Dikkat Başkan aranıyor!

Bursa.com Spor Koordinatörü Tarık Çapçı'nın köşe yazısıdır.

Bursaspor Camiası bu çukurdan çıkabilmek için tek bir şeye odaklanmalı.

Teknik, taktik, oyun planı ne dersek diyelim bir takımın maç performansını değerlendirebilmek için öncelikle oyuncuların gösterdiği performansa bakmak gerekiyor.

Gerekli mücadele verildi mi?  Ya da Hoca mı yanlış dizilişle sahaya sürdü? Oyuncular bir şeyler yapmak istediler de yapamadılar mı? Rakip mi güçlüydü? Hakem mi engel oldu?

Eğer oyuncular tabir-i caizse maça asılmıyorsa, maçı kazanmak istediklerini göstermiyorlarsa daha açıkça söyleyeyim isteksizlerse yukarıda saydıklarımın hiçbir önemi yoktur.

Çünkü futbol, yetenek, fizik ve taktik oyunu olduğu kadar motivasyon ve psikoloji oyunudur da.

Bursasporlu futbolcuların büyük bir motivasyon kaybı içerisinde oldukları hem aldıkları sonuçlardan hem de isteksizliklerinden çok belli oluyor.

Maddi sıkıntılar, kadro dışılar, ayrılan oyuncular, takviye yapılamaması, kafa karıştıran menajerler, virüs vakaları derken bu noktaya gelindi.

Play-off hattına tırmanabilme adına son şanlardan biri olan bir maçta, bu şekilde mücadele eden bir oyuncu grubundan bu saatten sonra mucize beklemek hayal olur.

Bugüne kadar güçleri yettiğince mücadele ettiler. Sezon başı hedefini yükseltenler de onlardı.

Mustafa Hoca da mevcut şartlarda yapılabilecek her şeyi yaptı; ama olmadı.

Futbolun gerçekleri eninde sonunda yüze çarpıyor.

Geçen maç sonrası da yazdım tekrar etmek istiyorum.

Herkesin bildiği şey tabi ki bu aslında. Bursaspor’un sorunu yönetimsel.

Güçlü, futbolu bilen çevresine doğru kişileri almış bir başkan gelmeden bu çukurdan çıkmamız imkanız.

Bu saatten sonra ligi sağ salim bitirmeyi hedeflemek ve bu arada da önümüzdeki sene için güçlü bir başkanı göreve getirmek için ne gerekiyorsa yapmak zorundayız.

Başkanın güçlü, herkesin içine sinen saygı duyulan biri değilse olmuyor, olmayacak da.

Direksiyondaki usta değilse uçuruma düşersin, düştüysen çıkamazsın.

Peki kim mi o başkan ?

3,5 milyonluk şehirden çıkaramıyorsak veya potansiyeli olanları ikna edemiyorsak o da yine bizim ayıbımızdır.

49 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Başkan en son şakşakcıların arasındaydı deplasmanda Bursaporumun hakkını savunuyordu hala orada olabilir mi?!!!

  Yazık ki yazık gene yazıyorum yazık , şapka düştü kel göründü tamam eyvallahta , neden geldiniz , sağa sola forma ikram dönemleri de bitti hiçten ortalıkta yoksunuz !!! Siz sorun kendinize biz neden geldik diye delikanlı gibi sonra gelin açıklama yapın!! yeter kardeşim yeter … beceremiyorsunuz ….Siz becerdiğinizi mi sanıyorsunuz ….. Sizler ve Bursasporum sizin tarafınızdan nasıl gözüküyorsunuz deyin bakalım!!!

  50
  2
  1. @Chiefofficer yorumuna yanıt olarak

   Buldum..!!
   Son yancı Uslu bu sefer başkan olmalı bence..!!
   Acıyla gülesim geldi;
   Mestan Kamat Uslu; arka arkaya…
   “Boş ver kanka bi üçlü saralım” diye başlayan vecize ile yeni bir üçlemeye çanak tutalım…
   Körüstan Bölükbaşı Ay üçlemesinden sonra tam yol almalık bir üçlü olur terbiyesizim…
   (Üç puan artık rüyada kaldı ağzımız üçe yabancı kalmasın…)

   4
   1
  2. @Chiefofficer yorumuna yanıt olarak

   Yönetim İstifa vs Etmediğine Göre Hava Altın Pırlanta ve Gümüş Hesaplarından Vermiş Olabilecekleri Borçlar Daha Bursaspor’un Hesaplarında Daha Gözükmüyordur – Geçen Başkan Kaç Milyon Eklemişti Borcumuza Bilen Varmı ? Çünkü Hesaplar Tunuk Tunuk Saklanıyor! Bunlar Kaç Milyon Ekliyecek Tahmin Eden Varmı?

  3. @Chiefofficer yorumuna yanıt olarak

   Abi taraftar da aynı hataya düşmemeli. Ali Ay da da körüstanda da bölükbaşında da istemedik beceremedi dedik götürdüler dedik. ama adam gibi toplanıp eski günlerdeki gibi sahip çıkmadık. anca buradan yazıyoruz. ay yönetimine de maçın son 2 dk sı yönetim istifa diyorduk. böyle sus pus olmaz bu işler. Tepki düzgün konulmalı yaptırımlı olmalı bence.

  4. @Chiefofficer yorumuna yanıt olarak

   Biraz kendimize bakalım gelene gidene söverek sahipsiz kaldık Levent kızıl gelmiyorsa ana bacı şoven başta taraftarın suçudur biraz ya iğneyi batiralim kendimize

   12
   3
  5. @Chiefofficer yorumuna yanıt olarak

   TARIK ÇAPÇI seni dogruları yazmayıp demogoji yaptıgın icin kınıyorum..kardesim kamatın karsısında ben adayı su kadar parayla geliyorum diyen hüseyin beyin neden geri cekidigini(çektirildigini) anlatmıyosun gazete satsın diye traş yapıyosun. erkan kamatın bursaspor baskanlıgına hem cevre olarak hem futbol anlamında sadece klas olarak uygun olmadıgını neden yazmıyosun.traş yapıyosun..bursaspor takımının hoca mustafa ere büyük geldigini neden yazmıyosun.bursaspor yönetiminin TFF ye tabiri caizse muhtac olduklarından ali akmana TFF tesislerinde imza attırılıyor hem bursaspor yönetiminin hem siz basının neden ses cıkarmadıgınızı ortalıgı ayaga kaldırmadıgınızı yazmıyosun neden kaldırmadın ayaga ortalıgı??erzurum bagış gecesi yaptı hacizlikten bursaspor yönetimi ve bursa basını sizler neden bursaspor külübüne bagıs gecesi yapmadıgınızı yaptırımadınızı neden yazmıyosun.kongre üyelerinin spor anlamında baskan secerken ali ayda ve kamatta neden basiretsiz davrandıklarını yamıyosunuz.neden bursaspora istanbul basını gibi davranıyosunuz??kamata biraz insansa ahlaklıysa neden istifa etmi,yosun diye sormuyonuz??taraftar baskanlarına hey gurup baskanları neredesiniz neden BAŞINIZI KUMA gömdünüz diye sormuyosunuz bursa basını olarak.hepiniz öldümü ALLAHA nasıl hesap vereceksiniz bursaspor yönetimi olrak bursa basını olarak neden sapkayı önünüze koymuyosunuz.bu yazıyı yorumu insallah cook güvendigim bursaspor taraftar platformu yayınlar yayınlamassa emekliler sitesine memurlar sitesine bütün mecralara koyucam.bursaspor hepimizin reklam yüzü hepimiz utanalım.

   14
 2. Sözün bittigi yerdeyiz aslında ! Koskoca ligi bu çocukların sirtina yuklemeyin dedik, gençleri kazanalim derken kaybederiz dedik ! Bir kaç takviye ile bu takimi yeterli seviyeye getirebilirdik oysa ki ! Ya da hiç transfere, tahta açmaya gerek kalmadan, mevcut kadroyu koruyabilseydik, şimdi belki de ilk 2 deydik en kotu playoff’ la da olsa çıkabilirdik ! Bu yönetim bırakın transfer yapmayı, kadroyu korumayı bile basaramadi…
  Kimse kusura bakmasın takımda ruh olmamasının sebebi tamamen ekonomik ! Artık kimse asilmiyor ! Aç ayı oynamaz, nitekim de oynamıyor !!! Ligin 2. Yarisi ruzgarin tersine esecegi belliydi, görünen köy kılavuz istemez…!
  Hepinize Geçmiş olsun…!

  45
  1
  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Eser kardeşim bu kadroyu bozan kim? serdar özkanı, sedatı, recebi gönderen kim? 7 maç kaleci ataberki kadro dışı bırakan kim? Bu kişi içinde isim vererek yazki bilelim. Yorumunda inandırıcı olsun.

   7
   5
   1. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

    Vakıfköy ağırlıklı oyuncularla olacak artık..hangi başkan gelcekki..gelse bile aynı olacak.kendini kurtarmak için yapacak transfer kğlüp parasıyla dahada batacağız .genç yetenekler tarıcaz yaratcaz.bırakın başkan değiştirmeyi artık.bu başkan doğru olanı yapıyor gerçekleri olması gerekenleri..

    1
    2
   2. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

    Kuruttular koca çınar Bursaspor’ u ! Vallahi yazık kardeşim…
    Çocukluk aşkımiz, canımız Bursaspor’ u yakinda kitaplardan okuyacağız…!

    14
    1
 3. Herkes farklı bir yerden olaya bakıyor, ben de sorunu farklı bir yerde görüyorum. Bence sorun, istanbul merkezli iktidarın, bursaya ve bursaspora dümanlığında görüyorum. İbrahim yazıcı da, bursaspor kongreside, iktidar ile farklı frekanslar da ve onların, daha da güçlenmeleri için normal gördükleri haksızlıklara usulsüzlüklere ses çıkarabilen en güçlü ses olduğu için, bursaspor üzerinde farklı projeler yürüttüler. Bursasporun başına soyguncuları hırsızları musallat ettiler. Onların soygunlarına göz yumdular. Bunu diyorum ama bursaspor kongresinin ve bursasporun başındaki yiyicileride es geçmemek lazım. Onlara göz yumdular. Usulsüzlüklerini hasır altı ettiler. Sonra bursasporu biz yönetelim dediler, ama onu da beceremediler. İktidarın elindeki büyükşehirler gitti. Ama bursa halkı tercihlerini değiştirmedi, hemde bu kadar haksızlığa rağmen. MEtroyu bursa halkı kendi cebinden yaptı. Bursaspor stadını bile belediye yani bursa halkı ödedi. Diper yerlerde ise toki yaptı. Bursa halkı kendi takımlarına yapılan haksızlığı önemsemedi bile. Neden? Çünkü bursasporun kongresi ve başındaki yiyicilerde ellerindeki yumurtlayan tavuğu başkalarına kaptırmak istemediler. Bursaspor birileri için ekmek kapısı ve bunu kimseye kolay kolay bırakmazlar. Herkesin sahip olmak istediği, ama kimsenin sahip olamadığı, benim değilse batarsa batsın dediği bir spor kulübü bugün batma noktasına geldi. Çünkü kimse gerçekten bursasporu sevmedi. Bu benim şehrimin takımı demedi. Bu şehir ve halkı için bursaspor kulübü ve hizmetleri önemlidir demedi. Bir sürü farklı grup, herkes mücadele kavga içinde, ama paylaşamadılar. Uzlaşamadılar sevmediler. Batma noktasına geldik. Gemi batıyor, fareler kaçmaya başladı. HErkes kaçrken kulübe sahip çıkmaya çalışan, amma zengin amma değil, elinden geldiğince ben burdayım diyen bir başkanada saygısızlık yakışmıyor. HErkes serzeniş içinde, normaldir. Seçim dönemi geldi, bulun birisini, seçin başkan, ama kusura bakmayın da bu iş, birlikte borcu paylaşarak ödenmezse, bir kiinin yapacağı bir şey değil, tüm herkesin elini taşın altına sokmasıyla mümkün. Diğer seçeneklerde var, bırakın kulüp batsın, herkesin sahip olmak istediği, kıskançlık haset ettiği kulübü bırakalım batsın. ve bu utanç ile tüm bursa halkı olarak yüzleşelim. Belki küllerden başka şeyler çıkar.

  12
  5
 4. Ali ayın bizi küme düşüreceği belli olduktan sonra amigo Selim’in kongre de uyarması na rağmen 1060 kişi Ali aya oy verdi

  9
  1
 5. Sen değilmisin tarık Çapçı bunlara methiyeler düzen yere göğe sığdıramayan ilk olarak da sen Terk ediyorsun. Biz yazdık çizdik bunlardan cacık olmaz diye Mustafa dan hoca olmaz diye.. algı yaparak muradınıza erdiniz şimdide yandık Allah diyorsun. Kimseyi kandıramazsın. Şu klübün sahibi gibi davranan köşe yazarlarından bıktık. Tribün abilerinden bıktık Bırakın bu işleri artık millet yemiyor. Çekin elinizi bu takımdan.

  8
  1
 6. Her başkanı hırsız ilan ettiniz, hain dediniz birşeyden anlamıyor dediniz, rahmetli başkana bile hırsız dediniz. Siz neyi tartışıyorsunuz ? Tabii ki Başkan çıkmayacak Selim yönetsin klubü o lazım.

  7
  4
 7. koy trübünden herhanbibir Burrsaspor asigini bundan iyi baskanlik yapar,
  bu tipsiz iskembesi kalin sifatda 1 gram fayda koyamadigi gibi kulübün ise yarar futbolcularini bedavaya kacirtarak hem süper lige cikmamizi engelledi, hemde kulübü milyonlarca euro zarara ugratti serefsiz………….

  1. @Bijoux yorumuna yanıt olarak

   Hatayspor’un nereden nereye nasıl geldiğini iyi incelememiz ve anlamamız lazım. Kurumsal yapılanma, planlama, sabır ve güven…Adım adım ve en son şirketleşme. Ve biz – bilmem kaç milyon TL ile başlıyoruz. Buna rağmen bu adımları atacak olan yönetim ve başkan bulunmalı ve desteklenmeli.

 8. Haksızlık etmeyin adama. Gerektiğinde fotoğraflarda sempatik görüntü için habire el sallıyor ya.6 aydır açıklama yapacak ama kafalar kumda.

 9. Gördük işte tek maçla santrofor olunmuyor çocuk napsın fiziği daha oluşmamış elin kaşarı bi omuz vuruyor çocuğu yere seriyor hep dedik ikinci yarılar zir olur takviye şart 4-5 Adam alınsa ilk 2 hayal değildi bu ligte görüyoruz oynanan oyunları..

 10. Camia akili olup tepkiyi zamaninda koymali.bu kamat denen adamin asla başkanlik yapamayacagini burda ben ve bir kaç renkdaşim defalarca dile getirdi en başta..her defasinda linç yedik.. tamamen laylay yapmaya geliyor,başkanlik falan yapamaz dedik.karabasan gibi geldi başımiza çöktü..mestanı bile arar olduk.2 dönem transfer tahtasi açamamak ne demek..eskişehir bile 86 dosyanin 81ini çözdü.5 dosyayı daha çözebilseydi onlar bile acıyordu tahtayi..bizimkiler kılıni bile kipirdatmadi.hehehe hühühü yapayapa 1 senemizi yediler.yaziklar olsun.

 11. gıdın serkan yazıcıyı getıın kardeşler OHARBIDEN BURSA COCUGU BU IŞI ONDAN BASKASI COZMEZ GIDILSIN RICA EDILSIN GENC BURSASPORLU

  4
  1
 12. Bunlar bırakın başkanlığı tesiste bekçilik yapamazlar aç yönetim aç başkan sonuç ortada rahatlamıştır resmi asılacak bence başarısız başkanların resmi asılmamalı yakışmıyor büyük başkanların yanına bunların resmini

 13. Süper lige Çat diye Levent kızıl çıkarır başkan istifa ette önümüzdeki sezonuda çöpe atmayalım bir halt yiyeceğin yok zaten…

 14. vallahi sırtımdan çatlayacağım. bir kişide çıkıp çıkıp yeniden yapılanmadan, kurumsallaşmadan, sabırdan, zamandan, denk bütçeden, istikrardan, gerçek taraftarlıktan, kentlilik bilincinden, dolu ve küfürsüz tribünlerden, gelecekten, bahsetmiyor.
  varsa, yoksa, günlük, skorlar, performanslar, tahta, seri, play of, süper lig, o gitsin, bu gelsin.

  ”BAŞKAN ARANIYOR!” bu kaos kargaşa ortamına kendini kim atar?
  olası iki kötü sonuçta pin-pon topu misali taraftar-medya arasında gidip gelmeyi kim göze alabilir?
  hele, hele bizi şampiyon yapan İbrahim Yazıcı-Ertuğrul Sağlam ikilisi ve Levent Kızıl’a yapılanları gördükten sonra.

  yahu arkadaşım, 10 senedir her yıl 1 başkan. 2-3 antrenör. 15-20 oyuncu değiştirerek neyin şampiyonluğu?, hangi transfer gelirleri? ne futbolcu yetiştirmesi?
  her seferinde aynı yanlışları yapıp, her seferinde farklı sonuçlar beklemek neyin kafası?
  hadi tüm bunları benim gibi sokaktaki sıradan bir taraftar bilmiyor, göremiyor, anlamıyor olabilir.
  ancak, artık duayen sayılabilecek yaşa gelmiş olan yerel basınımızın spor yorumcularına ne demeli?
  futbolun bu kadar içinde olup da, futbol bu kadar tersinden nasıl yorumlanabiliyor benim aklım hafsalam almıyor yeminle.

 15. başkan aranmıyor kongre tarihi aranıyor yeter hepsine yol vermek icin kongre tarih belirlesin yeter kendisi kaybolsun gitsin

 16. Başka aday mı vardı. Yada biri bana bırak bu işi dedi de bırak adı mı. Bile bile altından kalkılamayacak yüke omuz atıp en azından kulübü başsız bırakıp rezil etmemiş. Biri çıkarda eyvallah kardeş buyur demezse o zaman tamam. Bu kadar yoruma katlanmak bile büyük fedakarlık. Başkaları yüzünden kim hakaretlere katlanır.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu