Divan’da Seçim Yapıldı!..

Bursaspor Olağan Divan Kurulu Toplantısı Almira Otel'de gerçekleştirildi. Divan kurulu toplantısına Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı ve İşadamı Cavit Çağlar da katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Divan Kurulu Başkanı Kadir Şankaya, Bursaspor'u en iyi şekilde temsil etmek için çalıştıklarını belirterek, "Kulübümüze zarar verici düzen olmaması için elimziden geleni sarf ettik. Yaptığımız toplantılarda üyelerinin görüşlerini en ufak ayrıntısına kadar inceledik. Gerekli makam ve mercilere konuyu iletti. Barışı sevgiyi ve saygıyı ön plada tutmak toplumun en önemil görevidir. Bursaspor, Bursa'da yaşayan insanların ortak hedefi ve paydasıdır. Elbetteki icranın başında olan Bursaspor'u gönülden seven kentin dinamiklerine büyük işler düşüyor. Bursapor var olduğu müddetçce yapılanları unutmayacak kadar ufku açıktır" dedi.

 

"50. YILIMIZDA ŞAMPİYON OLMALIYIZ"

Eski Devlet Bakanı ve İşadamı Cavit Çağlar, Bursaspor'un 2013 yılında 50. yılını kutlayacağını belirterek, divan kurulunun daha aktif çalışması gerektiğini vurguladı. Çağlar, "Ben kulüpte 86 numaralı üyeyim. 16 yaşında üye oldum. Güzel bir şey. Bu divanı çalıştırmak lazım. Her şeyi kulüp yönetiminden istememek lazım. Bu divanda 3 ayda bir toplanıyoruz. Arkadaşlar düşüncelerini rahatlıkla söyleyebilmeli. Bursaspor ulu bir çınar oldu. Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray 100 yıl yaşadı ama 50 yıl da az değil. Türkiye'nin şampiyonu olduk. İnşallah 50. yılımızda da bir kez daha şampiyon oluruz. Çünkü yönetim ve şehir buna alıştı" diye konuştu.

 

"CAS'TA HAKLILIĞIMIZ ORTAYA ÇIKTI"

CAS'ının kararı doğrultusunda Bursaspor'un UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele etmesine izin verilmesinde yönetimin başarılı çalışmalar yaptığını ifade eden Çağlar, "Haklılığımız meydana çıkardılar. Kendilerini kutluyorum. Bu bir başarıdır. Borcumuz yok. Faiziyle ödedik. Yabancı futbolcumuzun görevini yapmamış olmasını UEFA görmedi. Yönetim kurulu iyi bir örnek sergiledi. Kendinden evvelki yönetimi halka şikayet etmedi. Hata yapılabilir. Bunlar bilerek yapılmadı. Divanın çalıştırılmasında yarar olduğunu görüyorum. Laf olsun diye toplanmayalım. Bazı şeylerden rahatsızlık duymayalım. Her zaman Bursaspor'da para konuşulurdu. Ne olacak denirdi. Gelirler iyi arttı. İyi yönetiliyor ki kulüp ekonomik yönden ses çıkmıyor" ifadelerini kullandı.

 

"BU SENE LİGİ ZORLAYACAĞIZ"

Bursaspor'un ligi bu sene zorlayacağını belirten Çağlar, şöyle devam etti: "Bursaspor ligi iyi zorlayacak. Oturan bir takım var. Güven var. Bu arada yönetim kurulu da hiçbir zaman için sesini çıkarmamazlık yapmasın. Gelsinler burada her şeyi konuşsunlar. Biz birbirimize sevdalıyız."

 

Bursa İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, futbolda şiddetin önlenmesi konusunda ortak hareket edilmesi gerektiğini dile getirerek, "Sporda şiddeti önlemek için ne olabilir konusunda toplantılar yaptık. El birliğiyle sporda şiddeti nasıl önleyebiliriz. İnsanlar günlük yaşantısında stres içerisinde sürekli deşarja ihtiyaçları var. 15 günde 1 maçlarımız oluyor. Maçta nasıl streslerini atacaklar? Bunun hesabını yapıyorlar. Bursa'mızın en önemli konusu Bursaspordur. Bu ortak faydayı en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Bizim amacımız herkesin maçı izleyebilmesi için sizlerin desteğini bekliyorum" dedi.

 

Tek listeyle yapıyan seçimde mevcut başkan Kadir Şankaya kongrede güven tazeledi. Divan yönetim kurulu, Burhan Vatan, Galip Sakder, Erhan Mendi. Atilla Tatveren'den oluştu.

 

Kaynak:İhlas Haber Ajansı

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu