Durduramadık!

Basketbol Federasyonu’nun kulübümüze vermiş olduğu 1 maç seyircisiz oynama nedeniyle taraftarımızdan yoksun olarak çıktığımız mücadeleyi Amatör Şubelerden Sorumlu Yönetim Kurulu üyemiz Sezer Sezgin, Gayrimenkul Yatırımlar A.Ş ve Akaryakıt A.Ş’den Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Yusuf Arslan ,Genel Müdürümüz Erhan Başoğlu ile birlikte karşılaşmayı izledi.

Baş Antrenörümüz Şemsettin Baş sahaya Özgür Şahin, Salih Uğraşan, Yunus Çankaya, Karlo Vragoviç ve Dejan Borovnjak 5’ini sürdü.

Konuk ekip ise Brandon Brown, Alican Güney, Umutcan Özyıldırım, Uğur Can Aksoy ve Walter Lemon Jr. Beşiyle sahadaki yerini aldı.

Karşılaşmanın ilk sayılarını İstanbulspor Beylikdüzü takımında Brandon Brown buldu. Bursaspor’umuzun ilk basketi ise Karlo Vragoviç’ten geldi. İstanbulspor Beylikdüzü takımı maça yüksek şut yüzdesi ile başladı ve ilk 2 dakikayı 10-2 üstünlükle geçti.

Bu dakikadan sonra Karlo ve Özgür ile sayılar üreten takımımız çeyreğin bitimine 6:15 kala 12-7’lik skorla geçildi.  Çeyreğin geri kalan bölümünde Borovnjak ve  ve Erdem İlter ile sayılar üretirken İstanbuşspor Beylikdüzü Brown ile sayılar bulmaya devam etti ve ilk çeyreği  12 sayı farkla 15-27 önde tamamladı. Bu çeyrekte Brandon Brown 16 sayı üretti.

Karşılaşmanın ikinci çeyreğinin ilk 4 dakikalık bölümünde her iki takımda skor üretmekte zorlandı. Bu bölümde Şahin Ekmen’in üç sayılık basketi vardı. 18-29

Bursaspor Durmazlar çeyreğin bitimine 5:11 kala Onur Sonsırma’nın üç sayılık basketiyle farkı 7’ye indirdi. 23-30.. Bu dakikadan sonra takımımız skor üretmekte zorlanırken, konuk takım  Walter Lemon Jr ile sayılar buldu ve çeyreğin bitimine 2.35 kala 41-27 İstanbulspor Beylikdüzü takımının üstünlüğü ile geçildi.  Geri kalan dakikalarda Berkay ve Umutcan ile sayılar bulan İstanbulspor Beylikdüzü soyunma odasına 49-32 üstünlükle girdi.

Bursaspor Durmazlar’da ilk yarıda Karlo Vragoviç 9, Dejan Borovnjak 6 sayı üretti. İstanbulspor Beylikdüzü takımında ise Brown 16, Walter Lemon Jr 12 sayı attı.

Karşılaşmanın ilk basketi Özgür Şahin’den geldi.  İlk 5 dakikalık bölüm karşılıklı basketler ile geçildi. 43-63 .. Bursaspor Durmazlar Özgür Şahin ile sayılar bulurken İstanbulspor Beylikdüzü ABD’li oyuncu ile sayılar üretti.  

Geri kalan bölümde Bursaspor Durmazlar Dejan Borovnjak ve Onur Sonsırma ile sayılar üretti ve son çeyreğe 11 sayı farkla 58-69 geride girdi.

Maçın son çeyreği oldukça elektrikli başladı. Bursaspor Durmazlar Borovnjak ve Salih ile sayılar üretirken İstanbulspor Umutcan ve Brown ile sayılar buldu. Maçın bitimine 5:52 dakika kala fark Dejan Borovnjak’ın basket faulden bulduğu sayılar 9’a indi.  Maçın son bölümünde karşılıklı basketler ile geçildi ve maç İstanbulspor Beylikdüzü takımının 88-78 üstünlüğü ile sona erdi.

Maçın en skorer ismi 27 sayı üreten Walter Lemon Jr olurken Bursaspor’umuzda Dejan Borovnjak 24 sayıyla oynadı.

 

 

MAÇMETRE

SALON: Bursa Atatürk Spor Salonu

HAKEMLER: Tunçtan Durmuşcan, Yrd. Aydın Karaçam, Ali Köseoğlu

BURSASPOR DURMAZLAR: Erdem İlter 8, Özgür Şahin 10, Onur Sonsırma 5, Cem Coşkun 2, Salih Uğraşan 5, Yunus Çankaya 4, Cihad Şahin 2, Melih Kapucu, Ceyhun Şengünün, Karlo Vragovi 23ç, Şahin Ekmen 5, Dejan Borovnjak 24

İSTANBULSPOR BEYLİKDÜZÜ: Mete Akgültan, Brandon Brown 22, Barış Ömer Erlim 4, Berkay Sinirlioğlu 10, Alican Güney 4, Umutcan Özyıldırım 5, Burak Selen 3, Uğur Can Aksoy 8, Mustafa Baki Görür 5, Musa Güneş, Walter Lemon Jr 27

PERİYOTLAR:

1.Periyot: Bursaspor Durmazlar 15-27 İstanbulspor Beylikdüzü

2.Periyot: Bursaspor Durmalar 32 (17)- (22) 49 İstanbulspor Beylikdüzü

3.Periyot: Bursaspor Durmalar 58 (26) – (20) 69 İstanbulspor Beylikdüzü

4.Periyot: Bursaspor Durmalar 78 (20) – (19) 88  İstanbulspor Beylikdüzü

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu