Divan kurulundan Mesut Mestan açıklaması

Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu bir açıklama yayımladı.

Açıklama şöyle;

Bursaspor Kamuoyuna,

Değerli Bursasporlular, 1 sezon boyunca Bursaspor’umuzun layık olduğu Süper Lig’e çıkması için, gösterilen gayreti, zor şartlar olmasına rağmen hep birlikte alkışladık. Suçlu aramanın bugünden sonra doğru bir tespit olduğunu düşünmüyoruz. Eskiye takılı kalmak gelecek planlarını da zafiyete uğratır düşüncesi ile,  kulübümüzün bu günlerden nefes alarak çıkması için, Bursa’daki tüm spor camiasının, tüm iş adamlarımızın, bütün Sivil toplum örgütlerinin, muhalefet ve iktidar partisine mensup siyasilerin, belediye başkanlarının, kenetlenip geleceğin planlarının bugünden itibaren yapılması kaçınılmazdır.
Görüldüğü gibi, mali portre tek başına kimsenin taşıyabileceği bir yük değildir, o bakımdan, yeniden, idari, teknik, ve mali olarak iyileştirmenin bir an evvel hayat geçmesi ve yeniden yapılanması kaçınılmazdır.
Bursaspor’u seven herkesi bu göreve davet ediyoruz.
Bu gerçekler doğrultusunda, 29.07.2020 günü akşamı, Bursaspor başkanı ve yönetim kurulu ile divan yönetim kurulu olarak yapmış olduğumuz toplantıda, bu görüş ve düşüncelerimiz, Başkan ve Yönetime aktarılmıştır. Buna istinaden Sayın Başkan’da, bu belirsizliğin ortadan kalkması adına Kurban Bayramının hemen akabinde gerekli açıklamayı yapacaklarını beyan etmişlerdir.
Bu vesile ile Kurban Bayramımızın ve verilecek kararın camiamız adına hayırlı olmasını diliyoruz.

Bursaspor Divan Başkalık Kurulu Adına
İdris Sevinç

36 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Neyi bekliyorsun Mestan? Kaybedecek 1 dakikamız yok borç gırtlağa dayanmış istifa et yeni yönetim yoluna baksın. Başkan seçildiğin zaman yönetim listenden lemi keskini çıkardığında anlamıştım nasıl biri oldugunu. Yeni gelen yönetim mümkünse projeleriyle gelsin. Koç veya Sabancıdan bir başkan bulamayacağımıza göre projesi olan başkan gelmeli. Kulübe kalıcı gelir sağlamalı

  75
  3
  1. @Koris yorumuna yanıt olarak

   Gidip bi prestijli finans kuruluşuyla anlaşmak bursaspor için 5 yıllık 10 yıllık mali plan hazırlamak bu kadar zor mu anlamıyorum sinirden deliye dönüyorum tamam borç çok da plan programla borç ödenecek bi kaç sene süper lig yok deseler itiraz etmeyiz . Şu an herkesin sinirlendiği belirsizlik hali ulan kaç gün oldu başkan tek kelime etmedi mestanla bu iş olmaz çok belli

   34
  2. @Koris yorumuna yanıt olarak

   Bazı spor yazarları, işkembei Kübradan sallıyor. Bursaspor bu işin peşini bırakmamalı. Uefa pandemi nedeniyle kararları federasyonlara bıraktı AMA şu maddeler içinde
   1-şu anki haliyle tescil
   2-bu sezonu oynanmamış kabul et
   3-önlemleri alabilirsen OYNAT
   Tff 3.Şıkkı uyguladı
   Madem ki oynattın düşen düşer. Düşmeyi kaldırmak için ilk 2 maddeyi uygulasa olurdu. Ama hem oynat hem düşmeyi kaldır
   İşte bu yüzden Bursaspor bunu neden göstererek itiraz etmeli sonuna kadar..
   Bunu reddedecek durumu yok uefa nın
   Resmen hak gaspı var madem düşmeyi kaldırdın pandemi öncesi sıralamada 3. Olan Bursasporu lige almak zorundadır

   44
   1
 2. Cek cek cak cak .. Bu kadar mı rahat olursunuz. ?Yok konuşacaklarmış yok şehrin ileri gelenleri konuşacaklarmış yok siyasi parti mensupları ile konuşacaklarmış … Takım gidiyor takım neyin peşindesiniz. .. Biz taraftarlar üzülüyoruz da niye işleri ağırdan alıyorsunuz. ??? 5.sezondur kan ağlıyoruz hiç mi vicdan azabı duymuyorsunuz. .. YAZIKLAR OLSUN YAZIKLAR. .. DAHA NEYİ NİYE BEKLİYORSUNUZ. .. KOSKOCA ÇINAR AĞACI SALLANIYOR. .. ÖMÜRLER GİDİYOR. . NEYİ BEKLİYORSUNUZ. ????

  38
  1
 3. Liglerin başlamasına 1 ay kalmış, adam dur önce bir bayramımızı yapalım sonra bakarız ne yapacağımıza diyor. Allahım sen aklıma mukayyet ol. Kongre kararı alınacakta, üye çoğunluğu sağlanıp seçim yapılacakta, yeni yönetim gelecekte, mâli tabloyu öğrenecekte, mâli kaynak bulup eski borçlularla anlaşmaya çalışıp puan silme cezasından kaçmaya çalışacakta, mâli sorumlulukları yerine getirip ulusal lisans alacakta, teknikdiretör bulacakta, yapabiliyorsa transfer yapacakta, kadro kuracakta… ölme eşşeğim ölme. Bize artık ciddi bir mucize lazım.

  23
 4. Sizin yapacağınız en büyük hizmet İSTİFA ETMEKTİR.
  Seçim yapılmadan geçen her gün BURSASPORA İHANETTİR…

  22
 5. lafa bak yaaa bugünden sonra suçlu aramanın kimseye faydası yok gibi laf etmiş bee dinazor kafalılar suçluların önünü siz acmadınızmı erkan körüstan recep bölükbaşı ali ay bunlar zamanında bursasporu talan ederken nerdeydiniz şimdi cıkmışsınız suçlu aramanın kimseye faydası yok ayakları allahınızdan bulun emi şeref yoksunları erkan recep ali hepsi bursasporu soyarken seyrettiniz
  yüzünüzü görmekten artık tiksinir oldum defolun idin kanı bozuklar istenmiyosunuz

  20
 6. Kenetliyecek lobisi olan başkan gelsin yazılanlar güzel hoş ama biz çok sıkıldık bu bütünleşelim bilmem ne lafından siz böyle açıklama yapınca aa ben de gelip kulübe yardım ediyim demiyo kimse . Bağlantılarını kullanıp bi telefonla sponsor bulacak insanlara gidin onları ikna edin. Bizim elimizden gelen bu kadar taraftar türkiye gündemine girdi levent kızıl için, her maça geldik storeden ürün aldık yine geliriz yine alırız ama vallahi de billahi de şu tür ara gazı açıklamalardan bıktık

  17
  2
 7. Bursaspor u bu hale getiren siyasettir. Siyasetten belediyeden kurtulmadığımız sürece Bursaspor bir arpa yol alamaz alamıyor zaten Bursaspor bu zihniyetle amatöre kadar düşer kapanmaya kadar yolu var.

  11
 8. BELKİ DE DÜNYANIN EN BAŞARISIZ DİVAN KURULUSUNUZ..ÖNCE SİZ DİNAZORLAR İSTİFA EDİN..BUNCA YILDIR HEP AYNI LAFLAR..NE İŞE YARADINIZ BE…YA DENETLEME KURULU???TAM ANLAMIYLA 3 MAYMUN….
  MESTAN YÖNETİMİ İSTİFA
  İDRİS SEVİNÇ DİVANI İSTİFA
  DENETLEME KURULU İSTİFA
  ÇEKİLİN KULÜBÜN BAŞINDAN YENGEÇLER

 9. Halen siyasi partiler ,iktidar ,muhalefet yok belediye miş bizi bu hale getiren onlar halen gazel okuyor.Mesut Mestandan önce sen istifa edeceksin İdris sevinç ikinizde defolun gidin.Bursaspordan elinizi dilinizi çekeceksiniz.BURSASPOR BİR SPOR KULÜBÜDÜR İdris sevinç siyaset partisi DEĞİLDİR.Sen ne yaptın bugüne kadar Bursaspor a kötülük yapmaktan başka Bursaspor u siyaset düşünceler bu hale getirmiştir.Bursaspor sizin ne oyuncağınız, ne de uzaktan kumandanız…İstifa etmek en büyük hizmettir.

 10. Bu divan yönetimi kesinlikle değişmeli Hiçbir işe yaramayan beceriksiz ler sürüsü koca kulübün buzamana kadar ben hiçbir yararını görmedim Temizliğe en başta buradan yapılmalı.!

 11. Ali ay yönetiminin hiç Olmazsa bir gayreti vardı. Bunlar tam sünepe çıktılar. Ben Ali ay başkanı bir dönem daha başımızda görmeyi mantıklı buluyorum. Bence bir şans daha verilmeli.

  1
  42
  1. @Branco yorumuna yanıt olarak

   Bu kulübün taraftardan başka seveni yok. Maç bitmiş 1 hafta geçmiş yönetim lütfedip toplantı yapamıyor, istifa kararını almıyorlar. Geçen bir dakika zarar yazıyor. NEYİ BEKLİYORSUNUZ…

  2. @Branco yorumuna yanıt olarak

   Niye şans verilsin. . BURSASPOR deneme tahtasımı. . ??? İnsan bu yazıyı yazarken biraz düşünür. .. Yazdığına olabileceğine sen de inanıyormusun. ??? Ali ay geldi yapamadı başaramadı ve gitti. .. Tekrar niye gelsin. ??? Ucuz basit konuların peşinde koşmayın. ..

   10
 12. Bence sadece başkan değil divan kuruluDa istifasını vermeli hem a dan z ye herkez.Boş beleşçi çekirdekçi biletsiz içeri kaçmaya taraftarlarda istifa etsin.

 13. Bu açıklama,eski türk filimlerinde her türlü herzeyi yiyen zengin çocuğunun babasının çocuğunu koruması gibi olmuş.

 14. Sen diyorsun ki Mestan sen git sende para yok bizim masraflarımızı karşılayacak biri gelsin.. Seni gidi sırtlan seni.. Utanmaz arlanmaz kaşar lar sizi. Bursa senden ne zaman kurtulcaklan koca buranın kanını emdiniz senelerdir. Siyasetten kovulunca kapağı kulübümüze attın. Çünkü seni dışladılar. Karı gibi kıçını kıvıra kıvıra kulübümüze burnunu soktun. Şimdide utanmadan sıkılmadan tavsiye veriyon.defolll hain.

 15. suratlara bak yaa oraya şeytan gelse korkup kacar bide cok iş yapıyolarmış gibi poz veriyolar bi cekilin ayak altından artık

 16. Bursasporu bitiren körüstan,bölükbaşı,ali ay ve mesut mestandır…
  Hele hele bursaspor’un en çok yara aldığı tükendiği zaman şenol güneş sezonundaki yapı bozulduğu zamandır…Kadrodan kimse gönderilmeyecekti şenol hoca kalacaktı,tek eksiğimiz batalla idi.
  Her sene şampiyonluğa oynardık,dananın kuyruğu orada koptu net.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu