Diafra Sakho “Hakem adil değildi”

Bursasporlu Diafra Sakho Galatasaray maçının hakemi Suat Arslanboğa ve VAR kararlarına isyan etti. Senegalli futbolcu, "Rakibin ceza sahasında elle oynamasında penaltıyı vermedi. Gündüz oynanan maçta Başakşehir aynı pozisyonda penaltıyı kazandı. Bütün kulüpler eşit değil mi?" dedi.

Galatasaray karşısında Süper Lig’de 183 gün süren gol hasretine son veren Bursasporlu Diafra Sakho karşılaşmanın hakemi Suat Arslanboğa‘yı adeta topa tuttu. Senegalli futbolcu maçtan sonra yaptığı açıklamada, gol atmasının bireysel açıdan kendisini mutlu ettiğini fakat hakem kararlarıyla karşılaşmadan yenik ayrılmanın üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi. ‘Hakem adil değildi’ diyen Diafra Sakho, kendileri lehlerine verilmeyen penaltının maçın skorunu olumsuz yönde etkilediğini belirtti. Sakho, “Kendi adıma gol attığım için mutluyum. Ama bunu hakem için söyleyemeyeceğim.” ifadeleriyle sözlerine başladı.

Tecrübeli futbolcu ayrıca, “Maçın ilk yarısındaki penaltı pozisyonumuzu görmedi. Rakibin ceza sahasında elle oynamasında penaltıyı vermedi. Gündüz oynanan maçta Başakşehir aynı pozisyonda penaltıyı kazandı. Onu görüyorlar. İki pozisyon da aynı değil mi? Bütün kulüpler eşit değil mi? Büyük kulüpler için hep aynısı oluyor. Bugün de Galatasaray’ın pozisyonunda penaltı noktasını gösterdi. İlk yarıdaki pozisyonda penaltıyı verse belki biz 3-0’ı bulacaktık. Ve belki de maç bu sonuçla bitmeyecekti. Taraftarlarımız için çok üzgünüz ama hakemin verdiği kararlar nedeniyle büyük üzüntü yaşıyoruz.” diye konuştu.

3 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Yönetim Sakho’nun cevabını siz vereceksiniz!

    Bu ülkede bütün klüpler eşit değil mi?

    Eşit isek hakkınızı arayınız! Haksızlığa uğradığımız tüm pozisyonları bir CD halinde derleyip MHK’ye gönderin ve bunu kamuoyu ile paylaşın.

    … ve aynı soruyu sorun: Bu ülkede tüm klüpler eşit değil mi?

  2. Burada yapılan yorumların MHK veya TFF’yi rahatsız ettiğini hiç zannetmiyorum.Binlerce taraftarı yönlendiren taraftar liderleri,şehir içinde yanlız pankartlarla sessiz yürüyüş yapmak için gerekli girişimde bulunsalar.Tamda seçim öncesi bu ülkede demokrasi var mı? yok mu? test edilmiş olur. Çünkü Bursa’mızda bizlerden oy isteyen (Bütun Partiler) siyasilerin Bursaspor’umuzun haklarıni korumak adına kıllarını bile kıpırdatmadıkları aşikârdır.Ama seçim konuşması yaparken Bursaspor’umuzun atkısını boyunlarına koymayı ihmal etmiyorlar.Evet taraftar liderleri top sizde.Yönetimin yapamadığını sizler yapabilecekmisiniz.Tabii ki yasal çerçeve içinde.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu