Diriliş

Türk sporunda birçok ilkin altına imza atmış ve 2010 senesinde yaşadığı şampiyonlukla yapılmaz denileni yapıp İstanbul hegemonyasına darbe vurmuş kulüp olan Büyük Bursaspor’un Büyük Taraftarı;

Cefa kelimesinin anlamını Sakarya da, Vefa kelimesinin anlamını Macunköy de bir vücut haline getirip haykıran bizlerin Bursaspor için yapacakları daha bitmemiştir. Yıllar öncesinde İstanbul dukalığına son vermek için kurulmuş bu takımın 2010 yılında bu şehre yaşattığı mutluluk ve bazı kesimlere yaşattığı acı üzüntüler bizim için kafi değildir olmamalıdır. Kurulduğu günden beri bu şehir için başkaldırının simgesi olmuş Bursaspor’un bu sene yaşanan birçok olumsuz gelişmeden dolayı yalnız bırakılmış olması; yıllardır sevdasının peşinden koşan, inandığı değerler uğruna kavgasını sürdüren Büyük Bursaspor Taraftarına yakışmamaktadır.

Daha önce yaptığımız açıklamalarda da dile getirdiğimiz gibi şu an içinde bulunduğumuz kritik maratonda en başta bizlerin yaptığı yanlıştan dönüp, gerekli mercilere yaptığı yanlışları anlatması/açıklaması gerekmektedir. Bunun yapılacağı en iyi ortam Atatürk Stadyumudur. Kişilere olan kırgınlık veya kızgınlıkların artık Bursaspor’a zarar verdiğini görmek her Bursasporlunun görevidir.

Sözde üç büyük diye adlandırılan takımların lobilerinin fink attığı Futbol Federasyonunun en güvenilir(!) bünyesi olan Tahkim Kurulu; Bursaspor’a verilen ve en başından beri haksız olduğuna inandığımız cezayı kaldırmıştır.

“Seyirci değil taraftar” kelimesinin hakkını yıllardır vermiş olan Bursaspor taraftarının cumartesi akşamı sıradan bir İstanbul takımıyla oynanacak maçta üzerine düşeni yapıp takımını sahipleneceği, verdiği destek sonucunda Bursaspor’un 3 puanı alacağı yönünde inancımız tamdır.

Bursaspor’un başarılı olduğu her dönemde etkisini en güçlü şekilde hissettiren Bursaspor taraftarı bugün de Bursaspor’un yeniden 2010 yılını yaşatması için sazı eline almalıdır. Geçmişten günümüze kadar Bursaspor için yakılan her ateşte ilk kıvılcım olma özverisini gösteren bizler bugün DİRİLİŞ için kendine gelmelidir.

Şampiyonluk geldiğinde kadrajlardan çıkmayan, başarıyı kendi içlerinde sahiplenen fakat kötü günde ortalıkta pek gözükmeyen bazı kesimlere inat bu maç DİRİLİŞ maçıdır. Bu maç Bursaspor’un gerçek sahibinin taraftar olduğunu gösterme maçıdır. Sevgimizin kişilere değil armaya olduğunu gösterme maçıdır.

Atatürk Stadyumuna Şampiyon olarak veda etmek için, 2013’ü 2010 yapmak için, tesadüftü bir daha olmaz diyenler için, DİRİLİŞ için göster kendini BURSA !!!

Bursasporluyuz.net

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu