Divan Kurulundan imzalar hakkında açıklama!

Bir kısım Bursaspor Kongre Üyelerinin Başkan Ali Ay’ın kongreye gitmesi yönünde  düzenlediği imza kampanyası hakkında görüşlerini aldığımız İdris Sevinç “Bizler divan kurulu olarak kongre üyelerinin yapmış olduğu organizasyona saygı duyuyoruz. Bu saygı çerçevesi içerisinde de Bursaspor Tüzüğü içinde ne yazıyorsa o duruma göre hareket ederiz” dedi.

Yaşanan bu süreçte imzaların bir hükmü var mı? Tüzüğe uygun bir işleyiş söz konusu mu?’ Sorumuza ise Sevinç “Bursaspor Tüzüğü 24/1-C Bendinde kongre üyelerinin kimlik ve imza ile Divan Başkanlı Kurulu’na başvurması gerektiği ve sonrasında genel kurula gidilebilir yönünde bir ibare var. Bu imzaları toplayan arkadaşlar daha önceden beni aradılar. İmza toplayacağız dediler. Ben de kendilerine ‘toplayabilirsiniz ancak tüzükte yazmamasına rağmen noter kanalı ile toplarsanız daha sağlıklı olur’ diye söyledim. Şimdi bu imzalar toplanmış. Evraklar bize gelince gerekeni yaparız. Bizim sicil kurulumuz var. Biz bu imzaları oraya veririz. Sicil kurulu da kontrol eder ve sicil kurulunun vereceği karar doğrultusunda gerekeni yaparız.” diyerek konu hakkında net ifadeler kullandı.

İşte Bursaspor Tüzüğü‘nde bulunan o madde:

“Bursaspor’un üyelerinden, o yıl için Genel Kurul’da seçme ve seçilme yeterliğine sahip olanlardan beşte birinin, yapılacak üye kimlik ve imza tespiti ile birlikte Divan Başkanlık Kurulu’na dilekçe vermeleri gerekmektedir.”

Bursaspor Kulübü eski Divan Başkanlık Kurulu yedek üyesi Aydın Çoközler ise konu hakkında “Olağanüstü kongre zamanında değiliz. İmza toplayan kişiler bana göre etik olarak bir başkan adayı da göstermesi gerekiyor. Bu durumda kongre kararı alınırsa aday gösterilen isimle mevcut başkan kongrede yarışır. Kimse aday değilken bu imza toplama işinin sonucunu çözemiyorum. ” dedi.

 

Bursaspor Kulübü eski Başkanlarından ve Divan Başkanlık Kurulu üyesi Murat GülezBen Başkan Ali Ay’a bundan üç ay önce kongreye gitmesi yönünde tavsiyede bulundum. Ancak yaşanan süreç buraya kadar geldi. Ortada bir aday varsa kongre üyelerinin kararıdır. Yapılan imza organizasyonu hakkında ise bir bilgim yok.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu