Dejavu

Bursaspor ile Eskişehirspor'un 9 günde 3 maçlık serisinin 2. randevusunda, Es-Es kupadaki hüsranın ardından Timsah'tan ligde rövanşı aldı.

Bursaspor ise tıpkı Sivas'ı Kadıköy'de farklı yendikten sonra gidip ligde fark yediği gibi bu kez de Eskişehir'i İzmir'de 3-0 ile eleyip kupada finale yükseldikten sonra Porsuk Çayı kenarında hüsrana uğradı.

Buna dejavu denmez de ne denir?

Ancak Ertuğrul Sağlam'ın kupa maçının kadrosundan; Carson ve Pinto zorunlu olmak üzere toplamda 7'li rotasyona gitmesi de bir hayli düşündürücüydü.

Tabii ki bazı oyuncuları dinlendireceksin, ama takımın iskeletiyle bu kadar oynarken sonuç da böyle olur..!

Batalla kilitlendi

Oysa Bursaspor, Eskişehir'de kazansa en yakın 2 rakibinden 2 puan ileride 3. haftayı lider kapatacaktı. Fakat Es-Es etkili oyunuyla hak ettiği bir galibiyet alarak liderliği ele geçirdi. Timsah ise 3 maçta 2 yenilgiyle liderin 2 puan gerisinde son sıraya düştü.

İlk devrede Diego'nun, Dede'nin kornerinde bomboş pozisyonda kafayla attığı gol, Timsah'ın adam paylaşımındaki sıkıntıyı da gözler önüne serdi.

Eskişehirspor ise Pablo Batalla'yı çok iyi kilitleyince Timsah'ın maçta şansı kalmadı.

Bursaspor kupayı kazanırsa UEFA'da bir eleme oynayacak, ancak finalist olarak Avrupa'ya giderse 3 eleme birden oynamak zorunda kalacak…

 

Serkan Yetişmişoğlu

Fotomac

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu