Dusan Alimpijevic’e TBF’den ceza!

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu tarafından Frutti Extra Bursaspor ve takıma başantrenörü Dusan Alimpijevic'in cezaları açıklandı.

Türkiye Basketbol Federasyonu resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle;

19 Kasım 2022 tarihinde Bursa’da Frutti Extra Bursaspor ve Galatasaray Nef arasında oynanan Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi müsabakası ile ilgili olarak;

(1) Bursaspor Basketbol Sportif Hizmetler A.Ş.’nin, gerçekleşen salon ve seyirci olayları nedeniyle;

(2) Eylemin 2022–2023 sezonu içerisinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ikinci kez (T.14.10.2022-E.2022/291) gerçekleştirilmesinden dolayı Basketbol Disiplin Talimatı’nın 38/1. ve 38/2. maddeleri gereğince 60.000,00 TL para cezası ile cezalandırılmasına,

(3) Eylemin Basketbol Süper Ligi Yönetim Esasları Talimatı’nın 69. maddesi uyarınca bir anons yapılmasına neden olduğu anlaşılmakla, ihlalin ağırlığı dikkate alınarak verilen cezaya ek olarak Basketbol Disiplin Talimatı’nın 38/6. maddesi gereğince 15.000,00 TL eklenmek sureti ile toplam 75.000,00-TL para cezası ile cezalandırılmasına,

(4) Bursaspor Basketbol Sportif Hizmetler A.Ş. antrenörü Dusan Alimpijevic’in, sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle Basketbol Disiplin Talimatı’nın 29/1. maddesi gereğince 25.000,00-TL para cezası ile cezalandırılmasına, samimi pişmanlığı ihtiva eden yazılı savunmaları Basketbol Disiplin Talimatı’nın 12. maddesinde düzenlenen takdiri indirim sebebi sayılmak sureti ile verilen ceza yarısına kadar indirilerek 12.500,00-TL para cezası ile cezalandırılmasına, oybirliği ile karar verilmiştir.

11 Yorum Onay bekleyen 3 yorum var

 1. Biz büyük(!) tribünüz; en büyük(!) taraftar biziz…
  Basketbolun da içine sıçıyoruz sonra da bizi bu hale kim getirdiyse beddua ediyoruz…
  Kendine beddua eden bir güruhuz…
  Bu büyük(!)lüğümüzden hepiniz gurur duyabilirsiniz…

  … LÜTFEN BURSASPOR BASKETBOL VE FUTBOL MÜSABAKALARINA BURSASPOR SEYİRCİSİ(!) ALINMASIN …

  12
  2
 2. Arkandayız hocam gençliğin verdiği enerjide olsa gerek bezen maç esnasında heyecandan sahanın içinede giriyor😀😃

  5
  2
 3. Eyvah. Kim ödiycek bu cezaları şimdi? Uludağ Gazoz pohu yedi. İşin yoksa şimdi bi çuval para öde ceza niyetine. Evlat acısı gşbi koyar valla. O parayla fabrikaya bi kamyon toz şeker alınır ve gazoz imalatının yükü hafifletilirdi. Kızıl ailesi pişman olmuştur amk bu işe girdiğine. Sen milyon yuğrolar dök basket takımı kur, çorbacı şerefsizler gelip türbünde kudursun, anasının dini gibi paraları sana ceza diye ödetsin. Bu inbelerin yüzünden kendini bilen bi tane adam yönetici olmak bi yana, Bursspor’un kapısından geçmiyor artık. Ortalık Emin Adanur’lara, Serdar Acarhoroz’lara falan kaldı.Tam çorbacıların sevdiği tipler. Kanlarını emerler amk, kanlarını….

  4
  1
 4. Şampiyon olduğumuz sezonun FAİR PLAY ödüllü taraftarının kökümü kurudu yahu.

  Yahu renkdaşlar,kardeşler,arkadaşlar lütfen kendinize mukayyet olun yahu.Tamam hakemelr bizi tahrik etse,yanlış ve kasıtlı kararlar versede ceza aalcak şekilde davranmayalım.
  Maalesef ülkemizde hukuk adamına göre işletiliyor.HAK-ADALET kavramları adamına göre tecelli ediyor amma bizde düzenbazlara fırsat vermeyelim yahuuu.

 5. uygulanacak ceza belli kim kufur ediyo ettiriyo basicaksin ömür boyu men cezasini başka türlü akillanmaz kimse o para cezasinida o taraftara kesiceksin kulübe degil…..

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu