Direk Kadroya Girecek Oyuncu Alacağım

Bursaspor başkan adaylarından İlhan Uslu, 17 Haziran'da yapılacak olağanüstü genel kurul öncesi kapalı çarşı esnafını ziyaretinde, "Direk kadroya girecek oyuncuların vaadini verebiliyorum" dedi.

Başkan seçilmesi durumunda camiayı tatmin edecek transferler yapacaklarının sözünü veren İlhan Uslu, şunları söyledi: "Biz de transferde geç kalmak istemiyoruz. Teknik kadronun istedikleri doğrultusunda çalışma yaptık. Başkan olursam yönetimimle birlikte önce transfer üzerinde yoğunlaşacağız. Teknik direktör Hikmet Karaman, gençlerden faydalanabileceği oyuncuları seçecek. Bu oyuncularla ilgili bize rapor verecek. Önümüzdeeki günlerde A takım toplanacak. Eksiklerimiz belirlenecek. Transferde mümkün olduğu kadar A takıma adapte olabilecek gençler ve yıldız transfer üzerinde duruyoruz. Ama bu konuyla alakalı olan teknik kadrodur. Onların söyledikleri yönetim kurulu tarafından uygulanacak."

"ÇITA YÜKSELDİ" Çıtanın yükseldiğini ve transferde çok dikkatli adım atmak gerektiğini sözlerine ekleyen İlhan Uslu, şöyle devam etti: "Yapılacak transferlere çok dikkat etmek lazım. Hem ahlaklı olmalı, hem uyum içinde olabilmeli, hem de arkadaşlık duygusu iyi olmalı. Bizim yönetimimiz genç kişilerden kurulu. Gerekli katkıyı verebilecek arkadaşlarımız var. Batalla bize geldiğinde yıldız değildi. Ne zaman serbest oynamaya başladı o zaman Bursaspor'un ivmesi yükseldi. Bizler Batalla olabilecek futbolcu transfer edebilirsek, Bursaspor'u hiç kimse tutamaz."

"BAŞARI A TAKIMA ÇIKMALARI" Alt yapının başarılı sayılabilmesi için A takıma kaç futbolcunun çıktığına bakılması gerektiğinin altını çizen İlhan Uslu, bu konuda şöyle dedi: "Alt yapının iyi olması, çok fazla şeyi değiştirmiyor. A takıma kaç futbolcu çıkıyor, başarı odur. Oyuncuyu yıldız olmadan şımartıyoruz. Alt yapıdan gelecek kendisini gösterecek, faydalı olacak sonra alkışlayacağız. U-16'da 50 tane gol atması bir şeyi değiştirmiyor. Alt yapıdan takviyeli bir Bursaspor ve yıldız transferler, forma satışından tutun reklam gelirine kadar Bursaspor'u en üst seviyeye getirecek."

"PİLOT TAKIM PROJEMİZ VAR" Merinosspor dışında üst liglerde bulunan bir takımla anlaşma ihtimali olduğunu belirten İlhan Uslu, "Pilot takımla ilgili projemiz var. Bunu perşembe ya da cuma günü açıklayacağım. Merinospor'un üzerinde duracağız ama bir tane daha takımla anlaşmak istiyoruz" diye konuştu.

 

DHA

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu