Divan kurulundan Erkan Kamat’a istifa et çağrısı!

İdris Sevinç Başkanlığındaki Bursaspor Kulübü Divan Başkanlık Kurulu, sessizliğini bozarak, Bursaspor Başkanı Erkan Kamat ve yönetim kurulunu istifaya davet etti.

Bursaspor Divan Kurulu’ndan yapılan açıklama şöyle; “Kurulduğu günden bugüne kadar, birçok sevince, hüzüne, başarıya, imza atmış olan kulübümüzün, son zamanlarda Türkiye’de benzeri görülmemiş bir kaotik ortama girmesi, futbolcu yönetim, yönetim kamuoyu, kamuoyu divan, divan genel kurul arasındaki uzaklaşmaya sebep olup hepimizi büyük bir endişeye sevk etmiştir. Çok istenmesine rağmen bilinen pandemi ve zorunlu sağlık sebepleri nedeni ile Divan genel kurulu toplantıları maalesef gerçekleştirilememiştir.

Bu süre içerisinde, başkan ve yönetim kurulu tarafından, idari ve mali konularda, hiçbir şekilde, bilgi paylaşımının yapılmaması kabul edilebilir bir davranış değildir. Sonuç olarak gidişatın, hem kulübe, hem futbolculara daha fazla yansımaması inancı ile yönetimin derhal istifa edip, Mayıs kongresine kadar, kurulacak bir ekibin, Şehrin Mülki amirleri tarafından denetlenerek yürütülmesi, Bursaspor’un geleceği açısından önem arz etmektedir. Divan Yönetim Kurulu olarak bu isteğimizi, hem kamuoyuna, hem Bursaspor yönetim kuruluna, Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımızla, yazılı ve şifahi olarak paylaşacağımızı arz ederiz.”

50 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Aynen öyle önce kamat sonra sizde istifa edin lütfen. İdris bey bu pandemi sadece size yok, toplanamıyorsanız telekonferans diye bişey var biz her gün toplantılarımızı o şekilde çok sağlıklı bir şekilde yapıyoruz size de tavsiye ederim. Bursaspor’dan kimse büyük değil.Bu kulübü bu hale getiren kim varsa hakkım helal değildir.

   10
  2. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Bu divan kurulu ne işe yarıyor, bilen varsa beri gelsin… Yaptıkları şey, tribünlere oynamaktan başka bir şey değil! Ha, bunun benzerini spor yazarları da yapıyor; hatta köşe yazılarında buradaki belli başlı yorumlardan kopya çekmiyorlarsa ben de bir şey bilmiyorum!!! Yarına kalmaz, divan kuruluna ‘giydiren’ bir yazı düşerse önümüze hiç şaşırmayalım gayri… Yav, yıllarca tam bir futbol kenti, tribünü şöyle, yerel medyası böyle… diye övgüyle bahsedilen koca çınar Bursaspor… Düştüğün hale bak… Lime lime dökülüyorsun, her yönden 🙁

   24
  3. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Sizler Varmıydınız hangi yüzle açıklama gereği duydunuz Kanat,’la birlikte Sizlerde Defolun Gidin O Koltuğu bedava meşgul etmeyin bizim Gözümüzde sizde Yok Hükmündesiniz Kulüp yerle bir olmuş yangın yerine dönmüş bunlar ortaya çıktılar yazıklar olsun Utanmazlar.DİVAN İSTİFA ERKAN KAMAT İSTİFA

   28
  4. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   BENDE BİR TARAFTAR OLARAK BURADAN İSYAN EDİP BİR KAMPANYA BAŞLATILMASINI İSTİYORUM ve DİYORUMKİ RAHMETLİ BAŞKANIMIZ İBRAHİM YAZICIDAN SONRAKİ BAŞKANLIK YAPAN ERKAN KÖRİSTAN RECEP BÖLÜKBAŞI ALİ AY , MESUT MESTAN ,ERKAN KAMAT , BU İSİMLERİN BURSASPOR KULÜBÜNDE RESİMLERİNİN BAŞKAN SIFATIYLA OLMASINI İSTEMİYORUM ÇÜNKÜ BU ŞAHISLARDAN BURSASPOR ADINA UTANIYORUM BUNLARDAN NEFRET EDİYORUM

   37
   1. @Panayırlı yorumuna yanıt olarak

    Arkadaşlar bu adamların isimlerinin başkanlıktan silinmesi, bunların protesto edilmesi, yuhalanması, beddua edilmesi falan yetmez. Bu kişilerden hesap da sorulması gerekir.

 1. aaa yaşıyorlarmış!!

  Neredesiniz siz son öncelikle 5 senedir neredesiniz………………..???
  Yazık değilmi bu kulube yazık değil mi bize …..
  O koltuklarda oturmanın amacı nedir…??
  Bumu sizin Bursalılığınız Bursasporluluğunuz….

  99
  1
 2. OLAY COK NET
  VALIBEY YARINA KALMADAN
  MÜDAHALE EDECEK
  KAMAT YOK HUKMUNDE OLACAK
  BURSADPORUN TUM GELIRLERININ DAGITIMI VALILIK ELIYLE YAPILACAK
  BENIM GIBI BUGUNE KADAR KAMPANYAYA KATILMAYAN BIRCOK TARAFTAR PARASININ FUTBOLCU VE PERSONELE GIDECEGINE INANACAK ILK ETAPTA BU KOMBI NELER TUKETTIRILECEK DAHA SONRA
  TUM SEHRIN TAMAM DIYECEGI BIR BASKAN SEÇİLECEK

  88
 3. Bursaspor taraftarı tepki göstermeseydi bunlara halen susacaklardı. Divan Kurulu artık torunlarıyla vakit geçirecek yaşa gelmiş kişilerce değil vaktini Bursaspor’un yükselmesi için mücadele edecek kişilere emanet edilmelidir.

  70
  2
 4. Derhal istifa etsinler içim kan ağlıyor ulusal haber sitelerinde stad elektriğinin kesildiği haberi dalga dalga yayılmış millet yorumlarda acır gözle bakıyor. Ne hale geldik be ulan..

  34
  1. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Sevgili divan başkanımız İdris abi, benim üye numaram 541, seninki ise 568. Benim İstanbul’dan nasıl toplantı kaçırmadığımı en iyi sen bilirsin. Gerçekten BURSASPOR DİVAN KURULU’nu, yan gelip yatılan, şeref trübününde maç seyredilen hale getirdin. Gel, örnek ol. Önce sen ve kurulun istifa etsin.

 5. Divan kuruluna bakbe Ali ayla ortakmı aldınız. Bursaspor un arsalarını ali ay bursaspor un arsalarını üzerine alırken sesiniz niye cıkmadı

  13
 6. Madem çok erdemlisiniz. Divan mış.. Onursuzsuzlar haysiyetsizler çıkmışlar istifa edin diyor. Adamsanız önce siz istifa edin. Kulüp bu duruma düşene kadar neredeydiniz. Kafanız apışarnızda sesiniz çıkmadı.. Defolun..

  10
  1
 7. Kamat istifa..bu kulübe hiçbir katkın yok o zaman kulübün başkanada ihtiyacı yok ne için geldin bu kulübe sende diğerleri gibi 3-5 futbolcu satıp cebini doldurmayamı?!!

 8. Bize artık divan ,kanepe lazım değil ofis odası lazım artık çalışma vakti.Önce Kamat istifa etsin sonra taraftarın sanayicinin güvenini alan başkan ve gençlerle dolu projeler ve çalışma ekipleriyle yeni yönetim oluşsun.

 9. Personelin ve genç-tecrübeli oyuncuların maaşlarını alsınlar diye kampanyay katıldık.İnşaallah daha fazlada katkı yapacak çevremde insanalrı ve bu sitedeki taraftarın beyanlarıyla görüyoruz.

 10. Hep zaman kazanıp gelen paraları nasıl cukkalarım derdinde olanlardan ne zaman kurtulacaz ,istifa yok sessizlik gene boşaltıyor alın teriyle kazanılan bursasporumun emekleri

 11. Bu kamat, akman olayindan sonra istifa etmesi gerekirdi.Bursasporu zarara sokan bu yonetime guven zedelenmistir, derhal istifa etsinler, vali ve belediye baskani vekaleten Bursaspor baskanligini yapmalidir.

 12. Ak saçlı muhtarın hikayesi…
  Bundan yıllar yıllar önce verimli bir köy kurulmuş. Köylü birbirine yardım etmiş.Komşular birbirlerinin arazisini dikip verimlerine verim hazinelerine hazine katmişlar. Köy hazinesinin zenginligi tüm ülkeye nam salmis. Bu hazineye biz ortak olmalıyız diyen siyatciler bu degerli hazinelerini ele geçirmek için işe koyulmuş. Önce bize bir muhtar lazım demis. Yalnız önce hazineyi koruyanlari lav etmek gerekir demişler. Hazineyi koruyanlari bulmuşlar ve ceplerine tomarla para koymuslar. Hazinedekiler çalinirken ses çıkarmasınlar diye. Hazineyi koruyanlar şehirlerde bu parayla kendilerine iş kurmuş paralarına para katmış. Siyasetçilerde sonra köy heyetinin fazla sesi cikmasin diye onlarida şehirlerde bürokratik göreve getirmisler. Verimli bir köye yapılacak tüm kötülükleri yaparak benim istediğim olsun sonuçta ben yöneticem benim adım geçsin diye ihtiyar heyetinide yavaş yavaş lav etmişler. Korucular gitmiş köy heyetide gitmiş tamam demisler. Şimdi muhtarda sira tüm hazineyi alabiliriz artık demisler. Yalnız köylünün fazla dikkatini çekmemek için köylüye güven vermesi için bize bir tane ak saçlı sozu geçen ama cebi paralı bir adam lazım demisler.Ak saçlı bulunmuş ve köye muhtar olmuş ve siyasetcilerin istedigi adamlarida köyün heyetine yerleştirmiş. Tabi hazineden paralar yavaş yavaş bitince Ak saçlı güven sağlamak için köylüye biraz para vermiş sıkıntılarını giderir gibi olmuş daha sonrada hazine kayıtlarına para verir gibi gösterip aslında hazineden fazlasıyla alip onu göreve getiren siyasetcilerle birlikte hazinenin son kuruşuna kadar yemiş tuketmis. Köylülerin sıkıntıları başlamış. Hayvanlar araziler satılmaya başlamış. Ak saçlı bu arada köyluleri etkileyip ses cikaranlari ve isyan edenleri hazineden tomar tomar çaldığı paralardan sus payı vermiş ve köyden göndermiş. Köylü aslında farkındaymis yavaş yavaş ahırdan hayvanlarin gittiğini verimli toprakların gittiğini hazinelerinin yavaş yavaş bittiğini ama ne yapsın köylü zaten bu ak saçlı muhtardan başka yönetecek adam mı var memlekette diyip ak saçlı ya karşı hiç bir şey yapmamış. Yıllar yılları kovalamış. Bir gün bir fırtına kopmuş ahırlar yıkılmış ekili olan arazi seller içinde kalmış köylü bakmiski eldeki avuçtaki her şey gitmiş. Ne arazi ne hayvan ne de hazinede para var. Hemen koşup ak saçliyla görüşmek istemişler. Kapısını çalmışlar bir adam açmış kapıyı üstü başı perişan içinde köylü hep birlikte sormuş.
  Ak saçlı muhtar nerede….

 13. Çekyap kurulu ortaya çıktı az sonra siz nerdrsiniz çekyat kampanyası kaç senedir kimi kolluyonuz ali dedeyimi getirçenix yine

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu