Divan Kurulu Başkanı İdris Sevinç oldu

Burhan Vatan'ın Asil listesinde Erhan Mendi, Galip Sakder, Ahmet Seyit Ademoğlu ve Sabri Ersavaş bulunuyor. Yedek listedeki isimler ise Sedat Akgün ve Ramazan Doğan.

İdris Sevinç'in Asil listesinde Murat Gülez, Serdar Yazıcı, Haluk Sivri, Mümin Pekcan bulunuyor. Yedek listedeki isimler ise Ramiz Şentürk ve Aydın Çoközler

Divan Kurulu Bursasporun 2010 yılı şampiyonluk görüntüleri ile başlıyor.

Divan Kurulu, 216 üyenin katılımıyla Sadabat'ta başladı.

Divan Kurulu Başkanlığı Levent Kızıl yönetiminde saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile açıldı.

Bursaspor Kulübü’nde Divan Başkanlık Kuruluna Recep Bölükbaşı da katıldı.

 

Leven Kızıl söz alarak "9 yıl önce bir kongre ile Divan kurulunu oluşturduk. Divan kurulunun yetkileri kısıtlı. Tüzük yeniden düzenlenmeli." açıklamasını yaptı.

ilk olarak İdris Sevinç söz aldı; Divan Kurulunun daha işler ve etkin bir konumda olması gerektiğine dikkat çeken Sevinç, "Divan kurulu, seçme ve sicil kurulu ile bağlantılı olarak yetki ve sorumluluk koşuluyla bir çalışma gerçekleştirdiği takdirde, genel kurulun yapısına bağlı blok oy tartışmalarına da son noktanın koyulabileceğini düşünmekteyiz. Bütün eski başkanları ziyaret ederek bütün camianın Divana katılımını sağlamayı hedefliyoruz. Bu Divan lobisi ve gücü ile Bursaspor üzerinde oynanan oyunlara dur diyecek kapasitededir." dedi.

Söz alan Burhan Vatan konuşmasına listesinde bulunan isimleri tanıtarak başladı. Vatan konuşmasına birlik konusu ile devam ederken " Bursasporun tüzük kongresi yaparak Divan kurulumuz üye konusunda bir sıkıntımız olduğu aşikar Kulüp Başkanımız ile bu konuları değerlendireceğiz. Kongremiz iki güne yayılmalı. Kongre üye aidatının yeniden değerlendirilmesi gerekiyor.  Diğer kulüplerde olan Divan kurulu üyelerinin önceliğini bizler de istiyoruz. Bursasporumuza kazandırılması gereken tüm isimleri kongre üyesi yaparak lobimizi güçlendireceğiz. Bursaspor vakfı ile ilgili daha bilinçli olmayız. " açıklaması ile sonlandırdı.

Bursaspor Kulübü’nde Divan Başkanlık Kuruluna katılan 260 üye içinden 258 kişi oy kullandı.

Bursaspor Divan Kurulu Kongresi'nde toplam 130 oy alan İdris Sevinç Bursaspor Divan Kurulu Başkanı seçildi.

Burhan Vatan 127 oy aldı

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu