Düşmenin eşiğindeyiz!

Gerekli hamleler yapılmazsa Bursaspor’dan geriye sadece külleri kalacak… Tamamen yalnızlığa itilen Bursaspor’un transfer yasağını kaldırmak ve ikinci yarıda ligde kalmasını sağlamak için tüm şehrin Bursaspor arması etrafında birleşmesi şart. Zaman hızla daralıyor, şampiyon kulüp, transfer tahtasını açıp kadrosuna takviye yapamazsa bir kez daha küme düşecek.

Tarihinin en zor günlerinden geçen, ilk kez mücadele ettiği TFF 2. Lig’de düşme hattına demir atan Bursaspor’da kötü gidişata bir türlü ‘dur’ denemiyor. Transfer yasaklısı olarak girdiği sezonda Vakıfköy Futbol Akademisi ağırlıklı kadrosuyla mücadele eden, ligde oynadığı 17 maçta 4 galibiyet, 3 beraberlik ve 10 mağlubiyet alarak 16. sırada bulunan yeşil beyazlı ekip, oynadığı son 4 maçı kaybederek ateşi iyiden iyiye hissetmeye başladı.

ERTEKİN HAMLESİ DE OLMADI

Sezona Tahsin Tam ile başladıktan sonra istediği sonuçları alamayan ve Tam’ın istifasının ardından Sportif Direktör İsmail Ertekin’i teknik direktörlük görevine getiren Bursaspor yönetiminin bu hamlesi de işe yaramadı. Ertekin ile çıktığı ilk iki maçta 4 puan aldıktan sonra, yakalanan yükseliş ivmesini devam ettiremeyen, sonraki 4 maçta sıfır çeken Timsah, son haftaya girilirken, ilk yarıyı düşme hattında tamamlamayı garantiledi.

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Düşmenin eşiğinde miyiz???Çok iyimser bir yaklaşım oldu.Kadro kalitesizliğine ve oynanan rezalet futbola rağmen kümeden kurtulacağımıza inanan varsa akıl tutulması yaşıyor demektir Lütfen herkes kabullensin.Biz düşmeyi şimdiden garantiledik.

  40
  1
  1. @@bursasporluyuz yorumuna yanıt olarak

   Sevgili Bursasporlular Başkan ve yöneticiler kötü ve gidiyorlar siyasetçi kötü ve gitti peki onlar ile el ele kol kola yürüyen Selim’ler dukalar necmiler özcanlar cenkler raifler mehmetler tirbüncüler neden gitmez gitmedikleri için kent koşunu kıpırdatmıyor hepsi şimdi seçim var diye avantasını bekliyor bi Bursa yız deyip milli maçı bekliyorlar Bursaspor daha da küçülsün bize kalsın diye bekliyorlar bence hepsi çıkarcı ahlaksız şu an ki yönetim onlara kapı açıp adamlarını bedava içeri alıyor sonra büyük taraftar olunuyor siyasetçi de onları kullanmak istiyor yazıklar olsun

   11
   1
 2. Canberk, Ertuğrul, Furkan, Enver, hasan, Kubilay, ozan, berat bu 8 oyuncu bu ligi kaldıracak kapasitedeler, onbiri tamamlayarak 3 tane yetenekli genç futbolcu yokmu Bursasporun alt yapısında kardeşim? Bu nasıl planlama alt yapıdan futbolcu niye yetişmiyor, git amatör kümeden 3 yetenekli futbolcu al getir koy takıma bunu da mı yapamıyor bu takımın yöneticileri?

  17
  1
 3. zaten umutlar daha önceden kesilmişti ne yazikki beyin ölümünün gerçekleşmesi bekleniyor bursasporun.çorbacılardan kurtalamadığımız süre zaten işimiz zor bu borç yüküde apayrı olay zaten.geçmiş olsun

  7
  7
  1. @Yalçın Bulut yorumuna yanıt olarak

   Yahu ne eşiği?!.
   Bursaspor medyası olarak ligden ve gönüllülerden çoktan düştünüz.
   Sadece kendiniz düşseniz iyi de, kulübü ve taraftarı da yanınıza çektiniz…

   6
   10
 4. Çok üzü. Çok acı ama Bursa şehri bunu hak etti. Bunu en fanatik Bursalılar’ın bile Bursa şehrine karşı eski aşkı eski inançla savunamamalarından anlıyorum, görüyorum.Yaklaşık 2015 civarında Bursa’da bir şey değişti. Tüm şehirde bir gariplik gelişmeye başladı. Tribünler, şehrin yapısı, dinamikleri… Bursa birilerinin çiftliği haline geldi. Bu çok açıktı. Yerel seçimlerde de yine Bursa’da bir değişim yaşanmaması ve şehrin demografik yapısının da açıkça değişmesi bence kültürden finansa bir çok alanda şehrin kimyasını bozdu. Tüm bu süreçte yaşananları kademe kademe izledik. Bursa dışında yaşayan Bursalılar’ın en fanatik olanları bile, şehri sevenler olarak olarak ne yazık ki güzel Bursa’nın bozulduğunu fark ettik. Çok üzücü. Bunu söylemek çok zor ama Bursa bunu hak etti. Umarım güzel günlerine hem Bursa şehri hem de Bursaspor geri döner.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu