Dostu düşman düşmanı dost!

Siyaseti bile gölgede bırakan karışık işler/ilişkilerKoltuk tatlı olunca, her yol da mübah gözüküyor herhalde…

Recep Bölükbaşı’nın 1,5 sezonluk görev süresi içinde en çok ne dikkatimi çekti biliyor musunuz? “Bölükbaşı başkan olsun” diye her türlü hainliği yapanların, onun gitmesi için her türlü yolu denemeleri…

..Ve Bursaspor öyle bir hal aldı ki, dostu düşman, düşmanı da dost yapmaya başladı…

Siyaseti bile gölgede bırakan karışık işler/ilişkilerKoltuk tatlı olunca, her yol da mübah gözüküyor herhalde…

3 KEZ ARADIM ŞAHİTLERİM VAR

Gelelim kongre sürecine;

Herkesin kafa çorba gibi… Aday olan, olmayan, olmayı düşünen kim varsa… Hesaplar, kitaplar, kulisler 4 bilinmeyenli denklemi çözmeye çalışıyor…

Dün sabah Mali Asbaşkan Kemal Güler’le görüştük; Timur Noyan’la yaptığı görüşmelerin kamuoyuna yansıma şeklinden dolayı bir hayli bozuk… Olayı şöyle özetledi;“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı BTSO ödül gecesinde Timur Noyan’la karşılaştık. Aday olmayı düşünmediğini ancak projelerini verebileceğini söyledi. Bende bunu başkanımız Recep Bölükbaşı’na ilettim. Bir gün sonra telefonla görüştüler, karşılıklı davetler oldu ama iki taraf da bunu kabul etmedi. İki gün sonra ben, başkanımız ve Faruk Bakgör, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye gittik. Timur beyin de gideceğini öğrendik. Başkanımız yanımdayken aradım, neden ziyaret ettiğini sordum. Diğeri de aynı günün akşamında gerçekleşti. Kendisine “Nereye adaysın” diye sordum, yanımızda da yönetim kurulu arkadaşlarım vardı telefonun megafonunu da açtım, “Site yönetimine” diye esprili bir cevap verdi. Kısaca kendisiyle 3 kez telefonla konuştum. İkisinde başkanımız Recep Bölükbaşı yanımdaydı, diğerinde ise yönetim kurulundaki bazı arkadaşlarım. Mersin İdmanyurdu maçında da karşılaştık, -İki kişinin konuştuğunu üçüncü kişiye farklı mı anlatıyosun?- dedim. Yanındaki arkadaşlarını, birlikte yola çıktığı arkadaşlarını kötüledi. Durum bundan ibaret.”

MADDİ KATKI İSTEMİYOR

Aynı gün, Timur Noyan’ın listesinde olması muhtemel benim de inandığım bir yönetici adayı aradı… Ona da, “Mali tablo ne olacak. Timur beyin de işi kredi çekerek toparlayacağı konuşuluyor”dedim… “Ben kredi işini bilmiyorum, zannetmiyorum da ama Timur Bey, -10 milyon dolar hazır, bunu 20 yapmaya çalışıyorum- diye konuşuyor. Yönetici katkısı da istemiyor” cevabını verdi.

4 YILDA 41 MİLYON EURO

Gün içerisinde yine değer verdiğim eski yöneticilerden biriyle daha görüşmem oldu, kulübün mali durumuyla ilgili ilginç bilgiler verdi; “Bursaspor’un 270 milyon lira borcu gözüküyor ama bu 2019 yılına kadar olan borç… Transfere 4 yıl için 41 milyon Euro yazılmış. Yani 120 milyon lira. 4 yıl sürecinde gidenler olacak ve bu rakam belki de yarı yarıya inecek. Bankalara borç 50 küsür milyon lira. Mevcut banka devre dışı bırakılıp, yeni bir yapılanmaya gidilebilir. Tek dert, her ay futbolculara (5 milyon lira), vergiye (2 milyon lira) ve personele (1 milyon 200 bin lira) ödenecek maaş. İki ay geriden geldiğimizi düşünürsek, yeni gelecek yönetimin cebinde en az 15 milyon lirası olmalı. Sezon sonu futbolcu satışından da önemli gelir elde edilebilir.”

İKİSİNE 10 MİLYON EURO

Tesadüf bu ya, hemen akabinde “Serdar Aziz ve Emre Taşdemir’e toplamda 10 milyon Euro”vermeye hazır iki kulübün olduğu bilgisi geldi. Başkan Bölükbaşı, bu teklife “Satamayız bizi sokağa çıkarmazlar” diye kibarca reddetmiş ama aklınızda bulunsun. Bu arada, Hamza Hoca’nın, Josue’yiistemediği bilgisini vermiştik. Bunların arasına eğer kulüp bulabilirlerse Traore ve Advincula’yı da ekleyebilirsiniz.

KARA LEKE OLARAK DURUR

İbra konusu da gündemi meşkul ediyor. Bunu da eski yöneticilerden Avukat Öztürk Yazıcı’ya sordum;“Mevcut yönetim kongrede ibra edilmezse seçilen yönetimin kucağına bir bomba bırakılmış olur. Çünkü, Bursaspor kulübünü temsilen sadece onlar dava açabilir. Yalnız şu da var, yönetim ibra olsa bile herhangi bir üye bireysel olarak da dava açma hakkına sahip. Ben olsam, dava açıp kulübün adını mahkemelerde dolaştırmak yerine, çok sağlam bir denetleme şirketine denetletir çıkan sonucu eksiksiz kamuoyuna açıklarım. Ben bu ibra işinden bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum. İbra çıkmazsa mevcut yönetimin üzerinde kara bir leke olarak durur” dedi.

VAKIF KONGRESİ NE ZAMAN?

Yazıcı, Bursaspor Vakfı’nın genel kurulunu da 8 Ocak’ta gerçekleştireceklerini duyurdu. Bilginiz olsun.

Bu arada, dün başkan adayı olacağını açıklayan Burhan Ilgın ziyaretime geldi. Kısaca, devre arasında transfer yapmayı düşünmediğini, altyapıdan takviyelerle bu durumu çözeceğini önceliğinin mali tablo olduğunu anlattı.

Kulisler oldukça hareketli… Şu an en ciddi aday Timur Noyan gibi gözüküyor ama ben yalnız kalacağını düşünmüyorum.

Ya siz?

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu