Daum’dan Tutarsız Söylemler!

Bursaspor Teknik Direktörü Christoph Daum 15 haftalık süreçte iki farklı düşünceyle Bursasporlular'ın karşısına çıktı. 11 Ağustos'ta Yeşil Beyazlı takımın başına getirilen Alman çalıştırıcı, 26 günlük süreçte transferde etkin rol oynamamış ve Bursaspor sadece Colin Kazım'ı renklerine bağlamıştı. Ardından gelen dönemde Fernandao'yu da isteyen Daum, orta saha, stoper ve kanatlara transfer yapmayı düşünmemiş, basın aracılığıyla da taraftara 6 haftada takımı düzlüğü çıkaracağını söylemişti.

HAFTALAR GEÇTİ AMA…

Ancak haftalar geçmesine karşın ne oynanan futbol, ne de sıralamadaki yer Christoph Daum'un söylediklerini karşılamadı. Alman çalıştırıcının birçok karşılaşma öncesinde Bursaspor camiasına ters düşecek açıklamalarda bulunması da üzerine eklendi. Haftalar geçtikçe Timsah üst sıralardan koparken, oynanan savunma futboluyla da eleştirildi. 6 haftada takımı düzlüğe çıkaracağını söyleyen Daum'un Trabzonspor karşılaşması sonrası söyledikleri ise şaşkınlıkla karşılandı. Bu süreçte Daum, Atatürk Stadı'nda taraftarın protestosuyla karşılaştı ve ıslıklandı.

TUTARSIZ SÖYLEMLER

Tecrübeli teknik adam 15 haftada alınan 5 mağlubiyet ve 5 beraberliğin hatırlatılması üzerine; “Bu takımla daha fazla puanı siz alabilir miydiniz?” dedi. Sezon başında transfer için girişimde bulunmayan, yönetime ve takıma güvendiğini dile getiren Daum'un 2-2'lik Trabzonspor beraberliğinin ardından bu sözleri söylemesi ilginç olarak nitelendirildi. Alman çalıştırıcı 15 haftada iki farklı düşünceyi gözler önüne sererken oyuncularını ateşe atmaktan da çekinmedi. 

 

Tolgay Ataokay // Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu