Divan kurulundaki o laf kimlere söylendi?

Enbursa.com Spor Müdürü Barış Yalım'ın bugünkü köşe yazısıdır.

Bursaspor Divan Kurulu toplantıları da artık ciddiyetini iyice kaybetti. Kendimi dizi setinde gibi hissediyorum. Herkes bir yerden bağırıyor, herkes çok şey biliyormuş edalarında ama icraata gelince sıfırın sıfırı elde var sıfır konumunda.

Bu seferki toplantıya da Başkan Ali Ay’ın ifadeleri ve sonrasında yaşananlar damgasını vurdu.

Başkan, Bursastore‘la ilgili bir şeyler söyleyecekti, oradan ürün almayanlara atıfta bulunacaktı ama ‘buraya gelip de konuşuyorlar sonra da defolup gidiyorlar‘ deyince iş bozuldu. Çünkü oraya sadece divan üyeleri gelebiliyor.

Başkanın lafı ürün almayan, bilet almayan ve başta sosyal medya olmak üzere her yerde atıp tutan isimlere yönelik olacaktı fakat dediğim gibi laf çok başka yere kaydı.

Araya tribün liderleri girdi, ondan sonra hiç gerek yokken Başkanın koruması müdahale etme gereksinimi duydu. İşler iyice sarpa sardı.

Divan üyeleri de haklı olarak, ‘Bize mi defolup gidin‘ deniliyor diye üstüne alındı ve salonu terk etti.

Bu arada unutmadan, başkanım, gerek ulusal, gerek yerel medyada sizden daha çok korumanız görüntüleniyor. Koruma dikkat çekmeyen, gerektiğinde ön plana çıkan birisi olması lazım öyle değil mi? Ama maşallah sizden daha çok ön planda. Bu konuyla ilgili bana bile defalarca uyarı geldi. Görüntünün hoş olmadığıyla ilgili. Her fotoğrafta, her video görüntüde en çok dikkat çeken kişi korumanız oluyor.

En çok merak ettiğim konu da antrenman sahasında sizi kimden koruyor? Ben gelsin veya gelmesin demiyorum ama 30 cm yakınınızda dolaşmasının sebebi nedir onu da anlayamıyorum!

Dün de hiç alakası yokken konuya dahil olması çok saçma geldi bana.

Her neyse sonuç olarak Bursaspor bu akşam çok kritik maça çıkıyor. Dün Bursaspor’a yakışmayan görüntüleri bugün inşallah futbolcular sahada unutturur.

21 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Büyük spekülasyon yapılıyor. Pek çoğumuz canlı canlı izledik; adam kimseye defolun gidin demiyor. Kötü başkan olabilir, ama biz de bu kadar insafsız olamayız.

  38
  33
  1. @Gozluk yorumuna yanıt olarak

   Bu divan kurulunun bugüne kadar kulübümüze bi faydası olduğunu ne duydum ne gördüm Ne bölükbaşı krizi nede körüstan krizinde hiçbirşey yapmadılar yapamadılar. Bize armaya sevdalı üyeler lazım ama malesef. İnşeallah bugünkü maçımızıda kazanırız.

   4
   4
    1. @adil yorumuna yanıt olarak

     Lan kendini yaraftar sanan zavallı takıma destek vericeğine kullandıpın cümleye bak boş tabiri tam sana uyuyor. Kayseri galibiyeti sana ve senin gibi zavallılara yeterli cevap olur. Sizde ali ay gibi defolup gidin düşün yakamızdan

  2. @Gozluk yorumuna yanıt olarak

   Kürsüye çıkıp konuşanlara konuşuyolar sonra defolup gidiyorlar dedi nerenle dinliyosun konuşanlar divan kurulu üyeleridir kimseyi adam yerine koymayan ali ay egosuyla birlikte çekip gitmelidir bu saygısızlığı bardağı taşıran son damladır

   8
   3
 2. Zamanında Hayri Yazıcıyı seçmeyip,Erkan köristanı seçen bu üyeler değilmiydi.niye şimdi bazı şeyler zorlarına gidiyor.camia olarak bu yaşadıklarımızı hakettik.

  27
  1
 3. Ali Ay tamamen kendini kaybetmiş durumda.Bu strese değer miydi? Hem kendini,hem kulübü yaktın.. O defolur giderler lafı ağzından bir anda çıktı, toparlayamadı; çünkü arkalarından zaten o da öyle konuşuyor.Bir işyerinde çalışıyorsanız patronunuz sürekli gergin ve etrafına fırçalar çekip, hakaretler ediyorsa, sizi ben besliyorum diyorsa orada huzur olmaz, burundan gelir..Bursasporda da ortam bu.Devamlı futbolcularla ve hocayla içiçe ve emdikleri sütü boğazlarından getiriyor..

  14
  2
 4. çok beklersiniz,ben şimdiden yazayım buraya,kayserispor maçı 2-0 kazanacak ve le guen de küfürler eşliğinde istifa edip gidecek,seyredin ve görün akşama

  8
  14
  1. @adil yorumuna yanıt olarak

   Utanmadan ısrarla yazmaya devam etmiş içimizdekş İrlandalı. Hain sizlersizin işte! Neyseki futbolcular sahada cevabı verdi senin gibi aciz yılanlarda toprak altına gömüldü en ufak bir olumsuzluğu beklemeye başladı! Defolun gidin rahat bırakın BURSASPORumuzu!

 5. herşeyi kendi başna yönetmeye kalkan, ama bu işin yeterince erbabı olmadığı için hata üzerine hata yapan, iyi niyetlibir kötü yöneticinin hikayesine dönüştü. bugün kulübün çektiği sıkıntıların çoğunluğunun altında idari sorunlar olduğu anlaşılıyor. başkanın biraz aklı selim devranıp iyi birer idari ve teknik menejer atayıp kendisi geri planda bu profesyonelleri idare ediyor olması lazımdı diye düşünüyorum. zira yönetim içinde kendisinden başka bu işlere pek karışan da yok gibi. şimdi cebinden para vermesine karşı kimseye yaranamıyor, sinirleniyor, idare edemiyor velhasıl Bursaspor’a zarar veriyor. ancak biz bütün bunları bir kenara bırakıp kayseri maçında Bursaspor’u desteklemeliyiz diye düşünürüm. bu takım kimsenin malı değildir, Bursa kentinin takımıdır. Mayıs ayında yönetim işi kongrede halledilir. biz taraftar olarak takımın düze çıkması için destek vermeliyiz. taraftarın sağ duyulu davranması gerekir.

  5
  2
 6. İbrahim yazıcının bile başını biz yedik bu kulübe kimse başkan olmaz bukadar saldırgan taraftar Trabzon’da var birde bizde Eskişehir gibi olucak yakında kendi yüzünüzden şimdi bana vefakar cefakar edebiyatı yapmayın.

  1
  3

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu