Dikkat! Tehlike kapıda..

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun ani bir kararla çirkin ve kötü tezahürat konusunda 120 saniyelik kriteri ortadan kaldırarak “sıfır toleransa” geçmesi futbolun bir numaralı tartışma konusu haline gelirken kulüpleri yeni bir tehlikeyle daha karşı karşıya bırakan talimatlardaki ince bir ayrıntıyı daha ortaya çıkarttı. Artık birçok müsabakanın kadın ve çocuklara karşı oynandığı ligde kulüplerin sezon sonuna kadar “2 saniyelik bir ihlalle” kalan maçlarını tamamen boş tribünlere oynama tehlikesi bulunuyor. Protokol tribünü dışında hiçbir tribüne bayan ve çocuk dahi kimse alınmayacak.

İKİNCİYİ AFFETMİYORLAR

Disiplin talimatının 52. maddesinin 14. bendine göre seyircisiz maç cezasının uygulandığı (kadın ve çocukların izlediği) karşılaşmalarda 2 kez çirkin ve kötü tezahürat ihlali yapılması halinde o sezon sonuna kadar tüm maçlarını tamamen boş tribünlere oynama cezası verilecek. Kadın ve çocukların izlediği maçta çirkin ve kötü tezahürattan yine 1 maç seyircisiz oynama cezasına çarptırılan Bursaspor’un kadın ve çocuk taraftarının Konyaspor karşılaşmasındaki 2-3 saniyelik kötü tezahüratı, yani ikinci ihlali Yeşil Beyazlılar’ın sezon sonuna kadar boş tribünlere oynamasına neden olacak.

 

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu