Dosyalar için ciddi meblağlar ödedik

Bursaspor Kulübü Genel Sekreteri Erkan Öncel gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Erkan Öncel basın toplantısında şöyle konuştu;

Değerli basın mensupları, ekranlarınızın başında bizleri takip eden taraftarlarımız, hepiniz hoş geldiniz.
Uzun zamandır gündemi işgal eden konularla ilgili bugün burada toplandık ve şeffaf bir şekilde kamuoyunu aydınlatmak istedik.

Öncelikle geçen yönetim döneminde açılan davalarla başlamak istiyorum.

Toplam 12 dosyadan 8’i hukuk, 4’ü ceza davası olmak üzere toplamda 12 dava açılmıştır.

Bu davaların kontrolü için dışarıdan hukuk bürolarıyla anlaşmalar yapılmıştır. Bu hususlarla ilgili olarak dün tarafımıza, davaların dosya numaralarını içeren bir Excel dosyası verilmiştir.

Bilgi konusunda bir eksiklik yaşanmıştır, maalesef evraklar kulüpte bulunmamaktaydı. Biz sürece hakim oldukları için önceki sözleşmeli avukatlarıyla devam etmek istedik, ancak Mayıs’ta gerçekleşecek seçimi mazeret göstererek affını istediler. Biz de kulüp yönetimi olarak bunu kabul ettik.

Bu hususların ardından bir önceki yönetimle anlaşma yapılan 4 hukuk bürosuyla ve toplam 8 avukat ile vekalet ilişkimizi sona erdirdik. Ayrıca davalara bakan hukuk bürolarına da kulübümüz tarafından ciddi rakamlar ödenmiştir.

Şeffaf bir şekilde devam etmek istediğimiz için bu sürece kulübümüzün avukatıyla devam edilecektir. Kendisi bu konuda yeterli donanıma sahiptir. Hukuk Kurulumuzda toplam 6 avukatımız bulunmaktadır. Onların da desteği bizimle olacaktır.

19 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. sevgili erkan öncel,
  1- bu kadar borç, kaos ve güvensizliğin hakim olduğu bir ortamda hangi cesaretle yönetime aday oldunuz?
  2- medya ve taraftarın son derece sabırsız ve skor odaklı olduğunu, hangi yönetim olursa olsun olası 3-4 kötü sonuçta çatlak sesler çıkarmaya başladığı konusunda ki fikriniz?
  3- benzer kötü sonuçlara rağmen önceki yönetimlere gösterilmeyen, (buna İbrahim Yazıcı da dahil) özellikle de medya+teksastan gelen bu sınırsız hoşgörü size neden tanınıyor olabilir?
  4- kaç hafta geçti oyun kalitemiz artmadı. maddi kaynaklarınızı bilmiyoruz. hepsinden önemlisi hastalığımıza ne teşhis koydunuz? reçeteniz, tedavi yöntemleriniz neler olacak? yani kurtuluş programınız?
  5- size nasıl, neden ve niçin güvenmeliyiz?

  33
  2
 2. Bravo Erkan abi. Bu eski çapulcu yönetimin büyün foyalarını çıkarın da millet gerçek yüzlerini görsün abi. Eski Asbaşkan manken Metin’in, Özlüce tesislerinden masa ve sandalyeleri Altıparmak’ta kendi emlakçı dükkanına götürdüğü söyleniyo. Doğru mu abi?

  26
  24
 3. Recep Günay ‘ın neden davalar peşinde koştuğu anlaşıldı.
  Derdi Bursaspor’un menfaatleri değil, davaları dışarıdan avukatlara verip ortaklaşa Bursaspor’un kanını emmekmiş

  22
  17
  1. @GREEN MİLE yorumuna yanıt olarak

   La avukatlık ücretinden ne olur ne kadar sığ kafalarınız var kulubun borcu mılyarları bulmus hala avukat ucretini alacak diyorsunuz

   10
   1
   1. @CMC yorumuna yanıt olarak

    Mahalle kahvesinde okeye 4. Kovalayan adamdan nasıl bir performans bekliyorsunuz?
    O para kapasiteni aşar bile.
    Biraz düşünme ve irdeleme yeteneğinizi kullanırsanız bana hak vereceksiniz.

    5
    3
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Nasılsa tahmin etmiştik ! Açıkçası dava vs kalmadı bitti kapandı gitti herşey 🙈 ne amigonun açtığı dava kaldı nede Bursaspor’un açtığı davalar birde büyük para verildiğini söylüyor 🙈 Allah aşkına hangi avukat bir davayı alırken müvekkil banka hesabında para olmadan tek mektup yazıyor? Bye Bye Bursaspor Bye Bye Neşe Muhabbet Dernek Bye Bye

   14
   4
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Davalara değil mevcut dava açan avukatlara ödeme yapılıyor çünkü onlar davadan çekiliyor mecburen başka avukatlarada para ödeniyor okuduğunuzu doğru anlıyalım

   4
   1
 4. Bu toplantıdan sonra Bursaspor lu taraftarlar arasında zorunlu olarak şüpheler doğmaktadır. Eski yönetim zamanında başarısızlıklara tahammül göstermeyen başta Texas ve bazı köşe yazarları yine devam eden başarısızlıklar olmasına rağmen seslerini kısıtlar, tık yok.
  Bu yönetim söylentileri dogrularcasina işler yapmaya başladı. İlk iş tahtanın açılması konusu olması gerekirken eski yönetimin açtığı davaları yürüten hukuk bürosu ve avukatların iş ve işlemleri durduruldu. Camia bu durumu sorgulamaz mi? Niçin kardeşim bu hukuk büro ve 8 avukatın işini sonlandiriyorsunuz? Gerekçe onlara ödenecek olan para mı, veya önceki yönetimlerin yaptığı usulsüzlüklerin açığa çıkmasına engel olmak mı isteniyor? Kendi avukatlarımız da konuya vakifmis ta ondan bu avukatların işine son verilmiş miş. Madem bizim avukatlar konuya vakıf ti eski yönetim bunu bilmeden mi başka avukatlara yöneldi. Yapılan eski yolsuzluklardan bizim avukatların haberi vardı konuya vakıf ti niye müdahale etmediler. Yolsuzluk yapan yönetimlere niye göz yumdular?
  Son diğer konu ise R. G.giderken dosyaları da götürmüş. Delillerin kaybolmasını engellemek için mi dosyalar götürüldü. Öyle bir şüphe varsa bu doğru bir hamle değil mi? Gerçek Bursaspor lular bu yönetimin geliş sebebinin bu olduğuna inanmakta haklı değiller mi?

  3
  1
 5. Sayın Öncel madem amacın
  Şeffafflık öncelikle dava dosyaları için
  Avukatlara ne kadar ödeme yapıldı ve
  Bundan sonra yapılacak olan ödeme
  Ne kadar bi öngörünüz yok mu

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu