Divan Kurulu “Haddini aşacak şekilde…”

Bursaspor Kulübü Divan Başkanlık Kurulu bir basın bildirisi yayınladı.

Bursaspor Kulübü resmi internet sitesinden yayınlanan açıklama şöyle:

Sevgili Bursasporlular,

Son günlerde futbol takımımızla ilgili alınan sonuçlar ve buna bağlı olarak yaşanan olaylar son derece üzücü ve rahatsız edicidir.

Bilindiği gibi son 3 yıldır takımımız arzuladığı başarıları yakalayamamış ve kendisinden beklenen performansı gösteremeyerek, üç ayrı sezonu da hak etmediği yerde bitirmiş, camiayı ve taraftarları üzmüş bulunmaktadır. Bu sezon edinilen tecrübelerle yeni bir hevesle, yeni bir hava ve buna bağlı başarılar beklerken son haftalarda takımın kötü sonuçlar almasının camiayı yeniden bir kaosa sürüklediği görülmektedir. Şunun bilinmesini isteriz ki, Bursa şehrinin ve kulübünün büyüklüğü tartışılmaz. Hiçbir kişi, topluluk veya kurum kendisini bu büyüklüğün üstünde göremez. Bugün takımımız istenilmeyen bir durumda ise; bunda yönetimin, taraftarın, teknik heyetin ve futbolcuların sorumluluğu tartışılamaz. Bu saydığımız öğeler ve dinamikler hiçbir zaman haddini aşan davranış ve beyanlarda bulunamaz. Gerek teknik heyetin yaptığı açıklamaların ne anlama geldiği; gerekse taraftarın gece yarısı Kulüp Başkanının evinin önünde haddini aşacak şekilde teknik heyetin istifası ve olağanüstü kongre istemesinin zemini, iş yeri veya evlere yapılan baskınlar değildir. Bu esnada alınan Olağanüstü Kongre kararı da tartışmalara açık kalmıştır.

Kaldı ki bu tür davranışlar Bursaspor‘umuzun geleceği açısından son derece vahim sonuçlara sebep olabilir.

Zor bir dönem geçirdiğimiz bu süreçte aklıselim olmak, Bursaspor‘un menfaatlerini en önde tutmak, kişisel istek ve ihtiraslarımızı Bursaspor sevgisine karıştırmamak en büyük hedefimiz olmalıdır. Kaderimizi belirlemek bizim elimizdedir. Bursaspor Kulübü bu zor günleri de ancak birlik ve beraberlik içerisinde kenetlenerek atlatabilecektir.

Yeşil Beyaz camianın birlik ve beraberlik içerisinde sezon sonuna kadar desteklenmesini, sezon sonunda nasıl hareket edileceğini belirleyerek yeni bir yol haritası çizilmesinin doğru olacağını bir kez daha vurgulamak isteriz. Gün Yeşil Beyaz formanın, armanın başarısı için kenetlenme günüdür.

Saygılarımızla;

Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu Adına

Başkan İdris SEVİNÇ

55 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. bende ali ay ın evi basılması kadar divan başkanınında evine uğranılması gerekiyor. fosilleşmiş 5 para etmez adamlar doluşmuş sadece görüntü olarak varlar, taraftarlara hadsiz etiketi vurana kadar okadar paralar iç edenlere okadar başarısızlıklar alanların birine çıkıpta hesap sormadınız. 2 senedir küme düşmeye oynatan adamları göz göre göre tekrar başkanlığı verdiniz, siz şimdiye kadar ne işe yaradınız kim için çalışıyorsunuz o makamdaki vasıflarınız nelerdir açıklayın..!

  207
  30
  1. @msbsholl yorumuna yanıt olarak

   divan dedigin bir siyasi partiin arka bahcesi. bu tur bahcelerin yiyicileri coktur. divan diyor ki biz alicoya deste vericez , sene sonu satilan benzinlikten hepimiz mali vurup kacicaz … demisler… nesine kiziyorusnuz ….

   81
   11
  2. @msbsholl yorumuna yanıt olarak

   Ali baktı lafını yiyemiyor bu divancılarını salıyor.Bilader benim tanıdığım bi yer var o da Divan lokantası o kadar..

   81
   7
  3. @msbsholl yorumuna yanıt olarak

   Bence İdris sevinç ali aydan daha başarısız dün akşam bir tv programında kendiside bunu doğruladı zaten soru şuydu ali ay sizi arayıp danıştığı şeyler oldumu? İdris sevinç evet sürekli ali Başkan la diyalog içindeyiz bana danışıyor diyor 2 seçim olmalı bencede kesinlikle İdris sevinç istifa

   82
   3
 2. Eğer taraftar başkanın evine gitmeseydi bu başkan küme düşürüp yine devam edecekti benimde idris sevinç denen başkana bir sorum var. Sen birinden icazet alarak mı bunları söyledin? Senin kulübün başarısı ve takımının taraftarlarının mutlu olmasından başka beklentilerinmi var? Bu açıklamayı yaparak divan başkanının tarafsızlığını sorgulatmaya ne hakkın var?

  77
  7
 3. O zaman divan kurulu görevini yapsın senede 3 – 5 kere toplanıp divan kurulllugu yapılmaz. Sizler hangi konu da yönetime ültimatom verdiniz? 3 senedir neler oldu kulüpte siz neredeydiniz divan görevini yapıyor mu sorarım

  76
  4
 4. Tartismaya acik olan olaganustu kongre karari degil sizsiniz idris bey Bursasporlularin istedigi gelir istemedigi gider esas siz gorev taniminizin farkina varin da birilerinin alttan durtmesiyle avukatliga soyunmayin

  56
  4
 5. ya bi gidin be. birlik beraberlik. git ali ay ve yönetimine söyle bunları bize değil. 3 sezondur çektiğimiz çilelelerle siz haddinizzi aştınız

  41
  6
 6. Kongre olmasın dememiş bence alınış şekli konusunda sıkıntı var demiş sorun yok oyna devam Mayıs’ta Kongre var çocuk oyuncağı değil bu resmî sitede Genel Kurul kararı alındı yaZdı kulübün zaten azıcık güvenilirliği var daha fazla kaybettirmeyin ..

  32
  4
 7. Kongrede Amigo selime şarlayıp sonrasında üstüne farzmış gibi 1060 lıların ve başkanın hamiliğine soyunan sözde tribün lideri,hani şu çoğunluğun gönül rızası alınmadan Güney kale arkasına resmini nakşeddiren şahsın boş beleş yazılı ve sözlü konuşmaları büyük Bursaspor camiasını avamlaştırmıştır.Divan kurulunun bu beyanatı çok yerindedir.

  27
  10
 8. HAYIRLI SI NE İSE O OLSUN. …. Bu işler buraya gelmemesi gerekirdi ama ne yazık ki geldi. … Önemli olan bundan sonra atılacak adımlarda. İNŞALLAH GÜZEL GÜNLERİ GÖRÜRÜZ. GÜNEŞLİ GÜNLERİ. …….

  20
  10
   1. @Bülent yorumuna yanıt olarak

    Kardeş biz taraftarlar 2.sezondur çözüm budur budur diye söyledik kim dinledi taraftar ları ??? Hiç bir yönetici duymadı bile. . Ben hiç bir zaman sorun taraftarı olmadım olmamda. Hep çözümlerle geldik kim dinledi ??? HİÇ KİMSE. ..BİZLER KÜME DÜŞÜYORUZ 2.SEZONDUR ONUN BUNUN YARDIMI İLE KÜME DE KALIYORUZ. AMA BU SEZON DAHA ZOR !!!!!!BİZLER KÜME DÜŞÜYORUZ DERKEN SEN NE YAPIYORDUN ????????

    7
    2
 9. Bu platformda üzerine düşen vazifeyi Büyük BursaSpor seyircisi layıkıyla yerine getirmiştir. Yani taraftara bir sorun aramayın siz kendinizde ve diğer saydığınız olusturmadiginiz yapamadığınız dinamizimde arayınız. Hatta ve hatta o koltukları terk edin gidin

  15
  4
 10. Koskoca şehrin düştüğü duruma bakarmısın. Bu durumda emeği geçenleri başta yönetici teknik heyet ve futbolcular olmak üzere daha sonra biz senin arkandayız üzerimize düşen ne ise yaparız deyip kongreden sonra ortalıkta görünmeyen şehrin dinamiklerini kutluyorum.Şampiyon bir takım nasıl yok edilir herkese gösterdiniz.

  15
  3
 11. SAYIN DİVAN KURLU BAŞKANI, DİVAN 3 AYDA BİR TOPLANIP LAFONTENDEN HİKAYE ANLATILIP DİNLENECEK BİR YER DEGİLDİR..BURSA SPOR KULÜBÜ VE BAŞKANI 3 SEZONDAN BERİ KENTLE,TARAFTARLARLA ADETA ALAY ETMEKTE ACABA SİZLER DİVAN OLARAK BU GÜNE KADAR YÖNETİMİ NE KADAR UYARDINIZ..BANKALAR YAPILAN BORÇLAR, SATILAN TAŞINMAZ DEGRELR ELDEN ÇIKARKEN AKLINIZ NEREDE İDİ…KÖTÜ GİDİŞATA NE GİBİ TAVIR TAKINDINIZ…TABİKİ ÇIT ÇIKMDADI…ŞİMDİ KALKMIŞ TÜRÜBÜNDEKİ TARAFTARLARIN YÖNETİME MUHTIRA VERMELERİNİ ADATA KULÜP BAŞKANI ADINA SORGULUYORSUZ..EVET HARAKET KÖTÜ BUNU BENDE KABUL EDİYORUN AMA,BURSA SPORUN GİDİŞATI DA DAHA KÖTÜ…HİÇ BİR YERDEN SES SEDA YOK SANKİ HERKEZ SONUÇA KATLANMIŞ GİBİ…BİRİLERİNİN SESLERİNİ YÜKSELTMESİ GEREKLİYDİ…BUNU MALESEF TARAFTAR DEGİL O KOLTULTA OTURAN DİVAN KURULU BU HAREKETİ DEMOKRASİ ÇERÇEVESİNDE YAPMASI GEREKLİYKEN,MALESEF AMA MALESF PASİF OLAN DİVAN VE YÖNETİMİNİN YAPACAGINI TARAFTAR ÇIKIP YAPMIŞTIR…ALKIŞLANACAK BİR AHAREKET DEGİLDİR AMA BİRİLERİNİN BİRŞEYLER YAPMASI GEREKLİYDİ………..

  15
  6
  1. @CARLOS yorumuna yanıt olarak

   ANLAŞILAN 1060 GURUBUNDAN 5 KİŞİ EKSİLEMİŞ..KUSURA BAKMAIN ARKADAŞLAR ASIL YÖNETİM DEGİŞİP NAMUSLU DÜRÜST ADAMLAR GELDİGİNDE O 1060 GURUBUNUN ÇOGUNUN KULÜPTEN TASFİYE EDİLDİGİNDE GÖRECEGİM BEN ONLARIN SURATLARINI…

   1
   1
  2. @CARLOS yorumuna yanıt olarak

   Çok doğru yazılanlar,eğer siz bulunduğunuz konumun icap ettiklerini yerine getirseydiniz divan kurulu olarak bu iş buralara kadar gelmezdi.Birde seyirci suçlanmış bence daha kötüsü olmamış ise yine bu renklere gönül verenlere şükür etsinler.Sizlerin de divan olarak yeterliliğinizinde tartışılması gerekiyor kanaatindeyim.

   5
   1
 12. Divan Kuruluda kuyruğunu Ali Ay’a bağlamış ki rahatsız olmuşlar işler bu duruma gelene kadar nerdeydiler acaba.Futbol takımını geçtim mali olarak kulübün bu duruma gelmesine onların sesini çıkarmayışı en baba rolü oynar. Divan kurulu dediğin başka ne iş yapar ki ?

  14
  6
 13. Ali Ay iyi niyetle başladı ama koca bir fiyaskoyla sonuçlandı. Başarısızlıkta büyük pay sahibi. Amma velakin, bizim herşeyden önce taraftar problemimiz var. Bu saatten sonra protesto etmenin Bursaspora zararından başka bir şeyi yok. Ama onlarda bunu düşünecek zihniyet nerede. Hatta ve hatta Bursaspor onlar için çok da tın. Bu işleri yapanların önemli bi kısmı Bursaspor taraftarı bile değil. Çok sağlam tedip istiyorlar. Devlet bu işe el atmalı.

  13
  7
  1. @Sadece 16 yorumuna yanıt olarak

   senin başkanının iyi niyetini yiyeyim iyi niyet iyi niyet bizibu hale getirdi zaten Son cümle de el atmalı falan yazmışsın zaten el atıldı bursaspora haberin yok galiba

 14. BASKANI
  HOCASI
  FUTBOLCUSU
  TARAFTARI
  MEDYASI
  HEPSI SOYLE ARKASINA YASLANACAK BEN NERDE HATA YAPIYORUM DIYE DUSUNECEK
  HATALARINDAN ARINACAK
  TOPYEKUN MUCADELE BASLAYACAK
  CUNKU KIMSE ILGILENMEZ AMA HER TAKIMIN MACLARINI TEK TEK INCELEDIGIMIZDE DURUMUN SIKINTILI OLDUGU NET OLARAK ORTADA BIRLIK VE BERABERLIK ILE ANCAK LIMANA GEMIYI SAG SALIM YANASTIRMALIYIZ

  11
  5
 15. hiç bir işe yaramayan kurul, işe yaramaz açıklama yapmış, siz önce gidinde kulübe para getirecek işler yapın, loca falan alın, bir işe yaramıyorsunuz, sadece havalı bir isme sahipsiniz, sözüm öna ne işe yarıyorsa bu Divan Kurulu..

  11
  4
 16. Siz önce ali ay’ın avukatlığını bırakıp divan kurulu nedir ne iş yapar onları bi öğrenin sonrada gereğini yapın,divan kurulu muhabbet yeri değil bursapor kulübün çıkarrlarını koruyan ve kulübe zarar verenlerin hesap sorulacağı ve idareyi ele alacağı bir yerdir sizin gibi boş insanlar gasp etmiş orasını bırakın iş yapacak ainsanlar gelsin

  11
  5
 17. Ya kaç senedir beceremedik busezon başı biraksana zaten ondan önceki sezon zor yirttin ( t.s son maç anlayana

  10
  3
 18. Sn idris sevinc sizin 3 senedir yapmanız gerekeni taraftar yaptı geç kalınmış olsa bile bence sizin mayısı beklemeden istifa etmeniz gerekiyor çünkü geldiğinizden beri bir tane olumlu bir hareketiniz yok

  10
  4
 19. Şehirde ki havaya bakınca, yerel medya, sosyal medya ve tribünlerin hastalığında en küçük bir iyileşme belirtisi yok.
  Büyük ihtimalle önce Samet hoca bırakacak, sonra ali ay, son olarak ta futbolcular şehri terk edecek.
  Böylece Zaten ruhen düşmüş olan takımın, fiziki düşüşü de, sezon sonu TFF tarafından tescillenmiş olacak.

  9
  4
 20. NE OLDUN BELEDİYE BAŞKANINA TOPLANIP TA GİTSENİZE YİNE HANİ BİR ARA ESKİ BAŞKANLARI TOPLAYIP ŞİKAYETE GİTMİŞTİNİZ YOKSA SALAMIYORLARMI SİZİ ARTIK VEYA SENDEMİ 1060 TAN BİRİSİN

  6
  1
 21. Taraftar ali ayın evin önüne gelerek Bursaspor a sahip cikip görevini yapmıştır. Sizler üstünüze düşen görevi ne zaman yapacaksınız esas konu budur

  6
  4
 22. Idris sevinç; geldiğin gunden beri tek bir olumlu işin yok. Boşuna makamı işgal ediyorsun bide kalkmış taraftara ayar veriyorsun. Olağan ustu kongre kararı taryışmaya açık ne demek ? Adamlar tehdit ile istifa ettirdi demek.. Videoyu seyret Başkan orda ‘biz zaten kongre kararı aldık’ diye en az 3 kez söylüyor. İste sizin Bursaspor’a bakışınız da bu analiz gibi… Hıc bir şeyden haberiniz yok ancak gürsu kavşağında ki ağa babanızın emir erliğni yapıyorsunuz. Saçın daki beyazdan utan…

  6
  2
 23. Hem suçlusunuz hem güçlüsünüz. Size her şey müstahak. Düşün artık bu kulübün yakasından. 3 yıl yeter size.

  5
  1
 24. bu dinazorlar kulübe bağlantı kurma yada maddi anlamda hiç bi destek vermezler, bide kalkıp taraftarı sorguluyorlar.
  klübün hali 3 senedir ortada, önce elinizi cebinize atın, takıma destek olun, sponsor bulun, sorumluluk alın ondan so ra konuşursunuz.

  5
  1
 25. Hadi gidin bakın çorbanıza beya 3 senedir rezill ettiniz takımı ayptır atkıllar kalır kravatlılar gider çok konuşma sende maşasın zaten

  4
  2
 26. Aslında Ali aydan çok Bursa’nın hani saygıdeğer büyükleri federasyondaki büyük temsilcilerimiz varya görüldüğü gibi hadi kulübün parası Yok yardımcı ol transfer tahtasını açtır hadi onuda bırak federasyonda saygınlık isim yapacaksın ya o saygınlığı borçlu olduğun Bursa’ya bursasporumuza Başkan ol öyle kazan büyüklüğünüzü saygınlığınızı görelim

 27. Şu cümleye lütfen dikkat !.. “Yeşil Beyaz camianın birlik ve beraberlik içerisinde sezon sonuna kadar desteklenmesini, sezon sonunda nasıl hareket edileceğini belirleyerek yeni bir yol haritası çizilmesinin doğru olacağını bir kez daha vurgulamak isteriz. “. Bence olağanüstü kongre kararı iptal edilmeye çalışıyor ve üzerinde düşünülmesi gereken soru : olağanüstü kongre yapılması Divan kurulunu niçin rahatsız ediyor ?..

 28. Dün final programinda divan kurulu baskanınin konusmalarıni dinledikten sonra, aslında gercek sorunun divan kurulunda olduğuna kanaat getirdim. Bursasporun duzlüğe cikması için ali ay ile birlikte divan kurulu baskanının da istifa etmesi gerekir.

 29. Sn.DİVAN BAŞKANINA AÇIK MEKTUP:
  1-Demokrasilerde çare tükenmez.Ancak demokrasinin kural ve kaidelerine riayet ediliyor ve seçimlerde entrikalar çevrilmiyorsa.
  2-Sizinde kabul ettiğiniz 3 yıldır bu takım aynı sıkıntıları,endişeleri yaşaıyor ve yaşatıyorsa,yönetim camiaada birlik ve beraberliği sağlayamıyor ve güven sorunu varsa bu inatlaşma nedir.Neden istifa mekanizması işletimiyor.
  3-Yıllardır çeşitli kaynaklar veriliyor,alınıyor ve satılıyor.Amma ya yönetimlerin beceriksizliği ya da görevleri suistimal eden yolsuzluklar vs. ile bu kaynaklar hoyratça tüketiliyor.Değil diyorsanız TRANSFER TAHTASI NASIL AÇILAMAZ.
  4-TRANSFERde elbette % 100 başarı olamayabilir,lakin her transfer edilenlede sorunlu ayrılma olurmu.
  Son sözüm şu yönetimdeki beceriksizliği özel iişlerinizde yapsanız acaba toplum içine çıkacak yüzünüz olurmu.
  TARAFTAR KAMPANYA AÇIN,TRANSFER TAHTASINI AÇALIM TAKIMA TAKVİYE YAPIN AMMA DOĞRU İŞ YAPIN diye öneride bulunurken daha ne yapsın.Taraftarın harçlığını verip maça geldiği bir camiaada sizler gibi imkan sahiplerinin ne yaptığını merak ediyoruz doğrusu.

 30. Bursaspor kulubü taraftarındır…Fosiller gitsin sayın bakanları C.Cağlar’dan icazet almaya devam etsinler…..

 31. Bugün buraya gelmemizin tek sebebi recep ALTEPE dir, takımı ele geçircem derken sırf kendi sözü geçsin diye bu takıma berbat insanları musallat etti bakınız yalak yüksel çolak! Ali ay ın eline verdiler içi boşaltılmış kulübü (haysiyet şeref yoksunu bölükbaşı) ali ay da içine girdikten sonra anladı yani adama kaktılar kulübü, ha bize emeklilik meşkalesi arayan başkan lazım değil o çok ayrı eğer bir suçlu ve yanlış arıyosak İBRA ettiğimiz kongreleri etmesekte kılıfına uyduran hırsızları doğru tespit ve analiz gerekir.

 32. Bursasporu menfaatsiz seven biri olarak şu yaşanan olaylara baktıkça üzülüyorum. Maalesef yönetim suçlanmakta evet yönetim suçlu ya taraftar da bir okadar suçlu bedava yönetim istifa diye bağırmasımnlar yazık tamam bunlar gitti kim gelecek biri aday oluyor yok bu fenerli olmaz bu gsli olmaz eee bak bursalı geldi onada istifa diyer bağrılıyor. taraftar ne zaman kulüb ten elini çeker o zaman başarı gelir.

 33. Biz Bursasporuz, düşsede Bursasporluyuz..Ne olacak düsse daha mi az sevecegim..Hayir…
  Sonuna kadar Turkiyenin en genç kadrosunu ve en dusuk maliyetli kadrosunu desteklemeliyiz.. Hata yaptiklarinda daha yuksek sesle destekleyelim ki basaralim…

 34. Divan başkanı denen kişi sen ne iş yaparsın olayın ve ali ayın y….. sen bir kere eleştirme sonra da böyle yok şöyle neredesin 3 senedir adam kendi çiftliği gibi yönetmekte ve alınmış kararları bile uygulamıyor sen cart cırt sözünü hiç tutmuyorken nerdesin..yaşlı ve bence ….. her neyse…

 35. Aklı selim olmak ger3kli 3vet yonetimi istifaya davet etmek gerekiyir fakat Bursaspor umuz7n gelecegi g3nclere ve ateknik direktoere destek vermek zorundayiz ne transfer yapabikiriz hoca vogu gun guzel oynatiyir buntak8m dusmez bizde destek olmak zorundayiz

 36. Taraftar şimdiye kadar yapılması gerekenin fazlasını yaptı ve yapacağındanda şüphen olmasın. Peki siz yönetim olarak Bursaspor’a ne yaptınız ? Her sene aynı hikaye düzelcez düzelcez taraftar sizi yakında çok pis düzeltecek düzeltmeden toplayın bavullarınızı gidin

 37. Siz hala klubün haketmediği yerde olduğunu düşünüyorsunuz. Çöp takım kuruyorsun birde 3 senedir haketmediğimiz yerde olduğunu düşünüyorsun. Evet bu takım bu kadro bu yönetim süper ligi haketmiyor. Mucizelerle ligde kalıyoruz. Komple yöneticilerin hepsi gitmelidir hepsi değişmelidir. Yaptıklarınız ayıp. Rahmetli Yazıcı bu takımı borç içinde bırakmadı. Sömürdünüz bitirdiniz paraları. Sizin evinizi basmak hatta hepinizin evini basmak müstehak. Düşün artık şu kulübün yakasından…

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu