Dört dörtlük Bursaspor

Olay Medya Spor Yazarı Cevdet Altınel'in Akhisarspor - Bursaspor maçı değerlendirmesidir.

Bu galibiyet öyle böyle bir galibiyet değil. Son 3 sezonun belkide en muhteşem skoru.

Akhisar’daki geri dönüş her takımın yapacağı bir şey değil. Yavaş yavaş  kaosun

tekrar ayak seslerinin duyulmaya başladığı anda Bursaspor bir anda tüm sezona damgasını vuracak bir sonuca imza attı. Samet Aybaba’nın yeşil beyazlılara kattığı en önemli şey “pes etmeme kimliği”ni oyunculara aşılamasıydı. Bundan önce bunun sınavı da iyi verilmişti. Ama Akhisar gibi son dönemlerde ters gelen bir takım karşısında 2-0 geriye düşüp, 4-2 maçı almak tek kelime ile olağanüstüydü. Recep Çetin, Final programında “ne olursa olsun bizim koşu

tempomuza ayak uyduramazlar” demişti. Haklı çıktı, özellikle 2. devrede… Samet Hoca’nın yaptığı dokunuşlar karşılaşmanın seyrini tamamen değiştirdi. Yan toplarda kaleci Okan ve defans bloğundan yapılan hatalar nedeniyle yenilen 2 gol Bursaspor’a yakışmayan cinstendi. Ama ne olduysa 25. dakikada oldu. Samet Hoca bir anda Burak Kapacak’ı kenara alırken, gözümüzün tutmadığı Umut Nayir’i sahaya sürdü. Artık bir vahiy mi geldi? Bir his mi, yoksa ustalık mı? Ne derseniz deyin bu hamle maçta her şeyi değiştirdi. Forvet başlayan Tunay Torun sağ kanatta kendini buldu. 45+2’de Tunay’ın Umut Nayir’e “al da at” dercesine yaptığı orta ve gelen gol, Akhisar’ı bir anda darmadağan ederken yeşil beyazlılar 2. devre için aradığı “can suyu”nu buldu.

Saivet’in çıkma vakti geldi” dediğimiz dakikalarda Senegalli’nin çıkardığı pas ve Umut Nayir’in bitiriciliği Latovlevici’den geldiğinden bu yana uzaklardan güzel golünü bekledik. Rumen oyuncu tam da maçında ve zamanında öyle bir füze çıkardı ki; maçın hikayesinde olması gereken bölümü de tamamladı. Ve “The End…” Chedjou’nun  normalde defansta olması gereken dakikalarda gol araması ve genç Ramazan Keskin’in oyuna girer girmez topla ilk buluşmasında golü yapması

filmin de adını ortaya çıkardı: “Dört dörtlük Bursaspor.” Samet Hoca bu maçtan önce futbol şansından da söz etmişti. Bu kez ilkyarıda Umut Meraş’ın ve skor 3-2 iken Ertuğrul Ersoy’un da hakkını teslim ederek bu şansın bu kez Bursaspor’un yanında olduğunu söylemek yanlış olmaz. Vallahi emeği geçenlere helal olsun. Camia böyle bir galibiyeti uzun süredir fazlasıyla özlemişti.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu