Divan Kurulundan Erkan Kamat’a uyarı!

Bursaspor Divan Kurulu, yeşil-beyazlı kulübün kongre tarihi ile ilgili dikkat çeken bir bildiri yayımladı.

Bursaspor Divan Başkalık Kurulu şu açıklamayı yaptı: “Bursaspor yönetim kurulu olarak ilk etapta, 22-30 Mayıs tarihlerinde yapılacağı açıklanan, olağan genel kurul tarihi, yapılan ikinci bir bildiri ile 1-9 Mayıs tarihlerine çekilmişti.

Kongrenin gerçekleşebilmesi için, kulüp yönetiminin, kongrenin 1. Toplantı tarihinden 15 gün önce, kongre tarihi ve kongre gündeminin gazetede yayınlanması gerekmektedir. Yönetim tarafından böyle bir mecburiyet maalesef yerine getirilmediği gibi, ayrıca bir açıklamada yapılmamıştır. Bu durumda kongre tarihi belirsizliğini korumaktadır.

Ayrıca bu mecburiyetleri yerine getirmenin pandemi ile bir ilgisi yoktur. Siz bu süreci işletirsiniz. Şayet (şimdi olduğu gibi) bir yasaklama gelir ise, o zaman da halin icabı ne ise, o uygulanır. Bizim, Divan Başkalık Kurulu olarak tavsiyemiz, 1 gün dahi geçirmeden, usulüne uygun olağan genel kurul kararı alınarak belirsizlik ortadan kaldırılmalı ve aday olacak arkadaşların ve de kulübümüzün önü açılmalıdır.

Ayrıca, genel kurul üyelerimizi bilgilendirme adına, denetleme kurulumuzdan uzun süre önce isteyip, henüz alamadığımız, mali tablonun da denetleme kurulumuzca biran önce Bursaspor kamuoyuna açıklanmalıdır.”

Kaynak
Koza24.com

28 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   ÇOK doğru tespit şu takıma özellikle son gelen 5 6 başkana bakin ya yazık günah hepsi rezil etti güzelim Bursasporu biz taraftar olarak söyler düşşe gene destekleriz ama koskoca Bursaspora nasıl adam akıllı bir başkan gelmez nasıl adam akıllı bi divan kurulumuz olamaz divan kurulumuz pasif başkanlar desen hepsi kan emici yazık günah hiç mı Allah korkunuz yok sizin be

   7
   1
  2. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Divan Başkanlık Kurulu’na GÜNAYDIN… Uyandıklarına göre balığa gidebiliriz.. Arkadaşlar merak etmeyin. Olağan Genel Kurulu bir yapabilsek, Divan da gidecek…

   7
   2
  3. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Noktasına virgülüne kadar statü gerekenleri bir kurul tarihi için uygulamak isteyen “Divan” Temlikler Borçlar vs alınırken neredeydi BORÇ 600-700 Milyon TL’ye kadar çıkarken bu demektir statü gereği Tüm Temlikler Borçlar kulübün çıkarlarına aykırı ve geçersiz ve yanlıştır!

   10
   1
 1. 2.Sezondur bu ligde oynuyoruz. Önümüzdeki sezon 3. Yıl olacak. Sayın divan kurulu üyeleri. Şimdiye kadar nerede idiniz. BURSASPOR erirken eritilirken niye yumruğunuzu masa ya vurmadınız. ? Biz taraftarlar ın yüreği yanarken sizler ne yapıyordunuz. ??

  58
  5
  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Bunlar senelerdir hicbir halt hicbir faaliyet yapmadi gelen yedi giden yedi bunlar sadece seyretti oturdukları yerden ben hayatimda bu kadar pasif divan görmedim Bursasporun Hakkını yiyen herkesten kat kat çıkart yarabbim inşallah

   7
   1
  1. @Yemyesil yorumuna yanıt olarak

   O kadar faydasiz ve gereksiz birisin Idris Sevinç. Keske sen once istifa etsen. Ne faydan var .kuĺüp kume diserken konusmadin yolsuzluga bulasti konusmadin .simdi uyari yapiyor

   4
   1
 2. Anlaşılıyor ki amaçlar bu yönetimin devam etmesi , emrivaki olarak bu yönetimin devam etmesini isteyen bir güruh!!!var.. koskoca şehrimize yakışmıyor ben yaptım ben dedim olmamalı siyaset sadece lobi için araç olmalı ama!!!

  22
  3
 3. Takımımızın gerçekten baştan aşağı yenilenmeye ihtiyacı var. Rezillikler diz boyu. Ortada ne yönetim var ne açıklama var ne doğru düzgün aday var. Futbolcuların bırakın maç yapmayı antremana çıktığına razı olucaz neredeyse. Bir tane doğru isteniyor senden Erkan Kamat. Kongre tarihi açıkla. Senenin başından beri ne doğru düzgün para ödedin ne kulübün bir tane problemini hallettin. Bari bunu adam akıllı yap çek git…

  11
  1
 4. Bu Divan kurulu ne işe yarar ya da bu Divan kurulunun görevi nedir bir bilen varsa anlatırsa çok sevinirim
  Adamların Bursaspor un mali durumundan bile haberi yok belki kendileri bile bilmiyor görevlerini ve sıfatlarını…
  Bursaspor erimiş gitmiş yok olmak üzere bunlar hala bir tepki vermiyorlar..tutmuşlar boş sohbetler edelim derdindeler…
  Eğer Erkan Kanat ı indiremiyorlarsa o zaman gidip evde torun torba ile oyalansınlar…

  7
  1
 5. olum ekmek yoksa pasta yiyin takımın 500 milyon dolar borcu bir dünya temlik vs siz hala hayal dünyasında yaşıyonuz has bursasporlu olarak kaptalım kulübü daha da rezil rüsva olmayalım elektirik parasını ödemeyen adamlara bu tarftarlar başkan dedi ya yazık valla ibrahim yazıcı kemikleri sızladı hep bursaspor şuan ptt 1 lig için bile lüx takım ama seçilen başkanlar olarak hep attan indik bişeye bindik beni anlıyan anladı

  3
  2
 6. Sevgili Bursasporlular olması gereken yönetim istifa etmeli ve eğer ki sehir birlikteliğinin öncü olduğu bir yönetim yok ise kayyum olsun bu da bizim ayıbımız olsun bakın Bursaspor un bu durumda olmasına sebep bir kesim taraftar ve gruplarının da payı var bir kısım gazetecisinin de payı var hatta burada yorum yazip birbirimizin gazını alıp havanda şu dovuyoruz biz aslında takım otobüsü basıldığında AA ikinci sectigimizde sen ben birbirimize dustugumuzde şampiyon başkanı şampiyon hocayı şampiyon futbolcuyu protesto ettiğimizde düştük şimdi Bursaspor u sarmış tüm cikarcilar taraftar grupları başkan seçmeye ehl kalktığında durum daha da kötüye gider cunki başkan seçmek tribününün işi değildir bir bakın MM inin en son istifa öncesi bir foto var iyi bakın o foto ya MM da onlar getirmişti onlar gönderdi velhasıl Bursaspor artık grupların menfeatcilerin elinde

  2
  2
 7. Ayne tas aynı hamam ülkede çalan çırpan açıklama yapamayan ne kadar insan varsa sessiz kalıyor yüzyılın yeni taktiği bu galiba ses verin be yeteneksizlwr sürüsü illa ki insanlar size hakaret edincemi cevap vereceksiniz

  1
  1
 8. Divan kurulu yada osmanlı döneminde ki adıyla Divan-ı hümâyun gibi çağ dışı yöntemleri günümüz Türkiyesinde halâ kullanıyor olmak geri kalmışlığın göstergesidir.
  Divan, osmanlı döneminde üst rütbeli bakanlardan oluşan devlet meclisi anlamına gelirdi ve 15. yüzyıldan Osmanlı’nın son dönemine kadar işlevini yürüttü (yada malı götürdü)
  Aslında o dönemde de işlevsiz bir kuruldu ve devlet kademelerinde zenginleşme aracı haline geldiği için cumhuriyet ile birlikte itibar edilmedi.
  Divan kurulları,Cumhuriyetin ilanından önce kurulan İstanbul kulüplerinin yönetim kademesinde yeralıyordu.Günümüzde de malesef Osmanlı’dan kalma bu çağ dışı ve işlevsiz kurullar futbol kulüplerimizin sırtında kambur olarak varlıklarını sürdürüyorlar.

  1
  2
 9. Bütün hocalar Zoom dan canlı yayın ile soru alıyor sizde bu teknolojiyi kullanın be kardeşim herkeze şifre gelsin bu şifre ile oyunu kullansın zormudur..

 10. Divan Kurulu Başkanının söylediği gibi toplumlar yasa ve hukukla yönetilir.Kimse kafasına göre ”Ben böyle istiyorum.” diyerek kendi hukukunu yaratamaz.Erkan Kamat derhal,hemen,pazartesi kongre tarihini ilan et.Yoksa hukukun karşısında boynun incelebilir.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu