Deniz Kolgu “Önerilen değil önerdiğim futbolcuyu alırım”

Bursaspor Sportif Direktörü Deniz Kolgu, ilk kez canlı yayında soruları yanıtladı.

Deniz Kolgu, “Her iki taraf adına hayırlı olsun. Kolay bir durum değil. Kısa zamanda bu işin içerisinden çıkmak için çaba göstereceğiz. Kısa dönemde bir takım icraatlar yapmamız gerekiyor. En kısa zamanda şu tabloyu lehimize çevirmek için mücadele vereceğim.” ifadelerini kullandı.

Bursaspor Bu Ligde Söz Sahibi Olacaktır
Mustafa Er ile hem oyunculuğu döneminden hem de teknik adamlığı döneminden çok güzel bir dostluğumuz var. Ama dost olmamız her şeyin olumlu olacağı anlamına gelmez. Bursaspor için de son derece önemli bir değerdir. Bu değer doğrultusunda da kendisiyle ilk görüşmemi yaptım. Ama bir dönem daha dinleneceği konusunda bir bilgi aktarabilirim size. Onun dışında teknik adam konusunda bu çabuk gelgitler futbol takımının da açıkçası düzenini bozmuş ve oyuncuların olayın içinde kalmasını kesinlikle engellemiş durumda. Bursaspor’un bundan sonraki teknik direktörü 3 ya da 4 haftalık olamaz. Onu net söyleyeyim. Bursaspor için kritik olan bu sezonda benim son derece iddialı olduğum bir konu var. Yükselme grubu hattı için 8-9 puan bu ligte kapanmayacak bir durum değil. Sadece kendi oyuncularımızın sahanın içine dönmesi lazım. Sahaya konsantre olmaları lazım. Birçok dış etkenden de oyuncularımı korumam lazım. Kısmet olursa yarın ilk maçımın kampını da tesiste değil bir otelde yapmayı düşünüyorum. Sadece oyuncu grubuyla. Bu kadro kısa zamanda yeni bir atak yapacak ve bu ligde söz sahibi olacaktır.

Bursaspor’un Boşa Harcayacağı Tek Kuruşu Yok
Taraftarın içi rahat olsun. Bursaspor’a gelecek teknik adam bizimle beraber Bursaspor’u hak ettiği yere taşıyacaktır. Acele vereceğimiz karar kulübümüze maddi manevi külfet olabilir. Önemli teknik adamlarda görüşürsünüz, tecrübeli teknik adamlardır, görev almak için hazırlardır ama mali yapı buna ne kadar müsaade etmez. Bugün bu kulübün sokağa atacağı 25 kuruş parası yoktur. Bursaspor’un boşa harcayacağı bir para yok. Acele edip farklı bir mali külfeti Bursaspor’un üzerine getirmeye gerek yok. Yarın kampta yeni teknik ekibimiz ile oyuncularımızı tanıştırmak gibi bir çabam var.

Her Oyuncumuz Bizim İçin Çok Değerli
Yabancı transferler konusunda kontenjanımız dolu. Ben işe şuradan bakıyorum. Her oyuncunun gelirken de giderken de bir maaliyeti oluyor. Benim bulunduğum yerde Bursaspor bir transfer mezarı olamaz. Yerli transferler konusunda da bize faydası olabilecek, eksik olduğunu düşündüğüm bölgeler ile alakalı çalışmalar yapacağız. Transfer yetkisi bende. Menajeri olmayan oyuncuyu alma şansınız yok. Bizim için oyuncuların işlevselliği önemli. Futboldaki gerçek bu. Global futbol, temsilcisi olmayan oyuncuyu içinde barındırmıyor. Bursaspor kadrosunun bu ligde her zaman üst sıralar için oynayacağını savundum, savunuyorum. Yerli yabancı her oyuncumuz bizim için çok değerli.

31 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. deniz hocam bursasporlu olarak takımın başına gelmene çok sevindim. Senden ricam içerdeki tüm çöpleri göndermeni istiyoruz. Bu takıma yılmaz hoca şart. yılmaz hocayı bir şekilde kandırıp getirmemiz gerekiyor.

  75
  11
  1. @UTKU EFE yorumuna yanıt olarak

   Bu camiayı çok iyi biliyor ! Deniz kolguya başarılar…
   Yanlız şu da bir gerçek ki taraftar bu kafayı değiştirmesse artık bu kulübte ne oynayacak topçu ne oynatacak hoca ne de yönetecek bir yönetici bulamayacagiz !!!
   Bu kafayı değiştirin…!

   12
   6
    1. @Tevfiik yorumuna yanıt olarak

     Yaşım 41 ! Başka merak ettiğin bişey var mi !? İnsanın başına ya meraktan ya da başka birşeyden gelir unutma !
     Bursaspor’ u desteklemek ne zaman yalakalik oldu !?Ağzını topla yoksa bı daha toparlayamazsin !

     1
     2
 2. Yönetim önündeki iki tercihten birini seçti. Ya tecrübeli bir teknik direktörü göreve getirecekti ya da Sportif Direktör belirleyecekti. Yönetim yöntemsel açıdan daha doğru olana kararı verdi ve tercihini Sportif Direktörden yana kullandı. Sportif Direktör olarak da Deniz Kolgu’ya görev vererek en doğru tercihi yapmış oldu. Bursaspor’un borcu bu kadar yüksek iken (borcun miktarını bilmiyorum ama borcun dövizin yükselmesi sonrası akıllara ziyan seviyeye çıktığını tahmin ediyorum) savurganlığa gerek olmadığı aşikar ki, Sportif Direktörü Deniz Kolgu da bunu “Bursaspor’un boşa savuracak 25 kuruşu dahi yok” diyerek onaylıyor. Sportif başarıya vurgu yapan Kolgu, bunu eldeki kadro ile başarmaktan yana olduğunu ifade ediyor ve eldeki her futbolcunun çok değerli olduğunu vurguluyor. Ben gelecek teknik direktörün kalbimizden geçen Yılmaz Vural ve tarzındaki bir hoca olmayacağını düşünüyorum. Tecrübeli bir hoca Sportif Direktör altında çalışmak istemez (Yılmaz Hoca gelirse sadece gönül bağı nedeniyle gelir). Bursaspor’un sportif başarının peşinden koşarken küçülmeye gitmesi ve altyapıya yönelmesi geleceği kurtarmak adına en doğru karar olacaktır. Sportif Direktör Deniz Kolgu taraftarın ve Bursa basının stresi düşürecek haftalık basın toplantılarını da ajandasına almış, bu da çok doğru bir yaklaşım. Yönetim de kendi üzerindeki baskıyı azaltmanın yolunu buldu, yeter ki Deniz Kolgu’nun işine karışarak işi berbat etmesin. ÖZET: Bursaspor’u zor, dalgalı ama umut verici bir süreç bekliyor, yeter ki yönetim, taraftar ve basın sabırlı olsun… Aksi halde hiç bir şey değişmeyecek ve sona doğru yaklaşacağız…

  50
  1
   1. @onurs yorumuna yanıt olarak

    OLDUKÇA İYİ VE AYRICA DA BURSASPORLU…BENİM GÖNLÜMDE MUSTAFA GÖNDEN VARDI AMA DENİZ KOLGU DA İYİ BİR SEÇİM BENCE…YÖNETİM BU İŞLERİ BIRAKSIN STADIN ALTINDAKİ DÜKKANLARI DEĞERLENDİRSİN…

    4
    3
    1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

     2 ayda 2 gun is yapicagi yada şöyle soyluyeyim ayda 2 gun is yapmaya calisacagi veya gaspa ugrayacagi bir ortamda dukkan kim kiralamak ister stadda……ben sahsen istemem he bak tekel bayii acarsa köşeyi dönme şansı var stadda dukkan kiralicak olan kisinin

  1. @Mithat yorumuna yanıt olarak

   DOSTUM TÜM YAZDIKLARINA KATILIYORUM…AYRICA ŞU AN GECENİN ZİFİRİ KARANLIĞI BİLE OLSA Kİ ÖYLE DE DEĞİL BENCE, YARIN SABAH OLACAK GÜNEŞ DOĞACCAK…BİZ BU LİGDEN BU YIL ÇIKACAĞIZ BUNA İNANIYORUM…

   8
   1
  1. @Burak yorumuna yanıt olarak

   Haber Yönetiminin İnternet Gazetesi Tarafından Yayınlanmış- Kendileri Bile İnanmadığı Haberi Yayınlamak Bursaspor Destekçisinin Aklı Fikri Manipüle Edebileceklerini Düşündüklerini Gösteriyor – Sen Kapacak İsmail Olayı Yaşat Borcu 400 Milyon diye baştan açıkla araştırdık aylarca denemek sonra 1 Milyar TL açıklaması yap 17 tane vasat altında topçu transfer et ve takımı 1963’den beri düşmediği 2’ci lig düşme potasına sok istediğiniz kadar manipüle hikaye yazın kimse inanacağını beklemeyin!

   7
   6
   1. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

    Sayın kardeşim.
    Dolar,euro almış başını gitmiş.
    Her şey dört ay öncesine göre üçe katlanmış.
    Diyorsun ki borç milyar TL olmuş.
    Yarın sabah ilk iş bir markete git ve dört ay önce dörtyüz tl ye aldığını kaça alacaksın gör.
    Ben söyleyim.
    En az dokuz yüze bin TL ye alacaksın.
    Tamam elestireceksek hep beraber eleştirelim de acımasızca olmasın.
    Anlayacağın dövizin yirmi TL ye dayandığı bu günlerde bütün kulüpler aynı zorluğu yaşıyor.
    Çünkü kulüplerimizin neredeyse tüm borçları döviz bazlı.
    Bu durumun yöneticilerle doğrudan alakası yok.
    Genel ekonomi şartları diyebiliriz.
    İyi geceler kardeşim.

  2. @Burak yorumuna yanıt olarak

   Gelip kesmişler antrenman saattinde. Ödeme yapılınca açmışlar kardeşim. Belalar birer birer gelmiyor. Onar Onar geliyor. Yiğit düştüğü yerden kalkmasını bilecektir.

   35
   4
 3. Hayırlı olsun deniz kolgu isabetli karar umarım tecrübeli hoca getirirler kadromuz kötü değil sadece takım olamadık yönetimde kötü değil onlarda acemilikler yaptılar umarım çıkışa geçer unuturuz bu kötü günleri.

  20
  3
 4. Hadi be deniz hocam.. bak Allah’ın adını veriyorum,Allah aşkına gözlerimizde ki yaşı sil artık..bizi kurtar bu bunalımdan..kararlı ve hırslı olman bende umut yarattı..hayal kırıklığına uğratma bizi hocam..Allah yardımcın olsun.

  10
  2
 5. Yuvarlak cümleler kurmuş.
  Görev tanımını da pek anlayamadım.
  Teknik işlerden mi,
  İdari işlerden mi,
  Yoksa her ikisinden de tek yetkili mi olacak?
  Eğer öyleyse gelen antrenör ne iş yapacak, böyle bir şeyi kabul eder mi?
  Her neyse, hayırlı olsun deyip olayları bir görelim.

  9
  5
 6. Bu alemde kral her zaman biziz,her zaman biziz,nasıl koydu ama hazreti deniz hazreti deniz oooo..2001 yili Goztepe de oynarken d.bakir da golümüzü atıp galip gelmemizi ve o yıl şampiyon olmamızı sağlayan adam….yolun açık olsun hz deniz

  1
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu