 5 dakikayı 10-7 üstünlük ile geçmesini bildi. Çeyreğin ikinci bölümünde Bursaspor Durmazlar Salih, Şahin, Borovnjak ve Karlo Vragoviç ile sayılar üretti ve ilk çeyreği 22-20 önde tamamladı.  

 

Karşılaşmanın ikinci çeyreğine Bursaspor Durmazlar etkili savunma yaparak başladı ve rakibini zor atışlara zorladı. Karlo Vragoviç, Cihad Şahin, Erdem İlter ve Cem Şahin ile sayılar bulan takımımız, farkı açtı ve son 2:40’a girilirken 17 sayı farkla 42-25 üstün olan oldu.  Çeyreğin geri kalan dakikalarında Bursaspor Durmazlar Erdem İlter ve Özgür Şahin ile sayılar buldu ve soyunma odasına 19 sayı farkla 47-28 önde girmesini başardı.

 

Mücadelenin ikinci yarısının ilk basketi Dejan Borovnjak’tan geldi. Bursaspor Durmazlar pota altından Dejan Borovnjak ve Karlo Vragoviç ile üç sayılık mevkiisinden ise Onur Sonsırma ile bulduğu sayılar ile ilk 5 dakikalık bölümü 56-32 önde geçti.  Çeyreğin geri kalan dakikalarında Erdem İlter ile sayılar üreten Bursaspor Durmazlar son çeyreğe 65-41 önde girdi.

Teknik heyet son periyotta kadroda rotasyona gitti. Selahattin, Cihan Hughes ile sayılar üreten Düzce Belediyesi farkı maçın bitimine 2.40 kala 9 sayıya indirdi. 69-60.

Geri kalan dakikalarda oyunu rölantiye alan takımımız sahadan 73-65 galip ayrılmasını bildi ve ikinci galibiyetini elde etti. Bursaspor Durmazlar’da Erdem İlter 16 sayı ile en skorer oyuncumuz oldu. Maçın ardından en değerli oyuncu da Erdem İlter seçildi.

 

C grubunda Bursaspor Durmazlar’ın yanı sıra Eskişehir Basket, Afyon Belediyesi, Petkimspor, Türk Telekom, Düzce Belediyesi ilk 2’ye girebilmek için mücadele ediyorlar.

Günün diğer müsabakaları ise Afyon Belediyespor – Petkimspor, Türk Telekom – Eskişehir Basket arasında oynanacak.

Bursaspor Durmazlar kupanın üçüncü gününde yarın saat:14:00’da Petkimspor ile Antalya Atatürk Spor Salonu’nda karşı karşıya gelecek.

 

MAÇMETRE

SALON: Antalya Atatürk

HAKEMLER: Uğur Özen, Yrd: Ogün Cılız, Musa Kazım Çetin

BURSASPOR DURMAZLAR : Erdem İlter 16, Özgür Şahin 3, Onur Sonsırma 4, Cem Coşkun 5, Salih Uğraşan 3, Cihad Şahin 7, Melih Kapucu,  Ceyhun Şengünün,  Karlo Vragovic 15, Şahin Ekmen 6, Dejan Borovnjak 14  

Baş Antrenör: Şemsettin Baş

DÜZCE BELEDİYESİ: Utku Bayraktar 2, Selahattin Akyol 15, Cihan Amasyalı 9,Mehmet Ersin Görkem, Trevon Hughes 8, Ömer Tayfun Karabey 5, Hilmi Cantopçu 9, Erdinç Balto 2, Oğuzhan Güzel, Anıl Binici 3, Erhan Yetim3, Fatih Eravcı 9

Baş Antrenör: Timuçin Meriç

PERİYOTLAR:

1.Periyot: Bursaspor Durmazlar 22–20 Düzce Belediyesi

2.Periyot: Bursaspor Durmazlar 47 ( 25) – ( 8 ) 28 Düzce Belediyesi

3.Periyot: Bursaspor Durmazlar 65 (18) – (13) 41Düzce Belediyesi

4.Periyot: Bursaspor Durmazlar 73 (12) – (24) 65 Düzce Belediyesi

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu