Dünya varmış!

Olay Medya Spor Yazarı Erdal Akçay'ın Bursaspor-Kayserispor maçı değerlendirmesidir.

Mayıs ayında kongre var, kulisler fokurdamaya başladı…

Takım geçen yılın ikinci yarısında olduğu gibi yine kahır mektupları yazdırıyor.

Bir tarafta Başkan Ali Ay, diğer tarafta sergilenen futbol nedeniyle Teknik Direktör Paul Le Guen hedef tahtasında oturuyor.

9 maçta galibiyete hasret kalmış camiadaki bu öfkeyi anlayışla karşılamak lazım.

Herkesin beklentisi daha iyi bir Bursaspor izlemek. Uğruna binlerce kilometre kat ettikleri takımlarının başlarını öne eğdirmemesi.

Dün 54. yaş günü olan Paul Le Guen için bıçak sırtı maçtı Kayserispor mücadelesi. Ya devam, ya tamam maçından derin bir oh çekerek çıktı Fransız çalıştırıcı.

Hafta içinde Özlüce’nin kapılarının dış dünyaya kapanması yaramış. Futbolcular daha istekliydi. Belki çok fazla pozisyon üretemediler ama Batalla’nın kilit pasında Stancu’nun golüyle rakibi nakavt edip şeytanın bacağını kırdılar.

24 maçta 30 puan elbette Bursaspor için yeterli değil, ama alt grupla ilişiğini kesip kafaların yukarıya kaldırılması adına önemli bir galibiyet oldu dün akşam.

Kart blokelere rağmen tribündeki 15 bin dolayındaki taraftarın takımlarını sahiplenmesi, futbolculara moral vermesi çok önemliydi. Herkesin tek dileği ve beklentisi bu geminin sağ salim limana yanaşması. Geçen sezondan gerekli derslerin alınmasıyla birlikle kalan 10 haftada taraftarın takımlarına daha da sahip çıkacağını düşünüyorum.

Doğrusu da bu zaten.

Hep diyoruz ya başka Bursaspor yok diye…

350 milyon lirayı aşan borcuyla bu kulübün başka bir ligde oynamasını aklımızın ucundan bile geçirmemeliyiz.

Mayıs ayı gelince olağan genel kurulda herkes eteğindeki taşları döker. Umarız artık bu camiaya böyle kötü 2 sezon yaşatmayacak çok güçlü bir yönetim göreve gelir.

Dünkü galibiyetten dolayı emeği geçenleri kutluyorum.

Osmanlıspor maçında da devamını bekliyoruz.

2 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Ya arkadaş senin yazdığın yorumlar niye böyle insan ın içini karartıyor. Niye iyi şeyler yazamıyorsun. Dostum Allahaşkına bir kerede iyi şeyler yaz .Olaylar lara birazda iyi gözle bak . Senin hayata bakışında böyle ikiyüzlü mü çok merak ediyorum. Eksiliyen Adil.

    3
    3

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu