Devlet Bahçeli “Milliyetçi Bursaspor taraftarlarını selamlıyorum”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunurken Bursaspor - Amed maçı ilgili açıklamalarda bulundu.

Devlet Bahçeli “Bize göre Amed diye bir yer yoktur, Diyarbakırspor yerine dayatılan Amedspor diye bir kulüpten de bahsedilemeyecektir. Bursaspor taraftarlarını buradan selamlıyorum, milli duruşlarından dolayı tebrik ediyorum.

Geçtiğimiz hafta sonu Bursaspor-Diyarbakırspor arasında oynanan maçta sallanan görsellerin sporun ahlak ve doğasına aykırı olduğu herkesin malumudur. Bize göre Amed diye bir yer yoktur, Amedspor‘dan bahsedilemeyecektir. Bursa‘da küçük bir azınlık olan terör yandaşlarının stadyumu tahrik etmesi, çıkan olayların Kürt kökenli kardeşlerimle ilişkilendirilmesi rezalettir.

Türk ile Kürt arasına düşmanlık tohumu ekmeye kalkan kim varsa, koparılması gereken çıban başıdır. Bursa nasıl gözbebeğimizse, Diyarbakır da öyledir. TFF orada oynanan maçta yapılan provokasyonlara göz yummuş aciz kalmıştır.

Bin yıllık kardeşliğimizin israf edilmesine göz yummamız mümkün değildir. Milli birlikte ve kardeşlik mirasımıza sahip çıkamazsak geleceğimizi bu coğrafyada paylaşma arzusunu diri tutmak imkansız hale gelecektir. Süregelen tartışmalar devlet ve millet hayatımızın devamını etkileyecek konulardır. Bu konuda en büyük suçlu, bölücü terör örgütüne sevimli görünen zillet ittifakıdır.

TFF‘nin atıl ve aciz kaldığı hususunda yaygın kanaate kulak verilmelidir. Türk sporu dostluğun ve kardeşliğin vadisidir. Futbol sahalarından kaos çıkarmak bu millete yapılacak kötülüktür” dedi.

52 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Şu amed denen terör yandaşı takım kapatılsın artık.Kendileri yapınca devam biz yapınca hemen faşist,barbar diyorlar utanmadan.Ayrıca işin iç yüzünü bilmeden amedspora destek çıkıp Bursaspor’a çamur atan sanatçı ve siyasilere de yazıklar olsun.İlk maçta 16-17 yaşındaki çocukların neler yaşadığını,zırhlı araçlarla şehre döndüklerini göz önünde bulundurmadan Bursa’daki maça göre peşin hüküm yapmak acizlik ve ahmaklıktır.

  106
  4
  1. @Maratoncu yorumuna yanıt olarak

   Mal mısın oğlum sen. Bütün parti liderleri bu serefsizlerin yanında dururken adam gerekeni yaptı. Biz zaten ülkücüyüz salak herif.

  2. @Maratoncu yorumuna yanıt olarak

   Ulan neyin oy devşirmesi; adam taş gibi çıkıp konuşmuş. Duruş net; senin ideolojine uymuyor diye klavyeden delikanlılık yapmayı bırakın.

   9
   19
   1. @Junior yorumuna yanıt olarak

    Sinan Ateş konusundaki handikapını Bursaspor taraftarını överek affettirmek istiyor. Ama yemezler. Bu ismin üstü çizildi. Siyasi kadavra.

    5
    2
  3. @Maratoncu yorumuna yanıt olarak

   Ya sen çılgın mısın kardeş, adam takıma arka çıkmış beğenmiyor musun? Onun bu konuşması belki bizi küme düşürecek oranda cezadan kurtardı anlamıyor musun?

   21
   12
  4. @Maratoncu yorumuna yanıt olarak

   Burada bir kısım arkadaş CHP harici herkesi ,Bursaspor a siyaset bulaşmasın mantığı ile siyaset peşinde koşuyorlar.büyükşehir bir açıklama yapınca siyaset oluyor nilüfer belediyesi bir açıklama yapınca süper oluyor destek kabul ediliyor.Tutarlı olalım .Spora siyaseti hiç bulaştırmayalım.

   34
   17
   1. @fatih gürbüz yorumuna yanıt olarak

    Destek veren bu adam ilk maçta nerdeydi ?BURSASPOR taraftarı Sinan Ateş şehit edildiginde nerdeydi?Balık hafızalı olmayalım.Hicbir siyasi partiye kendimiZi kullandirtmayalim.Biz Bursayiz Bursasporuz.

    40
    10
  1. @Liberal Bursa yorumuna yanıt olarak

   Çıkıpta Meclis kürsüsünden bu desteği veren tek lider. Kendisine teşekkür ederiz. Beğenmeyip bunu diyemeyen hatta amedi savunanlarla kol kola olan partileri destekleyenler. Gidin kanınıza baktırın.

   60
   29
 2. HDP de 6 li masaya oturunca Bahçeli de destek çıktı sonunda.Ancak bu yalandan destek yetmez.TFF,satırlarını bilemeye başladı.Bize amede verilen cezanın zerre kadar misli verilirse bursa kamuoyu olarak,yasal çerçeveler içerisinde,küfür ve hakaret boyutuna girmeden kamuoyu oluşturmamız gerekir.Bu maç gosterdi ki ne yazık ki onların oluşturdukları kamuoyu bizimkinden kat ve kat fazla.

  46
  6
  1. @Jukebox yorumuna yanıt olarak

   Çok doğru. Sanki kendileri d.bakir da çiçeklerle,barış güvercinleriyle karşılaşmış da Bursa gene de böyle yapmış gibi lanse ettiler,algı yaptılar iki yuzluler.

   Kamuoyu oluşturmakta zayıf kaldık.

   33
   1
  2. @Jukebox yorumuna yanıt olarak

   katılıyorum. bize amede verilenin kat ve katını vermek için nabız yoklamaya başladılar bile, eğer ki amede verilen cezanın fazlası verilirse kesinlikle isyan bayrağı açılmalı. yapılabilecek her türlü kamuoyu baskısı yaratılıp her yerde yüksek sesle hakkımızı aramalıyız. kesinlikle olası verilecek ağır cezalara boyun eğmemeliyiz. aptal saptal uefaya fifaya gideceklerini söyleyen zibidilere meydanı boş bırakmamalıyız. ne kadar 2.ligde olsakta büyüklüğümüzün değişmediğini herkese göstermeliyiz, güç bizde pes etmek yok..

   38
   2
 3. Bahçeli, sen milliyetçi olsan Türkiye’ye Suriye’lileri dolduranlarla işbirliği yapmazdın. Ayak yapma bize.

  46
  22
  1. @Darmstadt yorumuna yanıt olarak

   Tarihine bak; kaç kıtada vatandaşın var gör. Hatay-antakya 1939 dan önce suriye idi; 1923 ten önce tüm o topraklar bizim; ahalisi ise halkımızdı. Algı ile yaşamayın

   3
   6
   1. @Junior yorumuna yanıt olarak

    Sığınmacıların ülkesi olduk. Böyle giderse biz azınlık olarak yaşarız. Zaten sizin amacınızda o. Yeterki iktidar sizin olsun.

    5
    1
    1. @Darmstadt yorumuna yanıt olarak

     Sığınmacı dediklerin keyfi değil savaşdan kaçan insanlar. Savaşı başlatan da, muhalefet partilerimizin desteklediği Batı ülkeleri. O ülkeler gibi ölüme itemeyiz sığınmacıları, botları geri ittikleri gibi. Irkcı olmayalım. Bugün onlarım yarın bizim başıöıza gelebilir. Muhtaç kalmayalım bir sıcak yuvaya evsiz barksız kalıp.

     1
     3
 4. Bak işine bahçeli biz milliyetçiliği kimseden öğrenmedik Mustafa Kemal’in askerleriyiz Beşiktaş üyesi vekilinide al git

  41
  21
   1. @Efkarli yorumuna yanıt olarak

    Bu der mi bilmiyorum ama fırsat gecsin Orhan saribal gibiler gerçekten kapatır işte.
    Bu arada akp-mhp ye hiç oy vermemis bir insanım. Bunu söyledi diye verecekte degiliz. Ama bizim kırmızı cizgimiz Bursaspordur.

    8
    6
 5. Bakıyorum gazetelerde haberlerde Bursa’da olanlar skandalmış ulan o………..ları Diyarbakır’da canlı yayın bile yoktu kimin kimi kayırdığı belli Bahçeli reisin dediği gibi amed diye bir yer yok orası TC DİYARBAKIR ilimizdir………!

  29
  4
 6. Ayrıca bir haber kanalında izledim bir çakal çıkmış bir film dönüyor Bursaspor ligde bırakılmak isteniyor diyor ulan yavşak ligde bırakılmak istenseydi şimdi süper ligde olurduk bu saatten sonra o …….. larına koyduk ya amatöre düşelim farketmez

  29
 7. Bursa millet vekilleri den çıt yok Bursaspora
  Sn Devlet Bahçeli Sahip çıkıyor onu bile saptıran
  Şerefsizler var Aramızda Malesef Yazıklar olsun size.

  20
  25
  1. @Vertblan yorumuna yanıt olarak

   Birader milli söylemler; gayri milli arkadaşları rahatsız ediyor. Emin in inci tayfası hala burada sanırım. Yani ipek böceğimizi kırmızı-siyaha boyayanlar

   2
   6
 8. Kendine yapılmasını istemediğin şeyi başkasına yapmayacaksın. Bu kavgayı Bursaspor değil onlar başlattı.Şamarı yiyince de feryat figan ediyorlar.
  Bahçeli sana gelince, Sen nerde bir kanayan yara var tuz serpmeye bayılan kötü kalpli bir adamsın.
  Tıpkı çizgi film Şirinler deki şirin avcısı kötü karekter gibi.
  Adı aşk bu eziyetin fakat öleceksek bu vatana olan aşkımız dan öleceğiz.

  12
  4
 9. O gün stadda olup o tezahüratlara katılan hiç bir kişi selahattin demirtaşı serbest bırakmak için bize oy verin diyen cumhurbaşkanı adayına oy veremez, verirse kendiyle çelişir.

  12
  11
 10. Burada yorum yazanların çoğu çakma milliyetçi. Siyaseti kullanarak Torpille belediye ye , iş yerlerine girmiş kişiler. Sinan Ateş i öldüren zihniyet bunlar. Az kaldı…

  12
 11. Koskoca bursa şehiri olarak kamaoyunda sınıfta kaldık net.Orada olanlar konuşulmadı bursada olanlar konuş konuş bitirilemedi.Orada hiç birşey yaşanmamış gibi herşeyin ilki bursada yaşanmış gibi davranıldı.En üzücüsüde büyük bir kitlenin bu olayda bursaspor karşısında durması bilip bilmeden yorum yapılması.Konu ne olursa olsun konu vatansa gerisi teferruattır.Böyle bir olayın karşısında Bursaspor değil hangi takım olursa olsun onu desteklerdim.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu