Divan Kurulunda söz almalıydık!

Bursaspor Kulübü Denetleme Kurulu Bağımsız Adaylığını açıklayan Avukat Yalçın Cambaz, adaylık başvusunun ardından Bursa.com'a konuştu.

14 Mayıs’ta yapılacak Bursaspor Kulübü Olağanüstü Divan Kurulu toplantısında Başkan Aday Adaylarına konuşma hakkı tanınırken Denetleme Kurulu Bağımsız Adaylığı için başvuran Yalçın Cambaz kendilerine söz verilemeyeceğinin belirtilmesi hakkında konuştu.

Yalçın Cambaz adaylığını ilk açıkladığı zaman Bursaspor Kulübü Divan Kurulu Başkanı İdris Sevinç‘i aradığını belirterek “Divan Kurulunda konuşma yapmak istediğimi İdris Başkana ilettim. Kendisi bu konuyu açıklarken bir hata yaptıklarını, sadece Başkan adaylarının orada konuşabileceğini söyledi. Dolayısıyla kibarca reddetti diyebilirim.

Konuşma yapmak isteyen 40 kişilik bir listenin olduğunu bana ifade ettiler. Ancak ben bir aday olarak orada konuşma yapmak isteyen kongre üyelerinden bir farkım olduğunu düşünüyorum. Orada insanlara daha önce hiç alışık olmadıkları bir sistem olan Bağımsız Denetleme Kurulunu anlatmak istemiştim. Bugün İdris Bey Divan Kurulunda yine konuşamayacağımız yönünde bir beyanda bulundu. Biz kendi jenerasyonumuza sosyal medyadan bir şekilde ulaşabiliyoruz. Ancak Divan Kurulu Üyelerine o mecra dışında ulaşabilme durumum yok, sadece seçimden bir gün önce stadyumdaki kongrede konuşma şansımız var.

Bugün bir olumlu adım bekliyordum. En azından beş dakikalık bir zaman ayırabilselerdi Başkan adaylarının anlatacağı arsa, proje ve vaatlerden değil, Bursaspor için neden bu sistemin gerekli olduğunu anlatmak istiyordum. Ancak beklediğimiz olmadı. Şimdi başka iletişim araçları ile insanlara bunları anlatmaya çalışacağız.” dedi.

 

8 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ülkenin en büyük sorunu denetimsizlik. Yamuk yoksa hiç kimse denetlenmekten korkmamalı . Denetleme kurulu bağımsız adayı bu kardeşimi sonuna kadar destekliyorum . Bırakın konuşup cahilleri ya da nemalanmak isteyenleri bilgilendirsin .

  23
  3
 2. Sonuna kadar haklısın kardeşim, kulübümüzün en büyük sıkıntısı bu zaten
  yeniliğe açık değiliz, değişimi kabullenmiyoruz, bunu kastederken,
  Divandaki godomanlardan tutun da, staddaki tayfanın başındaki ekibe kadar,
  kulübün hala dernek statüsündeki yönetim biçimine kadar değişm şart,
  Bu değişime öncülük edecek olan, belki de fitili ateşleyecek olan böyle genç kardeşlerimize
  fırsat vermeliyiz.

  19
  2
 3. Kulübün kendi içinde adalet yok ki başkalarından adalet bekleyelim. Bana göre bu yapılan, kişinin konuşma hürriyetine ve dolaylı olarak Bursaspor kulübüne karşı bir saygısızlıktır. Bunlar yaşanmasaydı belki de sayın Av. Yalçın Cambaz’ın kendisinin de dediği gibi çok faydalı şeyler olabilirdi. Bu arada kimse kulübün iç tüzüğü şöyleydi böyleydi diye argüman sunmasın burada bana, bunu da şimdiden yazayım buraya. Çünkü işin ucunda kişisel haklar var. Bir ikincisi, kimsenin oraya çıktığında dinleyiciye aval aval bakıp yerine oturmak gibi bir lüksü yok (yapanlar var ama bir elin parmağını geçmez). Çünkü herkes orada çıkıp kendi projelerini/hedeflerini anlatıyor. Orada konuşma yapacak isterse 400 kişi olsun, elle tutulabilir bir projesi olan herkes orada çıkıp konuşabilmelidir. Özetleyecek olursak, Bursaspor divan kurulunun yaptığı hareket, en fazla 5 dakika konuşacak olan bir insanı sırf kendi işine gelmediği için susturmaktır ve şu bilinmelidir ki Bursaspor bu şekilde asla düzlüğe çıkamaz.

  17
  1
 4. Onlar siyasetin çemberinden geçmişler kardeşim böyle saçma şey olur mu? Adaysın konuşamıyosun iyimiş…

 5. Yahu bu eksi verenler neye göre veriyor. Arkadaş gayet olumlu ve eleştirisiz ve doğru yorum yapıyor eksi. Amacı ne acaba bu eksi verenlerin.

  4
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu