Durum içler acısı!

Bursaspor Başkanı Ali Ay, başta yabancı oyuncu sayısı olmak üzere pek çok konuda değerlendirmede bulundu. Ali Ay, halen 14 olan yabancı oyuncu sayısını ilk etapta 10'a düşürülmesi gerektiğini söyledi.

Ali Ay, “Ben önümüzdeki sezon için yabancı oyuncu sayısını federasyon bir karar alsa da almasa da 10’dan fazla yapmayacağım. Bu konuda tavrım net” diye konuştu. Kulüpler Birliği Vakfı‘nda konuyla ilgili görüşlerini aktardığını belirten Başkan Ali Ay, “Kulüplerin mali tablolarının durumu içler acısı. Diğerlerine baktığınızda biz yine içlerinde en iyisi olan kulüplerden biriyiz. Ben Kulüpler Birliği’nde yabancı sayısının düşmesi tarafında olduğumu söyledim. Çünkü kulüplerin kurtuluşu ancak altyapıyla mümkün” dedi.

5 SEZON YABANCISIZ OYNAYALIM

Kulüp başkanlarının altyapıdan oyuncu çıkmadığını söylediğini belirten Ali Ay, “Maalesef işin kolayına kaçıyoruz. Gidiyoruz, yurtdışından futbolcu getiriyoruz. Büyük paralar gidiyor. Başkanlara şunu da söyledim; ‘Her maçta ilk 11’de muhakkak altyapıdan 2 oyuncuyu oynatma zorunluluğu getirelim. Hatta daha da ileri gidelim. 5 yıllık bir plan yapalım, rekabetse rekabet. Çünkü rekabetin eşit olması lazım. 5 yıl yabancısız oynayalım. Herkes Türk futbolcularla, altyapıdan yetiştirdiği futbolcularla oynasın. Ve 5 yıl bilançolarımızı toparlayalım. Sonra tekrar başlayalım.’ dedim. “Diğer başkanlar da düşüncelerini söylediler. Marka değerlerini gündeme getirdiler. Bu işin doğrusu yabancı sayısının düşmesi” diye konuştu.

23 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Pablo10batalla yorumuna yanıt olarak

   Adam biraz olsun haklı ali ayı çok sevmem ama bu konuşmasına biraz katılıyorum biraz düşünün eğer bizim altyapı olmazsa kadromuzda 23 oyuncu olacak bunlardan jovic , jhon ve paschalı çıkarırsan 20 oyuncu kalır bu 20 oyuncuyla ne yapmayı düşünüyon ayrıca altyapı olmazsa 3 kalecimizde olmaz yani elimizde kaleci kalmaz şuan da çoğu takım yabancı oyuncu oynatıyor altyapıya önem vermiyorlar eğer hiçbir takım altyapıya önem vermezse a milli takımın da hep yaşlılar oynar açıkcası bunu istemem

   12
   5
 1. Saçma saçma konuşmaya devam ediyorsun, hadi sen beş tane çıkardın, üç büyütülmüşler de dahil başka hangi takım altyapıdan o kadar adam çıkarabilecek? Kaldı ki marka değeri diyorsun, kuzey kore gibi kendini dışarıya kapattığın zaman hangi ülkede marka değerin kalır? Yayıncı kuruluştan bu kadar para alabilir misin? Her şeyi geçtim hala önümüzdeki sene için atıp tutuyorsun ya yemin ederim ben senin kadar yüzsüz başkan görmedim

  22
  13
 2. Sn.Başkanımız siz yabancı oyuncu sayısını azaltmak istemenizle haklısınız.Ancak bununda ilkini siz yapın ve gençlerimize her türlü eğitim ile fırsatı verin ki yabancıya daha az talep olsun.BURSASPOR’umuzun altyapısını bizler iyi biliyoruz amma reklamını ve daha fazla değerlendirilmesini yapmak siz yöneticilerimizin görevi.
  Dün akşam TS.Başkanının açıklamaları vardı.Ağaoğlu diyorki’ONUR’a 2 yıldır ücret veremiyoruz,PEREİRA ya ise 6 aydır ödeme yapmadık.KORUMA VE KOLLAMA altındaki üç kulübün durumu bundan farklıma hayır.Kaldı ki bu üç kulübün BASIN-DEVLET,HOLDİNG-SANATÇI-ESKİ OYUNCULARINDAN ciddi destekler aldığını görüyor ve biliyoruz.
  BURSA ve BURSASPOR’umuzun bu koruma ve kollama altındakilerle eşit şartlarda rekabeti maalesef yok.Buna karşın ALTYAPI gibi cevher alanımız var.Biz altyapımızı iyi değerlendirir,adaletli davranır isek eminimki her yıl hem a takımımıza katkısı çok olur hem de transferde her yıl ciddi rakamlar gelir elde ederiz.
  HAYIRLI CUMALAR.ALLA SAMİMİ VE DÜRÜST KULLARININ YAR YARDIMCISI OLSUN.

  7
  1
  1. @Hüseyin İlhan yorumuna yanıt olarak

   Sayın kardeşim olayı çok iyi toparlamissin.
   Tebrik ederim.
   Benim de şahsi fikrim bu yönde.
   Ilave yapmak gerekirse ;
   Tff nin ülke futbolunu geliştirmek adına Bursasporumuz un alt yapı modelini örnek alıp daha da ilerlemesi adına destek olmalıdır.
   Futbolu gelişmiş ülkelere baktığımızda oyuncu yetiştirme safhalarında en önemli etmenin eğitim olduğunu görebiliriz.
   Bursasporumuz eğitimi on planda tutarak daha nice oyunculari ulke futboluna hediye edeceğini biliyoruz.
   Bu konuda yetkililerin dikkat etmesi gereken en önemli konu şudur.
   Alt yapıya oyuncu seçerken ilk kriterin Bursaspor luluk olması gerekir.
   Hatta seçilecek miniklerin ebeveynleri bile çok iyi incelenip Bursaspor lu ailelerin çocuklarına öncelik verilmelidir. Çünkü başka takımlara sempatisi olan bireyler o takımlardan ilgi görünce tercihlerini onlardan yana kullanmaktadırlar.
   Son yıllarda bu konu alenen ortaya çıkmıştır.
   Şunu unutmayalım.
   Oyuncuyu yetiştirmek en kolayıdır.
   Zor olan kısmı yetişen oyuncuyu elde tutabilmektir.
   Alt yapıda emek sarfeden herkese saygilarimla….

   4
   1
 3. Sayın baskan bu önerilerinizi hiç biri ucuz ler tarafından kabul görmez.
  Çünkü onların alt yapıları yok.
  Dışarıdan oyuncu almaya mecburlar.
  Biz kulüp olarak futbolcu yetiştirme adına ülkenin en iyisi durumundayız.
  Yabancı oyuncu sınırı olsa da olmasa da bizim alt yapımız iyi üretiyor.
  Her ne kadar degerlendiremesek te geleceğimiz garanti altında diyebiliriz.
  Yönetimsel olarak kötünün iyisi olmamız bizi sevindirmesin.
  Bir an önce finansal dengeyi kurmalıyız.
  Çünkü uefa kriterlerini karşılar duruma gelmezsek tff gelmesi muhtemel cezaları ilk önce bize uygular. Hiç acımaz. tff bizi deneme tahtası olarak kullanıyor.
  Hani ülkede bir kanun uygulanırken pilot bölge seciyorlarya tff de bizi pilot takım yapıyor. Üzerimizde deniyor sonra yumusatip ıst takımlarına dönüyor.

  5
  1
  1. @16 BS 224 Texas yorumuna yanıt olarak

   üçüzlerin derya gibi altyapı imkanı var ama reklam transferleri yapıyorlar taraftar kitlesi için,yani tribünlere oynuyorlar.ama kraldan çok kralcı bizans medyasına bakarsanız Türk futboluna yaptıkları hizmetler!

 4. Bugün böyle konuşursun,önümüzdeki sene gene Le Guen gibi birini getirip takımı çöp yabancılarla doldurursun,sonrada dersinki ne yapalım Hoca istiyor !!! Bu yüzden geçmişte tecrübeyle sabit olduğu için,senin konuştuğun her kelam,verdiğin her sözün 2-3 günlük ömrü var,daha sonra sendeki devran değişiyor,bu sefer başka şeyler söylüyorsun,hatta bir gün önce söylediğin bir şeyi,ertesi gün hadi ya ben öylemi dedim,unutmuşum yada hatırlamıyorum dediğinde olduğu için,ben bu konuşmanı kaale bile almıyorum,nasılsa birkaç gün sonra aynı konu hakkında başka şeyler diyeceksin !!!!!

  3
  1
 5. Sanki TFF senin kafana silah dayayıp kadrona 14 tane yabancı alacaksın diye şart koşuyor. E istemiyorsan almazsın kardeşim bu kadar basit. Ama şunu da unutmayın, yabancı sınırlaması geldiği zaman karaktersiz, tembel ve ahlaksız Türk futbolcular iyice tepemize çıkar. Sercan’dan daha yeni kurtulabildik, Gs hala Tarık Çamdal ile uğraşıyor misal. O yüzden yabancı serbest olsun, biz altyapımızdan oyuncu çıkarmaya devam edelim, olsun bitsin.

  2
  1
 6. Eğri oturalım doğru konuşalım, diyorsunuz ki yabancısız oynayalım ama her transfer sezonunda takımı yabancı çöp oğlu çöplerle dolduruyorsunuz. John, Joviç, Kembo gibi çöp oyuncular sizin transferiniz sayın başkan. Buna dikkat edin.

  1
  1
  1. @Toros yorumuna yanıt olarak

   Jovic john tamam da kembo ya neden çöp deniyor.
   Evet bu oyuncu fazla kilolu ve atletik değil bunu görebiliyoruz fakat onu sezon başı kamplarına alabilseydik boyle mi olurdu.
   Şimdi diyoruz ki çöp.
   Ne kadar kolay sadece çöp.
   Bu oyuncu da göremediğimiz tek şey onun meziyetleri.
   Farkında degil misiniz adam iyi hazırlanmış olsa rakiplerini ipe dizip dönecek bir de düğüm atacak.
   Saygılarımla.

   6
   1
 7. ben her ne kadar ali ayı sevmesemde bu görüşlerine katılıyorum. bizi diğer takımlar ilgilendirmez biz yapalım. yabancı sayımızı git gide düşürelim. agu badu kembo sowa johna jovice saneye vereceğimiz oyuncuları yerli oyunclara versek en azından formanın hakkını verirler. yabancı oyuncu bir takımda 4 enfazla 5 yeterlidir. inşallah seneye bursasporumuzda 5 yabancı olur gerisi hep alt yapı ve yerlilerden oluşur

  1
  2
 8. Sayın başkanım altyapının önem ve değer kazanması için yabancı sayısının azalmasına gerek yok. Sen gerekli eğitimi verip yeteri kadar üstüne düşersen reklamını yaparsan senin altyapın önem ve değer kazanır zaten. Kaldı ki gerek ilgi gerek değeri biz kendi altyapımıza vermezken başkalarından bekliyoruz ve oyuncular bedavaya kaçıp gidiyorlar sadece düşük miktarda yetiştirne bedeli alıyoruz

  1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı