Dejan’sız olmadı 60-64

Taraftarlarımızın hınca hınç doldurduğu Bursa Atatürk Spor Salonu tarihi günlerinden birini yaşadı. Salonda taraftarlarımız kareografi yaparken, bu maçta cezalı olduğu için sahada yer alamayan Dejan Borovnjak’a taraftarlarımız Dejan maskesi takarak sahip çıktı.

Yaklaşık 3 bin taraftarımızın yanı sıra Başkanımız Ali Ay, Yöneticilerimiz Sezer Sezgin ve Yusuf Arslan’ın da takip ettiği mücadeleye Bursaspor Durmazlar Karlo, Şahin, Yunus, Salih ve Cem Coşkun beşiyle başladı.

Karşılaşmaya konuk ekip etkili başladı. Bursaspor Durmazlar çok basit top kayıpları ve hücumlardan boş dönünce Hadi Özdemi dış şutlarda yüzdeli oldu ve biranda fark açıldı. 2-11

Bu dakikadan sonra Salih Uğraşan ve Cem Coşkun’un sayıları ile farkı kapattık ve ilk periyodu 18-17 önde tamamlamasını bildik.

İkinci periyotta takımımız hücumlarda yine etkili olamadı ve ikinci çeyrekte sadece 7 sayı atabildi.  Afyon ekibi soyunma odasına 7 sayı farkla 32-25 önde girdi.

İlk yarıdaki skor dağılımımız ise şöyle oldu; Salih 9, Karlo 6, Cem 5, Şahin 3, Yunus 2

Mücadelenin üçüncü periyodu karşılıklı basketler ile geçti. Bursaspor Durmazlar, Salih ve Karlo ile sayılar bulurken, Afyon ekibi Emre, Mıha ve Hadi ile sayılar buldu ve son çeyreğe Afyon takımı 50-42 önde giren taraf oldu.

Maçın son periyodunda Karlo Vragoviç ve Şahin Ekmen’in 3 sayılık basketleriyle farkı kapatan ve bir ara 2 sayı öne geçen takımımız son bölümde dış şutlarda başarılı olamadı ve sahadan 64-60 mağlup ayrıldı.

Takımımız Salih Uğraşan ve Afyon ekibinden Hadi Özdemir 18’şer sayı ile maçın en skorer isimleri oldu.

Karşılaşmanın ardından taraftarlarımız sporcularımızı tribününe çağırarak alkışladı ve Afyon’dan galibiyetler ile dönmeleri için söz istediler.  

Bu skorla seride durum 1-1 oldu.

 

3.MAÇ SALI GÜNÜ

Play-Off Çeyrek Final serisinin 3.maçı 2 Mayıs 2017 Salı günü saat:19:00’da Afyon Atatürk Spor Salonu’nda oynanacak.   

 

MAÇMETRE

SALON: Bursa Atatürk

HAKEMLER: Emin Moğolkoç  Yrd. Süleyman Dağder Dağlı, Egemen Ercan

BURSASPOR DURMAZLAR: Erdem İlter , Zafer Sezer Alp, Cem Coşkun 5, Mert Celep, Salih Uğraşan 18, Yunus Çankaya 4, Melih Kapucu ,  Karlo Vragoviç 17, Şahin Ekmen16, Burak Erol ,

Baş Antrenör: Şemsettin Baş

AFYON BELEDİYESPOR: İbrahim Günsan, Serkan Menteşe 6, Barboros Bozkurt  , Hadi Özdemir 18, Orçun Tunca 3, Hüseyin Danacıoğlu, Miha Zupan 12, Ogün Sevinç 9 , Emre Bayav 10, İbrahim Yıldırım 7, Eren Ocaktürk

 

PERİYOTLAR:

1.Periyot: Bursaspor Durmazlar 18 –17 Afyon Belediyespor

2.Periyot: Bursaspor Durmazlar 25(7)–(15) 32 Afyon Belediyespor

3.Periyot: Bursaspor Durmazlar 42 (17)–(18) 50  Afyon Belediyespor

4.Periyot: Bursaspor Durmazlar 64(22)–(10) 60 Afyon Belediyespor

5.Faul: Salih Uğraşan (37.22), Şahin Ekmen (38.40) 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu